Editörler : E.Kayı Han

20 Şubat 2021 13:11

Sözleşmeli Personel İstifa Süreci

Merhaba, bir kurumda 4b sözleşmeli personelim işe gireli 8 ay oldu(hazirandan sonra ocak ayında sözleşme yenilendi) ancak belli anlaşmazlıklar vs. yaşadığım için istifa etmek istiyorum. Benim sorum istifa ederken istifanın hemen gerçekleşmesi için nasıl bir dilekçe yazmam gerek ve içeriye borç vs. olmaması için dilekçeyi ayın kaçında vermem gerekiyor? Yardımcı olabilirsenin sevinirim.

dreadnought
Kapalı
20 Şubat 2021 14:21

Kısacası bir istifa dilekçesi örneği gönderebilirseniz sevinirim

malumechul
Şef
22 Şubat 2021 11:43

Şu anda istifa ederseniz 1 yıl başka bir kuruma sözleşmeli olarak başlayamazsınız. Bunu zaten biliyorsunuz sanırım. İstifanızı bir sonraki ayın 14 ü itibariyle geçerli olacak şekilde verirseniz maaş vs geri ödeme sıkıntısı yaşamazsınız. Şubat ayının 15 inde aldığınız maaş 15 şubat 14 mart aralığının ücreti. Buna göre ayrılışınızı yapabilirsiniz.

burooo
Aday Memur
22 Şubat 2021 11:59

Veya 15 martta maaşınızı aldıktan sonra istifa dilekçesi yazın. 14 nisan tarihinde istifa etmek istiyorum diye. Yani 1 ay önceden haber vermiş olursunuz. Birde farklı unvanda 4b li başlayabilirsiniz. 1 yıl bekleme koşulu yok onda.

malumechul
Şef
22 Şubat 2021 13:49

Tabi farklı ünvan derken öğrenim yoluyla kazanılan ve şu anda çalıştığınızdan farklı bir ünvan. mesela büro memuru olarak çalışırken mühendis, hemşire vb. olarak atanmak gibi. ama büro memuru olarak çalışırken zabıt katipliğine 1 yıl beklemeden geçemezsiniz.

burooo, 3 yıl önce
Veya 15 martta maaşınızı aldıktan sonra istifa dilekçesi yazın. 14 nisan tarihinde istifa etmek istiyorum diye. Yani 1 ay önceden haber vermiş olursunuz. Birde farklı unvanda 4b li başlayabilirsiniz. 1 yıl bekleme koşulu yok onda.

burooo
Aday Memur
22 Şubat 2021 15:38

Aynen hocam :)
malumechul, 3 yıl önce

Tabi farklı ünvan derken öğrenim yoluyla kazanılan ve şu anda çalıştığınızdan farklı bir ünvan. mesela büro memuru olarak çalışırken mühendis, hemşire vb. olarak atanmak gibi. ama büro memuru olarak çalışırken zabıt katipliğine 1 yıl beklemeden geçemezsiniz.

Slymnbaran
Aday Memur
22 Şubat 2021 16:11

Merhabalar ben İ.K.Myim haziranda kadro verilecek söylentisi var. Ben ziraat mühendisiyim puanımda iyi.Eğer kadroya alınırsak ben istifa edip sözleşmeli mühendisliğe geçebilirmiyim? Herhangi bi engel olur mu acaba

malumechul
Şef
23 Şubat 2021 10:20

Kadro gelme ihtimali nedir bilmiyorum ama normal şartlarda kadroludan 4b ye geçişte bir sıkıntı yok. Kadroyu verirken bir şerh koyarlarmı şu kadar süre geçiş vs yapılamaz diye onu görmek lazım.

Slymnbaran, 3 yıl önce

Merhabalar ben İ.K.Myim haziranda kadro verilecek söylentisi var. Ben ziraat mühendisiyim puanımda iyi.Eğer kadroya alınırsak ben istifa edip sözleşmeli mühendisliğe geçebilirmiyim? Herhangi bi engel olur mu acaba

İcra444
Aday Memur
23 Şubat 2021 18:44

Öncelikli bir tayin dilekçesi gönderin tayin isteyin fiili çalışmanız 1 yılı doldurmadığından reddedilecek ancak bu dilekçe; 1 yıl geçmeden başka kurumlara sözleşmeli atanamaz kuralını ortadan kaldırır.

emretoprak02
Aday Memur
08 Mart 2021 23:02

Hocam ben 15 Şubat ta istifami verdim verdikleri maaşı verdim tekrardan başka bir sözleşmeli bir kuruma tercih verebilirmiyim sözleşmeli olarak yardimci olurmusunuz
burooo, 3 yıl önce

Asigmo
Aday Memur
26 Ocak 2024 12:17

Elinde sözleşmeli personel için örnek istifa dilekçesi olan varsa atabilir mi

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi