Editörler : crops35

rainy35
Aday Memur
03 Kasım 2019 01:26

Merhabalar, herkese kolay gelsin, bir sorum olacaktı, eşim avukat, sınavı kazanmam durumunda atanma için kuraya girip illa ki atandığım yerde en az kalmam gereken zamanı doldurunca mı tayin isteyebiliyorum¿ kusura bakmayın atama durumlarına çok uzağım, böyle de bir fırsat varken değerlendirmek istiyorum ancak çok uzun süre aile birliğinin kurulmaması durumu da gözümü korkutuyor, özellikle tecrübeli üstadlardan alacağım cevaplar çok kıymetli, şimdiden teşekkürler

03 Kasım 2019 07:18

Kitap eski basim değil mu

öznurh
Aday Memur
04 Kasım 2019 21:45

Ben calısıyorum buyrun

johnymu, 4 yıl önce

murat yayınlarından çalışan varmı. bilgi lütfen

Erguun
Aday Memur
04 Kasım 2019 23:32

Güncel olarak yazılmış kitap üzerine siz nasıl buldunuz peki kitabı
öznurh, 4 yıl önce

Ben calısıyorum buyrun

öznurh
Aday Memur
05 Kasım 2019 19:10

Açıkçası suan sadece hmk sını calışıyorum ama tabi ki göz gezdirdim genelde kanun kopyala yapıstır gıbı olmus .Yanı çok ayrıntılı anlatım dılı yok ama ıyı ben muratın anlatım dılıne alısıgım.Tavsıye eder mısınız dersenız, eger kı tek tek ben her dersın konu anlatım kıtabını alırım ornegın ıcra ıflas ıcın ısmaıl ercan ,kıymetlı evrak ıcın tamer bozkurt dersenız tabı kı o sekılde calısın ancak tek kıtapta olsun dersenız onerırım..Bunu bıtırıp uzerıne bolca soru cozmek yeterlı olur bence.

Erguun, 4 yıl önce
Güncel olarak yazılmış kitap üzerine siz nasıl buldunuz peki kitabı

Selnaf
Aday Memur
05 Kasım 2019 22:08

Mutluysan işinde öyle kal. İcra daireleri ömür törpüsüdür bilgine.
Şamilll karabulut, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba özellikle faal veya mesleği bırakmış icra müdürlerinden bu mesleğin maddi manevi artı ve eksisini düzgün ve samimice anlatmalarını istirham ediyorum...Hali hazırda kpss ile atanmış devlet işçisiyim daha evvelden icra müd.sınavına hazırlanırken malum 2014 ten sonra alımlar dışarıdan olmamıştı. 2015 teki çabam boşa gitmişti O dönemde cazip geliyordu ve çokta bilgi sahibi değildim gerçi şimdide değilim.:))) çalıştığım yerde vardiya usulü çalışmaktayım açıkçası hem vardiya sisteminden İCRA MÜDÜRÜ'nün büyüsünden bu sınava hazırlanmak istiyorum ama buna değip değmiyeceğini samimi yorumlarınızı okuduktan sonra karar vermek istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

Asiii06
Memur
06 Kasım 2019 12:20

Yok mu İcra Müdürlüğü yapan arkadaşlar? Maddi ve manevi artıları nelerdir?

Şamilll karabulut
Aday Memur
06 Kasım 2019 12:33

mrb selnaf eğer icra daireleri hakkında bilgi sahibiysen senden net bilgier almak isterim tabi burdan cok yavaş ilerliyo bilgi alışverişi özelde iletişime geçebilirmiyz acaba

Selnaf, 4 yıl önce
Mutluysan işinde öyle kal. İcra daireleri ömür törpüsüdür bilgine.

Erguun
Aday Memur
06 Kasım 2019 13:15

teşekkür ediyorum

öznurh, 4 yıl önce

Açıkçası suan sadece hmk sını calışıyorum ama tabi ki göz gezdirdim genelde kanun kopyala yapıstır gıbı olmus .Yanı çok ayrıntılı anlatım dılı yok ama ıyı ben muratın anlatım dılıne alısıgım.Tavsıye eder mısınız dersenız, eger kı tek tek ben her dersın konu anlatım kıtabını alırım ornegın ıcra ıflas ıcın ısmaıl ercan ,kıymetlı evrak ıcın tamer bozkurt dersenız tabı kı o sekılde calısın ancak tek kıtapta olsun dersenız onerırım..Bunu bıtırıp uzerıne bolca soru cozmek yeterlı olur bence.

icra müdürü 35
Aday Memur
11 Kasım 2019 20:54

Yeterince açıklama yapıldı yorumlarda. Kafanıza takılan husus nedir. Bence sınava konsantre olun. Maaş, tayin, çalışma koşulları bence sonraki iş. Şunu bilmenizi isterim ki iş yoğunluğu olan, karar vereceğinizden kanunları bilmeniz, değişiklikkeri, Yargıtay içtihatlarını takip edeceksiniz. Yeri gelince insanların evini, arabasını yani mallarını satacaksınız. Yanlış bir kararınız tarafları mağdur eder, sonunda şikayet halinde sıkıntısı size oluyor. Çünkü siz devletin infaz kurumusunuz. Zorlada olsa o işi yapacaksınız. Onun için öncelikle bu mesleği severek yaparsanız zorlanmazsınız. Bunlar için erken. Ama bence sizler icra hakkında hiçbir bilginiz yok ise yakın bir icra dairesine gidin dışardan inceleyin. Saygılar
Asiii06, 4 yıl önce

Yok mu İcra Müdürlüğü yapan arkadaşlar? Maddi ve manevi artıları nelerdir?

öznurh
Aday Memur
12 Kasım 2019 20:39

Arkadaslar hangı derslerı bıtırdınız ?kaynaklarınız neler ve soru bankası onerınız var mı???

öznurh
Aday Memur
12 Kasım 2019 20:43

Ben suan bır kamu kurumunda memurum derecem 7/1 sınavı kazanıp atanırsam maasım kac ıle baslar?Bekarım cocuk yardımı vs olmadan kucuk brıyere atanırsam en dusuk yolluk vs ıle ne kadar alırım??Yardımcı olursanız sevırınım.Ben hakımlıge hazırlanıyorum ancak bu yıl kazanamazsam kazanana kadar adlıye atmosferı ıcın suan oldugum kurumdan ıcra mud gecmek ıstıyorum.

icra müdürü 35, 5 yıl önce
Eş ve çocuk yardım ve yolluk hariç 5700 den fazla alır. Ancak 3/1 dereceye gelmek için en az 10 yıldan fazla çalışılması lazım memuriyette.

kırmızı4806
Aday Memur
12 Kasım 2019 23:31

Eş durumu tayini nasıl ve hangi durumlarda oluyor acaba ? Bilgi verirseniz sevinirim.

kırmızı4806
Aday Memur
12 Kasım 2019 23:32

Eş durumu tayini nasıl ve hangi durumlarda oluyor ? Biliyorsanız bilgi verebilir misiniz..
Daire Başkanı, 5 yıl önce

söylediklerin genel olarak doğru ancak maaş miktarı tamamen yanlış. Şuan göreve başlayan bir icra müdür yardımcısı haciz yollukları hariç net 5.400 TL maaş alıyor. Haciz yolluğu da gidilen yere göre değişiyor. Pilot uygulama olan yerlerde haciz yolluğu biraz daha az olur 200-300 TL arası. Pilot uygulama olmayan yerlerde 2.500 TL'yi bulabiliyor.

Poyrazzzzzz000
Aday Memur
13 Kasım 2019 12:50

arkadaşlar ben aöfadalet mezunu. hangi kaynaklardan çalışırsak verimli olur ve bir önceki sınavda taban puan kaçtı bilen varmı acaba bir ay kaldı çok yüksek kapatıyorsa başvuru yapmayacağımda

Poyrazzzzzz000
Aday Memur
13 Kasım 2019 12:57

en son kaçla kapattı acaba ?

16 Kasım 2019 16:24

İcra müdürlüğü hazırlık kitabı İsmail Ercan üç cilt sıfır 50 TL'ye satıyorum 0538 473 01 21

Adaydidayday
Aday Memur
12 Aralık 2019 14:50

Son çalışmalar son günler nasıl gidiyor arkadaşlar...

Hodl
Aday Memur
26 Ocak 2020 02:29

Merhabalar bir sorum olacakfi.Hukuk fakultesi mezunuyum icra mud sinavinda da mulakata kaldim.Diyelim mulakati kazandim.Daha sonra kpss ye girip merkezi atamayla kurum avukati olarak atanabilir miyim? Bunun icin meslekte 1 yilimi doldurmam gerekir mi?

ercumentcozer
Aday Memur
26 Ocak 2020 12:14

Kardeşim icrayı kazansan göreve başlaman haziran'ı bulur e zaten temmuz'da kpss var madem niyetin kurum avukatlığı yazık günah değil mi? bir ay fazladan maaş aldın istifa ettin gittin diyelim kadro yanacak, sen kurum avukatı olacaksın ama bir kişi de işsiz kalacak, icra dairesi boşalacak. değer mi? madem öyle buraya verdiğin emekle hayli hayli kurum avukatlığını kazanırdın zaten. bazıları iş beğenmezken bazıları evine ekmek götürebilmek için iş bulamıyor.

Hodl, 4 yıl önce

Merhabalar bir sorum olacakfi.Hukuk fakultesi mezunuyum icra mud sinavinda da mulakata kaldim.Diyelim mulakati kazandim.Daha sonra kpss ye girip merkezi atamayla kurum avukati olarak atanabilir miyim? Bunun icin meslekte 1 yilimi doldurmam gerekir mi?

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi