Editörler : E.Kayı Han
19 Eylül 2018 12:10

Mülakatta yanlış cevap vermek

Mülakatta yanlış cevap verenler umudu kessin mi? Bilmiyorum diyemedim garip bir şey oldu aceleden

Sgk2112
Kapalı
19 Eylül 2018 12:15

Bişe olmaz hemen umut kesmeyin her doğru cevap vereni almıyorlar anlayın artık

Bs2005
Şef
19 Eylül 2018 13:01

neler soruldu hicam

özkan2009
Şef
19 Eylül 2018 13:22

Ben şunu merak ediyorum. Başvuru şartlarında sözlü mülakatla ilgili olarak;

a) İlgilinin istihdam edileceği pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan),,

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),

c) Genel kültür (20 puan),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan)

diye yazıyordu. Mülakat komisyonu gerçekten bunlara dikkat ederek mi soru soruyor ?

ca19ca03
Aday Memur
19 Eylül 2018 13:37

sorulan 5 sorudan 4 tanesini cevaplayamadım. bilmiyorum efendim, şuan aklımda hiçbirşey yok özür dilerim dedim. tarih bilgim oldum olası zayıftır. ama modum çok düştü ve endişem çok arttı. umarım herkesin hakkında hayırlısı olur.

micromegas
Memur
19 Eylül 2018 14:11

her şeye hazırlık ol. hadi 1 tanesine falan yanlış cevap versen bir şey olmaz derdim ama baya yanlışın var. çok ümit bağlama.

ca19ca03, 6 yıl önce

sorulan 5 sorudan 4 tanesini cevaplayamadım. bilmiyorum efendim, şuan aklımda hiçbirşey yok özür dilerim dedim. tarih bilgim oldum olası zayıftır. ama modum çok düştü ve endişem çok arttı. umarım herkesin hakkında hayırlısı olur.

İbocanimm
Aday Memur
19 Eylül 2018 14:17

Sorulan soruların bi önemi yok, öyle olsaydı başvuru şartlarında ilkeler inkilaplardan sorular sorulurdu. Milletin modunu düşürmekte üstünüze yok cidden.
micromegas, 6 yıl önce

her şeye hazırlık ol. hadi 1 tanesine falan yanlış cevap versen bir şey olmaz derdim ama baya yanlışın var. çok ümit bağlama.

bilgemis
Aday Memur
19 Eylül 2018 14:20

Hiçbir soruya cevap veremeyip alınanı duymuştum. Kendisi yazmıştı foruma. Kısmet diyelim ...

19 Eylül 2018 14:20

Tamam öyle diyorsun ama soruları bilmekle alakası yok ise neye göre seçecek.Mesela bir tane adaya Amerika kıta mı diye sormuşlar.O da o anlık heyecan mı bilmiyorum hayır demiş.Şimdi nasıl geçirsin bu adayı komisyon?

İbocanimm, 6 yıl önce
Sorulan soruların bi önemi yok, öyle olsaydı başvuru şartlarında ilkeler inkilaplardan sorular sorulurdu. Milletin modunu düşürmekte üstünüze yok cidden.
19 Eylül 2018 14:21

El alemde şans var :)

bilgemis, 6 yıl önce

Hiçbir soruya cevap veremeyip alınanı duymuştum. Kendisi yazmıştı foruma. Kısmet diyelim ...

Sgk2112
Kapalı
19 Eylül 2018 14:25

Peki o zaman mesela 30 kişi alıyorlar mülakatta 60-70 kişi doğru cevap verdi o zaman ne yapacaklar bi fikriniz var mı?

micromegas
Memur
19 Eylül 2018 14:27

Neyin önemi var o zaman? kara kaşına gözüne mi alıyorlar? dik duruşuna özgüvenine göre mi alıyorlar? manken veya badigard almıyorlar memur alıyorlar. memurluğunda belli kriterleri var. Ha torpilin çok kuvvetlidir. yoksa torpilin önemini mi söylemeye çalışıyorsun? anlamadım. soruların önemi yoksa neyin önemi vaR?

İbocanimm, 6 yıl önce
19 Eylül 2018 14:27

O zamanda diyelimki 30-40 kişi doğru cevap verdi.Diyelim o 30-40 kişiye sözlüden hepsine 80 verdiler.Bu sefer devreye kpss den aldığı puan giriyor.Sözlüden aldığı puan ile kpss puanının aritmetik ortalamasına göre puanı yüksek olan başarılı sayılıyor.

Sgk2112, 6 yıl önce

Peki o zaman mesela 30 kişi alıyorlar mülakatta 60-70 kişi doğru cevap verdi o zaman ne yapacaklar bi fikriniz var mı?

vatskenaydu
Şube Müdürü
19 Eylül 2018 14:28

bak onu bizim adliyede (manisa) sordular kadın cevaplayamamış. şimdi bu kadın gelmiş 34 35 küsür yaşa bu soruya rağmen onu alır beni almazlarsa harbiden liyakat falan yok demektir.

evet her şey soruya doğru cevap vermek değil ama kişinin bilgi birikimi de önemli bence. 30 küsür yaşa gelip hiçbir şey katmadıysa kendine memurlukta işi olmamalı bence. ha bildiği halde ifade edemiyorsa o ayrı, zaten mülakatın sözlü olmasının da temeli bu :)

Handsomeman2018, 6 yıl önce

Tamam öyle diyorsun ama soruları bilmekle alakası yok ise neye göre seçecek.Mesela bir tane adaya Amerika kıta mı diye sormuşlar.O da o anlık heyecan mı bilmiyorum hayır demiş.Şimdi nasıl geçirsin bu adayı komisyon?

İbocanimm
Aday Memur

Kardeşim o zaman her doğru cevabı verenleri alsalardı? Çoğu kez karşıma çıktı forumlarda soruları bildim fakat elendim yazılarını. Varsa torpilin ne sorulara bakarlar ne de başka şeylere.

Kardeşim dediğine %100 katılıyorum.Soruların tabii ki önemi var.

micromegas, 6 yıl önce

Neyin önemi var o zaman? kara kaşına gözüne mi alıyorlar? dik duruşuna özgüvenine göre mi alıyorlar? manken veya badigard almıyorlar memur alıyorlar. memurluğunda belli kriterleri var. Ha torpilin çok kuvvetlidir. yoksa torpilin önemini mi söylemeye çalışıyorsun? anlamadım. soruların önemi yoksa neyin önemi vaR?

19 Eylül 2018 14:30

O soruları bildim elendim nasıl oluyor biliyor musun? Diyelim biz seninle sorulan 5 sorudan 5 inide bildik.İkimizde bütün soruları bildik.Kpss puanı yüksek olanın şansı artıyor bu sefer.Aritmetik ortalama alınıyor.Nihai liste belirleniyor.

İbocanimm, 6 yıl önce
Kardeşim o zaman her doğru cevabı verenleri alsalardı? Çoğu kez karşıma çıktı forumlarda soruları bildim fakat elendim yazılarını. Varsa torpilin ne sorulara bakarlar ne de başka şeylere.

İbocanimm
Aday Memur
19 Eylül 2018 14:32

Benim girdiğim adliyede bi eleman hakimin başsavcının karşısına tesbih eşofmanla girdi kardeşim adama sandalye verdiler biz ayakta girdik mülakata masal anlatmayın artık :)

O soruları bildim elendim nasıl oluyor biliyor musun? Diyelim biz seninle sorulan 5 sorudan 5 inide bildik.İkimizde bütün soruları bildik.Kpss puanı yüksek olanın şansı artıyor bu sefer.Aritmetik ortalama alınıyor.Nihai liste belirleniyor.

19 Eylül 2018 14:34

O istisna haklısın ama bütün hepsinide torpille mi alacaklar.Senin torpilin olsa ikm mi olursun.Yoksa başka bir kurumda masabaşı memur mu olursun?

İbocanimm, 6 yıl önce
Benim girdiğim adliyede bi eleman hakimin başsavcının karşısına tesbih eşofmanla girdi kardeşim adama sandalye verdiler biz ayakta girdik mülakata masal anlatmayın artık :)

Sgk2112
Kapalı
19 Eylül 2018 14:36

Geçen alımda önlisanstan 85 alıp puan sıralamasında ilk sıralarda olan arkadaşım her soruya doğru cevap verdiği halde atanamadı ki onu geçtim verilen sözlü puanları bile yayınlanmadı ben 82 ile açıkta kaldım

İbocanimm
Aday Memur
19 Eylül 2018 14:37

Kardeşim ben o manzarayı gördükten sonra alim getirsen soruların önemi olduğuna inanmam sende inanma bence :)

O istisna haklısın ama bütün hepsinide torpille mi alacaklar.Senin torpilin olsa ikm mi olursun.Yoksa başka bir kurumda masabaşı memur mu olursun?

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi