Editörler : Pangaea
21 Kasım 2019 14:25

Aile bakanlığı 4001 kodlu alım kaç puan ile kapatır?
Sadece lisans mezunu

Bu ankete 20 günde, 174 kişi oy kullandı ve 11/12/2019 14:25 tarihinde sona erdi.

javaugh
Yasaklı
21 Kasım 2019 14:30

90+ tabiki kaçla kapatacaktı 200 300 kişi alacak 1.200.000 insan sınava girdi sizi böyle umutlandıran ne anlamış değilim arkadaş ya.mühendise tek kadro açılmamış gelmissin kaçla kapatır diyorsun.göç idaresi kaçla kapattıysa bu da onla kapatır. 91

emreren16
Genel Müdür
21 Kasım 2019 14:42

İki alımın farkı var ama bunu ösym yapıyor. Merkezi de tercih veremeyecekler. Mühendislere şimdiye kadar ne kadar az kadro gelmiş olsa da önlerinde iki tane merkezi atama var. Umut umuttur. Çoğu mühendis tercih yapmaz sanmıyorum. Hele 90 üstünden çok zor.

javaugh, 4 yıl önce
90+ tabiki kaçla kapatacaktı 200 300 kişi alacak 1.200.000 insan sınava girdi sizi böyle umutlandıran ne anlamış değilim arkadaş ya.mühendise tek kadro açılmamış gelmissin kaçla kapatır diyorsun.göç idaresi kaçla kapattıysa bu da onla kapatır. 91

javaugh
Yasaklı
21 Kasım 2019 14:44

ben büro personeli olarak bu alımı kazansam.tekrar sözleşmeli mühendise başvurabilirim , merkezi dahil.unvan değişikliğinde oluyormuş.diğer türlü olmuyor.yani mühendissin diyelim göç idaresine atandın gelip aile bakanlığında büroya başvuramazsın
emreren16, 4 yıl önce

İki alımın farkı var ama bunu ösym yapıyor. Merkezi de tercih veremeyecekler. Mühendislere şimdiye kadar ne kadar az kadro gelmiş olsa da önlerinde iki tane merkezi atama var. Umut umuttur. Çoğu mühendis tercih yapmaz sanmıyorum. Hele 90 üstünden çok zor.

emreren16
Genel Müdür
21 Kasım 2019 14:53

Sözleşmelide hem fikiriz. Ama merkeziyi bence iyice araştırın kesin bilgi alın. Sonra geri dönüşü çok zor oluyor.

javaugh, 4 yıl önce
ben büro personeli olarak bu alımı kazansam.tekrar sözleşmeli mühendise başvurabilirim , merkezi dahil.unvan değişikliğinde oluyormuş.diğer türlü olmuyor.yani mühendissin diyelim göç idaresine atandın gelip aile bakanlığında büroya başvuramazsın

Hknady
Kapalı
21 Kasım 2019 15:48

92 puanla inşaat mühendisliğinden bir yer geldiği yok. Gelse bile ücra yerlerde çakılı kadrolarda çalışmaktan bildiğin şehir daha iyidir diye düşünüyorum. Merkezi alım kılavuzu erken açıklansa da bari insanlar sonradan pişman olacağı tercihler yapmasa.

21 Kasım 2019 16:30

Ne 91 i ya ucma kadar :)) goc gibi tek tercih hakki yok 30 tercih var

javaugh, 4 yıl önce

Esra55555
Aday Memur
21 Kasım 2019 16:39

+

mrwb92
Aday Memur
21 Kasım 2019 17:52

+

muhmuhen
Aday Memur
21 Kasım 2019 18:10

Merhaba, Bu konularda pek bilgim yok ve bir sorum olacak. Açılan ilanlardaki pozisyonların atamaları, merkezi atamalar gibi mi olacak. ( yani mulakatsiz, yaş sınırlaması olmadan kpss puanina göre istenilen branş kodlarinda.) Tesekkurler.
21 Kasım 2019 18:36

aynen
muhmuhen, 4 yıl önce
Merhaba, Bu konularda pek bilgim yok ve bir sorum olacak. Açılan ilanlardaki pozisyonların atamaları, merkezi atamalar gibi mi olacak. ( yani mulakatsiz, yaş sınırlaması olmadan kpss puanina göre istenilen branş kodlarinda.) Tesekkurler.

Firdevs53
Aday Memur
21 Kasım 2019 20:03

1103 kodlular sizce kaç puana düşer

hiba85
Kapalı
22 Kasım 2019 15:29

her ilana başvuran aç gözlüler olduğu sürece 90dan aşağı zor düşer. sene başında düz memurluğa atanıp şimdi kocamdan ayrı düştüm aile bütünlüğüm diye buna başvuranlar mı dersin 92 puanı olup ya atanmazsam diye yalandan her yere başvuran mı dersin pes yani allah akıl izan vicdan versin

by_nct
Şef
22 Kasım 2019 16:07

mühendisle büro memuru arasında neredeyse yarı yarıya maaş farkı, var düz memur olmak için mi mühendis oldunuz?

Hknady, 4 yıl önce

92 puanla inşaat mühendisliğinden bir yer geldiği yok. Gelse bile ücra yerlerde çakılı kadrolarda çalışmaktan bildiğin şehir daha iyidir diye düşünüyorum. Merkezi alım kılavuzu erken açıklansa da bari insanlar sonradan pişman olacağı tercihler yapmasa.

Hknady
Kapalı
22 Kasım 2019 16:24

İnşaat mühendisliği gelmiyor ki. Mecbur yapacağım yani. Hem 3300 tl maaş bile özel sektöre göre kötü değil. Özel sektör bu maaşı bile canını çıkarmadan vermiyor.

by_nct, 4 yıl önce

mühendisle büro memuru arasında neredeyse yarı yarıya maaş farkı, var düz memur olmak için mi mühendis oldunuz?

22 Kasım 2019 16:33

Katiliyorum hocam 93 94 ler bekliyor hala, insanlar izmirde memurlugu hakkaride muhendislige tercih eder

Hknady, 4 yıl önce

by_nct
Şef
22 Kasım 2019 16:39

Kendi mesleğinizi yapmak istemiyorsanız anlarım ama diğer türlü şartlar kötü de olsa mühendislik yapmayı tercih ederdim tecrübe edindikçe de imkanlar yükselecektir bence

Hknady, 4 yıl önce

İnşaat mühendisliği gelmiyor ki. Mecbur yapacağım yani. Hem 3300 tl maaş bile özel sektöre göre kötü değil. Özel sektör bu maaşı bile canını çıkarmadan vermiyor.

inşaatçı6161
Aday Memur
22 Kasım 2019 17:00

3 Aralıkta güzel alım olmazsa inşaatçılar 90 91 hatta 92 ile atanamayacaklar ben 92,5 aldım hala bekliyorum ve 93.4 ile bekleyen arkadaşlarım var. O yüzden atanamamaktansa düz memur olmayı tercih ederim. Çünkü 2 yıldır işsizim. Bilmem anlatabildim mi

Muhendiz27
Aday Memur
22 Kasım 2019 17:16

Şuan çok büyük bir firmada ayda 27 gün sabah 8 akşam 7 mühendis olarak çalışıyorum.

Ve aldığım maaş düz memur maaşı 5 yıl sonrada maaşım artsa da çalışma saatleri değişmeyecek Türkiye'de özel sektördeysen maaşını verirlerse şükredersin

by_nct, 4 yıl önce

Kendi mesleğinizi yapmak istemiyorsanız anlarım ama diğer türlü şartlar kötü de olsa mühendislik yapmayı tercih ederdim tecrübe edindikçe de imkanlar yükselecektir bence

by_nct
Şef
22 Kasım 2019 17:18

Tmm kardeşim devlete geç ama mühendis olarak geç düz memurluk mühendis için vasatlıktır bence

Muhendiz27, 4 yıl önce

Şuan çok büyük bir firmada ayda 27 gün sabah 8 akşam 7 mühendis olarak çalışıyorum.

Ve aldığım maaş düz memur maaşı 5 yıl sonrada maaşım artsa da çalışma saatleri değişmeyecek Türkiye'de özel sektördeysen maaşını verirlerse şükredersin

Muhendiz27
Aday Memur
22 Kasım 2019 17:49

Öyle kardeşim 87 puanım var harita mühendisiyim normal zamanda 100 kadro açılan atamalarda 5 atama açılıyor.Normal şartlarda 3 veya 4. atamada atanmam lazım ama yok .Beni geç millet 90 puanla bekliyor

by_nct, 4 yıl önce

Tmm kardeşim devlete geç ama mühendis olarak geç düz memurluk mühendis için vasatlıktır bence

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi