Editörler : crops35
30 Mayıs 2012 11:46

Teknik hizmetler maaş programı

Maaş zamlarımız her ne kadar beklentileri karşılamasa da hayırlı olsun.

Özellikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda görev yapan teknik ve sağlık hizmetleri sınıfı personeli için hazırlamış olduğum yıllık maaş hesaplama tablosunu paylaşıyorum.

Daha önce paylaşmış olduğum yıllık bordro programını maaş zamlarına göre güncelledim.

Dosyada Yıllık Bordro (eski) ve Yıllık bordro (zamlı) olarak 2 syfa var. Bu sayfalardan ilkinde bilgilerinizi değiştirdiğinizde, ilk sayfada şu anki zamsız halini; (zamlı)sayfasında ise zam uygulanmış halini görebilirsiniz.

Hesaplamayı, beyan edilen %4 oranı üzerinden yaptım. Uygulamada hükümetin açıklayacağı katsayılarla benim hesapladığım arasında az da olsa fark olabilir.

Fark diye bir sayfa ekledim. Bu sayfada yılbaşında zam verilmemesi nedeniyle almamız gereken geriye dönük fark miktarını yaklaşık olarak hesapladım. Bu sayfada da belirttiğim gibi hesaplama tamamen tahminidir, gerçekte hesaplananla az ya da çok fark olabilir.

Linki açtığınızda CTRL+S yaparak ya da dosya menüsünden İndir'i seçerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

https://docs.google.com/open?id=0B43WMUs21VpfLW5WSnE3TEdiQms

30 Mayıs 2012 13:36

yusuf bey merhaba, yine yeniden teşekkürler.

ilk soruyu sorayım.

brüt 4.868,73 tl, net 3.952,74 tl döner aldım.

mart, nisan, mayıs, haziranda ek ödeme almayarak 980,88*4 = 3923,52 tl mahsuplaşma yapınca,

3.952,74-3923,52 = 29,22 tl temmuza kalıyor.

temmuzda 1.020,11-29,22 = 990,89 ek ödeme olması gerekirken 828,39 tl ek ödeme var.

benim hesap mı yanlış?

30 Mayıs 2012 13:48

benim brüt net yanlış

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
30 Mayıs 2012 15:22

Sayın nuridemirci, şu anda bir şey diyemem maalesef. Belki siz yanlış yorumluyorsunuz belki de program yanlış. Yalnız belirttiğiniz brüt tutarın netinin o kadar düşük olması garibime gitti. %15 gelir vergisi ve binde 6,6 damga vergisi uyuglandığında 4106,29TL net almanız gerekiyor. Muhtemelen bu farklılıktan kaynaklanmış olabilir.

cem26x
Daire Başkanı
30 Mayıs 2012 18:23

yusuf bey matematikçi fizikçi hidrolog gibi mühendislerden sonra gelen teknik hizmet personelini de hesaba katabilirsen seviniriz...

water world
Aday Memur
30 Mayıs 2012 21:29

merhaba yusuf yıldırım bey,

arkadaşım nisan 2011 de teknisyen olarak göreve başladı.ağustos 2011 de teknik eğitim diplomasını vererek 9/6 sı ve ek göstrege 0 tl görevine devam etti. mayıs 2012 ayı itibariyle 8/4 yükseldi ve ek göstrge 52 tl civarı almaya başladı.şimdi arkadaşımın sorusu şu:ek gösterge hangi durumlardan sonra alınır?arkadaşım ağustos ayında tekink eğitim intibakı yapılmasına rağmen bu aya kadar ek gösterge neden almadı?eğer almsı gerekiyorsa geçmişe dönük alabilir mi? teşşekkür ederim

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
04 Haziran 2012 09:26

Dosyada tef mezunlarının ek göstergesiyle ilgili bir problem vardı. Onu düzelttim. Son güncel hali:

https://hotfile.com/dl/158376598/29c6400/BORDRO_2012_YILLIK.xls.html

https://docs.google.com/open?id=0B43WMUs21VpfYlJWMWREWno3cjQ

water world
Aday Memur
04 Haziran 2012 12:23

yusuf hocam bu fark hesabı yapılırken ek ödemede 666 khk ile yapılan düzenleme 15 ocaktan zammın 1 ocaktan geçerli olması konusunu dikkate almmamışsınız galiba... fark bu husus dikkate alınarak hesaplanmayacak mı?

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
04 Haziran 2012 13:56

Sayın waterworld, hem yukardaki mesajımda hem de dosya içerisinde fark hesabının tamamen kabataslak olduğunu, yaklaşık bir tutar olduğunu belirtmiştim zaten.

water world
Aday Memur
04 Haziran 2012 15:23

tamam hocam bişey demedim kızma :) emek vermissin hazırlamıssın eline sağlık, çok tesekkürler. ben bi sormak istedim

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
04 Haziran 2012 15:37

Yok ya ne kızması:)

Valla başka başlıkta da anlattığım gibi bu fark işi çok karışık. bir yandan belirttiğiniz ek ödeme durumu var, bir yandan taşınırcıların mali sorumluluk zammmı var, bir yandan bu dönemde özlük bilgilerinde değişiklik olanların durumu var, bir yandan 4/B ve 4/C'liler ve onları e bildirgeleri var. altından kalkmak gerçekten çok zor ve karmaşık.

Bakalım Maliyeciler say2000'de neler yapacaklar?

irfan0721
Aday Memur
28 Ekim 2012 02:20

herkese selamlar. 23eylül2012 de yapılan kpss ortaöğretim sınavından 69 puan aldım. meslek lisesi elektrik elektronik bölümü mezunuyum. bir yere atanma şansım var mı? ayrıca üniversitede elektronik teknolojisi son sınıf öğrencisiyim(2yıllık) herhangi bir kuruma düz memur olarak yada teknisyen tekniker olarak atanabilir miyim? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi