Editörler : E.Kayı Han
06 Şubat 2023 22:39

İta amirinin düşüncesine bağlıdır. İsterse hiç dikkate almaz. İsterse disiplin soruşturması açtırabilir. Kurumda genel duruma bakılabilir

goncasultan
Aday Memur
07 Şubat 2023 20:29

Banada icra gelmişti bende katibim ama cezaevinde. Kınama teklif edildi daha önce dsiplin cezam olmadığı için alt ceza olan uyarma verildi. Sonra ki dönemlerde yine icra geldi ama savunmamdaki husular gözönüne alınarak ödememe kastımın olmadığı, ödeme güçlüğü yaşadığımdan disiplin cezası verilmesine yer olmadığı şeklinde kararlar verildi.

WorldLife
Yasaklı
07 Şubat 2023 21:42

Aynen hiçbirşey olmaz.
ÇOTANAK, 1 yıl önce

Hiç bir şey olmaz mı ?

Lütfen konuyla alakalı bilginiz yoksa yorum yapmayın.

hukukcumemur06
Aday Memur
08 Şubat 2023 00:34

Memurun borca batıklığı her şeyden önce memur vakarına aykırı bir duruş ve tutumdur. Dolayısıyla net şekilde disiplin cezasına hükmedilebilir. Hatta o kadar ki alışkanlık haline getirilmesi halinde memurun aylıktan kesme cezası ile tecziyesi devamı halinde kamu görevinden çıkarılması dahi gündeme gelebilecektir.

Berzeee
Yasaklı
08 Şubat 2023 10:52

Bilmediğin konu hakkında yorum yapmazsan sevinirim

hukukcumemur06, 1 yıl önce

Memurun borca batıklığı her şeyden önce memur vakarına aykırı bir duruş ve tutumdur. Dolayısıyla net şekilde disiplin cezasına hükmedilebilir. Hatta o kadar ki alışkanlık haline getirilmesi halinde memurun aylıktan kesme cezası ile tecziyesi devamı halinde kamu görevinden çıkarılması dahi gündeme gelebilecektir.

E.Kayı Han
Editor
08 Şubat 2023 11:13

Kamu görevinden çıkarma söz konusu olmaz. Ancak ilkinde kınama üçüncü tekrarında aylıktan kesme cezası verilebilir.

hukukcumemur06
Aday Memur
08 Şubat 2023 12:32

Hukuki niteliğinizin ne olduğunu bilmiyorum fakat; idrak için ortalama zeka seviyesi ve okuma kabiliyetinin yeterli olduğu kanaatindeyim.

Bu hususta örneğin; 7068 sayılı kanunun 8/4.maddesinin b bendinin ikinci cümlesini okuyabilirsiniz. Bu kısım aylıktan kesme cezası ile tecziyeyi düzenlemektedir.

Memurluktan çıkarma direkt olarak kanunda düzenlenmiş bir hüküm olmayıp, artık disiplin cezalarının disiplin hukukundan beklenen faydanın alınamayacağının anlaşılması karşısında genel hükümlere göre yapılan bir disiplin işlemi olacaktır.

Bu yanıt; saygısız üslup ve düşük bilgi düzeyinin doğrudan şahsıma yöneldiği mesajlar barındıran işbu konu başlığı altındaki son mesajım olup, tamamen yardım maksatlı yaklaştığım bu ve benzeri olaylarda soru sormak isteyenlere özel mesajdan yanıt vereceğim.

Berzeee, 1 yıl önce

Bilmediğin konu hakkında yorum yapmazsan sevinirim

Berzeee
Yasaklı
08 Şubat 2023 12:58

İdrak için ortalama zeka seviyesi ve okuma kabiliyetinin yeterli olduğu konusunda hem fikiriz ancak bu forum altında Kamu personeli ortak konular \ Disiplin ve İdari Soruşturmalar başlığı altında kısıtlı bir düşünce ile sadece kolluk kuvvetlerini ilgilendirdiğini varsaymak yeterince idrak gelişiminin sağlanamadığının göstergesdir.

Lütfen dar kalıplar içinde buluna sığ düşüncelerimizden arınalım...

Hukuki niteliğinizin ne olduğunu bilmiyorum fakat; idrak için ortalama zeka seviyesi ve okuma kabiliyetinin yeterli olduğu kanaatindeyim.

Bu hususta örneğin; 7068 sayılı kanunun 8/4.maddesinin b bendinin ikinci cümlesini okuyabilirsiniz. Bu kısım aylıktan kesme cezası ile tecziyeyi düzenlemektedir.

Memurluktan çıkarma direkt olarak kanunda düzenlenmiş bir hüküm olmayıp, artık disiplin cezalarının disiplin hukukundan beklenen faydanın alınamayacağının anlaşılması karşısında genel hükümlere göre yapılan bir disiplin işlemi olacaktır.

Bu yanıt; saygısız üslup ve düşük bilgi düzeyinin doğrudan şahsıma yöneldiği mesajlar barındıran işbu konu başlığı altındaki son mesajım olup, tamamen yardım maksatlı yaklaştığım bu ve benzeri olaylarda soru sormak isteyenlere özel mesajdan yanıt vereceğim.

mehmet2541228
Aday Memur
09 Şubat 2023 08:32

7068 zabıt kayibini kapsıyormukı 657 cok acık değilmi

0101Mustafa
Aday Memur
09 Şubat 2023 15:33

Hiç bir sıkıntı olmaz mrk etme.
omerduz, 1 yıl önce
Lütfen bilen cevap yazabilir mi

bybilen59
Yasaklı
09 Şubat 2023 17:00

çalıştığın kuruma bağlı.mesela emniyet ve askeriyede sürekli borç içinde olmak icralara düşmek ihraca kadar varan cezaları gerektiriyor.Bazı kurumlarda ise dikkate bile alınmıyor.Bence de ortada bir dolandırma yoksa,borç hele hele banka borcuysa borçluyu ilgilendirmesi lazım.Sana ne adamın icrasından borcundan.

emrahsaricam
Aday Memur
10 Şubat 2023 22:17

Omerduz; bana mesaj yoluyla ulaşır mısın?

soforadayi11
Memur
12 Şubat 2023 19:44

Arkadaşlar 3 yıldır ve 12 icra dosyaları ile uğraşan biri olarak diyorum,sakın korkmayın askeriye ve polis hariç (bunların kendi içinde farklı kanunlari var ) icralık memurlara disiplin cezası verelimez velevki verildi mahkemeden iptal edersiniz çok ogrenekleri var ,kanun diyor borcunu bilerek ödememek zzaten parası olsa niye odemesin bankada parası yada gayrimenkulu olsa el koyarlar ,o yüzden kasten ödememe olayıni ispat edemezler , mahkeme başvurup iptal ettirebilirsiniz, strese girmeyin en fazla 4 /1 maasinizdan ,keserler , enflasyon maaş zamları derken çoğunu ödedim darısı diğer borçluların başına ,lakin dikkat dikkat bu çok önemli, ödeme emrini takip edin uyaptan muhtarlıktan 7 gün içinde faizine itiraz edin çünkü kansizlar yıllık 30 40 50 faiz koyuyorlar ,buda 2 yılda borcunuzu katlıyor,icra dairesi ne itiraz ederseniz yıllık yüzde 9 koyarlar oda çok etki etmez bitirirsin iz , sakın strese girmeyin , eşya hacizide yok zaten ,kalın sağlıcakla

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi