Editörler : E.Kayı Han
17 Ekim 2010 14:02

Yeterlilikler İçin Çalışılması Gereken Konular

Merhaba Sevgili Hocalarım

Forumu biraz incelediğimde artık kpss puanı pek işe yaramıyor kpss sınavından sonra yeterlilik sınavları yapılıyor. Ve bu yeterliliklerde zorlaştırılmış...

Bu sınavları kazanmak için nelere çalışmak lazım nasıl bir yol izlemek lazım hangi kitapları okumak lazım

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim...

ugur55
Şef
17 Ekim 2010 14:10

tecvide tam manasıyla hakim olmalısınız. dinler tarihine çalışın. hangi dinin kurucusu kimdir. ana esasları nelerdir. hangi ülkede veya bölgelerde inananı vardır. ayrıcı ilk dönem islam tarihi konularıda çok önemli. peygamber efendimizin amcaları, eşleri, çocukları tek tek ezberleyin. ve önemli hadiselerin zaman dilimlerini ve olayların oluş biçimlerini iyice belleyin. mesela fil hadisesi, kabe hakemliği, ...vs.

her yerde çıkan bir soruyu yazıyorum.

hüzün yılında kimler vefat etmiştir.

17 Ekim 2010 21:20

yazılı sınav için;özellikle namaz bahsi ilmihalden tecvide çalışın. ranın hükümleri çıkabilir.diyanetin 2 ciltlik ilmihalinin 1.cildini çok iyi bilin.daha açılmadı sınav deyip çalışmamazlık etmeyin yetiştiremezsiniz.size tavsiyem 2009da yapılan yeterlilik sorularına bakın nelerden sorulmuş inceleyin böylece knuları öğrenirsiniz.

Ziya şen hocanın bi kitabı var yeterlilik kitabı onu al bence bir sürü soru var link veriyorum.

http://www.aofarapca.net/?Lang=TR&SyfNmb=1 14 lira fiatı 6 lira korgo ücreti

Vbdestabe
Aday Memur
18 Ekim 2010 14:25

Arapçayla ilgili suallerlerde soruyorlarmı ?

Lütfen Diğer kardeşlerde Bilgilerini paylaşsınlar benim gibi ne sorulacağını bilmeyen baya kardeşler var.

selametle Allah razıolsun

Vbdestabe
Aday Memur
18 Ekim 2010 18:23

İlgisiz kalıyorsunuz sorulara saygıdeger hocalarım:(

Pamuk Hoca
Aday Memur
08 Aralık 2011 18:20

ferhat erdoğan hocanın yeterlilik kitabı çıktı. 2011 kasım ayında satışı başlamış...geniş içerik kaliteli basım ve dizgi...

internet satışını faturalı olarak www.bereketlisepet.com yapıyor ..

ilgilenen arkadaşlar buradan alım yapablir.hızlı gönderi yapıyorlar.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi