Editörler : swat3410
05 Ocak 2011 11:25

Polis maaşı 2253 tl olmuş haberiniz varmı

MEMURLAR ARALIK MAAŞI OCAK 2011 MAAŞI

(TL) (TL)

------------------ ------------ ----------

Müsteşar 1/4 4.834 5.144

Genel Müdür 1/4 4.416 4.708

Şube Müdürü 1/4 2.235 2.436

Memur 9/3 1.338 1.501

Memur 13/1 1.333 1.496

Hizmetli 12/1 1.300 1.460

Öğretmen 1/4 1.792 1.974

Öğretmen 9/3 1.550 1.721

Kaymakam 7/1 2.875 3.021

Başkomiser 3/1 2.330 2.535

Polis memuru 8/1 2.060 2.253

Uzman doktor 1/4 2.355 2.561

Doktor 7/2 1.992 2.182

Hemşire-Lise 11/2 1.510 1.679

Mühendis-Büro 1/4 2.305 2.508

Teknisyen-Büro 11/1 1.510 1.680

Profesör 1/4 3.790 4.056

Arş. görevlisi 7/3 1.803 1.985

Vaiz 1/4 1.937 2.124

Avukat 1/4 2.514 2.726

bEN ŞUNU MERAK EDİYOR ÖGRETMENİ DOKTORU HEMSİREYİ VB. MAAŞ GÖSTERGEERİ ÇIPLAK MAAŞ OLARAK GOSTERİLİYOR

PEKİ BİZİM MAAŞLARIMIZ NEDEN COCUK YARDIMI EK GOSTERGE FAZLA ÇALIŞMA MESAİSİ VE GÖREV TAZMİNATI GIBI HER SEYI KAPSAYARAK GOSTERİLİYOR

BİZ AMİRLERİMİZ NEDEN ŞİRİN GÖZUKMEYI BU KADAR SEVİYORLAR

MADEM TUM GOSTER POLİS İÇİN GÖSTERİLİYOR O ZAMAN HEMSİRE İÇİN DOKTOR İÇİN DÖNER SERMAYEDE GÖSTERİLSİN O ZAMAN ANLAŞILIR KİMİN NE KADAR MAAS ALDIĞI

crazy007
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 12:00

Çok güzel yorum yapmışın hocam öğretmen ağzını açtımı polıs maası fazla der ogretmen maaşı az der ama ek dersı soylemez doktor donerı soylemez oh ne ala memleket guzel olmuş bence bu başlık

crazy007
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 12:03

Peki hocam bu dediklerini çıkarsa çıplak maaşı ne kadar bir bilgin var mi

falcon_x
Şef
05 Ocak 2011 13:11

Ben söyleyeyim, aralık taban maaşımız 790 civarıydı. Yani bu miktar üzerinden emekli olacağız. Emekli polislerin maaşlarının yarı yarıya düşmesinin sebebi de budur...

policekilic
Aday Memur
05 Ocak 2011 13:25

Polis Olarak maasımızdan sıkayetcı degiliz allaha şukur maaşımız iyi ancak sundan sıkatcıyım Lafa gelınce Polis Cok maas alıyor bU polis 1 yıl boyunca istanbul da calışan memurdan bahsedıyorum

14 süper lig macı

21 ehlıyet, oss, kpss, acık oğretim vb. sınavlara

17 3.lig macına

12 ozel toplantılar programlar devlet temsılcıleri görevlendirildim

ben bunların hiç birinden ekstra ucret almıyorum.

buna ragmen polis cok maas alıyor denıyorsa

insafsızlık ediliyor

sağnaq
Kapalı
05 Ocak 2011 15:19

ben üniv. memuruyum orada yazdıgı gibi maaşımız 1300 küsür tl değil, 1186 tl.fazla mesai döner fln da yok bize.

nişanlım polis onun da okadr ücret aldıgı yok.hep şişirme.

ayrıca öğretmenler sınav ücreti ek ders ücreti kırtasiye yardmı v.s alıyor,polis maç sınav vb. hiç bir görevden ücret almıyo.zaten 12 saat calışıyor bide bu görevleri yapıyo.polisin aldıgı maaşı değil, çalıştıgı saati konşsunlar bakalm.öğrtmn gibi 8-3 calşmıyo! 7den-7ye en az 12 saat calışıyo.

bu kadr nankörlük,aç gözlülük olmaz.ayıptır!

KöküTürk
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 17:14

policekilic adlı arkadaş, öğretmenlerle ilgili olarak maaş konusunu bilmeden yazmışsınız. Yazdığınız yazıda 9/3 öğretmen maaşı 1550 TL gözüküyor ve bunun çıplak maaş olduğunu ileri sürüyorsunuz. Ben öğretmenim, bekarım, herhangi bir tazminatım da yok, kullandığım rapor da yok. Derecem 4/3, 15 aralıkta aldığım maaş 1447 TL. Orada yazılanlarda bütün yardımlar dahildir, hatta fazlası bile eklenmiştir. Lütfen araştırmadan yazmayın.

Crazzy007 adlı yorumcu arkadaş da sanırım gaza gelmiş, o da basmış kendince yorumu. Ekders sadece okullarda eğitim yapılırken verilir, ekdersi her öğretmen alamaz, bunun çok ağır koşulları var. Önce haftalık maaş karşılığı dolacak, ondan sonrası ekdersdir. Sınıf öğretmenleri 18 saat derse girdikten sonra (haftanın ilk üç iş gününe denk gelir) 2 gün çalışırlarsa ekders alırlar o da 12 saat yapar, hafta içi bir gün gelmesin 7 saati kesilir. Alan öğretmenleri ise 15 saat derse girdikten sonra her saati ekders olarak alır. Ülkemizde hiç ekders alamayan on binlerce öğretmen var, ayrıca haftada 6 saat alana bile zor rastlarsınız. Sınıf öğretmenleri dışında diğer arkadaşların ders saati haftalık olarak 22'yi zor bulur, buna çalıştığım okulda ben şahidim. Ekders ücreti de öyle ahım şahım birşey değildir. 7.00 TL'dir, %20'lik dilimden düşer 6,60'a. Etrafınızda hiç öğretmen olmaması imkansız. Bir zahmet sorsaydınız, size gerçekleri söylerlerdi. Saygılar.

crazy007
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 18:02

Kökütürk hocam ben gaza gelmedim 9/3 maaşa ne yazıyor orda 1.721 tl bunun içinde aile yardımıyla çoçuk yardımı var bunu çıkarsak 1.450tl ile 1.550 arası bişey eğitimcilerin forum sayfasına bakarsanız işleri güçleri maaş hesabı yeni başlayan biride bindortyüzden aşağı almiyor ek ders olayına bişey demiyorum arkadaşın dediği gibi polisinde maaşı net verilsin ek dersi az alan da var çok alan da var hocam bunu da es geçmeyek

polis3334
Aday Memur
05 Ocak 2011 20:04

arkadaşlar bence burda ögretmen ve polisi kıyaslamak yanlış şu bir gerçek ögretmenin mesai saati azdır tatili boldur maaşı düşüktür,polisin mesaisi fazladır zor şartlar altında çalışır maaşı ögretmenlere göre iyidir.

Fakat sağlık sektörü böyle değildir hem az çalışırlar hemde fazla maaş alırlar hemşire tanıdıklarım var 1 gün nöbet tutup en az 4-5 gün bazı zamanlar bir hafta mesaiye gitmeyenler var,döner sermaye olayları var vs.

neyse iş tartışmaya gider sağlık sektörü ile şaka bir yana emniyette kestiği cezalardan pasaporttan yaptıgı adli işlemlerden döner alsa ne güzel olur dimi :))

turab01
Memur
05 Ocak 2011 20:06

SAYIN KÖKÜTÜRK HOCAM KİMS POLİSİN ALDIĞI MAAŞI KIYASLAMASIN HLKİ ÖĞRTMNLR BİZAHMT ÇALIŞMA SAATLRİN BAKILSIN POLİSİN ÇALIŞTIĞI GİBİ ÇALIŞSALAR İNANIN ORTALIK AYAĞA KALKAR OYÜZDN HRKS HAK TTİĞİNİ ALIYOR.BUNA İNANIN SAYGILAR

polis__33
Kapalı
05 Ocak 2011 20:16

köktürk hocam ben de haftanın 3-4 günü işe gitmeyeyim ben de senin kadar alayım.

05 Ocak 2011 22:15

öğretmenlik zor meslek, doktorluk can kurtarırş polislerde can korur. burada asıl mesele nedir? acaba hangi doktor yada hangi öğretmen polislerin taşıdığı risk i taşıyor. doktor beyler yada hanımlar devlette çalışıyorsa saat 09.30 da mesaiye gelir, polikliniği sekretarya olarak kullanıp (özel muayene) 14.30 gibi hadi eyvallah. birde orada yazılan maaşların enaz iki katı döner diye anılan saçma gelirden para alır.

KöküTürk
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 22:17

Sevgili arkadaşlar; ben sizin maaşınıza söz etmedim, yukarıda belirtilen yanlış bir bilgiyi düzeltmek için Aralık 2010'da aldığım maaşı yazdım, hala inanmayanlar var. Bu nasıl mantık anlayamadım. Benim maaşımı benden daha iyi bilenler var demek ki !

Benim 3-4 gün işe gitmediğimi sananlar var. Ben sınıf öğretmeniyim, haftada 5 gün çalışıyorum. Yetmiyor okul dışında da eve geldiğimde hiç bir ek ücret almadan dinlenme vaktimde zorunlu olarak fedakarlıkta bulunarak öğrencilerin kişisel bilgilerini, notlarını, sınav tarihlerini ve daha bir çok bilgiyi internetten MEB'in sitesine yüklüyorum. Ayrıca, dinlenme zamanınızda evde çay içip,TV izlerken, bizler yarınki derslerimizin hazırlıklarını yapıyor, sınav varsa sınav sorularını hazırlıyor ve sonrasında da yine bu sınavları evde dinlenme zamanımızı harcayarak okuyoruz. Bu işler için de herhangi bir ücret almıyoruz. Kimse bizim işimizi öyle çocuk oyuncağı, çok kolay, yan gelip yatılan meslek sanmasın.

Sözüm bizim mesleğimizi tanımadan ahkam kesenlere. Benim kimseyle bir alıp veremediğim yok. Hiç kuşkusuz sizin mesleğinizin de zorlukları var. Kolluk gücüsünüz, kanunları uygulayıp düzeni sağlamaya çalışıyorsunuz. Polis olan akrabalarımdan sorunlarınızı çok iyi biliyorum, mesleğinize asla kebap diye bakmıyorum. Aynı yaklaşımı sizlerden de bekliyorum.

agkan
Aday Memur
05 Ocak 2011 22:28

KöküTürk hocam etrafımızda çok öğretmen var.Hatada 3 gün okula giden bir sürü öğretmen arkadaşım var.Sizlerin isyan etmeye,maaş araştırmaya,özlük hakkı aramaya çok fazla zamanınız var.Kendinizi polisle askerle kıyaslamayı bırakın.Ayda kaç saat mesai yapıyorsunuz?Kaç nöbet tutuyorsunuz(okul nöbeti değil,hani şu tenefüste hadi çocuklar içeri dediğinizden) Bir polis ve askerin yaptığı mesainin yarısını yapın aynı maaşı alalım.Diğer ayrıntılara hiç girmeyelim.

shenel
Genel Müdür
05 Ocak 2011 22:43

1.Bazı kurumların maaşı neden yazılmıyor????

Onlar memur değil mi?

2.Bir öğretmen kadar çalışıp kendi memleketimde bir öğretmen kadar maaş almaya razıyım;

pek çok arkadaş da benim gibi düşünüyordur eminim.

crazy007
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 23:18

Kökütürk hocam siz enazından polise karşı iyimsersin çoğu öğretmen arkadaşlarınız polisin maaşına gozünü dikmiş bide hala polisi önlisans mezunu zannediyorlar bunlar neysede o kadar çok fark var ki yaz yaz bitmez galiba

KöküTürk
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 23:23

Sevgili agkan,

yazdıklarımı okumadığın anlaşılıyor. Madem etrafında çok öğretmen var, bir iki tanesini çağır da benim yazdığım yazıları sana anlatsın. Yazılarımın neresinde polis - öğretmen maaş kıyaslaması ya da başka bir kıyaslama var ? Yazarsan memnun olurum ! Sizin mesleğinize de laf etmedim, sadece bizim mesleği kebap sanıp, bana yorum yazıp, bilgi eksikliği ve yanlış bilgisi olan bazı arkadaşlara doğruları yazdım. Her mesleğin kendine göre çalışma koşulları vardır. Hepimiz kamu hizmeti veriyoruz. Kırıcı olmadan, bilgi paylaşımı yaparsak birbirimizi daha iyi anlayacağımızı umuyorum. O nedenle diğer ayrıntılara ben de hiç girmiyorum.

ekfo
Başbakan Müsteşarı
05 Ocak 2011 23:30

1500 versin, haftada 2 gün tatil versin,normal memurlar gibi çalıştırsın.Başka hiçbişey istemem.

KöküTürk
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 23:40

Sevgili crazy007 arkadaşım, polis bizim kolluk gücümüzdür. Toplumun huzurunu ve sokakların asayişi sağlamak kolay değil, biz okul etrafını serserilerden arındırmada polisin çok büyük desteğini gördük. Biz bir sorunumuz olduğunda doğal olarak size geliriz. Sorunlarınızı da gerçekten iyi biliyorum, işiniz kolay değil. Zaten kamuda çalışmak başlı başına bir sorundur. Siz de biz de bu toplumun bağrından çıktık, sadece görevlerimiz farklı ama amacımız aynı : Türk Milleti'ne hizmet. Bu nedenle sorunlarımızı paylaşırken herkes yapıcı olursa karşılıklı olarak bir çok yanlışlığın düzeltilebileceğine inanıyorum. Çok haklısın, sorunlarımız yazmakla bitmiyor.

Sağduyulu
Memur
05 Ocak 2011 23:47

1)Öğretmenlerin haftada 1-2 gün çalıştığını düşünen polis_33, mesai saatlerini yazar mısın? Kaç saat çalışıp, kaç saat yatıyorsun?

2)agkan, ya hesabına gelmediğinden ya da gerçekten anlama özürlü olduğundan, KöküTürk'ün okuldaki mesaisi dışında evde herhangi bir ek ödeme almadan yaptığını belirttiği çalışmaları görmezden geliyorsun.

3)Shenel, sen kimsin? Vasfın ne? Öğretmen olmak istiyorsun da seni ve senin gibi düşündüğünü iddia ettiklerini engelleyen mi var?

Sıkıyorsa, gidin de öğretmen olun!

06 Ocak 2011 00:26

kökütürk,

yazdıklarında haklı olabilirsin...lakin arada buraya düşen ve ağzına geleni söyleyip giden ve öğretmen olduklarını iddia edip polise cahil diyeninden, size verilen maaş fazla birazını bize verin gibilerin bir şeyler ima edene...

Sen tek olsan bu forumda elbette belli bir seviyede konuşulur..hatta öğretmenler hepsi senin gibi olsa 5000 tl maaş alsınlar.ki bizi ilgilendiren bir konu değil..Biz vermiyoruz sonuçta..

Burda öğretmen ve maaş konusunda epey sert tartışmalar yaşandığı için bu konularda herkes olumsuz yazacakdır emin ol..çünkü öğretmenim deyip polis ile ilgili her konuda ağzına geleni söyleyen işkembeciler yüzündendir..

genel olarak öğretmenler ile ilgili polisin bir sorunu yok..zaten epey bir polis öğretmenler ile evli..ayrica eğitim fakultesi mezunu epey bir insan şu anda polis..

mesala öğretmenlerim forum kısmındaki özlük kısmına gir maaş ile ilgili herhangi bir başlığa bak..Mutlaka polise taş atan bir mesaj var..lise mezunu polis bu maaşı alıyor diye...alaylı ve de guya hicivli bir suru mesaj görürsün..ben bir başlık hatırlıyordum..guya polis ona ne yapmışsa..öğretmen olmak istemeseydiniz ne olurdunuz diye..başlığı açan olsun diğerleri olsun çoğu polis olmak istiyoruz diye yazdılar..ki kastettikleri polis maaşı..

polis maaşı nasıl bir kudurkanlık yapıyorsa bu aç oğlu açlara..git kendini doktor ile kıyasla git kaymakamla kıyasla..sen univerite mezunusun ya guya..onlar da universiteli işte..dengin ile kıyaslasana!!! onlar 4000 5000 alıyorlar..onlar ile kıyaslamak daha akıllıca değil mi?

aslında polis teşkilatının çoğu universiteli..lise mezunları da dışarıdan universiteyi bitirdi..ki herhangi bir karakola gidin mutlaka eğitim fakultesi mezunu bir kaç polis görürsün..ki her bölümden mezun binlerce kişi var..

polis cahil değildir diyorsun..Adam salak gibi..dönüyor duruyor: polis cahil bizden fazla maaş alıyor..kaç senedir bu forumda aynı nakarat donuyor..

o yuzden kökütürk bu başlıktaki eleştiriler öğretmenler geneli için değil, haddini bilmeyen bazı öğretmenler sebebiyledir..Bu forumda uzun suredir takip eden herkes bunun bilincinde..

bu konuda bir eleştiri yapacam..Bu alaycı öğretmenler kadro aldıktan sonra bir öğrenci başarısız olduğu için soruşturma geçirmiyorlar..ama polis görevini yaptığı için her an soruşturma geçiriyor..öğretmenler bu rahatlıkta tabi ki alaycı alaycı mizah yapıyor forumda..polisle kendini kıyaslaması demek de bence öğretmenlik görevi zor gelmiş ve de yaramaz öğrencileri döverek polislik yapmak istemelerindendir.o yuzden herhalde polisle maaşlarını kıyaslıyorlar..demek ki öğretmenlik yapacaklarına okullarda polislik yaptıklarından polis maaşı istiyorlar herhalde..bu sebeple öğrenciler anarşist olup polisi gördükleri yerde taşlıyorlar herhalde..ee tabi polis görünce akıllırına öğretmenleri geliyor..

sağduyulu,

sıkıyorsa gidin öğretmen olun demişsin ya..çok rahatsız bir meslek ise öğretmenlik sen niye oldun..bal kaymak bir meslek değilse niye öğretmen oldun? Demek ki öğretmen olmak çok zor...o zaman niye eğitim fakultesi mezunları biz atanamayan öğretmenleriz diyorlar..demek ki öğretmenlik güzel meslek, rahat meslek..öğrenciler bir öğrenmese bile soruşturma geçirmek yok..ooo ne ala..bir de forumda polislik ile ilgili her yorumun her başlığın her haberin altına olumsuz olumsuz yazılar yazmasını bilirsiniz..

ne zaman ki polisle maaşınızı kıyaslamaz ve okullarda polislik değilde eğitim aşkıyla öğrencileri sevgi ile eğitim ve öğretim yolunda ışık olursanız işte o zaman öğretmenin aldığı maaşı hiçkimse bu ulkede alamaz..

Ama sizdeki bu kafa ile zor...

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi