Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Mayıs 2020 22:13

Seminer

Haziranda seminer olacak mı arkadaşlar?

22 Mayıs 2020 22:37

Gönlüm yok diyor ama var gibi gibi

ozdes
Şef
22 Mayıs 2020 23:06

Bu sorunun yanıtını bende merak ediyorum. Duyumu olan var mı acaba?

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
23 Mayıs 2020 00:15

uzaktan olacak

Funtun
Memur
23 Mayıs 2020 00:23

Neye göre uzaktan olacak diyorsunuz? Gercekten bi açıklama yapılmalı artık. 8/12ler için sınavlara yönelik, en azından psikolojileri için telafi olacak deniyordu??? Snvlarda gorev alacak yeterli öğretmen yok her ilde, nasıl olacak? Gerçekten her anlamda çok zor ve yorucu bir dönem bu :(

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
23 Mayıs 2020 00:42

dün rüyamda gördüm

Funtun, 4 yıl önce

Neye göre uzaktan olacak diyorsunuz? Gercekten bi açıklama yapılmalı artık. 8/12ler için sınavlara yönelik, en azından psikolojileri için telafi olacak deniyordu??? Snvlarda gorev alacak yeterli öğretmen yok her ilde, nasıl olacak? Gerçekten her anlamda çok zor ve yorucu bir dönem bu :(

Funtun
Memur
23 Mayıs 2020 03:36

"Zekice" bir cevap! Teşekkürler. Fakat şu an aradığımız şaka değil, gerçek bir cevap. Bazı illerde 1 Haziran itibariyle okulunuzda olun çağrısı yapılmış. Sanıyorum ve umuyorum ki önümüzdeki hafta yetkili merciilerce, bunun izin, uçak/otobüs bileti alması vb var herkesin rahatı yerinde değil.

Funtun
Memur
23 Mayıs 2020 03:37

*yetkili merciilerce bir açıklama yapılacaktır.

etem13
Aday Memur
23 Mayıs 2020 08:19

Resen görev verecekler sınavlarda..
Funtun, 4 yıl önce

hopali
Başbakan Müsteşarı
23 Mayıs 2020 12:01

Resmi Açıklama Olmadı Ama İhtimali Yüksek Olan 22-26 Haziran Arası Uzaktan Seminer Olabilme Şeklinde. Diğer İhtimaller Olmaması veya Az İhtimal Yüz Yüze. Ama Yüz Yüze Sanmıyorum.

Bakanımız Fen Lisesi Öğrencileriyle Görüşmesinde Öğretmenlerimizi İçin Yeni Eğitim Öğretim Yılını Şekillendirme ve Planlama Adına Rehberler ve Sunumlar Hazırlandığını Söyledi. Bunlar Öğretmenlere Sunulacak. Olursa Haziran Semineri veya Eylül Semineri Olabilir. Eylülde Telafi Düşüncesiyle Okulların Erken Başlama İhtimaline Karşı Haziran Seminerinde Verilebilir. Ya da Yaz Tatilinde Almamız İstenebilir. Yakında Açıklanır Bekleyiz Göreceğiz...

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2020 18:50

Öğretmenlerin idari izni 1 Haziran da bitiyor. Okullarda eğitim öğretim olmadığından dolayı sosyal mesafenin uygulanabileceğini düşünürlerse bütün öğretmenler 1 Haziran-28 Haziran arası okulda olacaktır. Şahsi fikrim eğitim öğretim olmadığı için , aynı zamanda salgın kontrol altında olduğu için idari iznin uzatılacağını düşünmüyorum.Tatil olarak da verilemez çünkü öğretmenlerin yaz tatili 2 aydan uzun olamaz.Bu yüzden 1 Haziran da okullarda olacağımızı düşünüyorum.

ilkmat24
Aday Memur
23 Mayıs 2020 18:54

1 Haziranda okula gidip ne yapacaksın
brera-2, 4 yıl önce

Öğretmenlerin idari izni 1 Haziran da bitiyor. Okullarda eğitim öğretim olmadığından dolayı sosyal mesafenin uygulanabileceğini düşünürlerse bütün öğretmenler 1 Haziran-28 Haziran arası okulda olacaktır. Şahsi fikrim eğitim öğretim olmadığı için , aynı zamanda salgın kontrol altında olduğu için idari iznin uzatılacağını düşünmüyorum.Tatil olarak da verilemez çünkü öğretmenlerin yaz tatili 2 aydan uzun olamaz.Bu yüzden 1 Haziran da okullarda olacağımızı düşünüyorum.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2020 18:58

Benim bir şey yapmam sorun değil. Mevzuat bu...

ilkmat24, 4 yıl önce
1 Haziranda okula gidip ne yapacaksın

ilkmat24
Aday Memur
23 Mayıs 2020 19:10

öğrenciler evde olacağı için uzaktan eğitim yapılıyor. O yüzden öğretmenleri okula çağırmazlar. Son hafta ne olur orasını bilemem
brera-2, 4 yıl önce

Benim bir şey yapmam sorun değil. Mevzuat bu...

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
23 Mayıs 2020 20:53

iller arası seyahat yasağı açılmadan öğretmenler okula gitmez

23 Mayıs 2020 21:54

Bakan 19 hazirana kadar uzaktan eğitim devam edecek demişken öğretmenler 1 haziranda okula gidip napacaklar acaba. 19 hazirana kadar idari izin uzatılacaktır. Sonrasında da 1 hafta uzaktan seminer yapılabilir.

brera-2, 4 yıl önce

castis
Şef
23 Mayıs 2020 22:36

Eğitim öğretim döneminin bittiğinden haberdar değilsiniz galiba. Boşa yapılmadı bu aciklama. Sizin dediğiniz gibi 1 Haziran'da okula gitsek, seminer dönemi 1 ay süremez. Ki 19 hazirana kadar uzaktan eğitim var. sonrasinda bir hafta seminer falan deseniz anlayacağım. Eğitim yok, seminer de yok ne yapılacağını düşünüyorsunuz okulda çok merak ettim?

brera-2, 4 yıl önce

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2020 23:02

Eğitim öğretimle bu işin alakası yok. İdari izin uzatılmazsa ne olacak sanıyorsunuz? Önümüzdeki hafta açıklama yapılır idari izin uzatılırsa gidilmez. Şu anki duruma göre 1 Haziran da herkes okulda. Aksini idda etmek için söylemek istediğiniz bir kanun, yönetmelik,genelge var mı?
castis, 4 yıl önce

Eğitim öğretim döneminin bittiğinden haberdar değilsiniz galiba. Boşa yapılmadı bu aciklama. Sizin dediğiniz gibi 1 Haziran'da okula gitsek, seminer dönemi 1 ay süremez. Ki 19 hazirana kadar uzaktan eğitim var. sonrasinda bir hafta seminer falan deseniz anlayacağım. Eğitim yok, seminer de yok ne yapılacağını düşünüyorsunuz okulda çok merak ettim?

ashil13
Genel Müdür
24 Mayıs 2020 01:59

Ne idari izni yahu? Hangi idari izin?

Eğer ortada bir izin varsa bir çok yerde sosyal yardım vs. için öğretmenler nasıl görevlendirildi?

brera-2, 4 yıl önce
Eğitim öğretimle bu işin alakası yok. İdari izin uzatılmazsa ne olacak sanıyorsunuz? Önümüzdeki hafta açıklama yapılır idari izin uzatılırsa gidilmez. Şu anki duruma göre 1 Haziran da herkes okulda. Aksini idda etmek için söylemek istediğiniz bir kanun, yönetmelik,genelge var mı?

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2020 02:48

ashil13, 4 yıl önce

Ne idari izni yahu? Hangi idari izin?

Eğer ortada bir izin varsa bir çok yerde sosyal yardım vs. için öğretmenler nasıl görevlendirildi?

fatihhh20
Aday Memur
24 Mayıs 2020 14:20

eğitim öğretim yılı bu sene bitti cumhurbaşkanı açıkladı 1 haziranda öğretmenler piknik yapmayami gidecek okula herkes memleketinde
brera-2, 4 yıl önce

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi