Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Ekim 2021 10:11

Her okula 1 Sosyal Çalışmacı...
Okul Sosyal Hizmeti kapsamında her okula 1 SOSYAL ÇALIŞMACI talep ediyoruz...

ketboğa
Memur
23 Ekim 2021 11:01

ne iş yapar sosyal çalışmacılar?

Kagiş
Müsteşar
23 Ekim 2021 12:02

Vallahi biz öğretmenlerin maruz kaldığı ne kadar angarya iş varsa(proje, yarışma, jürilik, sunuculuk, yazmanlık, bep, gezi... vs) yapacaksanız buyurun gelin! Bekleriz. Çok iyi olur hem böylece bize de sınıflarımıza ders işlemek için vakit kalır.

Ozelegitim61
Şube Müdürü
23 Ekim 2021 12:53

Bep yazmışsın angarya olarak. Yazık.

Kagiş, 2 yıl önce

Vallahi biz öğretmenlerin maruz kaldığı ne kadar angarya iş varsa(proje, yarışma, jürilik, sunuculuk, yazmanlık, bep, gezi... vs) yapacaksanız buyurun gelin! Bekleriz. Çok iyi olur hem böylece bize de sınıflarımıza ders işlemek için vakit kalır.

hugo.almeida
Kapalı
23 Ekim 2021 13:13

BEP, uzman olmayan her öğretmen için angaryadır. Ben uzman olmadan BEP yapacaksam o zaman RAM'lara ve PDR servisine neden ihtiyaç var? Bunu söyleyince PDR düşmanı oluyoruz. Çocukta öğrenme güçlüğü var gönderiyoruz RAM'a cevap geliyor: "Evet, var." "Peki o zaman bir eğitim çıkartın ne yapacağımızı anlatın, plan verin, kaynak verin, saat verin, materyal verin." Cevap: "Hepsini siz yapacaksınız"

O zaman RAM ne işime yarasın?

Kardeşim ben öğrenme güçlüğü vs gibi bilişsel açıdan farklı çocukların eğitimi için eğitim almadım. Ben bu işin uzmanı değilim. Bana verdiğin bu görev özünde ANGARYA'dır.

Ozelegitim61, 2 yıl önce

uca
Daire Başkanı
23 Ekim 2021 14:06

öğretmene ücretsiz zaten

Kagiş
Müsteşar
23 Ekim 2021 15:11

Yazık mazık değil arkadaşım! Okulum mesleki ve teknik Anadolu Lisesi. Hemen hemen her sınıfta özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencimiz var! Bu çocuklar kültür derslerinde zorlanıyorlar ve destek odası eğitimlerine alınıyorlar. Onlara özel sınav soruları hazırlıyor ve bırakmadan geçiriyoruz! Kaynaştırma öğrencisi olarak dersleri sorunsuz olarak geçiyorlar ama onlara faydalı olduğumuzu düşünmüyorum! Çoğu şeyi anlamadan, dinlemeden geçip gidiyorlar. Hazırladığımız planlar tamamen formaliteden ibaret!

Kazanımlara ulaşmaları falan hepsi hikaye! Bunu rehber öğretmenler de biliyor ama ne yaparsın işte!?

Bu öğrencilerimiz için özel eğitim okulları ve merkezleri yapılıp bu alanda ihtisas yapan öğretmenler eşliğinde çalışmalar yapılmalı, gerisi boşş!

Ama yookk! Arada kaynasın gitsinler değil mi!? (İşte ben buna "yazık!" derim)

Ozelegitim61, 2 yıl önce

volkani
Aday Memur
03 Kasım 2021 11:50

Rehber öğretmen ne yapıyor? herkes biliyor il, ilçe, öğretmen, veli ama sonuç ortada

Selman34
Kapalı
03 Kasım 2021 13:18

Meslek adına birkez daha utanç yaşadım. İş garantisi kaldırılmadan eğitimde gelişim zor. Meslek hastalığı sanırım hep mazeret hep suçlu dışarıda. Kendim yetersizim gelişime ayak uyduramıyorum beceremiyorum diyen yok. Kamu personel reformu şart.

Bulasıkkk
Yasaklı
03 Kasım 2021 13:21

En başta da senin gibi boş konuşanlara reform yapılsın.

Selman34, 2 yıl önce

Meslek adına birkez daha utanç yaşadım. İş garantisi kaldırılmadan eğitimde gelişim zor. Meslek hastalığı sanırım hep mazeret hep suçlu dışarıda. Kendim yetersizim gelişime ayak uyduramıyorum beceremiyorum diyen yok. Kamu personel reformu şart.

Selman34
Kapalı
03 Kasım 2021 16:43

Halbuki şu yazdığını 10 yaşındaki çocuk bile tenezzül edip yazmaz.

Bulasıkkk, 2 yıl önce

En başta da senin gibi boş konuşanlara reform yapılsın.

Selman34
Kapalı
03 Kasım 2021 16:52

Ne kaynaştırmadan anlarlar ne bepten ne ramdan ne de rehber öğretmenin sistemdeki konumundan. Sadece şikayet edip dururlar. Her şeyden şikayet ederler bu hep böyledir. Sanki Einstein ayarında donanıma sahip öğrenci yetiştirecek mesleki donanımları varmışta imkansızlıktan bu performansı gösteremiyorlarmış gibi şikayet edip dururlar.

Geneli sisteme ayak uydurmakta direnen herşeyin en iyisini bilen mesleki gelişimleri hizmetiçi eğitimleri vakit kaybı gören ortayaş ve üzeri olan. Ama herşeye rağmen genç öğretmenler gerçekten çok donanımlı geliyorlar ve djyarlılar. Birgün avrupada ki gibi iş garantisi kalktığında okullarda verimin nasıl arttıgını hep beraber göreceğiz.

Ozelegitim61, 2 yıl önce

Kagiş
Müsteşar
03 Kasım 2021 17:21

Haa sistem vardı da biz mi ayak uydurmak da direniyoruz!? Genç, idealist dediğin meslektaşlarımız yolu oldukça uzun! Merak etmeyin tecrübe kazandıkça, üç - beş okul gezip tayin oldukça onlar da değişecek ve farklı pencerelerden bakmayı öğrenecekler! Öğretmenin karar alıcı olmadığı bir sistemde(!) performansı üçe beşe katlasan ne olacak!? Sizi duyarlar mı, görürler mi!? Ya da taktir ederler mi acaba!?))

Selman34, 2 yıl önce

Ne kaynaştırmadan anlarlar ne bepten ne ramdan ne de rehber öğretmenin sistemdeki konumundan. Sadece şikayet edip dururlar. Her şeyden şikayet ederler bu hep böyledir. Sanki Einstein ayarında donanıma sahip öğrenci yetiştirecek mesleki donanımları varmışta imkansızlıktan bu performansı gösteremiyorlarmış gibi şikayet edip dururlar.

Geneli sisteme ayak uydurmakta direnen herşeyin en iyisini bilen mesleki gelişimleri hizmetiçi eğitimleri vakit kaybı gören ortayaş ve üzeri olan. Ama herşeye rağmen genç öğretmenler gerçekten çok donanımlı geliyorlar ve djyarlılar. Birgün avrupada ki gibi iş garantisi kalktığında okullarda verimin nasıl arttıgını hep beraber göreceğiz.

05 Kasım 2021 09:32

Bep demek öğrencinin seviyesine göre plan hazırlamak demek. Bir öğretmen sınıfın gerisinde olan bir öğrenci icin plan yapmaktan imtina ediyorsa o kişinin öğretmenliğini sorgularım ben. İstiyorlar ki tornadan çıkmış gibi hepsi aynı düzeyde, hepsi tek tip olsun. Bir söz söylediğinde herkes ya anlasın ya da hepsi birden anlamasın. Bireysel farklılıklara daha doğrusu insana saygısı olmayanın bu meslekte ne isi var? Gidip çöp toplasın ama bu işi yapmasın kardeşim! Git ne is yapıyorsan yap ama bu işi yapma kardeşim bu mantıktaysan!
Kagiş, 2 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2021 10:09

Bugün yine forumdan yeni bir şey öğrendik öğretmenler olarak. Teşekkür ederiz hocam.

gustavlebonite, 2 yıl önce
Bep demek öğrencinin seviyesine göre plan hazırlamak demek. Bir öğretmen sınıfın gerisinde olan bir öğrenci icin plan yapmaktan imtina ediyorsa o kişinin öğretmenliğini sorgularım ben. İstiyorlar ki tornadan çıkmış gibi hepsi aynı düzeyde, hepsi tek tip olsun. Bir söz söylediğinde herkes ya anlasın ya da hepsi birden anlamasın. Bireysel farklılıklara daha doğrusu insana saygısı olmayanın bu meslekte ne isi var? Gidip çöp toplasın ama bu işi yapmasın kardeşim! Git ne is yapıyorsan yap ama bu işi yapma kardeşim bu mantıktaysan!
05 Kasım 2021 11:39

Siz ve bahsi gecen bi kac kisi her şeyi bilir ama işine geldiği gibi davranırsınız Hugo bey. 10 lira fazla versinler, bep çalıştayı yaparsınız. Etikmiş, bilimmiş, öğrenciymiş. vız gelir tırıs gider. Eğer öyle olmasa bana degil öğretmenlik değerleri ile örtüşmeyen kişileri eleştirirdiniz.
05 Kasım 2021 11:41

Adı üstünde bireysellestirilmis EĞİTİM planı. Eğitimci, eğitim planı yapmıyorsa bundan imtina ediyorsa nereye biliyorsa oraya gitsin.

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2021 14:25

Estağfurullah efendim, her şeyi bilmek ne haddimize. Baksanıza daha kendimizi bilmiyor, sayenizde 10 liraya yapacağımız şeyleri öğreniyoruz. Siz bizi bizden iyi biliyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla sadece kaç paraya neyi yapacağıma değil neyi eleştireceğime de siz karar veriyorsunuz. Ya da sadece haddinizi bilmiyorsunuz. Bu daha olası sanki.

Adının üstünde EĞİTİM yazan her şeyi yapacak olmak, yapılmasını beklemek abukluk olsa gerek.

Siz ve bahsi gecen bi kac kisi her şeyi bilir ama işine geldiği gibi davranırsınız Hugo bey. 10 lira fazla versinler, bep çalıştayı yaparsınız. Etikmiş, bilimmiş, öğrenciymiş. vız gelir tırıs gider. Eğer öyle olmasa bana degil öğretmenlik değerleri ile örtüşmeyen kişileri eleştirirdiniz.
05 Kasım 2021 15:55

Eğitim planını öğretmenden beklemek abukluksa abukluk olsun. Bep i öğretmen yapmalı diyince abukluksa abukluk olsun. Ben tanırım dediğin gibi sizi. Sizden çok var.
hugo.almeida, 2 yıl önce

Estağfurullah efendim, her şeyi bilmek ne haddimize. Baksanıza daha kendimizi bilmiyor, sayenizde 10 liraya yapacağımız şeyleri öğreniyoruz. Siz bizi bizden iyi biliyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla sadece kaç paraya neyi yapacağıma değil neyi eleştireceğime de siz karar veriyorsunuz. Ya da sadece haddinizi bilmiyorsunuz. Bu daha olası sanki.

Adının üstünde EĞİTİM yazan her şeyi yapacak olmak, yapılmasını beklemek abukluk olsa gerek.

05 Kasım 2021 15:58

Bana bir tane bilimsel bir makale göster ki bep i öğretmenin dışında hazırlanmalı desin. O zaman abukluk olduğunu kabul ederim. Peki diğer makaleler ne olacak ? Bir tanesi mi eleştiri kısmında bu doğru degil yazmaz? Göster. Bekliyorum. Kimin abuk olduğuna bilim karar versin. Hahahah

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2021 16:44

Yukarıda yazdığım ilk mesajı tekrar okuyun. Anladığınızda aynı şeyleri soracağınızı sanmıyorum.

Bana bir tane bilimsel bir makale göster ki bep i öğretmenin dışında hazırlanmalı desin. O zaman abukluk olduğunu kabul ederim. Peki diğer makaleler ne olacak ? Bir tanesi mi eleştiri kısmında bu doğru degil yazmaz? Göster. Bekliyorum. Kimin abuk olduğuna bilim karar versin. Hahahah
Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi