Editörler : Lanet
06 Temmuz 2006 18:17

Ne Okuyorsunuz / Okudunuz / Yorumlarınız

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"İyi okur, yazarla tartışabilen, yazarın kalıbına giren değil daha çok onu çoğaltandır. İyi yazar da, okurun düşüncesini sorgulatan, bilgi yollarına düşüren, okurunu tek bir düşünceye hapsetmeyendir."

Söz okurlarda; okuduklarımız, yorumlarımız, kitaplar ve bize yansıttıkları.Burada paylaşalım arkadaşlar.

mahmutsemen
Memur
06 Temmuz 2006 18:51

Sahi benim başlamam gerekiyor değil mi?

Şuan okuduğum kitabın adı "Kesin İnançlılar" yazarı "Eric Hoffer" yayın evi"İm yayınları" www.imbooks.net Size kitaptan bahsetmeyeceğim sadece yazarın hayatından bahsedeceğim

Eric Hoffer kim?

1902?de New York?ta dünyaya geldi. Ailenin tek çocuğu. Yedi yaşında annesini kaybetmiş ve aynı yıl bir kaza sonucu birdenbire kör olmuştur. Kör Koffer?in bakımını Almanya?dan göç edip New York?a yerleşmiş yaşlı bir kadın üstlenmişti. Babasının ona söylediği ?budala? sözcükleri nerdeyse tüm beynini kaplamıştı. Kördü elinden bir şey gelmiyordu.

Hoffer on beş yaşına geldiğinde bir mucize eseri olarak gözleri birden görmeye başladı. Gözleri görünce, Müthiş bir okuma isteği duymaya başladı. Kendi çabasıyla okuma-yazma öğrendi. Basının evdeki tüm kitapları okudu. Biriktirdiği ilk harçlığı ile çok merak ettiği ?BUDALA? romanını aldı. Okudu. Sonra kitapçıdaki tüm kitapları tek tek ödünç alıp okudu.

1920 yıllında babası ölünce kendisine kalan 300$ servetle bir başına kaldı.

Daha çok kitap okumak için Los Angeles?e göç etti. Merkez kütüphaneye yakın bir oda kiraladı. Üç aylık kirasını peşin verdi. Ama bu üç ay çabuk geçti ve kütüphanede daha okumadığı bir sürü kitap vardı. Bir sürü işe girip çıktıktan sonra En kalıcı işi olan bir San Franscisco Limanında demir yükleme boşaltma işine girdi.Yani Hamal oldu. Ve burada 25 yıl çalıştı. Çalışırken hem dünyayı sarsacak kitaplar yazdı. Hem en meşhur üniversitelerde ders verdi. Ama hamallığı asla bırakmadı. İş arkadaşlarından hep bu yönünü gizledi. Ta bir gün Bir canlı yayına katılınca artık ülke çapında o kadar meşhur oldu ki üniversite rektörleri kendi üniversitelerinde ders vermesini sıraya girdiler. Yalnız onlar değil. TV kanalları da sıraya girmişlerdi. O yılda bir kez canlı yayına çıkmayı kabul etti. Hamallıktan emekli olduğunda yazdığı kitaplar milyonlarca satılıyordu. Ve çok zengin bir adam olmuştu. Amerikanın enx zenginlerinden. Toplumsal haraketler konusunda yazdığı ?Kesin İnançlılar? kitabı nerdeyse 2x2=4 matematik kuralları gibi. Kesin sonuçlar veren değerlendirmeleri tespitleri insanı şoke ediyor. Sizce parasını ne yaptı. Merak ediyorsanız kitabı alın okuyun? tavsiye ederim.

Evet en son ne zaman kitap okuduk.

sakarya_54
Müsteşar
06 Temmuz 2006 23:05

az önce 7. si bitti.

Mustafa Necati Sepetçioğlu nun DÜNKÜ TÜRKİYE serisini okuyorum. 10 gündür

daha 5 tane var

atalay79
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2006 23:08

Mutluluk....

Zülfü Livaneli'nin bir yazımı. Bu kitapta ise Meryem, Cafer ve Profesör İrfan'ın hayatlarının kesişmesi ve yaşadıkları ilginç olaylar anlatılıyor.

atalay79
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2006 23:11

TUBİTAK'ın yayınlarından Dünyayı Değiştiren Beş Denklem...

Bulamıyorum bir türlü..okuyan var mı?

psikodebiyat
Kapalı
06 Temmuz 2006 23:18

Psikoterapi Pratiği / Bireyle Psikoljik Danışma

Doç. Dr. Başaran Gençdoğan

2005/ 1. Basım. Eser Ofset Matbaacılık/Erzurum

mavikartal06
Aday Memur
06 Temmuz 2006 23:18

cin ali

07 Temmuz 2006 00:52

Bir Destandır Çanakkale /Yazar Vehbi Vakkasoğlu

07 Temmuz 2006 02:11

Alemlerin Rabbi ALLAH.. Mustafa İSLAMOĞLU. Denge yayınları. İddia ediyorum bu kitap _tanıdığımızı sandığımız fakat aslında tanımadığımız- Yüce Allah'ı daha iyi tanımanızı sağlayacak... Okuyun!...

Ayşe-gül
Şef
07 Temmuz 2006 02:16

Açıkcası okul döneminde kitap okuyamıyorum çok istememe rağmen,yani okuyorumda istediğim oranda değil.Şu anda da Ferrarisini Satan Bilge elimde Allahtan tatile girdik deli gibi kitaplara saldırdım.

CENGİZ SEVİM
Daire Başkanı
07 Temmuz 2006 09:49

Irwın Yalom....Divan

sitedeki arkadaşlar tavsiye etmişti...ilginç bir kitaptı

akdağlı
Yasaklı
07 Temmuz 2006 10:02

MEHMED ARİF İN 93 HARBİNİ ANLATANBAŞIMIZA GELENLER ADLI KİTABINI BİTİRMEK ÜZEREYİM.HERKES OKUMALI.

zelos
Şef
07 Temmuz 2006 10:06

Tarihimizle yüzleşmek/Emre Kongar tarihi konulara ilgi duyanların zevkle okuyacağı bir kitap..

mahmutsemen
Memur
19 Temmuz 2006 15:33

ne çok okumayanımız varmış, öğrenmiş oldum

selenim
Kapalı
19 Temmuz 2006 18:08

Üstün Dökmen Ladesçi

çiçekdağı
Kapalı
19 Temmuz 2006 18:38

emine ışınsu- ak topraklar

21 Temmuz 2006 01:54

çakal

teolog yakup
Genel Müdür
21 Temmuz 2006 02:33

Hermann HESSE - Boncuk Oyunu

Herman Hesse'nin tüm kitaplarını ama özellikle boncuk oyunu isimli kitabını tavsiye ediyorum.

ersasel
Şef
21 Temmuz 2006 11:29

Çılgın Türkler'i tavsiye edirim

SamilSimavi
Aday Memur
21 Temmuz 2006 14:12

M. Saki EROL'un "AİLE SAADETİ" adlı kitabını okudum. Semerkand Yay.

Evliliğe, erkek ve kadının sorumluılklarına, evliliğin amacına,İslam penceresinden bakılıyor. Evliler arasında çıkan sıkıntılar ve çözüm yollarına değinmilmiş.

Şahsi fikrimdir, şiddetle tavsiye ediyorum...

CENGİZ SEVİM
Daire Başkanı
21 Temmuz 2006 14:31

Nihad Sami BANARLI....Türkçenin Sırları

Toplam 3189 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi