Editörler : Pangaea
29 Kasım 2014 00:08

Ocak Ataması Nelere Dikkat etmeliyiz, Konuşalım/Tartışalım

Ocak Ataması Nelere Dikkat etmeliyiz, Konuşalım/Tartışalım

2014 eylül atamasında İlahiyat ve Dikabçılar olarak çeşitli hatalar yaptık, forumları çok iyi kullanmadığımız için doğru iletişim kuramadık ve tercihleri kafamıza göre yaptık. Bunun neticesinde İlahiyattan formasyonlular ve formasyonsuzlar 50 puana kadar atandıu ve yaklaşık 360 kişilik kontenjan açıkta kaldı. Dikabta ise puan 60 ta kaldı.

Aynı hataları tekrarlamamak adına;

--Kontenjanları arttırmak için sosyal medyada örgütlenelim,

--Mezun olduğumuz okulların facebook ve twitter hesaplarına mesaj atarak destek isteyelim,

--Sendikalardan destek isteyelim,

--Atama puanlarımızı ve tercihlerimizi paylaşalım,

--Sizce ek atamaya başvurmak mantıklı mı yoksa Ocak ataması mı beklenmeli vb. konuları konuşalım tartışalım.

Lütfen yazalım ve yayalım doğru sonuçlara birlikte varalım.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
29 Kasım 2014 10:38

puanı 60 ın altında olanlar ki zaten 26 yı açanların puanı öyle kesinlikle riske atmasın ocak atmasında 60 ın altına düşmesi zor. ancak kont. bol verilirse düşebilir. o da belli değil.

arşın67
Aday Memur
29 Kasım 2014 10:48

Yeni formasyon alanların içinden bir çoğunun kpss si yok diye biliyorum yanılıyor muyum acaba

asrınmücahidesi
Genel Müdür
29 Kasım 2014 11:38

doğrudur...

arşın67
Aday Memur
29 Kasım 2014 20:03

Asrınmücahidesi bol kontenjan derken tahmini bir rakam verebilirmisiniz

arşın67
Aday Memur
29 Kasım 2014 20:07

Ne yalan söyleyim kpss ye çalışmaya başlamıştım bu haberler konsatrasyonumu bozdu

asrınmücahidesi
Genel Müdür
01 Aralık 2014 13:01

2500 gibi bi kont. ayrılırsa ama eyül atamasına bakılırsa bu sayı da zor gibi görünüyor.

merrilyisme
Kapalı
02 Aralık 2014 22:38

1500 verirlerse öpün de başınıza koyun..diğer branşlar bizden dem vurdukları için sürekli bizim kontenjanımızdan kırpılıyor..gerçi bu sefer millet sınıfçılara takmış durumda haklı olarak..görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler..

asrınmücahidesi
Genel Müdür
03 Aralık 2014 00:10

dedim ya 2500 gibi bi sayı zor. ek atamaya başvurmamayı düşünenlerin riske atmaması için arkadaş garanti olması için "ne kadar kont. olmalı ?"sorusu sorduğu için sayı verdim. açığa göre bizim 15.000 de ki payımız belli aslında.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
03 Aralık 2014 00:15

Ayrıca da merrilyisme hocam, açığın olmadığı branşlar hiç kimseyi takmadan 5000 kont. isteyerek tt bile olabiliyorlar. Biraz rahat olun. Sırf bu yüzden çoğu çekinip hakkını aramaktan aciz. Şimdi hakkımızı istemeyeceğiz de ne zaman isteyeceğiz!!

asrınmücahidesi
Genel Müdür
03 Aralık 2014 01:03

http://www.caghaber.com/comment-read-haber-3403.html buraya da bi göz atın yorumlara

muhasır
Aday Memur
03 Aralık 2014 14:48

özellikle doğu ve güneydoğuda kış şartları çok çetin batıda yer yok doğu böyle ne yapacağız bilmiyorum of offf

merrilyisme
Kapalı
03 Aralık 2014 18:19

Haklısınız tabiki isteyeceğiz ama gelin görün ki bizim branştakilerin birçoğunun hiç böyle bir derdi yok,ne eylem ne bişey..geçen yıl ilahiyatçılar nasıl ayaklandı da formasyon başvurularıdan ales şartı kaldırıldı burda da seslerini duyursalar herşey çok farklı olur..

Sanki meb bize her sene fix 3 bin kontenjan vermek zorunda..Alın noldu eylülde gitti kırptı 500-600 kontenjan..Bizim camia armut piş ağzıma düş havasında oldukça bizim kontenjanlarımızdan daha çok kırparlar..

asrınmücahidesi, 9 yıl önce

Ayrıca da merrilyisme hocam, açığın olmadığı branşlar hiç kimseyi takmadan 5000 kont. isteyerek tt bile olabiliyorlar. Biraz rahat olun. Sırf bu yüzden çoğu çekinip hakkını aramaktan aciz. Şimdi hakkımızı istemeyeceğiz de ne zaman isteyeceğiz!!

merrilyisme
Kapalı
03 Aralık 2014 18:24

Hocam nerde batıda yer yok batı bomboş bildiğin açmadıklarına ne bakıyorsun ücretli öğrt.çalıştırıyorlar..ist.da bi ihl de 4 senedir ücretliyim,benim çalıştığım okula 4 yıldır atama yok ne gelen var ne giden..ayrıca bulunduğum ilçedeki 25 okulda da arkadaşlarım ücretli dkab öğrt.yapıyorlar..diğer ilçelerde de öyle..anlayacağınız boşluk çok,atama yapan yok..

muhasır, 9 yıl önce

özellikle doğu ve güneydoğuda kış şartları çok çetin batıda yer yok doğu böyle ne yapacağız bilmiyorum of offf

musti84
Aday Memur
04 Aralık 2014 14:23

konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlar ondan bundan duyduğunuz bilgilerle gelip yazmayınız. zaten bizim camia kulaktan dolma bilgiye kendisi duymuş gibi inanır

eylül atamasında formasyonlu formasyonsuz toplam açıkta kalan kişi 2063

yani atanabilecek durumda olan sayı bu. ancak bunların içinden 1050 tanesi dkab geri kalanı ilahiyat, ilahiyatcılarında kaçının formasyonu var belli değil.

ek atama ile 80 kişi daha gidecek

2063-80=1983 kişi kaldı mı geriye bunlarında 1050 tanesi dkab olduğundan

1983-1050=933 kişi ilahiyat ve bunların hepsinin formasyonu olduğunu ve 60 üzeri olduğunu hesaplarsak ocak atamasında 933 kişi ve üzeri alım olduğunda puan düşmeye başlayacak

bu kalan dkabın 1050 olduğunu nerden biliyorsunuz diye sorarsanız en son atanan kişi ile 50,003 alan kişiyi çıkarınca ortaya çıkıyor

ocak ayında bitecek olan formasyona ayrılan sayı 4170

ancak bunların 3500 civarı dolmuş bunlarında kaçı 4. sınıf kaçı mezun bilinmiyor.

millet sallıyor hocadan duyduk izim ünv. 500 dkab -ihl formasyonu veriyormuş. muş-miş ile olmaz evet 500 veriyor ancak bunun120 tanesi ocakta bitiyor.

alınan bilgilere göre atamanın tercihlerini aralığın son haftası yada ocağın ilk haftası yapacaklarmış. bu da bir iki ünv. hariç formasyonun yetişmemesi anlamına gelir.

buradaya polemik olsun diye filan yazmadım. size rakamları söylüyorum. inanmak istemeyen de inanmasın kardeşim Allah herkesin gönlüne göre versin

Farabii
Aday Memur
04 Aralık 2014 14:56

ocak ayında 1500 bir kontenjan bekliyorum.

Farabii
Aday Memur
04 Aralık 2014 14:58

formasyon alanlar ocak ayındaki atamaya yetiştirilse puanlaren az 62-63 olacak.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
04 Aralık 2014 18:52

ilahiyat mezunlarının her zaman ki hali, onlar ancak kendi içinde birbirini yerler. şu forumda bile konuları yüzlerce kişi okuyor anca bir iki kişi cevap yazıyor. atama sırasında da bu böyle yüksek puanlılar nereyi yazacaksınız diyoruz bazıları anlam veremediğim şekilde özellikle saklıyor. İnşaAllah bu sefer olur. Rabbim gönlümüze göre versin.

merrilyisme, 9 yıl önce

Haklısınız tabiki isteyeceğiz ama gelin görün ki bizim branştakilerin birçoğunun hiç böyle bir derdi yok,ne eylem ne bişey..geçen yıl ilahiyatçılar nasıl ayaklandı da formasyon başvurularıdan ales şartı kaldırıldı burda da seslerini duyursalar herşey çok farklı olur..

Sanki meb bize her sene fix 3 bin kontenjan vermek zorunda..Alın noldu eylülde gitti kırptı 500-600 kontenjan..Bizim camia armut piş ağzıma düş havasında oldukça bizim kontenjanlarımızdan daha çok kırparlar..

asrınmücahidesi
Genel Müdür
04 Aralık 2014 19:09

formasyonu artık şartsız şurtsuz, sınavsız herkese verdikleri için ocak ayına yetiştirirler. duyduğuma göre bazı ünv. ler hiç umursamıyor aralıkta alanlar olacakmış.

biz alesle girdik ve 30-40 kişilik kont. lardı şimdi 100 -200 ... kişilik kont. ales yok haybeden alınıyor bundan sonra da okul verecek zaten. madem bu kadar kolaylaşacaktı bizler ve bizden öncekiler neden çekti... ! bunların hepsi sistemin çürük olmasından kaynaklanıyor.

gelelim sayı meselesine 13.000 kişi kpss ye girdi bundan dkab+ihl 4000 i atandı diyelim. formasyonsuzlar, formasyon alacaklar, son sınıfta sınava girenler ve son kalan 60 taban puanına ve 26 yı açmayan yüksek puanlılara bakarsak bana göre 1500-2000 verseler anca taban 60 olabilir dkab ta. ihl de yine eylül de ki gibi 50 de kalmasa da 55 de kalabilir. bunlar benim yüksek tahminlerim. ihl olayı cidden trajikomik .

musti84, 9 yıl önce

konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlar ondan bundan duyduğunuz bilgilerle gelip yazmayınız. zaten bizim camia kulaktan dolma bilgiye kendisi duymuş gibi inanır

yani atanabilecek durumda olan sayı bu. ancak bunların içinden 1050 tanesi dkab geri kalanı ilahiyat, ilahiyatcılarında kaçının formasyonu var belli değil.

1983-1050=933 kişi ilahiyat ve bunların hepsinin formasyonu olduğunu ve 60 üzeri olduğunu hesaplarsak ocak atamasında 933 kişi ve üzeri alım olduğunda puan düşmeye başlayacak

bu kalan dkabın 1050 olduğunu nerden biliyorsunuz diye sorarsanız en son atanan kişi ile 50,003 alan kişiyi çıkarınca ortaya çıkıyor

ancak bunların 3500 civarı dolmuş bunlarında kaçı 4. sınıf kaçı mezun bilinmiyor.

millet sallıyor hocadan duyduk izim ünv. 500 dkab -ihl formasyonu veriyormuş. muş-miş ile olmaz evet 500 veriyor ancak bunun120 tanesi ocakta bitiyor.

alınan bilgilere göre atamanın tercihlerini aralığın son haftası yada ocağın ilk haftası yapacaklarmış. bu da bir iki ünv. hariç formasyonun yetişmemesi anlamına gelir.

buradaya polemik olsun diye filan yazmadım. size rakamları söylüyorum. inanmak istemeyen de inanmasın kardeşim Allah herkesin gönlüne göre versin

ayşehilal
Kapalı
05 Aralık 2014 01:05

Hocam formasyon alanların içerisinde çok fazla son sınıf olduğunu düşünmüyorum hemen hemen hepsi mezun ve atamayı bekleyenler sanki 4000 ciddi bir rakam ve açıkcası beni korkuyutor

musti84, 9 yıl önce

ayşehilal
Kapalı
05 Aralık 2014 01:14

Ayrı ayrı tercih alındığından dolayı kaç aydır heba ettim kendimi ihl'den 50 puanlı formasyonsuz atandı ben formasyonum varken 70 puanla kaldım. Bu sefer nasıl bir yol izlenmeli hocalarım fikir alışverişinde bulunalım sıralamalar henüz belli olmadığından bir yorum yapmak zor gerçi ancak şunu merak ediyorum. Benim p121:71 sıralamam 1426 önümden 875 kişi gitmiş, p10:70 sıralamam 352 önümden İHL'ye 50 küsur civarı kişi gitmiş. Şimdi ihl puanı benden yüksek olup dikaptan tercih yaparak gitmiş olanlar da bulunabilir dimi çünkü sıralamam 300'e filan geliyo diğer türlü bu da bana saçma geldi tam sıralamamı bulmam imkansız sanırım ihl kısmından öyle midir hocalarım

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi