Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Ağustos 2012 11:30

2. üniversite okuyup branş değiştirmek

arkadaşlar düşünen var mı? ben türk dili ve edebiyatı ile felsfe rasında gidip geliyorum çok kararsızım

gkaratas
Genel Müdür
01 Ağustos 2012 11:34

2. üniversiteye hazırlancak zamanı bulursan düşünmeye devam et değerli hocam...

01 Ağustos 2012 11:40

hazırlanmak?

her an ne olacak halimiz diye kara kara düşünmektense üstesinden gelirim diye düşünüyorum..

ben idealist bir sınıf öğretmeni İDİM.. artık değilim.. evde karton kürekle uğraşmam ders notlarıma bakarım hocam..

sorumluları da sınıf öğretmenliğini bu hale getirenlerdir!!

shuly
Aday Memur
01 Ağustos 2012 11:48

Hocam bende bu yıl açık öğretim felsefe yazdım.Branş değiştiriliyor mu tam olarak bilmiyorum ama.

01 Ağustos 2012 11:51

bi ara felsefe mezunlarını pdr ci olarak alışlar ama 4 yıl sonra ne olur bilmiyorum.. ben de bu yüzden flsefe okumak istiyorum hem de ilgi duyuyorum..

evrimhoca
Şef
01 Ağustos 2012 12:20

Benim de bazen aklımdan geçiyor ama zor da geliyor..Kazanmak değil de okumak..Onlarca vize ve finale girmek..Okuyup bitirince tekrar mı kpssye girilecek?Çalıştığımız yıllar boşa mı gidecek?Açık öğretimden mi okuyacağız?Açık öğretimde öğretmenlikler var mı?Yoksa lisans programlarına mı devam edeceğiz?Kafamda böyle bir sürü soru var..

01 Ağustos 2012 19:26

evrim hocam kazanmak sıkıntı değil çünkü açıköğretim okuyacağız hatta anadolu üniversitesi, üni mezunlarına sınavsız ikinci üni şansı tanıyor ve ekim gibi başvuru alıyor.. orada birçok bölüm var.. ben sınava girdim gerçi puanla başvurcam ama farketmiyor.. açıktan bitirmekle örgün bitrmek arasında fark da olmuyor, diploma aynı diploma.. şuan sını öğretmeni mezunu oladuğumuz için fen edebiyat fakültesinden mezun olmamız sorun yaratmıyor çünkü zaten formasyonumuz var.. tekrar kpss girmeyeceğiz hizmet süremize puanımıza da bişey olmayacak sadece ikinci üniyi bitirince ilsiste bilgilerimiz güncellenecek son mezun olduğumuz branşımızla eğer il açık ilan ederse branş değiştiriyoruz..

lafonten1
Memur
01 Ağustos 2012 19:33

çok saçma bölüm değiştirmek için 4 yıl daha okumak....bence başka hobiler edinin tenis oynayın dans edin kpds ye hazırlanın dil tazminatı alırsınız veya tezli y.lisans yapın uzman öğretmen olun daha efektif hobiler edinin...hayat kısa bir 4 yıl daha okumaya vakit harcanacak kadar değerli değil bu dünya...

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2012 19:47

lafonten1,

adam kendi branşında kalmak İSTEMİYOR. Anlamıyor musun arkadaşım.

Ben de branş değiştirmeyi planlıyorum. Açıköğretimden farklı farlı bölümler açılmaya başladı.

.

.

Bu arada;

1- Artık sadece Anadolu Üniv. nin açıköğretim fakültesi yok.

2- İSTANBUL ÜNİV. nin açıköğretimi geçen yıl açıldı.

3- Atatürk Üniv. nin de açıköğretimi açıldı.

4- Bazı bölümler Anadolu üniv.de yokken İstanbul ve Atatürk Üniv. lerinde açılıyor.

Açıköğretim TARİH istiyorum ben de. iseye geçiş yapıp ordan da Anadolu- sosyal bilimler liselerine geçiş..

BERFU07
Memur
01 Ağustos 2012 19:53

bende kinic bir üniversiteyi açık öğretim okumayı düşünüyorum.fakat şehirefsaneleri artık açıköğretimden okunan bölümlerin bir önemi olmadığı söyleniyor doğrumudur.hayal ama adalet okuyup dgs ile hukuk fakültesine geçiş yapmayı düşünüyorum da

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2012 20:03

BERFU istediğiniz bölümle ilgili araştırma yapın bu forumun "AÇIKÖĞRETİM" bölümünden.

Facebook grupları da buna dahildir. İlgili bölümlerin facebookta sayfaları var. Ordan da araştırma yapıp bilgilenebilirsiniz.

01 Ağustos 2012 20:15

ben sosyoloji 3.sınıftayım çokta memnunum şiddetle tavsiye ederim:)

Dear_
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2012 21:38

Tek takıldığım nokta şu ki ;

MEB'in öğretmen atamalarına kaynak olan alanlar arasında hiç açıköğretim yok(muş). Biz gerçi görevde olan öğretmenleriz belki bizler için sorun olmaz diyorum; ama emin bilr bilgiye sahip değilim bu hususta.

01 Ağustos 2012 21:52

dear hocam açıköğretim ile örgün diplomaları bildiğim kadar aynı, öyle değil mi? o yüzden neden böyle bir ayrım olsun ki? sizin başlığınıza bi hocam yorum yapmıştı htırlarsanız; türk dili ve ed. bitirmiş açık öğretimden ve şuan bi lisede edebiyat öğretmeniymiş..

01 Ağustos 2012 22:01

ayrıca ben branş değiştiremesek bile -kaldı ki 2. üni okuyup branş eğiştiren ilk biz olmayacağız- 2. üniversiteyi okumanın zaman kaybı olacağını düşünmüyorum.. lafonten hocam üniversite yerine tenis oynayın dans edin demiş ya çok güldürdü beni saolsun :)))) üni okurken hobilerime kaldığım yerden devam edeceğim tabii ki, onlar hep olacaklar.. ben sadece SINIF ÖĞRETMENLİĞİ YAPARKEN MUTLU DEĞİLİM VE BİR ŞEKİLDE BRANŞ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM..

shuly
Aday Memur
01 Ağustos 2012 22:13

Ben bir kaç yıldır okuyup branş değiştirmeyi düşünüyordum.Keşke daha önceden yapsaymışım.Bence hiç bir şey için geç değil arkadaşlar.

01 Ağustos 2012 22:35

Felsefe Grubu Öğretmeni olmak için, belli kredilerde mantık, sosyoloji, psikoloji ve felsefe dersleri alınmış olması gerekiyor. Örneğin açıköğretim sosyoloji'de; gereken mantık, psikoloji, felsefe kredileri verilmiyor.

elfumus
Genel Müdür
01 Ağustos 2012 22:39

bulutmavisi hocam bence müdür yardımcılığı sınavına şimdiden hazırlanın ve idareciliğe geçin derim...bunu buraya yazıyorum pişman olmayacaksın....ayrıca eğitim alanında yükseklisans tavsiye ediyorum

01 Ağustos 2012 22:41

branş değil de meslek değiştirmek için sınava girdim. Türkçe öğretmeniyim. mf4'te 200 000inci oldum. ne tavsiye edersiniz?

01 Ağustos 2012 22:42

Okuyup tekrar öğretmen olmak yerine; hem de lisede öğretmen olmak bu kadar zorken; Jeoloji mühendisi olun. Puanları düşük. ya da resim kurslarına katılıp yetenek sınavıyla iç mimar olun. resim yeteneğiniz olmasına gerek yok, teknikleri öğrenip, bol pratik yaparsanız sınavı kazanırsınız. belki de animasyon okuyup TRT çocukta çizgi film yaparsınız....

Bir üniversite daha okuyup yine öğretmen olmak bence anlamsız. Toplumun değer verdiği bir meslek seçin en azından:(

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
01 Ağustos 2012 22:43

Size kesin bir bilgi veriyim.

Açıköğretim bölümlerini okuyarak öğretmen olamazsınız. Branş da değiştirmezsiniz.

Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe gibi bölümler var açıköğretim de ama bunlar ne YÖK tarafından ne de MEB tarafından öğretmenlik formasyonu verilmiyor.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi