Editörler : cihan27E.Kayı Han

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 10:39

Tüm GİH ve yardımcı hizmetler sınıfındaki memurlarin konuyu üstte tutmak için her saat yorum yapması lazım.

Fsb.2109
Aday Memur
02 Şubat 2023 10:49

Hindistan?daki kast düzenine göre, kast dışı kalan, hiçbir toplumsal sınıftan olmayan, her türlü haktan yoksun olanlara parya deniyormuş. Bu tanıma göre kamu çalışanlarının paryası da Genel İdare Hizmetleri Sınıfındakiler.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 12:03

Konuyu güncel tutalım arkadaşlar.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 12:39

Sendikacılar uyumayın.

tolgperperek
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 12:43

İşime mesai saatinden en az 15-30dakika önce gelirim, gerekirse öğle arası kalır çalışırım, yetmez mesai bitimine yakın vatandaş gelir hemde yurtdışı evrakı için yine mağdur etmem kalırım, bazen atamalar olur mağdur olmasın öğretmen, doktor vb.geceye kadar sisteme evrak girer gerekli şehirlere havale ederim. Son 10 yılda bir teşekkür cümlesi dahi duymadığım gibi osuruktan kimselere havadan başarı belgesi extra maaşlar falan verildi ama işte asli yapana şutingen mortingen maaşlar zaten apaçi kuryelerinnerdeyse yarısı kadar. Yazıyorum bu kademe ve ünvandaki memurlar bir hafta iş bıraksın görelim ülkeyi maaşları 30-150bin olanları bu ülkeyi idame ediyor yoksa 7300-11800tl alanları bu kadar basit. Pazarda nakit bizden, mağazada nakit bizden bakkalda nakit bizden kira nakit bizden.....yeter desin şu bir buçuk milyon kadro bence asalaklardan kurtulun

eXPLoSioN35
Aday Memur
02 Şubat 2023 15:27

+1

digeradam, 1 yıl önce

memurlar arasında en büyük haksızlık gih sınıfına yapılıyor, ben mühendisim bana göre benim maaşımda düşük ama , gih sınıfındaki maaşlar malasef memura hakaret noktasında maaşlardır. 12-13 bin lira günümüzde para değil en az 5000 zam yapılması gerekli gih sınıfına.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 16:08

GİH kadrolar olmasa sistem yürümez zaten. Ancak kurumlarda yokmuş gibi davranılıyor. Hakkı verilmiyor. Bu adaletsizliğin giderilmesi lazım.

tolgperperek, 1 yıl önce

İşime mesai saatinden en az 15-30dakika önce gelirim, gerekirse öğle arası kalır çalışırım, yetmez mesai bitimine yakın vatandaş gelir hemde yurtdışı evrakı için yine mağdur etmem kalırım, bazen atamalar olur mağdur olmasın öğretmen, doktor vb.geceye kadar sisteme evrak girer gerekli şehirlere havale ederim. Son 10 yılda bir teşekkür cümlesi dahi duymadığım gibi osuruktan kimselere havadan başarı belgesi extra maaşlar falan verildi ama işte asli yapana şutingen mortingen maaşlar zaten apaçi kuryelerinnerdeyse yarısı kadar. Yazıyorum bu kademe ve ünvandaki memurlar bir hafta iş bıraksın görelim ülkeyi maaşları 30-150bin olanları bu ülkeyi idame ediyor yoksa 7300-11800tl alanları bu kadar basit. Pazarda nakit bizden, mağazada nakit bizden bakkalda nakit bizden kira nakit bizden.....yeter desin şu bir buçuk milyon kadro bence asalaklardan kurtulun

fasfakir.adam
Kapalı
02 Şubat 2023 19:20

Bende gihim. Zam isdemezük.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 19:25

Sana makarna kömür alacam : D

fasfakir.adam, 1 yıl önce
Bende gihim. Zam isdemezük.

kubii
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 19:25

Bir kimyager olarak Gih sınıfı personelinin maaşlarınin düşük olduğunu düşünüyorum. Umarım gerekli iyilestirme yapilir sizlere

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 19:45

İnşallah tüm kamu çalışanları hak ettiğini alır.

kubii, 1 yıl önce
Bir kimyager olarak Gih sınıfı personelinin maaşlarınin düşük olduğunu düşünüyorum. Umarım gerekli iyilestirme yapilir sizlere

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 20:05

+1

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 20:40

GİH kadrolular düzenleme bekliyor.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 20:55

.

fasfakir.adam
Kapalı
02 Şubat 2023 22:09

Almayan? :)
Kirilmazcam, 1 yıl önce

Sana makarna kömür alacam : D

Kirilmazcam
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 23:11

Almayan Memursenli olsun adres at kargolayım hemen : )

fasfakir.adam, 1 yıl önce
Almayan? :)

müteşebbis
Aday Memur
03 Şubat 2023 08:31

+

Y.dünya
Memur
03 Şubat 2023 08:46

Sayımız az değil ama her kurumda azınlık durumundayız. Misal sağlık bakanlığı olsun bir tıbbi sekreterle aynı işi yapıyorsun ama ücrete gelince sen dümdüz memur oluyorsun.

Kirilmazcam, 1 yıl önce

GİH kadrolar olmasa sistem yürümez zaten. Ancak kurumlarda yokmuş gibi davranılıyor. Hakkı verilmiyor. Bu adaletsizliğin giderilmesi lazım.

eXPLoSioN35
Aday Memur
03 Şubat 2023 08:56

Mühendisler iyi organize oldular. TBMM'ye e-dilekçe çalışması yaptılar. Yakında da maaş düzenlemesi alacaklarına inanıyorum. Bizde de bu tarz bir hareket olmalı. Seçim dönemi şu an. Bir çalışma olsa iyi olur

deniz çınar1
Aday Memur
03 Şubat 2023 11:16

aynı fikirdeyim sağlık bakanlığında çalışıyorum aynı odada aynı işi yapıp farklı maaşlar almak taban ödemesi zaten gülünç 3600 ek gösterge verilmiyor insanın zoruna gidiyor herşey yasal haklarımızı savunmada yetersiz kalıyoruz

Y.dünya, 1 yıl önce

Sayımız az değil ama her kurumda azınlık durumundayız. Misal sağlık bakanlığı olsun bir tıbbi sekreterle aynı işi yapıyorsun ama ücrete gelince sen dümdüz memur oluyorsun.

Toplam 242 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi