Editörler : crops35
01 Eylül 2019 15:35

Teiaş hizmet sınıfları hakkında !

Arkadaşlar merhabalar.Size öncelikle 3 hizmet sınıfı hakkında sorum var (Test,ölçü,İletim Tesisleri).Bu sınıflardan hangileri rahattır.Araziye çıkma durumları nelerdir ve en önemlisi geceleri işe çağrılma olayı yoktur ?

ccengiz001
Şef
02 Eylül 2019 13:43

rahatlık istiyorsan sakın gelme. bize çalışacak adam lazım.

atrex
Genel Müdür
02 Eylül 2019 14:38

TEİAŞ'ta rahatlık yoktur!

rahatlık için lütfen 657'li kurum seçiniz...

ato28
Aday Memur
02 Eylül 2019 14:48

TEİAŞ' ta en rahat birim İşletme ve Röle birimleridir. Gece ve hafta sonu çalışmaları ya hiç olmaz ya da çok az olur. Bu iki birimi tavsiye şiddetle tavsiye ederim.

desert rose
Kapalı
02 Eylül 2019 16:37

işletmede çalışıyorum bayram dahi yapamadım. 400 kV şalt sahasında çalışan başka kurum yok ama maaşl

eem1991eem
Aday Memur
02 Eylül 2019 17:08

Arkadaşlar neden ters ters cevap veriyorsunuz. Babamda kötü hastalık var annem ise yaşlı. Belki omuzlarınızda böyle yük olmadığı için direkt olumsuz pencereden bakabiliyorsunuz. Ama eyvallah genede.

02 Eylül 2019 18:34

Öncelikle branşının ne olduğunu yazmamışsın onu belirtirsen daha faydalı bilgiler alabilirsin. Bölgelere göre birimlerin zorlukları değişmektedir. Test ve ölçü birimleri iletim hatlarına göre biraz daha kolaydır. İletim hatlarında kontrollüğün altındaki hat uzakta ise gidip gelmek sıkıntı olur ve her zaman kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde dolaşırsın. Evrak kayıt işlerini yaparım diyorsan ölçü birimi test birimine göre daha rahattır. Arkadaşların söylemek istediği TEİAŞ ın diğer kurumşara göre daha zor ve çalışan üzerinde baskının daha fazla olması. Fırsatın varsa TEİAŞ hariç başka kuruma gitmek çok daha iyi olacaktır senin için. Özellikle mühendisler için tercih edilmesi gereken en kötü kurumdur. Herkes bu durumun farkında fakat fakat hiç kimse en ufak bir çalışma yapmadı yıllardır. Bu nedenle mühendislerin hepsi bu durumdan bıkmış ve kurumdan kaçmak için kurumun özelleşmesini veya özerkleşmesini dört gözle beklemektedir.

eem1991eem
Aday Memur
02 Eylül 2019 18:47

hocam birimim yük tevzi. Mazeret tayini için yakın zamanda dilekçe vermeyi düşünüyorum.

ElectricalElectronic, 5 yıl önce

Öncelikle branşının ne olduğunu yazmamışsın onu belirtirsen daha faydalı bilgiler alabilirsin. Bölgelere göre birimlerin zorlukları değişmektedir. Test ve ölçü birimleri iletim hatlarına göre biraz daha kolaydır. İletim hatlarında kontrollüğün altındaki hat uzakta ise gidip gelmek sıkıntı olur ve her zaman kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde dolaşırsın. Evrak kayıt işlerini yaparım diyorsan ölçü birimi test birimine göre daha rahattır. Arkadaşların söylemek istediği TEİAŞ ın diğer kurumşara göre daha zor ve çalışan üzerinde baskının daha fazla olması. Fırsatın varsa TEİAŞ hariç başka kuruma gitmek çok daha iyi olacaktır senin için. Özellikle mühendisler için tercih edilmesi gereken en kötü kurumdur. Herkes bu durumun farkında fakat fakat hiç kimse en ufak bir çalışma yapmadı yıllardır. Bu nedenle mühendislerin hepsi bu durumdan bıkmış ve kurumdan kaçmak için kurumun özelleşmesini veya özerkleşmesini dört gözle beklemektedir.

Semeal
Aday Memur
20 Ekim 2019 01:09

merhaba arkadaşlar,

Mersin teiaşta makine mühendisi çalışıyor mu yada çalışabilir mi? Eüaştan geçmek istiyorum

temel12
Şef
20 Ekim 2019 13:37

gerek teknik gerekse idari personel farketmeksizin teias bitik bir kurumdur.Gel gor yasa ogren....

volina
Memur
21 Ekim 2019 14:37

taşra da makine mühendisliği kadrosu bölge müdürlüğü yani adana da makina ikmal bölümünde. ama tabii çok yüksek torpilin varsa neden olmasın. başka kurumdan gelen alakasız maden mühendisi bile var.

Semeal, 4 yıl önce

merhaba arkadaşlar,

Mersin teiaşta makine mühendisi çalışıyor mu yada çalışabilir mi? Eüaştan geçmek istiyorum

21 Ekim 2019 15:40

yeni atandım ben de güvenlik soruşturması bekliyorum bu tür yorumlar beni korkutuyor açıkcası. neden bitik bir kurum biraz örnek verebilir misiniz?

temel12, 4 yıl önce
gerek teknik gerekse idari personel farketmeksizin teias bitik bir kurumdur.Gel gor yasa ogren....

Semeal
Aday Memur
21 Ekim 2019 15:46

tesekkurler. maden muhendisi muhabbetini duymustum . bakalim tropilim yok bireysek saglik raporuyla basvuracagm.
volina, 4 yıl önce

taşra da makine mühendisliği kadrosu bölge müdürlüğü yani adana da makina ikmal bölümünde. ama tabii çok yüksek torpilin varsa neden olmasın. başka kurumdan gelen alakasız maden mühendisi bile var.

temel12
Şef
22 Ekim 2019 11:33

hayırlı olsun sizin için.Ben Daha önce EÜAŞ ve başka kurumlarda da çalıştım.kıyaslama yapınca gerek teknoloji kullanımı gerek insan kaynakları yapısı gereksede kurumun size verdiği değerleri karşılaştırınca ortaya çıkan tablo bu.Nerede iş bilmez torpilli,menzil tarikatı yalaması varsa burada fazlasıyla göreceksin zaten....

black-sabbath, 4 yıl önce

yeni atandım ben de güvenlik soruşturması bekliyorum bu tür yorumlar beni korkutuyor açıkcası. neden bitik bir kurum biraz örnek verebilir misiniz?

22 Ekim 2019 12:24

Ben de başka bir kit kurumundan geçiş yapacağım bahsettiğiniz sorunların bir kısmı maalesef tüm kurumlar için geçerli ama TEİAŞ'ın benim için şu an çalıştığım kurumdan daha iyi olmasını umuyorum. inşallah pişman olmam.

temel12, 4 yıl önce

hayırlı olsun sizin için.Ben Daha önce EÜAŞ ve başka kurumlarda da çalıştım.kıyaslama yapınca gerek teknoloji kullanımı gerek insan kaynakları yapısı gereksede kurumun size verdiği değerleri karşılaştırınca ortaya çıkan tablo bu.Nerede iş bilmez torpilli,menzil tarikatı yalaması varsa burada fazlasıyla göreceksin zaten....

Justelectric
Aday Memur
22 Ekim 2019 14:22

Ben de güvenlik soruşturması bekliyorum hocam ikametgah neresi sizin benim mardin. bazı ilelrin soruşturması gelmemiş heralde toplamda 20 kişi kalmış ama soruşturması tamamlanmayan. sizin ikamet istanbul mu

black-sabbath, 4 yıl önce

volina
Memur
23 Ekim 2019 08:11

Hani derler ya GÖRÜNTÜ VAR SES YOK Teiaşı böyle tanımlıyorum. nerede işi bilmeyen torpilli adam varsa burada. adam şunun bunun tanıdığı diye hiçbirşey bilmeden tepeden gelip başına müdür oluyor. birde üzerinde egolarını tatmin edip kompleks bir şekilde yöneticilik oynuyor. bağırma çağırmayı küçümsemeyi idarecilik sanıyor.İşi bilmemesini bu şekilde örtmeye çalışan tiplerle dolu.. o kadar dışarıdan danışmanlık alıyorlar ama hepsi boş. her gelen yönetim yeni bir sistem kurmaya kendini ispatlama çabasında ama sonuç her seferinde sıfır.sürekli bir değişim fakat bu ilerleme anlamında değil tutunamama anlamında bir değişim. deneme yanılma...... diyecek şey çok.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi