Editörler : F16 Gökçen
05 Kasım 2020 17:21

SMMM stajı başlatma hakkında

Arkadaşlar merhabalar herkese bu yoldan geçmiş yada geçecek birileri olarak fikir ve tavsiyelerinize ihtiyaç duyduğumu hissettim. 27 yaşında ibf mezunu ve işsizim. Sağda solda ufak tefek işlerde çalışmak yerine(hiç bir işi küçümsediğimden değil,sonunun olmadığını bildiğimden) önümüzde ki sınava hazırlanmaya karar verme aşamasındayım 2021 için sizin öneriniz ne olur diye merak içerisindeyim, saygılarımla.

Pololmak
Aday Memur
05 Kasım 2020 17:31

Hazırlan hocam sınava doğru söylüyorsun.Bende 2021 de gireceğim sınava inşallah hazırlanmaya başlayalı 1 ay oldu

11 Aralık 2020 14:36

Başvuru sınavı ile ilgili resmi bir kaynak bulamıyorum, var mı bulabilen?

muraticen
Aday Memur
11 Ocak 2021 21:37

Hala aciklanmadi ya sınav takvimi kafayı yiyecem, neye elimizi atiyoruz hava da kalıyor resmen var mı bilgisi olan felan
aleric, 3 yıl önce

Başvuru sınavı ile ilgili resmi bir kaynak bulamıyorum, var mı bulabilen?

**sude**
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2021 12:17

Ösym'nin sınav takvimine göre bir takvim hazırlanıyor. Ösym'nin sınav takvimi açıkladıktan sonra açıklanacaktır büyük ihtimalle.

suleesss
Aday Memur
14 Ocak 2021 18:55

hazırlanın ama zor bir sureç sizi bekliyor gerçekten de. Staj ve sonrası da zor geçen bir süreç çünkü. Benim size tavsiyem mezun olduğunuz bölümü de kapsayacak şekilde açılan başka sınavlara girmeniz. Kpss genel kültür genel yetenekten yapılan atamalara da bakın.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
19 Ocak 2021 12:47

Evet arkadaşlar ÖSYM'nin sınav takvimi açıklandı. Sıra TESMER'in bu tabloya göre sınav zamanı ayarlamasına.

Online eğitim veren Fuat Hoca'da 1 Şubatta eğitimlere başlıyor. Demek ki belirlenen bir sınav takvimi var, artık duyurulmasına az kaldı.

mrvsrkya
Aday Memur
25 Şubat 2021 22:38

Stajini bu sene baslatmis daha once herhangi bir muhasebe deneyimi olmamis biri olarak soylemeliyim ki düzen kesinlikle sömürü üzerine kurulu. 500 liraya haftada 6 gun calisiyorum. Her ay sonu da mesai oluyor ve bunun icin fazla mesai falan verilmiyor ve bugün saat 12ye kadar mesaiye kalmiyorum diye bana bozuldular. Her gun bulaşık, cay kahve getir gotur yapmak da stajyerlerin ustune yapışmış vaziyette. Ben de 27 yasindayim ve bazen inanin cok zor geliyor bu sekilde devam etmek

muraticen
Aday Memur
25 Şubat 2021 23:33

Çok hevesle çalışmaya başlamadım aslında bende ama biraz da mecburiyeten ötürü bu yolu seçmek zorunda kaldım. En azından kazanırsam bı sifatimiz olur, gelecekte belki iyi olur bir şeyler diyerek. Ama şundan 3 5 ay önceki aklım olsaydı ben de bulaşmak istemezdim. Şimdi amacımız sınav, umarim kazanırım da yapmak istemezsem bari öyle yapmiyim. Şu gelecek kaygısının soktuğu duruma bak :(
mrvsrkya, 3 yıl önce

Stajini bu sene baslatmis daha once herhangi bir muhasebe deneyimi olmamis biri olarak soylemeliyim ki düzen kesinlikle sömürü üzerine kurulu. 500 liraya haftada 6 gun calisiyorum. Her ay sonu da mesai oluyor ve bunun icin fazla mesai falan verilmiyor ve bugün saat 12ye kadar mesaiye kalmiyorum diye bana bozuldular. Her gun bulaşık, cay kahve getir gotur yapmak da stajyerlerin ustune yapışmış vaziyette. Ben de 27 yasindayim ve bazen inanin cok zor geliyor bu sekilde devam etmek

Pololmak
Aday Memur
26 Şubat 2021 12:02

Normal bir şirkette çalışsaydınız illa muhasebe bürosu olacak diye bir şey yok.Hem geliriniz iyi olurdu hem de stajınızı yapmış olurdunuz.

muraticen
Aday Memur
26 Şubat 2021 12:58

Umarım kazandıktan sonra bizi bekliyor olurlar
Pololmak, 3 yıl önce

Normal bir şirkette çalışsaydınız illa muhasebe bürosu olacak diye bir şey yok.Hem geliriniz iyi olurdu hem de stajınızı yapmış olurdunuz.

Pololmak
Aday Memur
26 Şubat 2021 15:02

Muhasebe kendini geliştirme mesleğidir aslında bir yerlerden başlamak ve sürekli öğrenme araştırma yapmak gerekiyor.Ne kadar iyi olursanız ileride inanın siz iş aramazsınız onlar sizi ararlar.

muraticen, 3 yıl önce
Umarım kazandıktan sonra bizi bekliyor olurlar

muraticen
Aday Memur
26 Şubat 2021 15:53

Haklısınız da keşke başlangıç için de bu önümüzde güzel bir şeyler gorebilseydik
Pololmak, 3 yıl önce

Muhasebe kendini geliştirme mesleğidir aslında bir yerlerden başlamak ve sürekli öğrenme araştırma yapmak gerekiyor.Ne kadar iyi olursanız ileride inanın siz iş aramazsınız onlar sizi ararlar.

mrvsrkya
Aday Memur
26 Şubat 2021 22:23

Ben de sizinle ayni sebeplerden sinava hazirlanmistim ve benim size yazdigim gibi bi yandan moral bozucu cok seyler okudum. Bunun icin özür diliyorum cunku insani demoralize ediyor bu durumlar. Siz sinava hazirlanmayi sakın bırakmayın çünkü baslamissiniz calismaya. Artik yola koyulduk donmek yok diye bakalim. Umarim sinavi en kisa zamanda kazanirsiniz ve güzel bir yerde stajinizi baslatirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

muraticen, 3 yıl önce
Çok hevesle çalışmaya başlamadım aslında bende ama biraz da mecburiyeten ötürü bu yolu seçmek zorunda kaldım. En azından kazanırsam bı sifatimiz olur, gelecekte belki iyi olur bir şeyler diyerek. Ama şundan 3 5 ay önceki aklım olsaydı ben de bulaşmak istemezdim. Şimdi amacımız sınav, umarim kazanırım da yapmak istemezsem bari öyle yapmiyim. Şu gelecek kaygısının soktuğu duruma bak :(

mrvsrkya
Aday Memur
26 Şubat 2021 22:25

:))))

Pololmak, 3 yıl önce

muraticen
Aday Memur
26 Şubat 2021 22:40

Çok teşekkür ederim,umarım sizde de herşey zamanla yerine oturur.
mrvsrkya, 3 yıl önce

Ben de sizinle ayni sebeplerden sinava hazirlanmistim ve benim size yazdigim gibi bi yandan moral bozucu cok seyler okudum. Bunun icin özür diliyorum cunku insani demoralize ediyor bu durumlar. Siz sinava hazirlanmayi sakın bırakmayın çünkü baslamissiniz calismaya. Artik yola koyulduk donmek yok diye bakalim. Umarim sinavi en kisa zamanda kazanirsiniz ve güzel bir yerde stajinizi baslatirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

memursebo
Şef
26 Şubat 2021 23:10

Şuan ön muhasebede çalışıyorum bir firmada. Firmanın genel muhasebecisi dışardan şirket adına çalışıyor bu durumda stajımı onun denetiminde yapmam sıkıntı olur mu

Pololmak
Aday Memur
26 Şubat 2021 23:28

Mali müşavire bağlı bir şekilde olursa herhangi bir sıkıntı olmaz.

memursebo, 3 yıl önce
Şuan ön muhasebede çalışıyorum bir firmada. Firmanın genel muhasebecisi dışardan şirket adına çalışıyor bu durumda stajımı onun denetiminde yapmam sıkıntı olur mu

Aaa06ulku
Kapalı
27 Şubat 2021 01:00

Ben Mali musavirim 18 yildir da bu isi yapiyorum. Bu meslek, en azindan bir sifatim olsun diyerek yapılabilecek bir iş degil öncelikle bunu soyleyeyim... Sabir gerektiren bir iş. Ve gercekten işi severek yapmaniz gerekiyor, yoksa stresi cok. Sinavlari zordur ve meşagatlidir tabi ki çalışırsanız hakkıyla kazanırsınız. Bu meslek surekli gelişim ve takibe dayali, tabiri yerindeyse kendinizi surekli guncellemeniz gerekir. Yol uzun, ama sonu iyi olur. Gerekli donanim ve tecrübeye sahip olursanız cok iyi kazanirsiniz. Bir de meslekle ilgili sıkıntılar cok revize edilmesi gereken surekli baskı yapmaya çalıştığımız meslek yasamiz hala raflarda bekliyor her yil gundeme geliyor ama adim atilmiyor... Arafta kalan, ne tam anlamiyla ozel sektor ne de Devlet memuru diyebileceğimiz bir meslek. Kendi kanaatinize gore, adaletli ve hakkaniyetle davranmaniz gereken bircok mesleki durumla da karsi karsiya kalacaksiniz, yani sorumlulugu cok fazla..Ha bu arada bir cok olay da ve davalarda kamu gorevlisi olarak gecersiniz, ama ucrete gelince muhattabiniz mukelleftir. :))) her meslegin zor ve guzel yanlari vardir muhakkak. Denemenizi tavsiye ederim cikan sorulara bakin, yolunuz açık olsun

Pololmak
Aday Memur
27 Şubat 2021 01:18

Tebrikler çok iyi anlatmışsınız gerçekten.Allah herkesin yardımcısı olsun.

muraticen
Aday Memur
05 Mart 2021 16:10

Çok teşekkür hocam.
Aaa06ulku, 3 yıl önce

Ben Mali musavirim 18 yildir da bu isi yapiyorum. Bu meslek, en azindan bir sifatim olsun diyerek yapılabilecek bir iş degil öncelikle bunu soyleyeyim... Sabir gerektiren bir iş. Ve gercekten işi severek yapmaniz gerekiyor, yoksa stresi cok. Sinavlari zordur ve meşagatlidir tabi ki çalışırsanız hakkıyla kazanırsınız. Bu meslek surekli gelişim ve takibe dayali, tabiri yerindeyse kendinizi surekli guncellemeniz gerekir. Yol uzun, ama sonu iyi olur. Gerekli donanim ve tecrübeye sahip olursanız cok iyi kazanirsiniz. Bir de meslekle ilgili sıkıntılar cok revize edilmesi gereken surekli baskı yapmaya çalıştığımız meslek yasamiz hala raflarda bekliyor her yil gundeme geliyor ama adim atilmiyor... Arafta kalan, ne tam anlamiyla ozel sektor ne de Devlet memuru diyebileceğimiz bir meslek. Kendi kanaatinize gore, adaletli ve hakkaniyetle davranmaniz gereken bircok mesleki durumla da karsi karsiya kalacaksiniz, yani sorumlulugu cok fazla..Ha bu arada bir cok olay da ve davalarda kamu gorevlisi olarak gecersiniz, ama ucrete gelince muhattabiniz mukelleftir. :))) her meslegin zor ve guzel yanlari vardir muhakkak. Denemenizi tavsiye ederim cikan sorulara bakin, yolunuz açık olsun

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi