Editörler : crops35

cooLLdeviLL
Aday Memur
16 Aralık 2010 13:29

Arkadaşlar hiç canınızı sıkmayın LİSANS düzeyinde başvuru yapanlar LİSE düzeyine basvuramadı. ÖSYM sistemi direk bunu algıladı. nerden bildigimi soruyorsanız böyle olan iki üç arkadaşım var. Çünkü LİSANS Başvuruları daha önce oluyor. Önceki senelerde böyle vakalar yaşanmıs olabilir ama bu sene böyle birşey olmadı..

HASAN SOYTURK
Yasaklı
16 Aralık 2010 15:04

BİMER e başvurum. Sizlerde işlemin hangi aşamada olduğunu buradan takip edebilirsiniz

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationQuery.aspx

Başvuru Tarihi: 15.12.2010 13:04:26 / Başvuru Sayısı:570706

16 Aralık 2010 15:18

Bimer'in işlevi nedir bu konuda?

Başka bir konuda başvurulup da sonuç alındığı olunmuş mudur?

teknik_ressam
Aday Memur
16 Aralık 2010 15:19

hasan arkadsımızın dedıgı mezun olmus yanı elınde dıplomasıolanları kasdedıyor unıversıteden.

1-lıse ve ustu bıır sınava aynı anda basvuru yapılamaz.bu 2*2=4

2-unıversıtede okurken lıse kpss son basvuru tarıhı ıtıbarıyle mezun olmamıs olması gereklı.yanı 6 temmuz 2010 tarıhınden sonra mezun olmus olanlar lıse kpss ye gıremez.[gırmemesı gereklı hasan arkadasın dedıgı bu nokta] eger 5 temmuzda okuyor ıse lıse kpss basvurabılır

44papatyam
Aday Memur
16 Aralık 2010 18:38

arkadaşlar siz neyi tartışıyorsunuz yaaa benim bir tanıdıgım 2008 93 puanla güzel bir yere memur olarak atandı ve o şehirde de üniversite okuyor. 2010 ortaögretim sınavına bir daha girdi ve 2008 e göre daha yüksek puan bekliyo yani anlatmaya calıştıgım memur olan biri girdikten sonra artı üniversite okuyor lisans ögrenci girmiş ne yapayım ösym ilk önce memur olup da bir daha girenlere baksın

ScORphY
Şube Müdürü
16 Aralık 2010 20:39

hasan arkadaşım bu durum 2008de olmuştu

sonra atamaları iptal edilmişti galiba

bu yılda gereken önlemi almış olmaları lazım

bunu buradan değilde ösymden arayarak öğrenebilirsin

yada uygulanması için dilekçe göndermek gerekebilir

HASAN SOYTURK
Yasaklı
17 Aralık 2010 10:22

neyi tartıştığımızı öğrenmek isteyen konu başlığını okusun.

Sizler memur adayısınız ve konu başlığını okuyunca ne anlıyor sonra da neden bahsediyorsunuz. Arkadaşlar neden böylesiniz lise mezunu okuduğunu anlayamayacak düzeyde mi olmalı.

Başlıkta LİSANS MEZUNU OLAN diyor.

böyle birinin şöyle bir icraat yapması mümkün mü diye de devam ediyor. Lisansta okuyan demiyor veya lisansta bebek büyüten de demiyor. Olur ya birileri de çıkar lisans öğrencisi bebek mi büyütüyor diyo sorar ya hani peşinen öyle olmadığını da belirteyim dedim.

ScORphY
Şube Müdürü
18 Aralık 2010 00:00

dediğim gibi lisans bitirenlerin aamaları iptal edildi...!

HASAN SOYTURK
Yasaklı
18 Aralık 2010 14:08

scorpy neyin ısrarını yapıyorsun Allah aşkına. Zekanın ısrarlılığımıdır bu. Maksadın nedir ne yapmak istiyorsun.

O kadar bilmiş isen sana soruyorum.

Bu yıl yapılan KPSS ortaöğretim sınavına Önlisans veya Lisans diplomasını almış olan biri yani henüz bu okullarda öğrenci olmayan sınav başvuru son gününden önce Lisans veya Önlisans diploma sahipli üstüne basarak söylüyorum Liseye göre daha ÜST ÖĞRENİM MEZUNU bir kişi 2010 Ortaöğretim KPSS sınavına başvurdu ve başvurusu da kabul edildi.

SCORTPY şimdi anladın mı anlamadıysan Lütfen anlamak için mücadele et, en azından anlamaya çalış. şöyle dir, böyledir deme. O yaptığın çok bilmişliğe girer. Kanımca de bizde hayır scorpy öyle değil diyelim.

Ve şimdi bizim merak ettiğimiz bu başvuruyu ÖSYM neden kabul ediyor. Ve en vahim olaqnı da bu kişilerin puanını hesaplayacak olması, memur alımlarına lise düzeyinden başvurmalarına imkân tanıyacak olmasıdır. ÖSYM, bunun önlemini almayıp bu boşluğu fırsata çevirmek isteyenlere ortam hazırlamıştır.

Ve bu böyle oldu da.

En sade örneği. Dersanemizde Önlisans mezunu iken KPSS ye lise düzeyinden başvurusu kabul edilene şahit olmamızdır. Bu kişi daha sonra "dersaneye gidiyor iyi de hazırlanıyorum. Başvuruyu alt öğrenimden yaptım, ya sonunda bi sorun olursa" diye tedirginliğe kapılır ve ÖSYM yi arar. ÖSYM de kendisine, Dilekçe ile nasıl düzelteceğini izah eder. Eeee başka bir şey yok mu? ÖSYM, burada kendini sorguladı mı? Bu adamın başvurusu nasıl geçerli kılınmış demesi gerekmez miydi?

İŞTE bu nedenledir ki Lütfen saçma sapan şeyler yazmayalım. İş ciddidir. Yok 2008 bu hata düzeltilmiş gibi laga lugalar yapmayın ya. Scorpy, Lisans lımısın nesin . Lisans lı olup halen olaya vakıf olamadıysan ve halen inat edip yazıyorsan. benim gibi ol adını soyadını dobra dobra yaz. Scorpy de ne . Lisans öğrencisi veya mezunu isen çok ayıp. Seni Lisanslılar sayfasında bu yorumlarından dolayı nakavt ettiririm.

KPSS sınavında dahi soruyorlar; yukarıda okuduğunuz parağrafta ki ana fikir nedir?

Sana soruyorum scorpy başlığı açtığım ve açıklama yapmış olduğum bölümde biz neden bahsediyoruz. Açıklarmısın lütfen. Biz ÖSYM nin hangi hatasından bahsediyoruz açıklarmısın rica etsem. Tabi ki okuduğundan bir şey anlayabiliyorsan

Türkçe yi nasıl yaptın merak etmeye başladım. Bi de çıkar fulledim dersin kim bilir. Bu durumda aklıma siyaha zorla beyaz diyenleri getiriyor ki. Bir kişi içinde kendi çıkarları varsa sabitlenmiş, yoruma dahi kapalı olan bir doğruyu/gerçeği inatla kabul etmeyip aksisini savunur ya işte bunlara uyuz oluyorum. Bunlar için bir tanım olmalı. Çünkü bu durum heryerde var. Ve mide bulandırıyorlar adeta. Yalan söyleyen küçük çocuk olabilir ama kocaman kocaman insanlar da mı :)) yuh yani

ScORphY
Şube Müdürü
19 Aralık 2010 00:41

sen ne yapmaya çalışıyosun bende seni anlamış değilim

bu kadar uzun yazmanı kendini ifade edememene veriyorum

sınava başvuru yaparken ösym bişey yapmıyor

belkide ne kadar para kırsam kar mantığı vardır

ama atamalarda başvuru tarihi olayını denk getiremeyenlerin atamaları iptal oldu onu söylüyorum

galiba seviyene inemedim...!=/

ScORphY
Şube Müdürü
19 Aralık 2010 00:46

bir örnekte çevremden vereyim

arkadaşın biri lise mezunu olduğu

ve açık öğretim 1. sınıf olduğu halde

son gün diyerekten yanlışlıkla lisans sınavı tarihinde gitti

ve lisansa kayıt oldu

hiçbişey sormamışlar bile...!

HASAN SOYTURK
Yasaklı
20 Aralık 2010 09:45

Tamam Scorpy önemli değil. Sen kendi işine bak. İnşallah hayırlısıyla ümit eylediğin memurluğa erişirsin. Allah hakedenlerin hakkını mutlaka verir.

Seninle burada anlamsız yere birbirimize ukalalık taslamamıza gerek yok. Meselelnin ne olduğunu anlayanlar gayet iyi anlamışlardır.

Son olarak sende söyledin Lisans 1. sınıfda okuyan birisini lisans KPSS ye kabul etmişler. Oysa 2 sene içerisinde geçerliliği olacak olan bu KPSS B için bu arkadaş 2 yıl içinde lisansdan mezun olamayacağına göre bu kişinin KPSS sınavına girişi LİSANS düzeyinden kabul görmemeliydi. İşte bizim anlatmak istediğimizin biraz dışında ancak KPSS BAŞVURU MERKEZLERİNİN kişinin bu durumu dikkate almaması bizim konumuza azıcık da olsa dahildir.

HASAN SOYTURK
Yasaklı
24 Aralık 2010 09:48

BİMER

Başvuru tarihi : 15.12.2010

Başvuru sayısı : 570706

ARKADAŞLAR konu 23.12.2010 tarihinde BİMER aracılığıyla ÖSYM ye ulaşmıştır.

takip edebilirsiniz.

HASAN SOYTURK
Yasaklı
27 Aralık 2010 09:54

Başvuru Sorgulama

Başvuru Tarihi *Hatalı Tarih

Başvuru Sayısı *Sayı Giriniz

Başvuru Hareket(ler)i

Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum

Dilekçe Hakkı BİMER 23.12.2010 YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK)

Dilekçe Hakkı YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK) 23.12.2010 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

Yapılan İşlem(ler)

İşlem Yapan Kurum Yapılan İşlem İşlem Tarihi

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI Dosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti) 25.12.2010

HASAN SOYTURK
Yasaklı
28 Aralık 2010 14:09

Bir arkadaşımız yazmıştı. ÖSYM, bir an sonuçları yayınladı sonra geri çekti. Bu mümkün mü ?. Sonuçlar belli ve ÖSYM henüz sonuçları açıklamıyor. Neden acaba.

Ben kesinlikle ve kesinlikle eminim ki. Yıllar önce Lisans mezunu olup 2010 sınavına lise düzeyinden girenlerin olabileceği mümkündür. Başvuru merkezleri sistemden üst mezuniyet durum kriterini incelememektedir veya başvuru merkezine başvuru yapılırken sistem bu kişinin Lisans mezunu olduğu için lise düzeyinden başvurusu kabul edilemez diye bir uyarı vermemektedir. Yani bu kişiler geçici lise belgesi ile KPSS ye lise düzeyinden başvurabilirler. Kazanırsa atanır veya atanamaz orası bizi ilgilendirmez. Önemli olan bizlerin tercih hakkımızı meşgul edecekleridir. Ve bu nedenle bu konuyu BİMER aracılığıyla ÖSYM ye taşımıştım. Bu konunun peşini bırakmayacağım. ÖSYM, hatayı görmezden mi gelecek yoksa gerekeni mi yapacaktır.

Unutmayalım ki bu şekilde 100.000 kişi de başvuru yapmış olsa başvuruları engellenmeyip, sınava girerek puanlarının hesaplanması mümkün kılınmış olabilir. Bu bir şüphe. çevremizde sınava başvuru tarihinden önce önlisans mezunu olduğu halde lise düzeyinden başvuran kişilerin başvurularını ÖSYM nin kabul etmiş olması bizi tedirgin etmiştir.

ÖSYM, başvurumu incelemiş ve gereği yapıldı diye not düşmüş. Sonuçlar açıklanınca gereği ne şekilde yapılmıştır göreceğiz.

hakan genç
Aday Memur
07 Ocak 2011 12:18

arkadaşlar

ben üniv. son sınıf öğrencisiyim

son olarak lise sınavına gırdım

bu yıl hazıranda okul bıtıyor o doneme kadar atanamazsam bu puanım ıptal olurmu

ancak hıc lisans sınavına gırmedım puanım yok.

yardımıc olursanız sevıınırım

şükrükızıltay
Aday Memur
08 Ocak 2011 18:19

arkadaşım ben lisans mezunuyum aynı zamanda lise mezunuyum istediğim yıl lisans mezunu olarak girerim istediğim yıl lise mezunu olarak girerim lisans mezunu olmam lise mezunu haklarımdan beni mahrum etmez saçma sapan konuşmayın siz de üniversite okusaydınız kimse sizi tutmadı.ortada hiç bi haksızlık da yok lise mezunu olarak atanmak daha kolay iken hangi enaye üni mezunu lisans mezunu olarak girer kpps ye

şükrükızıltay
Aday Memur
08 Ocak 2011 18:22

hakan genç e cevap arkadaşım üniversteyi bitirmiş dahi olsan lise mezunu kpps sınavı için tercih yapabilirsin çünkü sen bu yıl sadece lise mezunu hakkını kullanmış oldun seneye de ister lisans mezunu olarak girersin ister lise(ortaöğretim) mezunu olarak girersin ama bir yıl içinde sadece bir tanesine girebilirsin senin lisasn mezunu olman lise mezunu haklarından mahrum kalmanı gerektirmez

şükrükızıltay
Aday Memur
08 Ocak 2011 18:24

arkadaşlar ben lisans mezunuyum ancak 2009 kpss sınavına girdim 2010 kpss ye girmedim adalet bakanlığının zabıt katipliği sınavına 2009 puanımla başvuru yapabilirmiyim bildiğiniz gibi bi sınav iki yıl geçerli

aeng
Aday Memur
23 Ocak 2011 20:23

şükrükızıltay kardeşim hakikaten lisans mezunu birisi lise kpssye girip lise düzeyinden atanabiliyor mu?önceden bu engelleniyordu diye biliyorum.dediğin doğruysa çok iyi çünkü lise düzeyinden atanmak kolay...arkadaşlar bu konu hakkındaki bilgilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi