Editörler : Pangaea
16 Nisan 2007 09:34

Kadrolu Memurluktan Sözleşmeliye Geçiş:(:(:(

Benim sorum kadrolu memurluktan sözleşmeli memurluğa,kadroluya yerleştiğin puan ile geçiş yapılabilir?

renzobar
Şube Müdürü
16 Nisan 2007 10:34

kadrolu yerlerştiysen ve kuruma evrak verip ataman olduysa puanın yanar bir daha o puanı sözleşmeli dahil bir kadro için kullanamazsın diye biliyorum yoksa aslı çok anlamsız ve saçma olur değil mi?

AMA KADROLUDAN---- SÖZLEŞMELİYE GEÇİŞ ----MUVAFAKATLA VAR MI ONU DA BEN MERAK EDİYORUM FAKAT BULAMIYORUM ....BU ARADA BİLEN VARSA CEVAP VERİRSE FANA OLMAZ...

robroy
Genel Müdür
16 Nisan 2007 10:50

kadrolu memurluktan sözleşmeliye geçişte muvafakat sorunu yoktur.Muvafakat 657'ye tabi memurluklardan bir diğerine geçiş için gereklidir.

Çalışan memur, KPSS sonrasında, istifa ederek hangi görevlere başlayabilir?

11 Eylül 2006 09:41

Bu konu ile ilgili olarak çalışan memurlar şunu yapabilirler: 657 sayılı Kanunda yer alan ve istifa halinde en az 6 ay bekleme süresi öngören hükümler sadece memuriyet kadroları için geçerlidir. Yani bu süreler 657'e tabi kadrolardan 657'e tabi başka bir kadroya yapılacak atamalarda söz konusudur.

Ancak, KPSS ile 657'e tabi olmayan kadrolara da atama yapılmaktadır. Örneğin KİT'lerde çalışan personel temel olarak 399 olarak adlandırılan bir KHK'ye (Kanun Hükmünde Kararname) tabidir. Şayet bir memur, KPSS'ye girer ve 399 tabi KİT'lerdeki bir sözleşmeli pozisyonu tercih eder ve puan durumuna göre buraya yerleşmeye hak kazanırsa, bu aday istifa ederek bu yeni görevine başlayabilir. Ayrıca bu durum için muvafakat almaya da gerek yoktur. Bu durum aynı şekilde şu an için 399'a tabi olarak çalışıp da daha sonra KPSS ile bir memur kadrosuna yerleşecek adaylar için de aynen geçerlidir.

eski_kimyaci
Aday Memur
16 Nisan 2007 11:08

ROBROY TŞKLER

YA BEN DAHA AÇIK SORAYIM.

BENİM GEÇMEK İSTEDİĞİM SÖZLEŞMELİ POZİSYON DEVLET HAVA MEYDANLARI. STAJER HAVA TRAFİK KONTROLÜRLÜĞÜ YADA YER MEMURLUĞU AFTN MİYDİ NEYDİ.

BEN ŞİMDİ 2006 KPSS P3 PUANIYLA DAHA ÖNCE BİR KURUMA YERLEŞTİĞİM HALDE BU KADROYA GEÇEBİLİR MİYİM? bU ARADA ÖSYM BANA TEKRAR TYERCİH YAPMA HAKKI VERİYOR (DENEDİM)

renzobar
Şube Müdürü
16 Nisan 2007 11:11

ROBROY TEŞEKKÜRLER CEVAP İÇİN ...yalnız ;

ben kpss ye girmeden kurumlar arasında memurluktan sözleşmeliye (örn.pttye )nakil olarak geçiş var mıdır diye merak ediyorum ...

renzobar
Şube Müdürü
16 Nisan 2007 11:16

kimyacı sen kuruma evraklarını teslim etmedin sanırım çalışmya başlamadın galiba...başladıysan aynı 2006 puanını kullanamazsın...

robroy
Genel Müdür
16 Nisan 2007 11:36

renzobar arkadaşım bu durumu [email protected] adresine mail atarak sorabilirsin ptt yöneticilerine...Birkaç dakika içinde adresine mail gelir, ilgileniyorlar yani...

renzobar
Şube Müdürü
16 Nisan 2007 11:46

sağolasın robroy sorayım ....

Purple
Kapalı
16 Nisan 2007 11:57

eski_kimyacı , eğer 2006 puanınla sözleşmeli yada kadrolu herhangibir kuruma yerleştiysen ve evraklarını teslim ettiysen , ösym sana 2006 puanını tekrar kullanma hakkını vermiyor . Yani seni tercih yapabilecekler havuzundan düşüyor . Ama sen şöyle bir ifade kullanmışsın :

bU ARADA ÖSYM BANA TEKRAR TYERCİH YAPMA HAKKI VERİYOR (DENEDİM)

Ösym'nin sana bu hakkı vermiş olması için senin kazandığın kuruma evraklarını teslim etrmeyip bunu ösym'ye bildirmen gerekiyor . Ancak bu durumda ösym sana tekrar tercih yapma hakkını verir.

eski_kimyaci
Aday Memur
16 Nisan 2007 13:55

Ya arkadaşım ben kurumda işe başladım şuan çalışıyorum ve ösym nin sayfasına girip tc kimlik nomu yazdığımda tercih listesi çıkıyor karşıma yani tercih yapabiliyorum.burda benimle birlikte işe başlayan diğer arkadaşlarınkini de denedik onlarında aynı şekildeydi yani onlarda tercih yapabiliyorlar.Yani biz ösym nin havuzundan falan düşmemişiz.

merihh
Şef
16 Nisan 2007 14:20

iki kez yerleşememe diye bir durum var... sözleşmeli ne olursa olsun yerlerşemezsin... tamamlamana izin vermeyebilir verse de sorun çıkacaktır bir yerde ... imkansız öyle bir şey ... işe başladıysan aynı puanı bir daha kullanamazsın ...

Purple
Kapalı
16 Nisan 2007 15:46

Anladım Eski_kimyacı . Seninki çok enterasan bi durum , normalde herhangibir kadroya yerleşmiş olanlara tekrar tercih hakkı olmuyor . Bi hatamı söz konusu acaba Ösym'nin tercih sisteminde ?? Pek akıl erdiredim bu işe ...

arkheos
Aday Memur
16 Nisan 2007 19:35

Arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz.Bir kişi sözleşmeli olarak kpss puanıyla bir yerde çalışmaya başladı.Sonra Osym yerleştirmesinde memur olarak aynı kapss puanını kullanabilirmi?

lütfen yardıme edin

arkheos
Aday Memur
16 Nisan 2007 19:40

Bu arada sözleşmeli yeri döner sermaya yani osym yerleştirmedi.Fakat döner sermaye kpss puanı istedi.

fuatysl
Kapalı
16 Nisan 2007 19:47

KPSS'de 'İki Kez Yerleşememe' Neleri Kapsıyor?

04/05/2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenleme ile aylar öncesinden bildirdiğimiz KPSS yönetmelik değişikliği sonunda gerçekleştirilmiş oldu. Yapılan değişikliğin en önemli yönü ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirmelerde sık sık yaşanan iki kez atamaların önüne geçilmesididir. Ancak, yapılan düzenleme teknik olduğu için bazı adaylar tarafından anlaşılamamış olup, konuya ilişkin olarak hazırladığımız özel dosya için başlığa tıklayın.

6 Mayıs 2005 00:01

YAPILAN DÜZENLEME ŞU ŞEKİLDEDİR:

"Ek Madde 2 ? Yapılan yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirilip ataması yapılanlar, daha sonraki personel alımları için, yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar."

Bu madde de geçen teknik terimler, "yerleştirme", "B Grubu" ve "yerleştirmeye esas alınan puan" ifadeleridir.

Yerleştirmeleri KPSS yönetmeliğine göre ÖSYM yapmaktadır. Öğretmen adayları açısından bu işlem Milli eğitim Bakanlığı tarafından yerine getirilmektedir.

"B Grubu kadrolar", ÖSYM tarafından merkezi olarak ilan edilen kadrolardır. Müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı dışındaki tüm kadrolar B Grubu kadrolardır.

"Yerleştirmeye Esas Alınan Puan" terimi ise ÖSYM yerleştirmelerinde kullanılan puandır.

Bilindiği üzere KPSS sınavında ortaöğretim, önlisans ve lisans için üç düzeyde sınav yapılmıştır. Ancak, Lisans düzeyinde genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve KPSS alan testleri uygulanmaktadır. Bu oturumların hepsinde farklı bir puan hesaplanmaktadır. Örneğin ortaöğretim adayları için hesaplanan puanını türü KPSSP94, önlisans mezunları için hesaplanan puan türü ise KPSSP93'tür. Lisans mezunlarından genel yetenek ve genel kültüre girenler için KPSSP3, eğitim bilimlerine girenler için KPSSP10, KPSS-A oturumlarına katılan adaylar için ise 90'na yakın puan türü hesaplanmaktadır.

ÖSYM'nin yaptığı yerleştirmelerde sadece KPSSP94 (ortaöğretim), KPSSP93 (önlisans) ve KPSSP3(lisans) puanları kullanılmaktadır. Bu puanlar ÖSYM yerleştirmelerine esas alınan puanlardır. Diğer puanlardan KPSSP10 öğretmen atamalarında, lisans mezunları için KPSS-A alan oturumlarına katılınmasından dolayı hesaplanan 90'na yakın puan ise KPSS-A sınavlarında kullanılmaktadır.

Yukarıdaki madde hükmüne gelecek olursak;

1- ÖSYM'nin yaptığı bir yerleştirme işlemidir. Bu işlemden sonra aday, eğer ilan kılavuzunda aranan şartları taşıyorsa, ilgili kurumca ataması yapılacaktır. Bu atama bilgisi de ÖSYM'ye iletilecektir. İşte bu halde ataması yapılan kişi "havuz"dan düşülecektir. Böylece bu aday, ÖSYM tarafından yapılan sonraki yerleştirmelere katılamayacaktır.

2- İki kez yerleşememe olayı hem memur hem de 399 sayılı KHK'nın II sayılı cetveline tabi sözleşmeli pozisyonlar için geçerlidir. Yani ÖSYM ile bir kadroya yerleşen ve atanan aday, daha sonra ÖSYM'nin ilan ettiği hiçbir kadroya başvuramayacaktır.

3- ÖSYM'nin yaptığı yerleştirme ile bir kamu kurumuna atanan bir aday daha sonra KPSS-A kapsamındaki bir kadroyu (müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcısı) kazanırsa bu kadroya naklen geçiş yapabilir. (Not: Bir devlet memurunun istifa edip başka bir devlet memurluğuna başlması mümkün değildir. Ancak, ÖSYM2nin ilanında yer alan bir sözleşmeli pozisyona atanan aday istifa ederek başka bir memur veya sözleşmeli pozisyona başlayabilir. Yürürlükte olan mevzuat buna izin vermektedir.)

arkheos
Aday Memur
17 Nisan 2007 14:31

fuatysl,çok teşekkür ederim açıklamaların için.Bu durumda Döner sermaye (KPSS ÖLÇÜ ALINARAK ) kanalıyla işe girmede ösym yi ilgilendiren bir durum yok.Çünkü böyle işe girenler zaten geçici işçi statüsündeler.KPSS puanı memur olmada 2. kez kullanıbilir.

eski_kimyaci
Aday Memur
24 Nisan 2007 08:10

güncel

kpsszede82
Memur
27 Nisan 2007 22:00

şimdi bütün işler degişti sanırım.

utkuerkaya06
Yasaklı
27 Nisan 2007 22:29

Eski kimyacı

sen gümrüğe atanmamışmıydın,memnun değilmisin?

emirmalik
Aday Memur
28 Nisan 2007 08:48

yeni kpss puanı ile geçilebilir.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi