Editörler : supporters.

ysfsr
Aday Memur
30 Ocak 2019 13:34

izin tahsislere bir uğra istersen kardeş

aliturkmenn, 5 yıl önce

* RTÜK'te hiçbir birimde hiçbir şekilde iş yoğunluğu kesinlikle yoktur. Aksini söyleyenlere inanmayın.

* RTÜK'ün sosyal imkanlarından kastınızın sadece yaz tatillerinde sosyal tesislerden yararlanmak olduğunu varsayıyorum. Kastınız başka ise lütfen yeniden sorunuz. Antalya Lara'da TRT'nin sosyal tesisleri var. TRT mensupları gibi eskiden yararlanılabiliyordu. Ancak mevcut sistemde artık TRT Cumhurbaşkanlığına bağlı, RTÜK ise daha alt düzeyde olan Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı. Artık bu imkan devam eder mi bilmiyorum.

* Kariyer anlamında ilerlemeden kastınız idarecilik ise bu ilerlemeyi kişisel ilişkilerinize göre her zaman sağlayabilirsiniz. Yoksa kariyer anlamda ilerlemedeki anlam işe başlayacağınız unvanın bir üstü olan üst kurul uzmanlığıdır ki bu da kurumdaki en üst dereceli meslek personelidir.

* Çalışacak olan kişiden özel bir beklenti bulunmamaktadır. Ancak kendi vicdanınız veya karakteriniz gereği gerek kendinizi gerekse de kurumu geliştirmek için her zaman aktif görev alabilirsiniz. Çünkü şu günlerde kurumun gücü gittikçe zayıflamaktadır.

* Ben çalıştığım kurumdan memnunum. Kurumun artı ve eksilerini sadece kendi kategorisinde yer alan diğer üst kurullarla kıyaslayabilirim. Diğer kurullara göre daha az akçeli işlerle ilgilenilir. Değişen ve dönüşen medya sektöründe öncü rol üstlenebilecek bir kurumdur. Tam tersi de olabilir. Eksileri ise kesinlikle iki farklı maaş sisteminin uygulanmasıdır. aynı unvanda çalıştığınız iş arkadaşınızın yaklaşık yarısı maaş alırsınız. Lakin bu durum tüm üst kurullar için geçerlidir.

sarda
Aday Memur
09 Şubat 2019 23:00

Aliturkmenn Ali Türkmen sözlü sınavda Elektrik Elektronik Mühendislerine alan soruları hakkında bilginiz var mı?

aliturkmenn, 5 yıl önce

Mülakata girecek arkadaşlar açıklandı. Öncelikle hayırlı olsun. Kurumda Üst Kurul Uzmanı olarak çalışıyorum. Aynı aşamalardan ben de geçtim. Ne hissettiğinizi tahmin edebiliyorum. Bu sebeple sınavlar, çalışma şartları, ücretler vb. her türlü sorunuzu buradan iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

12 Şubat 2019 00:09

Arkadaşlar elinde notlar olan varsa paylaşabilir mi ve mülakat tecrübesi olan varsa özelden yazabilir mi bikaç sorun olacak

Aammaann
Aday Memur
14 Mart 2019 17:43

Merhaba , elektrik elektronik mühendisleri için izin ve tahsislerde çalışınca şehir dışına stüdyo kontrolüne gitmek için geçici görevlendirme vs oluyor mu uzman yardımcılığında müteakiben bu bir yan gelir sağlar mı , kurumda mühendislik yapılıyor mu yani özelde karşılığı olur mu yaptığım işin girersem.

Bahar0725
Kapalı
31 Mart 2019 16:10

Arkadaşlar ben mülakata girdim. Bayağı soru sordular. Zor kolay karışıktı. Mevzuattan çok az soru soruldu. Girişte kendimi tanıtmam gerektiği söylendi. Ailemi detayına kadar sordular.

Bilgisayar Mühendisliği için hatırlayabildiğim bir kaç soruyu yazacağım.

OSI Modelini açıklayın.

3 tane yazılım modeli sayınız.

Squerde? commit komutu ne işe yarar.(Bunu doğru anladığımdan emin değilim)

Kaba kuvvet nedir?

C# da nesneler neyden türetilir.

Bunlar hatırlayabildiklerim fakat daha fazla soru vardı. 10 dan fazla soru soruldu diyebilirim.Bu kadar sıkıştırmalarını beklemediğim için oldukça paniklemiştim. Çoğunu hatırlamıyorum.

Mevzuatla ilgili ise :

Olağan üstü durumlarda yayın yasağını kim getirir?

Ve bu yayın yasağı yargı denetimine tabi midir? Eğer tabii ise nasıl?

31 Mart 2019 21:08

nerdeyse aynı sorular bana da soruldu hayırlı olsun hocam
Bahar0725, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben mülakata girdim. Bayağı soru sordular. Zor kolay karışıktı. Mevzuattan çok az soru soruldu. Girişte kendimi tanıtmam gerektiği söylendi. Ailemi detayına kadar sordular.

Bilgisayar Mühendisliği için hatırlayabildiğim bir kaç soruyu yazacağım.

OSI Modelini açıklayın.

3 tane yazılım modeli sayınız.

Squerde? commit komutu ne işe yarar.(Bunu doğru anladığımdan emin değilim)

Kaba kuvvet nedir?

C# da nesneler neyden türetilir.

Bunlar hatırlayabildiklerim fakat daha fazla soru vardı. 10 dan fazla soru soruldu diyebilirim.Bu kadar sıkıştırmalarını beklemediğim için oldukça paniklemiştim. Çoğunu hatırlamıyorum.

Mevzuatla ilgili ise :

Olağan üstü durumlarda yayın yasağını kim getirir?

Ve bu yayın yasağı yargı denetimine tabi midir? Eğer tabii ise nasıl?

05 Nisan 2019 13:42

nezaman açıklanır acaba

Bahar0725
Kapalı
06 Nisan 2019 13:54

Aslında alan sorulmayacağı yazıyordu başvuruda. Ben tamamen mevzuata odaklanarak gittim. Biraz sıkıntılıydı. Bu kadar yoğun soru beklemiyordum.

rmazandavulcusu, 5 yıl önce
nerdeyse aynı sorular bana da soruldu hayırlı olsun hocam

Bahar0725
Kapalı
06 Nisan 2019 13:55

Normalde 7 gün içinde açıklanır yazıyor başvuruda ama hala ses yok gibi.

cenglf123, 5 yıl önce

nezaman açıklanır acaba

06 Nisan 2019 14:37

ben de afalladım baya hocam, kaba kuvveti ilk defa duydum zaten. hakkımızda hayırlısı olsun.
Bahar0725, 5 yıl önce

Aslında alan sorulmayacağı yazıyordu başvuruda. Ben tamamen mevzuata odaklanarak gittim. Biraz sıkıntılıydı. Bu kadar yoğun soru beklemiyordum.

Bahar0725
Kapalı
06 Nisan 2019 16:25

Amin :/

rmazandavulcusu, 5 yıl önce
ben de afalladım baya hocam, kaba kuvveti ilk defa duydum zaten. hakkımızda hayırlısı olsun.

adayaday13
Aday Memur
10 Nisan 2019 19:38

Ne zaman açıklanabileceğiyle ilgili insan kaynaklarını arayan oldu mu hiç arkadaşlar?

justice1
Aday Memur
11 Nisan 2019 12:20

İK süreçle alakalı fazla bilgisi olmadığını, işlemlerin komisyonda devam ettiğini söyledi

syraton
Aday Memur
11 Nisan 2019 19:18

Nisan sonu aciklanir en iyi ihtimalle onceki iki alim da 1 ay sonra aciklanmis mulakatlar da 29 martta bitti daha once beklemeyin bence bir sey
11 Nisan 2019 19:23

Önceki alımlar mülakatlar bittikten sonra yaklaşık 8-10 gün içinde açıklanmış.

syraton, 5 yıl önce
Nisan sonu aciklanir en iyi ihtimalle onceki iki alim da 1 ay sonra aciklanmis mulakatlar da 29 martta bitti daha once beklemeyin bence bir sey

helloworld
Memur
16 Nisan 2019 16:10

Neden açıklanmıyor? Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Bahar0725
Kapalı
06 Mayıs 2019 21:34

Sonuçlar açıklandı arkadaşlar.

nuhyldrm
Aday Memur
26 Kasım 2020 12:40

arkadaşlar çok Önemli !!!

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim USLU, FORMLARIN posta yolu ile gönderilmesi gerektiğini hatırlatmış. Formları göndermeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, mülakata giremeyecekmiş.

Gerekli açıklamalar için ⏬⏬

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

15 Aralık 2020 20:03

Bölge müdürlüklerindeki uzman yardımcıları Ankara'dan maaş olarak daha mı az alıyor acaba?

Mr.Patient
Aday Memur
08 Haziran 2021 23:24

İyi akşamlar Ali bey. Rtükte 2021 yılında güncel lisans memur maaşı ne kadar acaba bilginiz var mı? 1 ay tek 1 ay çift maaş mı alıyorlar? Özlük haklarında değişen bir durum var mı kıyafet, yemek, ulaşım yardımı gibi? Yardımcı olursanız sevinirim

aliturkmenn, 5 yıl önce

Mülakata girecek arkadaşlar açıklandı. Öncelikle hayırlı olsun. Kurumda Üst Kurul Uzmanı olarak çalışıyorum. Aynı aşamalardan ben de geçtim. Ne hissettiğinizi tahmin edebiliyorum. Bu sebeple sınavlar, çalışma şartları, ücretler vb. her türlü sorunuzu buradan iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi