Editörler : cihan27E.Kayı Han

bilginlik
Şef
16 Haziran 2021 14:54

Kimse istifa etmeyi göze alamıyor belli. Çünkü istifa ederse bu kişiler hangi limana sığınacak, torpil kayırma ortadan kalkacak. Amiri bunlara göz yummayacak. İşimde rahatım bozulmasın diyor ve istifa edemiyor. Çünkü kendilerine sahip çıkan bir hükümet sendikası var. İşte bu durumda bu sendikanın üye kaybı konusunda tereddütü yok.

ioriyagami80, 3 yıl önce

Yetkili sendikadan istifalar artarsa anca o vakit sendika yumruğunu masaya vurur ben şahsen memursenden istifa ederek yapılabilecek en faydalı işi yaptım.

inanoner
Yasaklı
16 Haziran 2021 15:29

yani açıklaması şereften yoksunlar.

bilginlik, 3 yıl önce

Kimse istifa etmeyi göze alamıyor belli. Çünkü istifa ederse bu kişiler hangi limana sığınacak, torpil kayırma ortadan kalkacak. Amiri bunlara göz yummayacak. İşimde rahatım bozulmasın diyor ve istifa edemiyor. Çünkü kendilerine sahip çıkan bir hükümet sendikası var. İşte bu durumda bu sendikanın üye kaybı konusunda tereddütü yok.

nicole1
Aday Memur
16 Haziran 2021 16:07

memur maaşı artık maaş değil hakaret. resmen küfür. üniversite mezunu memur 4100-4200 lirayla çalışıyor. bu nasıl kabul edilebilir? bu maaşı hak görenin ya enflasyondan haberi yok, ya markete gitmiyor, ya hayatında kira ödememiş kiralardan haberi yok ya da bu dünyada yaşamıyor aklı gidip geliyordur herhalde.

yurtdışında bizim statümüzde olup aynı işi yapanlar hangi standartlarda hayat sürüyorsa aynısını talep etmek bizim en temel hakkımız. devlet bunu sağlamak zorunda.

standart bir memur araba da alabilmeli ev de. bunlar lüks değil temel ihtiyaç. 4100 lirayla normal bir şehirde kira ödeyen insan aç kalıyor aç. arabayı evi de geçtik. maaşlara acil düzenleme gelmesi şart..öyle yüzde 3'le yüzde 5'le kerizlemesinler insanları artık.

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2021 17:19

Bugün zincir market denilen bakkaldan bozma olan markete girdim. Dandik, adı sanı duyulmamış 300 gr. tavuk dönerin fiyatını 8 küsür liraya çıkarmışlar. İçinde ne olduğu belli olmayan sütün litresini 5 küsüre çıkarmışlar.

Bu nedir arkadaş ya hû!

nicole1, 3 yıl önce

memur maaşı artık maaş değil hakaret. resmen küfür. üniversite mezunu memur 4100-4200 lirayla çalışıyor. bu nasıl kabul edilebilir? bu maaşı hak görenin ya enflasyondan haberi yok, ya markete gitmiyor, ya hayatında kira ödememiş kiralardan haberi yok ya da bu dünyada yaşamıyor aklı gidip geliyordur herhalde.

yurtdışında bizim statümüzde olup aynı işi yapanlar hangi standartlarda hayat sürüyorsa aynısını talep etmek bizim en temel hakkımız. devlet bunu sağlamak zorunda.

standart bir memur araba da alabilmeli ev de. bunlar lüks değil temel ihtiyaç. 4100 lirayla normal bir şehirde kira ödeyen insan aç kalıyor aç. arabayı evi de geçtik. maaşlara acil düzenleme gelmesi şart..öyle yüzde 3'le yüzde 5'le kerizlemesinler insanları artık.

derrida
Şube Müdürü
16 Haziran 2021 19:10

Habere %40 zam talebini dillendirilmesi ve ısrarcı olunması gerektiği yorumunu ben yazmıştım. Ancak o habere ulaşamadım bir daha. Bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca yorum yapacağım.

derrida
Şube Müdürü
16 Haziran 2021 19:23

Sendikaların etkisizliğine hep birlikte tanık oluyoruz. Taleplerimizin karşılanmadığı ortada. Üstelik sendikalar, kalabalıkların öfkesini bastıracak "gaz alma makinesi" görevi görüyorlar. Hiç olmasalar, memurlar medya araçlarını kullanarak belki de siyasilere daha fazla baskı yapabilecekler. 5 milyona yaklaşan memurların sayısal olarak hükümetleri etkileme şansları yok değil. Problem, sistematik ve disiplinli bir şekilde isteklerini dile getirmek ve kamuoyu oluşturmak. Bugün en etkili kamuoyu oluşturma mercii sosyal medyadır. Siyasilere bakınız, her gün esnafı ziyaret ediyor, asgari ücretlinin halinden dert yanıyorlar. Memur üvey evlat mıdır? Devleti yönetenler ya da yönetme adayları memurlar için mesai harcamayı gereksiz mi görüyorlar? 4000 lirayı biraz geçmiş öğretmen maaşı , şükredilmesi gereken bir miktar mıdır? İnsanca yaşamak memurun hakkı değil mi? Her gün Twitter da siyasileri etiketleyerek tag oluşturulmalı. Toplu görüşmeler tamamlanana kadar her gün birkaç milyon mesaj oluşturulup ses getirilmeli. Yazılı ve görsel medyanın dikkati de bu şekilde çekilebilir. Hükümeti etkilemek için üç güç vardır. Medya gücü, paranın gücü ve sayısal güç. Zenginler medya ve paranın gücünü kullanırken bizim gibi ücretlilerin tek gücü sayımızdır. Bunu da kullanamazsak iyileşme mümkün olmayacaktır. Saygılar.

mrdnslh
Memur
16 Haziran 2021 21:31

Yemin olsun 4100 tl maaş alıyorum ve bazen ekmek alacak param olmuyor. Sadece ekmek diyorum. Evde bir şey bozulacak diye odumuz kopuyor.
nicole1, 3 yıl önce

inanoner
Yasaklı
16 Haziran 2021 22:39

gel gör ki bu duruma şükretmemiz gerektiğini söyleyen asalak beyinsiz embesiller var sürüyle

mrdnslh, 3 yıl önce
Yemin olsun 4100 tl maaş alıyorum ve bazen ekmek alacak param olmuyor. Sadece ekmek diyorum. Evde bir şey bozulacak diye odumuz kopuyor.

Yorumsuzadam
Memur
16 Haziran 2021 22:43

Memurlar geçim sıkıntısı çekip eşine çoluğuna çocuğuna mahçup oluyor

karaca1671
Memur
17 Haziran 2021 09:56

yıllar yılı zam alamadık adam akıllı. Yüzde 3+3 ler 4+4 ler ile maaşlar eridi gitti. En az Yüzde 50 daha fazla olmalıydı şu anki maaşlarımız. Seçim öncesi son görüşmeler çok iyi değerlendirilmeli.

inanoner
Yasaklı
17 Haziran 2021 10:36

5+4 3+3 artık enflasyona ezdirmedik kazanı elde ettik diye satış yapan sendika açıklamaları kapanış

karaca1671, 3 yıl önce

yıllar yılı zam alamadık adam akıllı. Yüzde 3+3 ler 4+4 ler ile maaşlar eridi gitti. En az Yüzde 50 daha fazla olmalıydı şu anki maaşlarımız. Seçim öncesi son görüşmeler çok iyi değerlendirilmeli.

karaca1671
Memur
17 Haziran 2021 10:59

2023 de 3+3 riskine giremezler diye düşünüyorum.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
17 Haziran 2021 12:02

Birliktelik güzeldir...

özgün düşünce
Aday Memur
17 Haziran 2021 21:25

istedikleri kadar birlik olsunlar faydası olmaz..Ancak mahkemeyle hak alınır artık memlekette

Vahsisirin
Aday Memur
17 Haziran 2021 21:41

Memurların % 100 bir araya gelse tek vücut olsa dahi grev yapmaları yasak olduğu için hiç bir suretle istediklerini toplu sözleşme masasından alamaz.önceliğimiz 657 ile memurun elinden alınan grev hakkının iadesi olmalıdır!

isletmeci006
Aday Memur
17 Haziran 2021 23:33

Benim anladığım kendine suç ortağı arıyordu hemen de buldu.

Jamiryo06
Aday Memur
18 Haziran 2021 00:09

Twitterda sürekli atama isteyen öğretmenler, fizyoterapistler gündemde. Gel gelelim 5 milyon memur birlik olup bir sesini duyuramıyor. Heralde herkes halinden memnun. Birkaç başlık çıkıyor birlik olalım sesimizi duyuralım diye altına yazan 3-5 kişi ancak çıkıyor. Demek ki herkes rahatça geçiniyor bize müstehak.
derrida, 3 yıl önce
Sendikaların etkisizliğine hep birlikte tanık oluyoruz. Taleplerimizin karşılanmadığı ortada. Üstelik sendikalar, kalabalıkların öfkesini bastıracak "gaz alma makinesi" görevi görüyorlar. Hiç olmasalar, memurlar medya araçlarını kullanarak belki de siyasilere daha fazla baskı yapabilecekler. 5 milyona yaklaşan memurların sayısal olarak hükümetleri etkileme şansları yok değil. Problem, sistematik ve disiplinli bir şekilde isteklerini dile getirmek ve kamuoyu oluşturmak. Bugün en etkili kamuoyu oluşturma mercii sosyal medyadır. Siyasilere bakınız, her gün esnafı ziyaret ediyor, asgari ücretlinin halinden dert yanıyorlar. Memur üvey evlat mıdır? Devleti yönetenler ya da yönetme adayları memurlar için mesai harcamayı gereksiz mi görüyorlar? 4000 lirayı biraz geçmiş öğretmen maaşı , şükredilmesi gereken bir miktar mıdır? İnsanca yaşamak memurun hakkı değil mi? Her gün Twitter da siyasileri etiketleyerek tag oluşturulmalı. Toplu görüşmeler tamamlanana kadar her gün birkaç milyon mesaj oluşturulup ses getirilmeli. Yazılı ve görsel medyanın dikkati de bu şekilde çekilebilir. Hükümeti etkilemek için üç güç vardır. Medya gücü, paranın gücü ve sayısal güç. Zenginler medya ve paranın gücünü kullanırken bizim gibi ücretlilerin tek gücü sayımızdır. Bunu da kullanamazsak iyileşme mümkün olmayacaktır. Saygılar.

Polis4606
Aday Memur
18 Haziran 2021 00:18

Sendikalı değilim malum ama sendikaların hepsi cebini dolduruyor memur arkadaşlara da kesinlikle taavsiyem para kazandırmayin. Bu zamana kadar ne kazanmışlar göstersinler

hasmüdür
Aday Memur
18 Haziran 2021 10:12

Memur Sen üye sayısı 1 milyonu buldukça hükümetten hiç bir şey alamazsınız arkadaş. Bu kadar insan bu memur sen sendikalarından rahatsızsa ne demeye hala oradalar?

Çünkü kimse rahatsız değil, üyelerin büyük kısmı, aday ise asalete geçememe, sözleşmeli ise kadro alamama, memur ise amir baskısı, görevde yükselememe gibi ANLAMSIZ korkularla o sendikadalar. Memur Sen'in memur içindeki gücü kırılmadıkça memur hükümetten hiç bir istediğini alamaz.

GYS sınavlarında da gördük ki memursen işyeri temsilcilerinin; bize üye olmazsan şef/müdür olamazsın, asaletin onaylanmaz, kadro gelince faydalanamazsın gibi iddiaları HEP YALAN ÇIKMIŞTIR. Bir çok kurumda Kamu Sen üyeleri Memur sen üyelerinden daha fazla müdür olmuştur.

Yapmanız gereken memura yalan söyleyen, kariyer konusunda tehdit eden korkutan Memur Sen sendikalarından istifa etmek, bu kadar basit. Başka sendikaya girmek istemiyorsan istifa et o da yeter.

Mübaşirler baktı ki yetkili sendikada tık yok.Bu konuda yetkili Memur Sen hiçbir şey yapmayınca illerdeki mübaşirler kendi aralarında anlaşıp temsilciler çıkararak kaç defa Bakanlığa gittiler, vekillere gittiler ve GİHe (Genel İdari Hizmetlere) geçtiler.

ALDG33
Aday Memur
18 Haziran 2021 20:40

Aynen katılıyorum
inanoner, 3 yıl önce

bu konuda da hiç umutlu değilim imzayı atacak olan adamlar yine satacaklar memurları. nasıl olsa geçmişleri belli. satarsa memursen satar

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi