Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Ocak 2022 15:23

MEB 12 Saatlik MTSK kursu

12 saatlik mtsk tamamlama kursu almam lazım. Açacak yerler var mı? Bu kursu almanın bir yolu var mı?

silivripdr
Daire Başkanı
17 Ocak 2022 17:33

bir yolu yok artık hocam en son 2015 te açılmıştı. bir daha açılmayacakmış.

rdvnq7
Aday Memur
17 Ocak 2022 17:39

10 kişi dilekçe verince açılabilir diye duydum hocam.
silivripdr, 2 yıl önce

bir yolu yok artık hocam en son 2015 te açılmıştı. bir daha açılmayacakmış.

uca
Daire Başkanı
17 Ocak 2022 18:33

takıpp

wulfgarop
Daire Başkanı
17 Ocak 2022 20:23

Tekirdağ merkezde birkaç hafta önce yazı gelmişti bu kurs ile ilgili. Muhtemelen başlamıştır kurs ama dilerseniz görüşün Tekirdağ hem ile.

konaklamacii
Aday Memur
18 Ocak 2022 09:22

Halk egitim degil bu kursu ikce aciyor

wulfgarop, 2 yıl önce
Tekirdağ merkezde birkaç hafta önce yazı gelmişti bu kurs ile ilgili. Muhtemelen başlamıştır kurs ama dilerseniz görüşün Tekirdağ hem ile.

ketboğa
Memur
18 Ocak 2022 11:53

Konya merkezdeyseniz yardımcı olabilirim

rdvnq7
Aday Memur
18 Ocak 2022 16:39

İlçesindeyim hocam. Ama gerekirse merkeze gelebilirim.
ketboğa, 2 yıl önce

uca
Daire Başkanı
18 Ocak 2022 17:12

Antalya da durum nedır? bilgi var mı?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2022 20:48

Kaç yıllık ehliuet sahibi olmak gerekiyor bu kurs için?

rdvnq7
Aday Memur
19 Ocak 2022 23:11

3 yıl diye biliyorum
murattkucukk, 2 yıl önce

Kaç yıllık ehliuet sahibi olmak gerekiyor bu kurs için?

uca
Daire Başkanı
20 Ocak 2022 21:11

takıpp

javelin48
Aday Memur
30 Mart 2022 22:39

ben konyada değilim fakat rapor alıp 12 saatlik tamamlama eğitimini almak istiyorum. bulunduğum ilçe almıyor. 96 saatlik kursu tamamladım fakat 12 saatlik kursa sağlık sorunlarım sebebiylekatılamadım bir daha da kurs açılmadı. bana yardımcı olabilecek bir durumunuz varsa sevinirim.

ketboğa, 2 yıl önce

efe1979
Memur
24 Haziran 2022 22:24

nasıl oluyor bu kurs uygulamada araç mı kullanıyoruz.kendi aracımızla katılabilir miyiz

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 22:34

İngilizce ve Matematik dersini 12 yılda nasıl öğrettiyseniz, şoförlüğü de öğretirsiniz!..

Ama bir farkla: Bu dafa eğittiğiniz insanlar, trafikte ölüyor veya başkalarını öldürüyor.

Bu işi öğretmenlerin elinden acil almak lazım.

hugo.almeida
Kapalı
24 Haziran 2022 22:44

Biz öğretmiyoruz herhangi bir şey. Kurslarda öğretiliyor. Kurs sonunda yazılı sınava girip "öğrendiklerini" kanıtlıyorlar. Sonra direksiyon sınavına girmeye hak kazanıp o sınava giriyorlar. İki öğretmen ile kuralların daha önceden yazılı olduğu bir sınava giriyorlar. Daha sonra ehliyet almaya hak kazanıyorlar.

Biraz araştırma yaparsanız trafik kazalarında sebebin kuralları bilmediği için değil uymadığı için olduğunu anlardınız. Mesela bir çoğu alkol, aşırı hız ve dikkatsizlik. Biraz aklını kullanan yazdığı şeye dikkat eder.

Ya da nefretinizi daha akıllıca kusacak konular bulun. Kendinizi rezil etmeyin buralarda.

otomobil-savaslari, 2 yıl önce

İngilizce ve Matematik dersini 12 yılda nasıl öğrettiyseniz, şoförlüğü de öğretirsiniz!..

Ama bir farkla: Bu dafa eğittiğiniz insanlar, trafikte ölüyor veya başkalarını öldürüyor.

Bu işi öğretmenlerin elinden acil almak lazım.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 22:50

Haklısınız. Biraz ağır yazdım.

Ama sürücü kurslarındaki eğitimi tamirciler mi veriyor?

Sürücü kurslarırıın sahipleri, ortakları genelde öğretmenler.

Sınavı yapan, ehliyet almaları için son kararı veren yine öğretmenler.

Öğretmenlerin elini bu işten çekmek lazım.

Hatta tam olarak Milli Eğiitm Bakanlığından bu işi almak lazım.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Biz öğretmiyoruz herhangi bir şey. Kurslarda öğretiliyor. Kurs sonunda yazılı sınava girip "öğrendiklerini" kanıtlıyorlar. Sonra direksiyon sınavına girmeye hak kazanıp o sınava giriyorlar. İki öğretmen ile kuralların daha önceden yazılı olduğu bir sınava giriyorlar. Daha sonra ehliyet almaya hak kazanıyorlar.

Biraz araştırma yaparsanız trafik kazalarında sebebin kuralları bilmediği için değil uymadığı için olduğunu anlardınız. Mesela bir çoğu alkol, aşırı hız ve dikkatsizlik. Biraz aklını kullanan yazdığı şeye dikkat eder.

Ya da nefretinizi daha akıllıca kusacak konular bulun. Kendinizi rezil etmeyin buralarda.

hugo.almeida
Kapalı
24 Haziran 2022 23:50

Sizi destekleyecek herhangi bir veri yok.

Bu ülkede her şey siyasi, her şey politik, her şey kültüreldir. Kaza nedenleri TUİK, KGM gibi kurumların sitelerinde mevcut. Bakabilirsiniz. Politik olan kısmı neresi derseniz onu da ölümlü kaza sayısı ve kaza sayısında bulabiliriz. Gelişmiş ülkelerin kullandığı güvenli, modern, güvenlikli araçlara ulaşamıyoruz. Kaza önleme, uyku asistanı, şerit takip gibi sistemlere gelişmiş ülkelerdeki insanlardan daha çok para verip yine sahip olamıyoruz. 30 yaşında arabalar trafikte dolaşıyor hâlâ.

Ölümlerin, kazaların sebeplerini başka yerlerde arayın.

Haklısınız. Biraz ağır yazdım.

Ama sürücü kurslarındaki eğitimi tamirciler mi veriyor?

Sürücü kurslarırıın sahipleri, ortakları genelde öğretmenler.

Sınavı yapan, ehliyet almaları için son kararı veren yine öğretmenler.

Öğretmenlerin elini bu işten çekmek lazım.

Hatta tam olarak Milli Eğiitm Bakanlığından bu işi almak lazım.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
27 Haziran 2022 15:00

Araç güvenliği konusunda yazdıklarınıza katılıyorum. Hatta yıllar önce bu konuda bir paylaşım yapmışım. Sizinle benzer düşünceler. En aşağıda o linki verdim.

Ama işin "Eğitim" kısmının da çok önemli olduğunu düşünüyorum artık.

Kamyon ve tır sürücüleri, yetersiz eğitim sonucu, yol kenarına park ediyor ve arkadan çarpan araç ne kadar güvenli olursa olsun, içindekiler ölüyor. Audi, ww, mercedes, bmw, volvo hepsinde ölenler var. Airbag açılmadığı için ve tırın altına girdikleri için ölüm ihtimali çok yüksek. Demek ki araç güvenliği yeterli değil. Mobese kaza görünütleri videosu paylaşıyor Emniyet. Onları izlediğimde, "eğitim" yetersizliği daha çok ön plana çıkıyor bence.

https://forum.memurlar.net/konu/2351931/

----------------------------------

Diğer konu. İstatistik.

Yıllar önce paylaştım. İnceleyebilirsiniz:

https://forum.memurlar.net/konu/2285608/

hugo.almeida, 2 yıl önce

Sizi destekleyecek herhangi bir veri yok.

Bu ülkede her şey siyasi, her şey politik, her şey kültüreldir. Kaza nedenleri TUİK, KGM gibi kurumların sitelerinde mevcut. Bakabilirsiniz. Politik olan kısmı neresi derseniz onu da ölümlü kaza sayısı ve kaza sayısında bulabiliriz. Gelişmiş ülkelerin kullandığı güvenli, modern, güvenlikli araçlara ulaşamıyoruz. Kaza önleme, uyku asistanı, şerit takip gibi sistemlere gelişmiş ülkelerdeki insanlardan daha çok para verip yine sahip olamıyoruz. 30 yaşında arabalar trafikte dolaşıyor hâlâ.

Ölümlerin, kazaların sebeplerini başka yerlerde arayın.

hugo.almeida
Kapalı
27 Haziran 2022 16:20

Kısmen katılıyorum size. Ancak belli bir hızın üzerinde ne kadar lüks olursa olsun özellikle ağır tonajlı araçlarla çarpışmada ölüm riski çok yüksek oluyor. Teneke diye adlandırdığımız arabalar bu lüks arabalara göre ölmeyi garanti ediyorlar.

Diğer kısım ise ağır tonajlı sürücülerin yetersiz eğitim alması durumu. Buna katılmıyorum açıkçası. Emniyet şeridine park etmiş bu araçlarda ve bu araçlara yüksek hızda çarpan diğer araçlarda da kusurun karşılıklı olduğunu düşünüyorum. İki kısım da gayet iyi biliyor ki emniyet şeridine mecbur durumda kalmadıkça park yapılmaz ve emniyet şeridine hızla girilmez. Neredeyse temel eğitimdir bunlar.

Bazı sürücüler o kadar kötü ki sürücü olarak değil insan olarak kötü. Birilerine zarar gelmiş ölmüş umrunda değil. Lastiği patlıyor adamın, devasa lastik ve zahmet edip onu yolun ortasından kaldırmıyor.

Araç güvenliği konusunda yazdıklarınıza katılıyorum. Hatta yıllar önce bu konuda bir paylaşım yapmışım. Sizinle benzer düşünceler. En aşağıda o linki verdim.

Ama işin "Eğitim" kısmının da çok önemli olduğunu düşünüyorum artık.

Kamyon ve tır sürücüleri, yetersiz eğitim sonucu, yol kenarına park ediyor ve arkadan çarpan araç ne kadar güvenli olursa olsun, içindekiler ölüyor. Audi, ww, mercedes, bmw, volvo hepsinde ölenler var. Airbag açılmadığı için ve tırın altına girdikleri için ölüm ihtimali çok yüksek. Demek ki araç güvenliği yeterli değil. Mobese kaza görünütleri videosu paylaşıyor Emniyet. Onları izlediğimde, "eğitim" yetersizliği daha çok ön plana çıkıyor bence.

https://forum.memurlar.net/konu/2351931/

----------------------------------

Diğer konu. İstatistik.

Yıllar önce paylaştım. İnceleyebilirsiniz:

https://forum.memurlar.net/konu/2285608/

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi