Editörler : oto-danisman-expert

bdllhn
Aday Memur
17 Mayıs 2018 15:18

Kararı bakanlıkta(msb) kurulacak olan komisyon verir
owlofyang, 6 yıl önce

aslında sormak istediğim: soruşturma kolluk ve istihbarat tarafından yürütüldükten sonra, sonucun olumsuz ya da olumlu olduğu kararını veren komisyonun msb bünyesinde mi yoksa atandığımız kuvvet komutanlığı bünyesinde mi olduğu?

alibaba1991
Aday Memur
17 Mayıs 2018 15:25

Gümrük ve ticaret bakanlığını kazanmıştım orada soruşturma sonucum olumlu geldi MSB de daha farklı değerlendirme yapılması mümkün mü acaba ?

alibaba1991
Aday Memur
17 Mayıs 2018 15:44

MSB de daha detaylı mı soruşturma oluyor

sevgiali
Aday Memur
17 Mayıs 2018 19:03

Güvenlik soruşturmanız olumsuz çıkarsa, ki bunu soruşturmayı yapan kurum belirler,sonuç da MSB ye gönderilir.Olumlu sonuçlanırsa da zaten atamanız yapılır.Anlayamadım sanırım sormak istediğinizi.

owlofyang, 6 yıl önce

aslında sormak istediğim: soruşturma kolluk ve istihbarat tarafından yürütüldükten sonra, sonucun olumsuz ya da olumlu olduğu kararını veren komisyonun msb bünyesinde mi yoksa atandığımız kuvvet komutanlığı bünyesinde mi olduğu?

Relics
Şef
18 Mayıs 2018 10:37

Sağlık raporuyla birlikte güvenlik soruşturmalarınız için total süre 1 yılı bulabilir. Eskiden 3 ayda tamamlanıyordu ancak sonra değişti bu durum. Bilgi alışverişi için : ....

bilisimci58
Aday Memur
18 Mayıs 2018 19:52

Arkadaşlar Tekniker maaşları ne kadar evli eş çalışmayan için...,

bdllhn
Aday Memur
18 Mayıs 2018 23:10

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma yönetmenliğini okursanız msb dahil bazı kurumların ayrı bir madde ile daha detaylı incelediğini görürsünüz. Orada olumlu çıkan sonuç burada olumsuz olabilir. İlgili maddeyi inceleyin
alibaba1991, 6 yıl önce

Gümrük ve ticaret bakanlığını kazanmıştım orada soruşturma sonucum olumlu geldi MSB de daha farklı değerlendirme yapılması mümkün mü acaba ?

cavro1
Kapalı
19 Mayıs 2018 15:51

Tüm memurlar için diğer bakanlık merkez kadrolarında alınan maaşın üzerine 200 220 lira fazlasıdır maaş.

Tayın bedeli denen bir şey alır ekstra MSB'de çalışan sivil memurlar.

Bu personelin yiyecek yardımıdır. Bu sebeple doğrudan bir yemekhane yoktur. Ancak bakanlığın içinde yemek salonu vardır her gün ücreti karşılığında yemek yersiniz.

Diğer bakanlıklarda tayın bedeli almazlar msb personeli yemek için daha fazla harcar bu sistem yüzünden onu tam olarak "fazla maaş almak" olarak algılama yani.

Bunun yanında arazi tazminatı diğer yerlerde gidilen güne falan bakılmadan yatırılır genelde.

MSB'de ise arazide çalıştığın günler karşılığında hakkın olan parayı almak için 40 takla atman gerekir ki alamama ihtimalin de vardır.

Onun dışında beraber çalıştığın karşı masanda oturan subay astsubaya çatır çutur zam verirler. Aynı işi yaparsın aynı şekilde çalışırsın hatta onların ayak işlerini de sen yaparsın ama bu sene 400 lira zam aldılar. 2-3 sene önce de benzer şekilde bir 500 lira zam aldılar.

Üvey evlatsın subay astsubay yanında.

bilisimci58, 6 yıl önce

Arkadaşlar Tekniker maaşları ne kadar evli eş çalışmayan için...,

Ulu Türkk
Yasaklı
22 Mayıs 2018 21:43

Kardeş güvenlik soruşturmasının ne olduğu, nelere bakıldığı ne kadar sürdüğünü adamlar tek tek yazmışlar al bak.

http://kadimhukuk.com.tr/makale/guvenlik-sorusturmasi-ve-arsiv-arastirmasi-nedir-nelere-bakilir-ne-yapmaliyim/17

alibaba1991
Aday Memur
23 Mayıs 2018 02:21

Arkadaşlar sağlık raporu verdik. Soruşturma da yapılıp olumlu geldiği vakit MSB bizden atama için yeniden belge isteyecek mi yoksa kurum atama mı yapacak? Yani feragat etme hakkı bize tanınacak mı bilgisi olan var mı acaba? Atanmak istemeyenler için...

endgs
Aday Memur
23 Mayıs 2018 11:09

Msb atama için yeniden belge istemeyeceğini düşünüyorum. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturmaları olumlu olduğu takdirde tebligatla işe başlamak için süre tanırlar eğer işe başlamak istemezseniz gitmezsiniz yerinize yedek arkadaşı alırlar diye düşünüyorum. Tabi bunlar benim kanaatim kesin bilgi değildir yaymayalım :)

alibaba1991, 6 yıl önce
Arkadaşlar sağlık raporu verdik. Soruşturma da yapılıp olumlu geldiği vakit MSB bizden atama için yeniden belge isteyecek mi yoksa kurum atama mı yapacak? Yani feragat etme hakkı bize tanınacak mı bilgisi olan var mı acaba? Atanmak istemeyenler için...

Hbb12
Aday Memur
24 Mayıs 2018 00:35

Ben de sağlık raporunu teslim etmeye gittiğimde kapıda evrakıteslım alan görevli askere soruşturmanın ne zaman sona ereceğini sordum. Normalde 2 ay ama seçim dolayısıyla daha erken çağırabilirler dedi. Çağırdıklarında başka belge gerekli mi dediğimde yok zaten teslim ettiniz evrakları atamanız olur dedı. Yine de güvenemiyorum yasal süreci bilmediğim için. Kimi yerde atama olmadığını 15 gün içinde hakkından feragat edebileceğin yazıyor. Feragat hakkı yoksa ve atama yapılmış da gitmediysen 1 yıl kadrolu memurluğa ataman olmuyor sanırım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

bilmühfak
Aday Memur
24 Mayıs 2018 01:21

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok makbule geçer gerçekten

bilgmuh_91
Aday Memur
24 Mayıs 2018 09:23

sağlık raporunu elden mi teslim ettiniz hastane göndermeyecek miydi ?

Hbb12, 6 yıl önce

Ben de sağlık raporunu teslim etmeye gittiğimde kapıda evrakıteslım alan görevli askere soruşturmanın ne zaman sona ereceğini sordum. Normalde 2 ay ama seçim dolayısıyla daha erken çağırabilirler dedi. Çağırdıklarında başka belge gerekli mi dediğimde yok zaten teslim ettiniz evrakları atamanız olur dedı. Yine de güvenemiyorum yasal süreci bilmediğim için. Kimi yerde atama olmadığını 15 gün içinde hakkından feragat edebileceğin yazıyor. Feragat hakkı yoksa ve atama yapılmış da gitmediysen 1 yıl kadrolu memurluğa ataman olmuyor sanırım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Hbb12
Aday Memur
24 Mayıs 2018 10:05

Evet hocam. Sevk kağıdını da elden almıştım ben. O zaman odaki memurlar demişti sendeki kopyayı bize getir hastane bir ayda gönderiyor demişlerdi. Ama göndermeseniz de her halükarda hastane gönderecek.

bilgmuh_91, 6 yıl önce

sağlık raporunu elden mi teslim ettiniz hastane göndermeyecek miydi ?

MemurAdayları
Aday Memur
26 Mayıs 2018 00:52

Git şırnakta üs bölgesinde askerliğini yap normal hayatta gözlük bile kullanma ama sivil memurluk için gözden elen ve olumsuz rapor al ne kadar saçma sapan işler bunlar uzman çavuş olsak anlayacağım ama sivil memurlukta neden böyle yaptılar hala anlamış değilim git gül gibi memurluk kimsede vicdan diye bişey kalmamış

LaTortueRouge
Aday Memur
26 Mayıs 2018 01:01

Böyle durumlarfa itiraz hakkı var diye biliyorum sizde büyük ihtimalle biliyorsunuzdur ama yinede bahsetmek istedim. İnşallah 2. Kurul muayenesinden sonra olumlu sonuç alırsınız

MemurAdayları, 6 yıl önce

Git şırnakta üs bölgesinde askerliğini yap normal hayatta gözlük bile kullanma ama sivil memurluk için gözden elen ve olumsuz rapor al ne kadar saçma sapan işler bunlar uzman çavuş olsak anlayacağım ama sivil memurlukta neden böyle yaptılar hala anlamış değilim git gül gibi memurluk kimsede vicdan diye bişey kalmamış

MemurAdayları
Aday Memur
26 Mayıs 2018 02:12

evet itiraz hakkımın olduğunu biliyorum ama karar değişir mi onu pek bilmiyorum ücretli olmasa giderdim de maddi durumda sıkıntı olduğu için bilmiyorum açıkcası kardeşim yine de sağol

LaTortueRouge, 6 yıl önce

Böyle durumlarfa itiraz hakkı var diye biliyorum sizde büyük ihtimalle biliyorsunuzdur ama yinede bahsetmek istedim. İnşallah 2. Kurul muayenesinden sonra olumlu sonuç alırsınız

MemurAdayları
Aday Memur
26 Mayıs 2018 02:48

****BİLGİSİ OLAN LÜTFEN ACİL CEVAP YAZIP BANA Bİ AKIL VEREBİLİR Mİ RİCA ETSEM ??

TSK sağlık yönetmenliğince refraksiyon değerleri Hastalıklar Listesinin (A) diliminde belirtilen sınırlarını geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır.

diyor benim sadece sol gözümde sorun var ve tashihli olarak sol göz için 0,7 (+0,50), sağ göz için 1,0 tanı olarak da ambliyopi, hipermetropi esotropya yazmışlar benim anladığım kadarıyla A dilimindeki sınırı aşmıyor çünkü sağ göz tam görüyor yoksa ben mi haksızım. sizce itiraz etsem ikince hastanede de sonuç aynı olur mu bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olur bende ona göre hareket ederim teşekkürler işiniz rast gelsin....

I. GÖZ HASTALIKLARI

MADDE 1

AÇIKLAMA: Bu madde referans maddesidir, işlem için kullanılamaz.

A) 1. Camlarla düzeltildikten sonra her iki gözün görme dereceleri (bir gözün görmesi 0.2?den aşağı olmamak kaydıyla) toplamının 10/10 (10/10 dahil) ila 20/10 olması.

AÇIKLAMA:

0.2 + 0.8 ile TAM arası.

0.3 + 0.7 ile TAM arası.

0.4 + 0.6 ile TAM arası.

0.5 + 0.5 ile TAM arası.

0.6 + 0.4 ile TAM arası.

0.7 + 0.3 ile TAM arası.

0.8 + 0.2 ile TAM arası.

TAM + 0.2 ile TAM arası

Hbb12
Aday Memur
26 Mayıs 2018 13:27

Hocam ücret talep edemezler. TSK dan geldiğinizi ve ücret alınmaması gerektiğini özellikle bildirin. Personel işlerindeki memur özellikle belirtti ücret isteyenler varmış TSK olduğunu söyle dedi. siz de ücret isteyince itiraz edin. Göz için A7F1,2 yazarsa tanı olarak, sıkıntı olmaması gerekiyor. Sivil Memur KKK yüzbaşı ve teğmen unvanı altında değerlendiriliyor TSK 2017 sağlık yönetmeliğinde. Tanı çizelgesinde hiç yer almayan A diliminin fıkraları direk pozitif değerlendirilir ve sivil memurluğa engel değildir.

MemurAdayları, 6 yıl önce

evet itiraz hakkımın olduğunu biliyorum ama karar değişir mi onu pek bilmiyorum ücretli olmasa giderdim de maddi durumda sıkıntı olduğu için bilmiyorum açıkcası kardeşim yine de sağol

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi