Editörler : crops35

sertaçakınım
Genel Müdür
27 Temmuz 2021 22:25

hayır olabiliyor ama gecici görevlendirme ile ben istenbul emniyetine atandım aday iken 4 ayımda istanbul dan bursa ya geldim şehrime

yılmazergin, 3 yıl önce

aday memurluğunuz kalkmadan gidemezsiniz bende öyle bekledim

sertaçakınım
Genel Müdür
27 Temmuz 2021 22:27

yanlış biliyorsun aday memur olması başka bir şehire tayinin olmaması anlamına gelmiyor ben istanbula atandım işe başladıktan sonra 4 ay içinde bursaya geldim gecici görevli olarak

Emirhan212121, 3 yıl önce
Öyle bi hak yok.calistigin kurum amiri uygun görürse yada dayin varsa gidersin. Yoksa öyle engelliyim diye hak yok. İstersen kanun maddesini ekine koy dilekçe yaz ama kurum amirin bakanliga uygunluk vermezse gidemezsin.

Humahatunn
Aday Memur
31 Temmuz 2021 00:04

Ya olumsuz cevap yazımı yırtmıştım aday değilim nasıl bi dilekçe yazmalıyım 3 kere istedim reddeildi
Humahatunn, 3 yıl önce
Nasıl yaptınız detay??

Emirhan212121
Aday Memur
31 Temmuz 2021 05:18

Tek çare mahkemeye vermek. Bende 3 kere istedim red edildi. Mahkemeye verdim onuda kaybettim
Humahatunn, 3 yıl önce
Ya olumsuz cevap yazımı yırtmıştım aday değilim nasıl bi dilekçe yazmalıyım 3 kere istedim reddeildi

Humahatunn
Aday Memur
31 Temmuz 2021 12:11

Mahkeme süreci çok uzun diyorlar biraz bahsetseniz
Tek çare mahkemeye vermek. Bende 3 kere istedim red edildi. Mahkemeye verdim onuda kaybettim

Emirhan212121
Aday Memur
01 Ağustos 2021 07:54

Yok çok uzun değil. 6 Ay sürdü.
Humahatunn, 3 yıl önce
Mahkeme süreci çok uzun diyorlar biraz bahsetseniz

cipralexx
Aday Memur
03 Ağustos 2021 15:31

engelilik tayini istediğimiz il emrine mi yoksa kurum bazında nokta tayin olarak mı çıkıyor.

örneğin ben a şehrinde ki hastaneye nokta tayin isteyebilirmiyim.?

Emirhan212121
Aday Memur
03 Ağustos 2021 21:50

Kurumdan kuruma değişir tayin olayı.her kurum tayın için muvafakatname vermiyor
cipralexx, 3 yıl önce

engelilik tayini istediğimiz il emrine mi yoksa kurum bazında nokta tayin olarak mı çıkıyor.

caberli
Memur
04 Ağustos 2021 08:54

Teorik olarak geçerli bir engelli raporunuz var ise, tayin istediğiniz tarihte istemiş olduğunuz hastanede boş kadro var ise ve talebiniz engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayanıyorsa nokta tayininiz olmalı diye düşünüyorum.

cipralexx, 3 yıl önce

cipralexx
Aday Memur
04 Ağustos 2021 11:54

evet tüm maddeler mevcut umarım nokta olur cevap için teşekkür ederim.

caberli, 3 yıl önce

Teorik olarak geçerli bir engelli raporunuz var ise, tayin istediğiniz tarihte istemiş olduğunuz hastanede boş kadro var ise ve talebiniz engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayanıyorsa nokta tayininiz olmalı diye düşünüyorum.

SEBASTIAN LOEB
Aday Memur
06 Ağustos 2021 11:16

15 yıllık işçi malulen emeklilik talep ederse ne kadar tazminat ve maaş alır?

Cypress05
Aday Memur
06 Ağustos 2021 23:42

Adaylığınız kalkmış olsa dahi amirlere bağlı benimde red geldi kanun madde hiç umurlarında bile değil

Emirhan212121
Aday Memur
07 Ağustos 2021 19:38

Hangi kurum
Cypress05, 3 yıl önce

Adaylığınız kalkmış olsa dahi amirlere bağlı benimde red geldi kanun madde hiç umurlarında bile değil

usomer
Aday Memur
11 Ağustos 2021 10:14

Mesajda yazdığım gibi...

Tayin olumsuz yazısı

engelli raporu

dilekçe

ile elektronik ortamda kdk ya başvuru yapıyorsunuz...

657 sayılı kanun ek 3. maddeye göre diyeceksiniz.

"Ek Madde 3- İlgili mevzuatına göre alman sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir."

Humahatunn, 3 yıl önce
Nasıl yaptınız detay??

Emirhan212121
Aday Memur
11 Ağustos 2021 10:50

Maalesef birçok kurum kdk yi bile takmıyor. Kdk sadece bilgi veriyor kuruma Şu kişiyi tayin edin diye.
usomer, 3 yıl önce

Mesajda yazdığım gibi...

Tayin olumsuz yazısı

engelli raporu

dilekçe

ile elektronik ortamda kdk ya başvuru yapıyorsunuz...

657 sayılı kanun ek 3. maddeye göre diyeceksiniz.

"Ek Madde 3- İlgili mevzuatına göre alman sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir."

caberli
Memur
11 Ağustos 2021 12:28

Yıl sonunda KDK raporunda KDK tavsiye kararlarını uygulamayan kurumlar ifşa ediliyor sadece. Ama yine de zaman sıkışıklığınız yoksa idari yargıya başvurmadan, kurumunuz ile davalık olmadan önce denenebilecek bir yöntem.

Maalesef birçok kurum kdk yi bile takmıyor. Kdk sadece bilgi veriyor kuruma Şu kişiyi tayin edin diye.

Emirhan212121
Aday Memur
11 Ağustos 2021 13:40

Dilekçe verdim 3 kere 3 kerede red edildi Kdk ya bildirdim ondanda bişey cikmadi.mahkemeye verdim onuda kaybettim. Şimdi tekrar kdk ya versem yine bişey çıkmaz
caberli, 3 yıl önce

Yıl sonunda KDK raporunda KDK tavsiye kararlarını uygulamayan kurumlar ifşa ediliyor sadece. Ama yine de zaman sıkışıklığınız yoksa idari yargıya başvurmadan, kurumunuz ile davalık olmadan önce denenebilecek bir yöntem.

caberli
Memur
11 Ağustos 2021 19:10

Sizinle konuşmuştuk sanırım. Talebinizin engellilikten doğan gerekçelere dayanması gerekmekte. Mesela şu an çalıştığınız yerde tedavi imkanınız var ise ve personel eksiği de var ise kurum sizi gitmek istediğiniz yere göndermekte hevesli olmayabiliyor. Zorunlu da değil gibi. O yüzden gitmek istediğiniz yere bağlayan bir sebep bulun kendinizi.
Dilekçe verdim 3 kere 3 kerede red edildi Kdk ya bildirdim ondanda bişey cikmadi.mahkemeye verdim onuda kaybettim. Şimdi tekrar kdk ya versem yine bişey çıkmaz

Emirhan212121
Aday Memur
11 Ağustos 2021 19:15

Bana göre var ama onlara göre yok bütün mesele o
caberli, 3 yıl önce
Sizinle konuşmuştuk sanırım. Talebinizin engellilikten doğan gerekçelere dayanması gerekmekte. Mesela şu an çalıştığınız yerde tedavi imkanınız var ise ve personel eksiği de var ise kurum sizi gitmek istediğiniz yere göndermekte hevesli olmayabiliyor. Zorunlu da değil gibi. O yüzden gitmek istediğiniz yere bağlayan bir sebep bulun kendinizi.

Cypress05
Aday Memur
11 Ağustos 2021 20:53

İçişleri
Hangi kurum
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi