Editörler : crops35
09 Ağustos 2022 15:29

KPSS Önlisans Matematik

Arkadaşlar hedefim 85 puan civarında almak Türkçe'den 25 net ortalama genel kültürden en kötü 45 50 net yapıyorum ama matematik de çok kötüyüm 10 net beni kurtarır hangi konulara ağırlık vereyim temelim bile zayıf diyebileceğim seviyede

WinterSoldier
Kapalı
09 Ağustos 2022 18:17

En basit olan ilk 10 soruluk kısma çalış kardeşim süren kısıtlı bu saatten sonra fonksiyon çalışacak durumun yok rasyonel, ondalık,ebob ekok,teklik çiftlik,pozitif negatiflik,basamak,2 tane grafik, problemlerden de basit ve uzun olmayan yaş, sayı, yüzde problemlerine çalış rahat 10 hatta 15 gelir buradan.İlyas Güneşin videolarını izle ve mutlaka soru çöz matematikte konudan çok soru önemli

justicest
Aday Memur
09 Ağustos 2022 19:45

mat olmadan kaç puan alıyorsun genelde

negropardi
Aday Memur
09 Ağustos 2022 20:11

Matematik olmadan 80 ile 83 arası alıyorum

justicest
Aday Memur
09 Ağustos 2022 20:56

güzel

sözel temeliniz iyi sanırım

negropardi, 2 yıl önce

Matematik olmadan 80 ile 83 arası alıyorum

WinterSoldier
Kapalı
09 Ağustos 2022 21:30

45 gk gelse 25 de Türkçe (gkda çalışan için 45 çok düşük bu arada) toplam 70 yapıyor bu da 81 puan veriyor sözeli iyi biri günceldeki şans faktörünü de hesaba katarsak 55 net civarı yapsa 25 de Türkçe yapsa toplam 80 nete 87-88 puan verir her türlü bu iş hiç matematiksiz biraz zor en azından 5 tane de olsa çözmek lazım ki 5 taneyi ilkokuldan liseden kalma bilgiyle de çözersin.

justicest, 2 yıl önce

güzel

sözel temeliniz iyi sanırım

justicest
Aday Memur
09 Ağustos 2022 21:32

aynen öyle bir de bence bu sınavın tamamen adil olması için güncel konuların da diğer dersler gibi belli olması lazım en azından şu konulardaki güncellemeler sorulacak falan deseler iyi olurdu

WinterSoldier, 2 yıl önce

45 gk gelse 25 de Türkçe (gkda çalışan için 45 çok düşük bu arada) toplam 70 yapıyor bu da 81 puan veriyor sözeli iyi biri günceldeki şans faktörünü de hesaba katarsak 55 net civarı yapsa 25 de Türkçe yapsa toplam 80 nete 87-88 puan verir her türlü bu iş hiç matematiksiz biraz zor en azından 5 tane de olsa çözmek lazım ki 5 taneyi ilkokuldan liseden kalma bilgiyle de çözersin.

Mrtcn3510
Aday Memur
09 Ağustos 2022 22:02

Hocam sadece rasyonel, ondalık, üslü sayılar, köklü sayıları bilsek zaten minimum 4 net garanti geliyor. İşte bu 4 netin üstüne sayılar, temel kavramlardan sayı kesir problemlerindej vs ekleyebildiğimiz kadar ekleyeceğiz. Sözelci olduğumuz için genel kültür ve Türkçe'ye iyice yüklenmemiz gerekiyor. Atanabilmemiz için Gk'de 50 netin altında alma lüksümüz yok maalesef.

WinterSoldier
Kapalı
09 Ağustos 2022 22:29

Orası ayrı bi zırvalık loto mu oynuyoruz 6 tane güncel hiç bilmediğin yerden çıksa zaten 60 üzerinden değil 54 üzerinden gidiyorsun otamatik 6 soru gidiyor güncel yerine çalışıp da yapılabilecek veya en azından sözel sayısal mantık falan bile olur öyle bi şey lazım

justicest, 2 yıl önce

aynen öyle bir de bence bu sınavın tamamen adil olması için güncel konuların da diğer dersler gibi belli olması lazım en azından şu konulardaki güncellemeler sorulacak falan deseler iyi olurdu

nşe26
Daire Başkanı
11 Ağustos 2022 01:12

bu konular bile zor gelıyor ya bazı soruları zor matematik bi illet gelıyor

Mrtcn3510, 2 yıl önce

Hocam sadece rasyonel, ondalık, üslü sayılar, köklü sayıları bilsek zaten minimum 4 net garanti geliyor. İşte bu 4 netin üstüne sayılar, temel kavramlardan sayı kesir problemlerindej vs ekleyebildiğimiz kadar ekleyeceğiz. Sözelci olduğumuz için genel kültür ve Türkçe'ye iyice yüklenmemiz gerekiyor. Atanabilmemiz için Gk'de 50 netin altında alma lüksümüz yok maalesef.

Mrtcn3510
Aday Memur
11 Ağustos 2022 01:23

Ben de rasyonel sayılarda bile error veriyordum. Antrenmanlarla matematik kitabı bizim gibi matematik özürlüleri için rasyonel, ondalık sayıları güzel öğretiyor. Tabi bu kitapta bile yapamadığım sorular oluyordu onları da çözüm videosuna bakıp öğreniyordum. Ben o şekilde hallettim. Bir de bazı soruları zor demişsiniz ama üslü sayılar köklü sayılar sınavda çok kolay geliyor genelde. Karmaşık soru tipi olmuyor. Bence 5 net yaparsanız en kötü.

nşe26, 2 yıl önce

bu konular bile zor gelıyor ya bazı soruları zor matematik bi illet gelıyor

nşe26
Daire Başkanı
12 Ağustos 2022 13:26

valla artık okadar yaparım heralde antremanlarla onada baktım biraz yaptım ama işte gerisi gelmıyorki

Mrtcn3510, 2 yıl önce

Ben de rasyonel sayılarda bile error veriyordum. Antrenmanlarla matematik kitabı bizim gibi matematik özürlüleri için rasyonel, ondalık sayıları güzel öğretiyor. Tabi bu kitapta bile yapamadığım sorular oluyordu onları da çözüm videosuna bakıp öğreniyordum. Ben o şekilde hallettim. Bir de bazı soruları zor demişsiniz ama üslü sayılar köklü sayılar sınavda çok kolay geliyor genelde. Karmaşık soru tipi olmuyor. Bence 5 net yaparsanız en kötü.

elifgngr95
Kapalı
25 Eylül 2022 02:49

Bölümünuz
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi