Editörler : crops35
25 Aralık 2013 22:11

Takke düştü kel göründü

sayın kamu bankası çalışanları istihdam fazlası personel olarak nitelendirilen çok sayın arkadaşlar artık 11 yıl süren hukuk mücalelerimizin sonuna geldik bizler için yenikk bir dönem başlayacaktır sizlerin suskun köşelerinizde oturmanızı bırakmanızı bankalara maddi ve manevi ve bankalara dönüşlerle ilgili en azından ekonomik kayıplarımızın telafisi noktasında bir araya gelmemizi öneriyorum çok yakın bir gelecek söz ve karar bizlerde olacaktır yeni bir dönem başlamaktadır

sayın arkadaşlar

sizlerin ve ailelerinizin geleceği için burada bizler ilgilendiren onularda görüş ve bilgi paylaşın ve amu bankalı olduğunuzu ortaya koyun hukuk bizlerden yana olacaktır

saygıla

güneşligün
Aday Memur
31 Aralık 2013 09:56

merhaba.ben de uzun zamandır İFP forumlarını takip etmiyordum.umudunuzu kaybetmemiş olmanız beni şaşırtıyor.oysa ki hiç umut yok bence.yeni bir gelişmemi var?

yeni bir süreçten kastınız nedir?

g34
Aday Memur
24 Ocak 2014 14:56

Valla ben Bankaya dönememizi ya da hak ettiğimiz paraları alamayışımızı Sayın Başbakanın Getirdiği yöneticilerin istemediğini düşünüyorum.Allah aşkına kim tecrübeli elemanını gönderip yerine yeni eleman alır. Kadrolaşma nedeniyle bu yapıldı.Seçimlerle yönetim değişirse sonucun bizim lehimize olacağını düşünüyorum.

z.bankzede
Aday Memur
30 Ocak 2014 16:36

Artık hiç ümit kalmadı.Benim davamda AİHM'den de olumsuz çıktı.Yine keşke güzel bir haber alsam diye arada bakıyorum. Ayıca facebook'ta İFP'liler buraya diye bir hesap açıtığınız belirtmişsiniz. Ama bulamadım.Hükümet değişikliğinin de pek birşey kazandıracağını sanmıyorum.Hele de bunca uzun yıldan sonra ama ümit fakirin ekmeği.

i.dasci
Şube Müdürü
31 Ocak 2014 22:17

Sayın Z.Bankzede

değerli dostum dediğiniz gibi umut fakirin ekmeği evet yıllarca uzun süren farklı hukuk mahkemelerindeki haklı olduğumuz davalarımızda bizleri haksız konuma ve duruma düşüren en büyük handikapımız bizlerin örgütlü bir araya gelemediğimizden bir arada direnç ve tepki gösteremediğimizden kaynaklanmaktadır neticesi bizlerin sorunu çözecek gücümüz varken kendi ellerimizle ittiğimiz günlerdi artık bunu tartışmanın ve geri getirmenin olasılığı yok bu yıllar geride kaldı.

sorun şu 30 mart 2014 yılında mevcut iktidarın kalma ve siyaset sahnesinden gönderilmesini yerel seçim belirleyecek arkasından en erken kasım 2015 te genel seçim veya ani bir erken baskın seçim olabilir bunun içinde bir oy bir oy derdine tüm siyasi partiler ihtiyaç duyacak bu yüzden bizlerinde kamı bankalarında bizlerin ifp diye tabir ettikleri çok değerli ve emektar kamu banka çalışanlarının dışında kimler çalışmak istiyorsa bırakalım onların olsun bankalar benim şahsi düşüncem benim 13 yıllık ekonomik kayıplarımı karşılasınlar telafi etsinler bütün isteyim bu benim ekonomik anlamda 5 yıl dondurulan kayıplarımın telafisi demektir

lütfen sizler ve diğer aradaşlardanda görüş ve düşünce paylaşmak isterim

saygılarımla

z.bankzede
Aday Memur
03 Şubat 2014 10:54

Benim derdim hiç bir zaman parasal kayıplarım olmadı, para derdinde olsaydım zaten banka da kalırdım. Ben devlet memurluğu hakkımın elinden alınacağı derdine düştüm.O yüzden imzalamadım.Dava açmayı da düşünmedim hiç. Ama sendikanın biri umut tacirliği yaptı. En son AİHM kararında ben sadece parasal haklarımı ve kayıplarımı istemişim. Geri dönüş talebiyle ilgili hiç bir şey yok. Sorun da orda işte niyette. Neyi niçin ve hangi niyetle istiyorsun. Niyetlerimiz konusunda anlaşamadığımız için bir araya gelip mücadele edemedik.

6 bin polis yerinden eden bir hükümetin oy kaygısına düşüp, fi tarihinde maduriyete düşmüş, eski bankacıların oy'una mı ihtiyacı varda çözüm getirecek.

Niyetimiz iyi olsaydı ve hepimiz aynı ortak iyi niyette buluşup, onun mücadelesini verseydik, sonuçsuz kalmazdı.Ben yaptığım işi çok sevdiğim halde arkamı dönüp gittim. Kalanlar ise yaptıkları işi hiç sevmedikleri halde yalvar yakar sözleme talep edip işyerinde kaldılar.Ne olacaktı bu kalanlar belirleyecekti kaderimizi, ki öyle de oldu. Ama adam gibi iyi bir niyetle buluşsaydık, bir araya gelip, bankanın genel müdürlüğüne gidip derdimizi anlatsaydık, kaygılarımdan dolayı ayrıldık, ama yaptığımız işi seviyoruz o yüzden dönmek istiyoruz deseydik, bankanın yönetim kurulu kayıtsız kalmızdı.Hemen saldırır gibi dava açmak yerine önce bunu yapmalıydık.Yani başımıza ne geldiyse hakkettik.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi