Editörler : F16 Gökçen
30 Aralık 2012 08:48

Saç ekimi yaptıranlar... Sonuçlar nasıl?

Bu yaz saç ekimi yaptırmayı planlıyorum; ancak yakın çevremden şahit oluyorum ki yaptıranların çoğu çim adama dönmüş. Saç ekimi uygulatan kişilerden, deneyimlerini paylaşmalarını istiyorum.

halim78ergezer
Aday Memur
19 Ocak 2013 19:28

ne yazık ki benimde başıma benzer sorun geldi. cok fazla firma var ve hepsi aynı işi yapıyor bende anlamadım. sonra epey araştırdım baktım hangisi diye birini seçtim, ama ne yazık ki doğru olan değilmiş :)
benım onerım nacisene anatomica olur istanbulda mevcut sorunları çözüyorlar ve iyi de hizmet veriyorlar.

halim78ergezer
Aday Memur
19 Ocak 2013 19:30

ayrıca fue tekniği diye birşey var onu tavsiye ederim,olan yerden kökle alıp olmayan yere koyuluyor.

05 Mayıs 2014 10:13

koray erdoğan hoca var,netten araştır bakalım,ama biraz pahalıdır

ismailix
Aday Memur
05 Mayıs 2014 14:53

piyasadaki çoğu firmalar, saç ekimi yapmıyorlar. 3-4 bu işte tecrübeli kişi bir ekip geliyor. ve bu işi yapıyorlar.

bizde yapıyoruz. yardımcı olurum İnşaAllah.

myoceans
Aday Memur
09 Mayıs 2014 00:45

gggggggggggggggggggg

myoceans
Aday Memur
09 Mayıs 2014 00:50

tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var saç ektiricem ama nereye yaptırma konusunda karasızım

myoceans
Aday Memur
09 Mayıs 2014 00:51

ben çok memnun kaldım bosphorus hair 0533 2732640

DrEUnal
Aday Memur
11 Haziran 2014 18:28

Saç dökülmesi yaşayan herkes bunu düşünüyor ama saç ekimi için belirli kurallar var bu kurallara uymadan yapılan ekimler genelde başarısız veya seyrek olur  sonlanmış ve saç ekimine uygun hale gelen deride saç ekimi yapılabilir.

digiman
Aday Memur
25 Ağustos 2014 14:33

Ben siz kökten çözümü sunayım eczaneye gidip 18 tl ye 2 ilaç alıp bir saç losyonunda eriteceksiniz ve saçınıza zarar veren testesteronu lokal olarak bağlanmasını öneleyeceksiniz gerisi sadece harcanan zaman ve para demek... aşağıda belirttiğim foruma konu açıp öncesi sonrası resimleri ekledim boş konuşmuyorum veterinerim ve yurtdışında artık bu yapılıyor inceleyin ve derhal işe koyulun bırakın artık koca karı ilaçlarını yada bir ton para verip kandırıldığınız dandik ürünleri...

Kindar27
Kapalı
25 Ağustos 2014 22:41

Neden özellikle veteriner olduğunu yazdın ne demek istiyorsun

digiman, 10 yıl önce

Ben siz kökten çözümü sunayım eczaneye gidip 18 tl ye 2 ilaç alıp bir saç losyonunda eriteceksiniz ve saçınıza zarar veren testesteronu lokal olarak bağlanmasını öneleyeceksiniz gerisi sadece harcanan zaman ve para demek... aşağıda belirttiğim foruma konu açıp öncesi sonrası resimleri ekledim boş konuşmuyorum veterinerim ve yurtdışında artık bu yapılıyor inceleyin ve derhal işe koyulun bırakın artık koca karı ilaçlarını yada bir ton para verip kandırıldığınız dandik ürünleri...

leader_lider
Kapalı
29 Ağustos 2014 12:21

Tüccar kılıklı üçkağıtlar yine türemiş,nedenser artık bu tarz yorumlara inanasım gelmiyor :s

frtcn
Aday Memur
06 Kasım 2014 11:20

Saç ekimi yaptıracaksan öncellikle tüm doktorları bir araştır derim. Saç ekimi yapacak doktorun niteliği çok önemli. Birçok merkezde mesela bu konuda uzmanlaşmamış doktorlar hatta hemşireler ekim yapıyor. O yüzden ekim kalitesi çok kötü oluyor. Ben geçtiğimiz sene 3000 greft ekim yaptırmıştım. Yarısı bile çıkmadı. Çok pişman oldum. Hem bi ton param gitti hemde hayal kırıklığına uğradım. Bu sene tekrar yaptırmayı düşünüyorum. Tabi iyi bir doktor seçmem gerekiyor. Hala araştırıyorum.
Eğer hala yaptırmadıysan mutlaka Fue yöntemi ile ekim yaptır. Biraz uzun sürüyor ama herhangi bir iz kalmıyor. Tabi süresi senin saçlarına bağlı. Kaç greft ekilecekse o kadar uzun sürüyor. Grefti bilmiyorsan internette bununla ilgili birçok site var. Oralardan ortalama kaç grefte ihtiyacın olduğunu görebilirsin. Saç Ekiminde Greft Hesaplama Mesela burdan bakabilirsin.
İnternette yazılanları çok ciddiye alma. Mutlaka doktorla yüzyüze görüş. Yani operasyonu onun mu yapacağını öğren. Umarım herşey istediğin gibi olur.

DrEUnal, 10 yıl önce

Saç dökülmesi yaşayan herkes bunu düşünüyor ama saç ekimi için belirli kurallar var bu kurallara uymadan yapılan ekimler genelde başarısız veya seyrek olur  sonlanmış ve saç ekimine uygun hale gelen deride saç ekimi yapılabilir.

baranmert
Aday Memur
26 Şubat 2015 10:30

ORGANİK SAÇ EKİMİ SAÇ SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜM GETİRİYOR

Estetik International laboratuarlarının 2 senelik araştırmasının ürünü olan ve hem dünyada hem de Türkiye?de ilk defa uygulanan Organik Saç Ekimi, saç sorunlarına kalıcı çözüm getiriyor.Saçlar kadın erkek fark etmeksizin herkesin en çok önem verdiği ve estetiği tamamlayıcı unsurların başında geliyor. Son dönemlerde özellikle sağlıksız beslenme ve diğer faktörler sebebiyle, çoğu insan saçlarında dökülme ve seyrekleşme ve hatta kellik sorunu yaşıyor. Organik saç ekimi, Estetik International kliniklerinde yapılan kök hücre çalışmaları sonrasında ortaya çıkan, bu güne kadar yapılan saç ekimi teknikleri içerisinde en etkili hatta devrim niteliğinde bir özelliğe sahip.HASTANIN KENDİ YAĞIYLA GELEN MUCİZEOp. Dr. Bülent Cihantimur önderliğinde geliştirilen Organik Saç Ekimi, Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle alınan kök hücreden zenginleştirilmiş sıvının kullanımıyla uygulanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Op. Dr. Bülent Cihantimur, ?Normal bir saç ekiminde, ekim yapılacak alanın verimliliğini artırmak için herhangi bir işlem yapılmazken, Organik Saç Ekimi?nde sağlıklı kıl köklerini, kök hücreyle verimli hale getirilmiş saçtan yoksun alana transfer ediliyoruz. Hastanın bedeninden alınan yağ dokusuyla hazırlanan kök hücre kokteyli, klasik saç ekimi yöntemlerinde yaşanan pek çok sorunu bertaraf edilerek, yüzde 96?lara varan olumlu sonuçlar alınmasına vesile oluyor. Kök hücreden zenginleştirilmiş hastanın kendi yağı, saçtan yoksun alana enjekte ediliyor. Yapay ve doğal olamayan hiç bir şey yok, bu sayede saç ekimi yapılırken kullanılan kimyasalları da devreden çıkarmış oluyoruz, sağlıklı saç kökleri de kimyasallar kullanılmadığı için yaşamaya devam ediyor. Organik Saç Ekimi daha verimli ve sağlıklı saç ekim işlemine, daha fazla beslenen sağlıklı saçlara ve ekim sonrası saç dökülme oranında ciddi derecelerde azalmalara imkan sağlıyor? dedi.BESLENEN KÖKLER VE PARLAK SAÇLARHastanın kendi yağından elde edilen bu kokteyl sadece organik saç ekiminde değil, saçları dökülen, saç seyrelmesi yaşayan kişilere de uygulanabiliyor. İşlem sonrası kafa derisi verimli hale gelerek, saç köklerinin beslenmesine, yeni saçların çıkmasına ve mevcut saçların da daha parlak, canlı ve gür olmasını sağlıyor.Organik Saç Ekimi dışında; Örümcek Ağı Estetiği, Basit Burun Estetiği, Cihantimur Yağ Transfer Sistemi, Genital Güzelleştirme, İple Kepçe Kulak Estetiği ve Tetik Parmağın Ameliyatsız Tedavisi gibi kendi geliştirdiği teknikleri olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, Organik Saç Ekimi?nin sadece ülkemizde değil, dünyada da ses getireceğini belirtti.

haylamaz
Aday Memur
27 Nisan 2016 02:27

SAÇ EKİMİ SONRASI

Saç ekimihastanede yatmayı gerektirmediği için ekim sonrası hasta evine gidebilir. Bu nedenle şunlara dikkat edilmelidirEkim yapılmış olan alan herhangi bir pansuman ile kapatılmayıp açıkta bırakılmaktadır. Bu bölgenin 1 hafta boyunca herhangi bir yere sürtünmesinden veya travmaya maruz kalmasından sakınılmalıdır. Bu süre içinde kalabalık otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarına ya binilmemeli ya da binilmek zorunda ise dikkatli olunmalıdır. Yine ilk 1 hafta boyunca kasket, şapka, bone gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır. Saç ekimini takip eden ilk 2 gün alın ve yüz bölgesinde şişme olmaması için yarı oturur vaziyette uyunması gerekmektedir. Uyku sırasında saç ekilen bölgenin yastık ya da çarşaflara değmemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır. İlk 1-2 gün boyunca ayakkabı bağlamak vs. nedenlerle öne eğilmekten kaçınılmalıdır. Saç ekimini takip eden ilk gün boyunca alkollü içecek kullanılmamalıdır. Ameliyattan 48 saat sonrasına kadar Aspirin ve kan sulandırıcı diğer ilaçlar, ayrıca Omega-3 alınmamalıdır. Eğer ağrı kesici, ödem önleyici ilaçlar ve antibiyotik yazıldıysa bunlar reçeteye uygun olarak kullanılmalıdır.

Alıntıdır: http://esteliv.com.tr

coestar333
Aday Memur
10 Kasım 2016 11:50

İsveç Estetik ile görüşüp bilgi alabilirsin. Bu sayede hem uygun fiyatları görmüş olursun hemde temiz çalışan bir firma görmüş olursunuz. Önerim bütün esstetik işlerinde uzman olan İsveç Estetik ile çalışmanızdır. http://www.isvecestetik.com/

dargman69
Aday Memur
31 Aralık 2017 20:46

baya korkurttu olumsuz sonuçlar beni

halim78ergezer, 11 yıl önce

ne yazık ki benimde başıma benzer sorun geldi. cok fazla firma var ve hepsi aynı işi yapıyor bende anlamadım. sonra epey araştırdım baktım hangisi diye birini seçtim, ama ne yazık ki doğru olan değilmiş :)
benım onerım nacisene anatomica olur istanbulda mevcut sorunları çözüyorlar ve iyi de hizmet veriyorlar.

Suduragi70
Aday Memur
22 Şubat 2018 21:56

Avrupa saç ekim merkezi çok iyi

farukd29
Aday Memur
12 Kasım 2019 02:31

Eşim son dönemlerde çok fazla saç dökülmesi yaşadığı için kadınlara saç ekimi yapabilecek iyi bir saç ekim merkezi arıyoruz. Burada saç ektiren kadınlar var mıdır?

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
12 Kasım 2019 16:43

estelinehair hazret hoca bu işte iyi.konyada merkezi.kendimde dökülmeyi durdurdum ama ölü dirilmiyor,ben de O'na ektirdim.

rahat sağıklı bir ortam.Diğer yerlerde sorun yaşayanlar oraya geliyor.Kanada,amerika,somali,suriyeli,danimarka gibi yurtdışından hastaları geliyor.fiyatları kişinin durumuna göre belirliyor.birçok sonucu ve sorunla karşılaşıp geleni ,dışarda sorun yaşamışa da tavsiye ettiğim oldu.

biraz sabır işi.

ekstra farklı çözümler bilimsellikten uzak ispatlanmadan bir kişinin yazdığı şeylerle güven olmaz.saç 1 yıl sonra dökülürse ne olacak.

Çünkü kendinizin bakmanız gerek vitamin şampuan kremi vb. artı yaşam tarzınıza dikkat edeceksiniz.

volkann35
Aday Memur
13 Kasım 2019 01:44

Faruk kardeşim internette araştırma yapınca haber sitelerinde listeler çıkıyor. Bunları incelemeni tavsiye ederim

https://eniyi-haber.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezi/

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi