Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Kasım 2012 21:02

Başbakan Erdoan..Ömer Dinçer'i Azarladı.....

Milli Eğitim Bakanı Dinçer'e özellikle okullarda velilerden başta temizlik olmak üzere çeşitli gerekçelerde toplanan paralar soruldu. Başbakan Erdoğan, Dinçer'den okullarda toplanan paralarla ilgili bir çalışma yapmasını istedi. Dinçer'in, “Bana iletilmiş herhangi bir sorun, şikayet yok” demesi üzerine Erdoğan'dan sert bir karşılık geldi: “Sorun var bana geldi, milletvekillerimize de gelmiş. Zaten sorun sana gelmeyecek ki, bakan olarak sorunu sen bulacaksın. Ama tabii bu sorunlar makam odasında oturarak bulunmaz, çözülmez.”

manifestxx
Daire Başkanı
05 Kasım 2012 21:10

başbakanın ağzına sağlık,az bile yapmış...bakan beyin öğretmenle uğraşmaktan vakti yokki ;okulların,velilerin ve öğrencilerin eksiklerini araştırsın.

kamuran15
Müsteşar
05 Kasım 2012 21:41

..bu daha başlangıç... Sayın başbakan öğretmenlerin özlüğüne dair açtığım başlıkta yer alan; talep mektuplarını, mail olarak aldığında ve okuduğunda

kesin- kez kabinede görev geişimi verir - azarla bırakmaz- Öğretmenleri İllallah ettirmişsin diyecektir. Ben bunun inancını taşıyorum .

Bkan ve başkana yollayacağımız talep mektubuna ait link : http://forum.memurlar.net/konu/1689218/ mutlaka her öğretmen arkaşımız yollamalı arkadaşlar. Lütfen destek

dennise
Memur
05 Kasım 2012 21:41

Sevinelim mi Türkiye'nin haline üzülelim mi bilmem. Okula tuvaletlere konulmak üzere sabun parası göndermeyen devlet, bunun için para toplayınca soruşturma açan da devlet.

bu arada okul müdürleri ne kadar tırsakmış ki, yıllardır öğretmenlere herkes kendi sınıfından dönemde şu kadar para toplayacak diye baskı yaparken, kendilerine uyarı yada kınama verilecek diye kayıt parası toplayamadı bu yıl :)

tarih123
Aday Memur
05 Kasım 2012 21:59

sanki diğeri sütten çıkmış ak kaşık , al birini vur ötekine

06 Kasım 2012 00:07

:)) az bile.....

alkadraz_40
Yasaklı
06 Kasım 2012 00:25

yok arkadaş bizim millete ne yapsan müstehak, yav arkadaş siz ekmeği nerenize yiyorsunuz ben anlamıyorumki,

odada oturmayla olmaz, sorun sana gelmez sen gidecek sorunu bulacaksın çıkışı sırf ömer dinçeri rte azarladı diye düşünmek nasıl bir cehalet göstergesidir.

rte nin bu çıkışı resmen eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek, birçok idareciye ve öğretmeni sıkıştırmak için yol gösteriyor.

dinçerede bahane çıktı işte

daha geçen dönem 20.000 idareciye para toplanıyor diye soruşturma açıldı.

azıcık olayları tartıp biçip düşünün Allah aşkına

Biyoloji 2000
Yasaklı
06 Kasım 2012 00:31

öğretmen 15 saat çalışıyor diyen dedemdi sanırım :)

TürkDili&Edebiyatı
Daire Başkanı
06 Kasım 2012 06:03

Ayak bunlar. 15 saat çalışan öğretmenin maaşı düz memura haksızlık diyen başbakan öğretmenin gönlünü alacak sözümona. Babamı aday yapsanız oy falan yok.

ahmet987
Kapalı
06 Kasım 2012 08:05

Yahu sanki başbakan bakana öğretmenleri üzüyorsun diye mi kızdı.Veliyi üzüyorsun diye kızmış.Burda asıl sevinmesi gereken veliler.Okullara sabun temizlik maddeleri nasıl alınacak bunları hiç düşündünüz mü?

Mathematician
Genel Müdür
06 Kasım 2012 14:18

bu haberi okuyup da sevinenleri görünce şaşırdım. burada tamamen "velimi neden üzdün" olayı var... öğretmenlerle ilgili hiçbir şey yok.

adamfawer
Kapalı
06 Kasım 2012 18:36

onun evvelinde öğretmenler hakkında söyledikleri dinçer'inkinden çok mu farklıydı sanki...iyi polis kötü polis hikayesi...zaten bakanı azarlaması öğretmene yapılan muameleden değil velilere yönelik bağış olayından...yani yine olayın merkezinde öğretmen yok...

kamuran15
Müsteşar
06 Kasım 2012 18:44

Birde haber değeri var olayın bu boyutundan bakmayı neden dnemiyorsun..Sizce biz de anladığın kadarını anlayamadık mı hocam ?.

Haber değeri -şudur:

1- Ömer dinçer olayı cereyen etmiştir yeniden - dahası yediği azar medyayaya yansımış bir kere..

2- Gne bakan hakkında gensoru verilmiştir. Nedeni de : döneminde yürütülen eğitim politikalarının hiç bir anlamda fayda verici etkileri görülmemektedir Ve üstelik

" yürüttüğü eğitim anlayışı çereçevesinde öğretmenim itibarını al-aşağı edici uygulamalarından duyulan rahatsızlıklar "

..Daha ne olsun hocam...Ateş olan yerden duman yükselir Bira daha geniş pencereden bakmayı deneyin...

Mathematician, 11 yıl önce

bu haberi okuyup da sevinenleri görünce şaşırdım. burada tamamen "velimi neden üzdün" olayı var... öğretmenlerle ilgili hiçbir şey yok.

beyazgul25
Şef
06 Kasım 2012 18:54

süpersin.:)

Biyoloji 2000, 11 yıl önce

öğretmen 15 saat çalışıyor diyen dedemdi sanırım :)

sinelya
Şef
06 Kasım 2012 18:57

eee ömer dinçer mi hep herkesi azarlayacak, etme bulma dünyası

kamuran15
Müsteşar
06 Kasım 2012 19:08

öyle tabi hocam "-düşmanımın düşmanı- benim de düşmanımdır" önergesi ve anlayışına giririlecek -lüksümüz ve pozisyonumuz mu var Allah ını seversen...

Taktılar 15 saat olayına Tamam talihsiz bir açıklama kesinlikle reddediyoruz. Şuda var ki, başbakana bu konuyu yamacındakiler söylüyor.. Bence hepimiz açmış olduğum " bakana ve başbakana talep mektubuna desteğimizi artırmalıyız arkadaşlar Tam, inanın tam sırasıdır. Belkide sayın başbakan tepkilerin boyutunu sahiplerinden dinlediğinde bu fikri değişerek -kabinede görev değişimi bile verir..e yani...

Kendi açmış olduğum; eğitim koşulları, öğretmenin itibarı yerine getirilmelidir konusuna dair açtığım ve bakan ve sayın başbakanımıza gönderdiğim, "talep mektubu" Her öğretmen arkadaş Allah rızası için, ayrıca kendi geleceği ve camiamız adına lütfen gördersin arkadaşlar. Bknz buyrun ve lütfen herkes yollasın..

http://forum.memurlar.net/konu/1689218/

sinelya, 11 yıl önce

eee ömer dinçer mi hep herkesi azarlayacak, etme bulma dünyası

ynk358
Memur
06 Kasım 2012 20:21

Başbakan bilmiyor mu ,Öğretmenlerin Ömer DİNÇER'e düşman olduğunu.Ömer Dinçer e kızması siyasi oyundan başka birşey değil.Danışıklı dövüş yani.Ömer Dinçer ile kaybedilenleri,kazanma oyunu.

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
06 Kasım 2012 20:25

yangından medet ummayın. hem yakısmaz. ne kadar elestırsem de sayın bakanı. boyle bır durumda arkasında durmak lazım.

tabı bakanın da sunun farkına varması lazım. nasıl kı basbakan keyfıyten kendısı hakkında sorunun nedenını kendısınde bulduysa. bakanın yaptıgı da sucu öğretmene atmak. oysa dısıplın yasası konusunda kendısınden beklentımız var ve ılettık. eger bır çalısma yaparsa bız ogretmenlerı kazanabılır. sagduyulu bır sekıld destegımızı sunarız her konuda. ama sucu ogretmene atma kolaylıgına kacarsa sorunlar n yazık kı cozulmez. kı unutmasın 1 yıldır ogretmenler artık okulun temızlık öğrencılerın sorunlarıyla ılgılenme gıbı skıden sureklı yaptıgı olagan davranıslarını bırakmaya basladı. tabı sorunlarda cogaldı. yukarıya kadar sıkayt olarak gıdıyor.

bu arada velıye sıkayet hakkı 147 gıbı sacma sapan uygulamaları kaldırmasında hayır var. işte vvelı dedıgımız boyle tıpler hemn sıkayet ederler baska bı bıldıklerı yok.

öğrncılrı de melk gıbı gostermekten vazgecsın. bugun haberlerde okulu soyan 2 hırsız gence gazetecı soruyor ne çaldınız okulda dıye cevap aynen şöyle: 'yoğurt çaldık...' yenı nesıl bu sekıld pıskın

huseyin_korkmaz
Şube Müdürü
06 Kasım 2012 20:30

be adamlar yarın 1 TL fotokopi yada test parası istediğinizde başbakan o zaman öğretmenler para zimmetine geçiriyor derse ne halt edeceksiniz sazan yuvası abi milli eğitim bakanlığında çalışan öğretmenler...

06 Kasım 2012 20:57

sanki başkasının adamıda aklınca kendini sıyırıyo baştaki sorun sensin zaten

06 Kasım 2012 21:04

bu bana ait bir başlık değil tüm haber sitelerinin manşetidir ayrıca manşetlerde erdoğan dinçere fırça attı diye verilmişti ben biraz kibarlaştırdım....

alkadraz_40, 11 yıl önce

yok arkadaş bizim millete ne yapsan müstehak, yav arkadaş siz ekmeği nerenize yiyorsunuz ben anlamıyorumki,

odada oturmayla olmaz, sorun sana gelmez sen gidecek sorunu bulacaksın çıkışı sırf ömer dinçeri rte azarladı diye düşünmek nasıl bir cehalet göstergesidir.

rte nin bu çıkışı resmen eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek, birçok idareciye ve öğretmeni sıkıştırmak için yol gösteriyor.

dinçerede bahane çıktı işte

daha geçen dönem 20.000 idareciye para toplanıyor diye soruşturma açıldı.

azıcık olayları tartıp biçip düşünün Allah aşkına

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi