Editörler : E.Kayı Han

Ebebeyn
Şube Müdürü
16 Mayıs 2019 22:52

Geçen hafta Türk sağlık-sen yetkilisi ile konuştum 4B lilerin aldığı maaş hastaneden oluyormuş bunların maaşı kesilip başka bir yere aktarilmasi için dilekçe toplamişlar banada imzalatmaya geldiler :)))) Sebep Niye böyle yapıyorsunuz dediğimde de döner sermayeden az alıyorlar alıyorlarmış o yüzden böyle yapıyor almış. Herkez kendi derdinedavraniyor. Hey Allah im hey. Nelere kaldikdüsmus bide bisey yapiyorlarmis gibi s

ebe(4/b)54
Aday Memur
17 Mayıs 2019 00:24

Ben sağlıksenle konuşuyorm sık sık onlar da 4+2 ye bişey yapacaklar 3+1 gibi birşey sizi de 4+2 ye geçirecekler illa bişey yapacaklar diye tahmin ediyoruz ama kesin konuşmak mümkün değil.." diyorlar, kamu hastaneler birliğine gidip ağlandım bişey söyleyin bakanlıktan birine sorun cevap verin kadro gelecek mi gelmeyecek mi diye kimse buna cevap veremez diyorlar.. 2011 de bir ay önce kadro madro yok dendikten bir ay sonra kadro geldi dedi adam.. hepimizin sonu hayır olsun tez vakitte güzel haberler alalım, İnşaallah..

bedirhan1292
Memur
17 Mayıs 2019 03:28

Bosuna beklemeyin Akp tarafindan reddedilmis diye duydum ama kesin ve guvenilir bir kaynak degil

Ebebeyn
Şube Müdürü
17 Mayıs 2019 13:05

Hadi hayirlisi diyelim

ebe(4/b)54, 5 yıl önce
Ben sağlıksenle konuşuyorm sık sık onlar da 4+2 ye bişey yapacaklar 3+1 gibi birşey sizi de 4+2 ye geçirecekler illa bişey yapacaklar diye tahmin ediyoruz ama kesin konuşmak mümkün değil.." diyorlar, kamu hastaneler birliğine gidip ağlandım bişey söyleyin bakanlıktan birine sorun cevap verin kadro gelecek mi gelmeyecek mi diye kimse buna cevap veremez diyorlar.. 2011 de bir ay önce kadro madro yok dendikten bir ay sonra kadro geldi dedi adam.. hepimizin sonu hayır olsun tez vakitte güzel haberler alalım, İnşaallah..

ratatouillee
Kapalı
20 Mayıs 2019 04:34

ebebeyn öyle bişey diyorsunki kendine hakaret ediyorsun resmen böyle bişey kabul edilebilir mi neymiş 4+2 ye 3+1 verilebilirmiş sizede 4+2 ya böyle adalet olabilir mi sizde ne rahat bir şekilde dile getiriyorsunuz onlardan kaç yıl önce atanmanıza rağmen nerde adalet hocam ya bunu dile getirmek lazım

Ebebeyn
Şube Müdürü
20 Mayıs 2019 13:28

Biz kadroyu aldikta, bizden 2 sene sonra atanan bizi geçecekmişte bizde onu düsunelim. Yav arkadas biz kadro diye diue yirtiniyoruz, 2 sene sonra atanan kıdemli olacakmis.? O zaman kadro vermesinler kıdemlide olmasin oylemi uani :))( tum calisanlar 4+2 yani 45 a gecirilmeli tum ve tum 4b liler.

ratatouillee, 5 yıl önce

ebebeyn öyle bişey diyorsunki kendine hakaret ediyorsun resmen böyle bişey kabul edilebilir mi neymiş 4+2 ye 3+1 verilebilirmiş sizede 4+2 ya böyle adalet olabilir mi sizde ne rahat bir şekilde dile getiriyorsunuz onlardan kaç yıl önce atanmanıza rağmen nerde adalet hocam ya bunu dile getirmek lazım

Ebebeyn
Şube Müdürü
20 Mayıs 2019 19:16

Syn bahçeliye bu sözü hatirlatabilecek bir tanidik var mi?

bedirhan1292
Memur
20 Mayıs 2019 20:22

neleri neleri soz verdilerde unuttular bizim konuya gelinceye kadar...
Ebebeyn, 5 yıl önce

Syn bahçeliye bu sözü hatirlatabilecek bir tanidik var mi?

Ebebeyn
Şube Müdürü
22 Mayıs 2019 17:03

4+2'den Önce atanan 4b liler

4 artı 2 sisteminden önce atanan 4b liler olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

ebe(4/b)54
Aday Memur
23 Mayıs 2019 17:16

İyi de arkadaşım sonsuz süre sözleşmeli olup, her seçim /sözleşme / bi atak zamanı yeşillenip kadro gelecek diye sevinip kadro alamamak daha mı güzel? Hiç değilse saydığın gün belli olur. Bizimki kötünün iyisini tercih, biz de buna yeşillenmiyoruz keşke direkt kadro gelse ama adaletsizlik içinde adalet oldurmaya çalışıyoruz..
ratatouillee, 5 yıl önce

erdener19800
Aday Memur
21 Haziran 2019 08:09

sana iş falan yok. otur evinde ağla.

bedirhan1292
Memur
21 Haziran 2019 12:20

issiz seni :)merak etme ben atandim reis
erdener19800, 5 yıl önce

sana iş falan yok. otur evinde ağla.

belirteç
Aday Memur
21 Haziran 2019 12:24

insan mıyız. tunceli küçük bilesin. elazığdan gelen kaç kişi.konuşurken dikkatli ol istersen

bedirhan1292, 5 yıl önce
issiz seni :)merak etme ben atandim reis

keopsprmd
Aday Memur
21 Haziran 2019 12:45

4+2 Ye Tabi Olmayan 657/4b Liler facebooktan takıp edin herkesle payşasın

bedirhan1292
Memur
21 Haziran 2019 13:39

Sizin sorununuz ne :) suan bende elazigdayim algilama probleminiz var galiba hem siz kimsiniz :)
belirteç, 5 yıl önce

insan mıyız. tunceli küçük bilesin. elazığdan gelen kaç kişi.konuşurken dikkatli ol istersen

baydinler
Aday Memur
21 Haziran 2019 14:27

merhabalar ben 2016/7 kpss merkezi atama ile sağlık bakanlığı 4/B sözleşmeli bir pozisyona atandım 2016 kpss puanı ile sağlık bakanlığı 2016/6 ile 4/A pozisyonuna kadrolu alım 2016/7 ile 4/B sözleşmeli alım 2017/5 45/A sözleşmeli alım 2018/4 ile 45/A sözleşmeli alım 2018/5 ile yine 45/A sözleşmeli alım yapmıştır. aynı puan ve merkezi atama neticesinde 2016/7 ile atanan bizler hariç diğer tüm atamalarda atanan kişiler 4/A kadrolu pozisyona geçebilecekken sadece bizim bu durumun dışında kalmamızın adil olmadığını düşünmekteyim ve vicdanları yaralayan bu durumun tüm süresiz 4/B ile atanan sözleşmeliler dahil bir an önce düzeltilmesi gerek

21 Haziran 2019 21:31

Şuan Twitter'da etkinlik var arkadaşlar destek olalım lütfen. Tag : #SüresizSözleşmeliyeKadro

DODEK
Aday Memur
25 Haziran 2019 08:18

sen kötü bir insansın

bedirhan1292, 5 yıl önce
Sizin sorununuz ne :) suan bende elazigdayim algilama probleminiz var galiba hem siz kimsiniz :)

bedirhan1292
Memur
25 Haziran 2019 09:47

tamam
DODEK, 5 yıl önce

sen kötü bir insansın

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi