Editörler : swat3410
«168169170171172173174175176177178179»

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
17 Haziran 2019 17:44

hayırlı olsun çok sevindim güle güle harcayınız..

Davalı idarenin istinaf itirazı teamül gereğidir. Kafanıza takmanıza ve herhangi bir şey yapmanıza/yazmanıza gerek yok.. sadece beklemede kalın zira 7-8 ay sonra istinaf, idare mahkemesi kararını onayacak ve kesinleştirme kararı size tebligatla gelecek.. istinaf kararı kesinleştirdikten sonra mahkeme kararının en altında yazılı dava giderlerini de alabilirsiniz..

fzt71, 5 yıl önce

İkramiyeyi kazandım dava 29 Nisan da bitti. 11 Kasım'da 2018de açmıştım.dilekçe uzmanı yardımlarin için teşekkürler. Şimdi SGK istinafa gitmiş uyapa düşmüş sgk 3 sayfalık dilekçeyle iptalini istemiş. İstinaf sürecinde bizim birşey yapmamız gerekiyor mu? Bir savunma vs. Hazirlamamiz lazım mi

Rifat211
Aday Memur
17 Haziran 2019 20:56

Sayın dilekçe uzmanı; bir arkadaşımın mesajıdır: Mesleğe Aralık 1995 te başladım. Mart 1997 de askere gittim. 18 ay askerlik yaptım. 2004 te askerliğimi saydırdım. PBS de emekliliğim geçen hafta doldu. Fakat e devlet hitapta 1 haziran 2020 görünüyor. Bu bir yıllık fark neden oluşuyor olabilir. Hangi tarihte emekli olabilirim.

17 Haziran 2019 21:01

fzt71 özeline bakarmısın

fzt71, 5 yıl önce

İkramiyeyi kazandım dava 29 Nisan da bitti. 11 Kasım'da 2018de açmıştım.dilekçe uzmanı yardımlarin için teşekkürler. Şimdi SGK istinafa gitmiş uyapa düşmüş sgk 3 sayfalık dilekçeyle iptalini istemiş. İstinaf sürecinde bizim birşey yapmamız gerekiyor mu? Bir savunma vs. Hazirlamamiz lazım mi

efsane707496
Şube Müdürü
19 Haziran 2019 13:16

Mahkeme Kararının SGK ya tebliğinden bugüne 45 gün geçti..hala ödeme yok..bekleyenlerin allah yardımcısı olsun...

bozyurt
Aday Memur
19 Haziran 2019 13:23

Syn Dilekçe uzmanı ben emekli olduktan sonra göreve iade olmuştum.Emekli tazminatı içinde dava açmıştım ve o davayı kazandım.Karar emekli tazminatının faizi ile ödenmesi ve mah. masr.davalıdan davacıya verilmesi şeklindedir.Şimdi tazminatı almak istemiyorum yalnızca sgk mah. masrafını ödemesi yeterli bu konuda ne yapabilirim.Teşekkürler.

a-kilicli
Aday Memur
19 Haziran 2019 19:41

dilekçe uzmanı kardeşim çok yoğun çalışıyorsunuzdur özelden mesaj attım cevaplarsanız memnun olurum

Esenler 06344
Aday Memur
20 Haziran 2019 02:21

Rıfat kardeşim eğer ihraç olduysan PBS deki tarihe her sene için 3 ay ekliyorsun tahminimce 2016 ihraçsın 2019 a 3.3=9 ay eklersin 2020 olabilr
Rifat211, 5 yıl önce

Sayın dilekçe uzmanı; bir arkadaşımın mesajıdır: Mesleğe Aralık 1995 te başladım. Mart 1997 de askere gittim. 18 ay askerlik yaptım. 2004 te askerliğimi saydırdım. PBS de emekliliğim geçen hafta doldu. Fakat e devlet hitapta 1 haziran 2020 görünüyor. Bu bir yıllık fark neden oluşuyor olabilir. Hangi tarihte emekli olabilirim.

Leventozyurt
Aday Memur
20 Haziran 2019 17:21

Arkadaslar ek gösterge artısından ihraç olan polis memurlarıda faydalanabılecek mi ?

Yarasa07
Memur
20 Haziran 2019 17:50

Herkese merhaba bende bir soru sormak istiyorum 1 yıllık memurum memur olmadan öncede 5yıl 8 ay da sivilden günüm var 30 senede yaş hattim dolana kadar calısacağım nasip olursa.30 sene calıstımda zaten emeklilik günümü yaşımı doldurmuş oluyorum bu sivildeki günümün bana ne faydası olacak emekli oldumda.cvplar için teşekkür ederim şimdiden.

Aslanbey1453
Genel Müdür
20 Haziran 2019 18:16

**Dilekçe uzmanı devrem, Haziran 93de başladığım kutsal görevimize malesef istemeyerek de olsa sona yaklaştım, ve Haziran 19 itibariyle emeklilik dilekçesi vereceğim. *****4EKİM2016 dan beri açıktayım. Artık bunaldım, Haziran 19 itibariyle maaşlı emeklilik doldu. EGM den teyit aldım. İlerde maddi manevi hak kaybımız vs olmaması için Emeklilik Dilekçesi yazarken göz önünde bulundurmamız gereken hususlar hakkında bilgi verebilirseniz yada Örnek Dilekçe varsa mail atarsanız sevinirim. Kolay gelsin. **mail: [email protected]
dilekçe.uzmanı, 5 yıl önce

özelden mail adresinizi yazınız emeklilik talep dilekçe örneğini göndereyim.

Hasann19
Aday Memur
20 Haziran 2019 22:36

aaa

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
22 Haziran 2019 01:29

yanıtladım

a-kilicli, 5 yıl önce

dilekçe uzmanı kardeşim çok yoğun çalışıyorsunuzdur özelden mesaj attım cevaplarsanız memnun olurum

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
22 Haziran 2019 01:30

mailinize gönderdim

Aslanbey1453, 5 yıl önce
**Dilekçe uzmanı devrem, Haziran 93de başladığım kutsal görevimize malesef istemeyerek de olsa sona yaklaştım, ve Haziran 19 itibariyle emeklilik dilekçesi vereceğim. *****4EKİM2016 dan beri açıktayım. Artık bunaldım, Haziran 19 itibariyle maaşlı emeklilik doldu. EGM den teyit aldım. İlerde maddi manevi hak kaybımız vs olmaması için Emeklilik Dilekçesi yazarken göz önünde bulundurmamız gereken hususlar hakkında bilgi verebilirseniz yada Örnek Dilekçe varsa mail atarsanız sevinirim. Kolay gelsin. **mail: [email protected]

Aslanbey1453
Genel Müdür
22 Haziran 2019 14:04

Teşekkür ederim hocam.
dilekçe.uzmanı, 5 yıl önce

mailinize gönderdim

efsane707496
Şube Müdürü
22 Haziran 2019 20:33

Arkadaslar ikramiye ve dava sureclerimi zama zaman bu sayfalardan paylastim ++ayni durumlari yasayabilecek arkadaslara insallah faydasi olmustur ++iki sayfa geride SGK nin 20 Mayista EGM ye ikramiye onayi hakkinda yazi gonderdigini yazmistim..bana ilginç gekmişti...(bazi arkadaslar kendileri hakkinda boyle bir yazismanin olmadigini yazmislardi)... **** EGM de Sgk ya hitaben 18 Haziran tarihli yazisi ile yasal faizi ile birlikte İkramiye ödenmesine dair ONAY verildiğini yazmiş..banada iki sayfa yaziyi sagolsunlar göndermişler..(hemde PBS deki resmim sayfanin sağ üst öşesinde basili halde...çok duygulandim :)) *** Sanirim son aşamaya geldik...iyi akşamlar.

ppp1881
Aday Memur
24 Haziran 2019 20:38

ARKADAŞLAR MERHABA..

HERKESİN BİLGİ SAHİBİ OLMASI İÇİN BURAYA YAZMA ZORUNLULUĞU HİSSETTİM.

Siz gibi ödenmeyen ikramiye davasını burada yazılanlar ve sağolsun Dilekçe Uzmanının yardımlarıyla açan ağabeyim davası sürerken geçen ay vefat etti.

Ödenmeyen İkramiye davasının alacak davası olması sebebiyle abimin kanuni mirasçıları olan yengem ve yeğenlerim, ilgili Kanun gereğince davaya müdahil oldular (sağolsun yine dilekçe uzmanı elini uzattı bu konuda da), mahkeme de bunu kabul etti ve müdahil olduklarını davalı idareye yani SGK ya tebliğ etti.

Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok.

Bugün Mustafa KARAKUM isimli avukat yengemi şahsi cep telefonundan arayarak ?eşiniz davası sürerken ölmüş mahkeme de sgk ya arakarar göndermiş ama sgk henüz cevap vermemiş, bana vekalet verin davayı sonuçlandırayım ve alacağınız meblağdan payımı alıp geri kalanı size göndereyim? demiş.

Eşinin acısı halen taze olan yengeme edilen bu telefondan sonra adı geçen avukat Mustafa KARAKUMU aradım; yengem dediklerinizi anlayamamış bana anlatın dedim. Kendisi de evet yengenizi aradım abinizin vefatı üzerine davayı takip etmek için dedi.

Abimin vefat ettiğini ve yengemin numarasını nereden öğrendiniz dediğimde ise ?SGK DA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR MAHKEMEDEN GELEN EVRAK ÜZERİNE BANA İLGİLEN DİYE SÖYLEDİLER? dedi.

3 kuruş menfaat için eşi ölmüş bir kadına edilen telefonun gerekçesi bu. Teklifiniz nedir dediğimde de, SGK arakararı cevaplamadan bu dava bitmez ben gerekeni hallederim 2 bin tl baştan alırım dava sonrası ikramiye ödendiğinde de yüzde 15 alırım dedi.

Ayıptır ya..

Belli ki SGK daki arkadaşlar da bu işe ortaklar diye düşünmeden edemiyorum.

Yengemi veya bu konuda başka birini bir daha rahatsız etmeyin, SGK daki arkadaşlarınıza söyleyin size yeni mağdur müşteriler bulsun diyerek kapattım telefonu.

Bu kişinin ismini bu forum sayfalarında da buna benzer girişimlerde bulunduğu iddiasıyla okumuştum şimdi de bu isim üzerine sizi uyarmayı kendime borç bildim.

Biliyorum hepiniz mağdur edilen kişilersiniz aman diyeyim dikkat edin sırf hakkınız olan parayı almak için yüzdesel pay vermeyin böyle akbabalara.

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
25 Haziran 2019 10:28

Neredeyse bitme aşamasına gelmiş olan bu dava için yapılan bu teklif ayıptan da öte insanlık suçudur. Vefat etmiş birinin yokluğundan fırsat kollamaktır. Uyarılarınız için teşekkürler. Ucuz kurtulmuşsunuz.

ppp1881, 5 yıl önce

ARKADAŞLAR MERHABA..

Siz gibi ödenmeyen ikramiye davasını burada yazılanlar ve sağolsun Dilekçe Uzmanının yardımlarıyla açan ağabeyim davası sürerken geçen ay vefat etti.

Ödenmeyen İkramiye davasının alacak davası olması sebebiyle abimin kanuni mirasçıları olan yengem ve yeğenlerim, ilgili Kanun gereğince davaya müdahil oldular (sağolsun yine dilekçe uzmanı elini uzattı bu konuda da), mahkeme de bunu kabul etti ve müdahil olduklarını davalı idareye yani SGK ya tebliğ etti.

Bugün Mustafa KARAKUM isimli avukat yengemi şahsi cep telefonundan arayarak ?eşiniz davası sürerken ölmüş mahkeme de sgk ya arakarar göndermiş ama sgk henüz cevap vermemiş, bana vekalet verin davayı sonuçlandırayım ve alacağınız meblağdan payımı alıp geri kalanı size göndereyim? demiş.

Eşinin acısı halen taze olan yengeme edilen bu telefondan sonra adı geçen avukat Mustafa KARAKUMU aradım; yengem dediklerinizi anlayamamış bana anlatın dedim. Kendisi de evet yengenizi aradım abinizin vefatı üzerine davayı takip etmek için dedi.

Abimin vefat ettiğini ve yengemin numarasını nereden öğrendiniz dediğimde ise ?SGK DA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR MAHKEMEDEN GELEN EVRAK ÜZERİNE BANA İLGİLEN DİYE SÖYLEDİLER? dedi.

3 kuruş menfaat için eşi ölmüş bir kadına edilen telefonun gerekçesi bu. Teklifiniz nedir dediğimde de, SGK arakararı cevaplamadan bu dava bitmez ben gerekeni hallederim 2 bin tl baştan alırım dava sonrası ikramiye ödendiğinde de yüzde 15 alırım dedi.

Ayıptır ya..

Yengemi veya bu konuda başka birini bir daha rahatsız etmeyin, SGK daki arkadaşlarınıza söyleyin size yeni mağdur müşteriler bulsun diyerek kapattım telefonu.

Bu kişinin ismini bu forum sayfalarında da buna benzer girişimlerde bulunduğu iddiasıyla okumuştum şimdi de bu isim üzerine sizi uyarmayı kendime borç bildim.

Biliyorum hepiniz mağdur edilen kişilersiniz aman diyeyim dikkat edin sırf hakkınız olan parayı almak için yüzdesel pay vermeyin böyle akbabalara.

toguzataaslan
Aday Memur
25 Haziran 2019 23:38

Aynı kişi 2017 yılında SGK ya emeklilik dilekçesi verdikten hemen sonra banada WhatsApp tan "DEVLET MEMURLUĞU GÖREVİNDEN KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERDEN, SSK VEYA BAĞKURLU HİZMETİ BAHANE EDİLEREK EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDENMİYOR...." şeklinde mesaj attı etik bulmadığım için cevap vermedim. Ancak vahim olan atılan mesaj değil, Vahim olan kişisel verilerin üçüncü şahıslarla paylaşılması. Kim tarafından? Ne amaçla? Neyin karşılığı? başkaca hangi bilgilerin paylaşıldığı.

ppp1881, 5 yıl önce

ARKADAŞLAR MERHABA..

Ayıptır ya..

hkmtylm
Aday Memur
27 Haziran 2019 23:59

Tutuklu polislerin emeklilik işlemleri neden yapılmıyor? 5 aydır neden bekletiliyor bilgi sahibi olanlar yazabilir mi

zkdnc
Aday Memur
28 Haziran 2019 16:23

Arkadaşlar 25 (yıpranma dahil)yil çalışıp KHK olan polis ne kadar emekli maaşı oluyor, normal emekliye göre kaybı nekadar bilen biri söylesin lütfen.
Toplam 9835 mesaj
«168169170171172173174175176177178179»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi