Editörler : Pangaea
05 Haziran 2020 19:07

Seminerler

Hocalarim 22-30 tarihleri arasında seminerler olacakmış. Yani ben öyle anladım. 18 Mart ta atandım. 22 Haziran'da kararnameler gidecek ben 23unde imza atarsam bu seminerlere katılmam gerecek mi? Mantıken 23unde sozlesme imzaladigim an öğretmen olarak devlette işe başlamış olacağım ve katılmam gerekecek. Böyle mi olacak? Ne biliyim 18 Mart ta atananlar ve halihazırda ogretmen,idareci vs. olanlar görüşlerini velirtirse memnun oluruz.

bilkyaz13
Memur
05 Haziran 2020 21:01

evet bu konuyu ben de merak ediyorum

Garibinbiriyimben0
Aday Memur
05 Haziran 2020 21:04

Benim de bu konuda merak ettiğim şeyler var. 18 martta atanan ogretmenler bu seminere dahilse;

1-Bu seminerler nerede oluyor?

2-Atandığımız ilde mi seminere katılmak zorundayız?

3-Bulunduğumuz ilde seminere katılabilirsek yolu da hesaplarsak gidiş geliş en az 3 gün sürecek, geç katılmak sorun olur mu?

4-Seminere bulunduğumuz ilde katılabilirsek bu seminer mekan olarak nerde olur?

Merakımı mazur görün, teşekkürler.

Bay M.B.
Aday Memur
05 Haziran 2020 21:42

Seminerler temmuz da başlıyor. Normalleşme süreci planlaması bu şekilde.

Garibinbiriyimben0
Aday Memur
05 Haziran 2020 21:45

Yazı gelmiş, 22-30 arası dönem sonu semineri yüz yüze şeklinde

Bay M.B., 4 yıl önce

Seminerler temmuz da başlıyor. Normalleşme süreci planlaması bu şekilde.

AnkaFizik
Aday Memur
05 Haziran 2020 21:49

Seminerlerin başlangıç tarihinin, tam da kararnamelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildiği tarihe denk gelmesi, 18 Martta ataması yapılanların katılımı konusunda ciddi soru işaretleri yaratacak gibi görünüyor. Çünkü atanan hocaların sözleşmeyi imzalayıp göreve başlamaları 15 güne kadar uzayabilmektedir. Büyük çoğunluk ilk 2-3 gün içerisinde göreve başlayabilecektir. Bunun yanında seminerin son günlerinde ya da seminer bittikten sonra göreve başlayanlar da olabilecektir. Göreve geç başlayanlar doğal olarak eksik katılım sağlayacaklar ya da hiç katılamayacaklardır.

Bu durumda, 18 Martta ataması yapılan öğretmenlerin seminerlere katılım konusundaki sorumluluklarının, Bakanlık tarafından ayrı bir genelgeyle açıklığa kavuşturulması gerekir diye düşünüyor ve bekliyorum.

Bay M.B.
Aday Memur
05 Haziran 2020 21:56

Normalleşme süreci planlamasını mutlaka gören olmuştur. Orda atamalar haziran ayında, seminerler temmuz ayında. Bahsettiğiniz yazı yayınlandı mı kesin bilgi mi

Garibinbiriyimben0
Aday Memur
05 Haziran 2020 22:08

Evet kesin bilgi bugün yazı gelmiş

Bay M.B., 4 yıl önce

Normalleşme süreci planlamasını mutlaka gören olmuştur. Orda atamalar haziran ayında, seminerler temmuz ayında. Bahsettiğiniz yazı yayınlandı mı kesin bilgi mi

OnAd
Kapalı
05 Haziran 2020 22:22

Sayın hocam, bazı sorularınızı bilgim dahilinde cevaplayayım. Diğer soruları da bilgisi olan diğer öğretmen arkadaşlar cevaplayacaklardır.

1- Seminerler öğretmenlerin görev yaptığı okullarda gerçekleştirilir. Her öğretmen görev yaptığı okulda katılır.

2-Normal zamanlarda görev yaptığınız okullarda seminere katılmak zorundasınız. Eskiden(ara tatiller olmadan önce) 2 hafta seminer yapılırdı. Bunun ilk haftası kendi okulunuzda ikinci haftası ise memleketinizde katılabiliyordunuz. Bu kez pandemi sürecinden dolayı öğretmenlere bulundukları il veya ilçelerde seminerlere katılabilme hakkı verdiler.

3- ?

4- Seminerlere bağlı bulunduğunuz yerde katılacaksanız görev yaptığınız okula eşdeğer bir okulda yapıyorsunuz. Lise-Lise Ortaokul-Ortaokul gibi. (Meslek öğretmenleriyle ilgili farklı bir detay olabilir o konuda bilgim yok.)

Muhtemelen önümüzdeki haftaiçi yeni atanan öğretmen arkadaşlarımızın durumu hakkında bir açıklama yapılacaktır. Müsterih olun. :)

Garibinbiriyimben0, 4 yıl önce

Benim de bu konuda merak ettiğim şeyler var. 18 martta atanan ogretmenler bu seminere dahilse;

1-Bu seminerler nerede oluyor?

2-Atandığımız ilde mi seminere katılmak zorundayız?

3-Bulunduğumuz ilde seminere katılabilirsek yolu da hesaplarsak gidiş geliş en az 3 gün sürecek, geç katılmak sorun olur mu?

4-Seminere bulunduğumuz ilde katılabilirsek bu seminer mekan olarak nerde olur?

Merakımı mazur görün, teşekkürler.

Kadayıftatlısı
Aday Memur
05 Haziran 2020 22:30

Hocalarım öğretmenler galiba mebbisten seminere girecekleri yerleri sececeklermis galiba. Öyle anladım. Biz 18 Mart ta atananlara mebbis şifresi falan ne zaman verilecek sözleşmeyi imzaladik hemen ardına mebbis şifresi verilecek mi? Yani öyle olacaksa ben dert etmem bu semineri atandığım yerden donerim mebbisten istediğim yeri seçer orda girerim seminere

Garibinbiriyimben0
Aday Memur
05 Haziran 2020 22:30

Çok teşekkür ederim hocam.. müsterih olmak bizim en temel özelliğimiz :)

OnAd, 4 yıl önce

Sayın hocam, bazı sorularınızı bilgim dahilinde cevaplayayım. Diğer soruları da bilgisi olan diğer öğretmen arkadaşlar cevaplayacaklardır.

1- Seminerler öğretmenlerin görev yaptığı okullarda gerçekleştirilir. Her öğretmen görev yaptığı okulda katılır.

2-Normal zamanlarda görev yaptığınız okullarda seminere katılmak zorundasınız. Eskiden(ara tatiller olmadan önce) 2 hafta seminer yapılırdı. Bunun ilk haftası kendi okulunuzda ikinci haftası ise memleketinizde katılabiliyordunuz. Bu kez pandemi sürecinden dolayı öğretmenlere bulundukları il veya ilçelerde seminerlere katılabilme hakkı verdiler.

3- ?

4- Seminerlere bağlı bulunduğunuz yerde katılacaksanız görev yaptığınız okula eşdeğer bir okulda yapıyorsunuz. Lise-Lise Ortaokul-Ortaokul gibi. (Meslek öğretmenleriyle ilgili farklı bir detay olabilir o konuda bilgim yok.)

Muhtemelen önümüzdeki haftaiçi yeni atanan öğretmen arkadaşlarımızın durumu hakkında bir açıklama yapılacaktır. Müsterih olun. :)

curi0sity
Aday Memur
05 Haziran 2020 23:30

Adaylığı kalkmamış sözleşmeli öğretmenlerden seminer yeri belirleme başvuru sayfasına girebilen var mı?

Görev durumunuz, öğretmenliğe başlama tarihiniz,öğrenim bilgileriniz, hizmet puanınız ve ünvan bilgilerinizden bir veya bir kaçında eksiklik olduğu için başvuru yapamazsınız !

diye hata çıkartıyor bana :'(

ayhan8861
Kapalı
05 Haziran 2020 23:34

Bendede aynı ama düzeltirler acele etmeyelim
curi0sity, 4 yıl önce

Adaylığı kalkmamış sözleşmeli öğretmenlerden seminer yeri belirleme başvuru sayfasına girebilen var mı?

Görev durumunuz, öğretmenliğe başlama tarihiniz,öğrenim bilgileriniz, hizmet puanınız ve ünvan bilgilerinizden bir veya bir kaçında eksiklik olduğu için başvuru yapamazsınız !

diye hata çıkartıyor bana :'(

08 Haziran 2020 00:22

18 martta atanan öğretmen arkadaşlarım bulunduğumuz ilde seminere katılmamız nasıl olacak. Ayrıca ya Korkuteli'ye atanan var mı aranızda?

insanadayadayi
Kapalı
11 Haziran 2020 22:01

22 Haziran'da göreve başlayacaksanız, seminere göreve başladığınız okulda katılırsınız. Hesabınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederim.

bilkyaz13
Memur
12 Haziran 2020 22:52

Hacılar hala bizim seminer işi açıklanmadı ne olacak ?

Barisf
Aday Memur
13 Haziran 2020 20:54

Ben de 18mart atamasında atandım, nasıl olacak seminerler çok stresliyim ve üstüne üstelik okul müdürüm siz dönmeyin sizin kararnameler hemen çıkmaz umutlanmayın sözlerini söyleyip duruyor uçak biletlerimi de aldım 24 Haziran için asla yüzümüz gülmedi

brkckl
Şube Müdürü
13 Haziran 2020 21:42

M.E.B. iletişim merkezine sordum ben. Gelen tek cevap "herkes kendi okullarında katılacaktır". Başka bir şey yok. Zaten kalacak yer kalmadığı için 30 Haziran'a bilet almak zorunda kaldım şahsen.

bilkyaz13, 4 yıl önce

Hacılar hala bizim seminer işi açıklanmadı ne olacak ?

bilkyaz13
Memur
13 Haziran 2020 21:42

nasıl bi müdür o ya ?

Barisf, 4 yıl önce

Ben de 18mart atamasında atandım, nasıl olacak seminerler çok stresliyim ve üstüne üstelik okul müdürüm siz dönmeyin sizin kararnameler hemen çıkmaz umutlanmayın sözlerini söyleyip duruyor uçak biletlerimi de aldım 24 Haziran için asla yüzümüz gülmedi

bilkyaz13
Memur
13 Haziran 2020 21:45

Ben Ankara MEM i aradım bu hafta içinde açıklama yapılacak bekleyin dediler hiçbir açıklama yapılmadı, herhalde 30 haziranı beklicez

brkckl, 4 yıl önce

M.E.B. iletişim merkezine sordum ben. Gelen tek cevap "herkes kendi okullarında katılacaktır". Başka bir şey yok. Zaten kalacak yer kalmadığı için 30 Haziran'a bilet almak zorunda kaldım şahsen.

brkckl
Şube Müdürü
13 Haziran 2020 21:47

Bir öyle bir böyle olması çok kötü gerçekten. Şimdi iptal oldu derlerse benim gibi geç gidecekler boşu boşuna geç gitmiş olacak. Neresinden tutsan saçmalık. Baştan hiç yapmayacağız deselerdi zaten erkenden imzamızı atıp hemen geri dönerdik bari.

bilkyaz13, 4 yıl önce

Ben Ankara MEM i aradım bu hafta içinde açıklama yapılacak bekleyin dediler hiçbir açıklama yapılmadı, herhalde 30 haziranı beklicez

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi