Editörler : crops35
19 Ekim 2021 19:01

Güvenlik soruşturması

Adalet bakanlığı alımlarında güvenlik soruşturması mülakatı kazananların listesi acıklandıktan sonra mı yapılıyor yoksa soruşturma yapıldıktan sonra mı kazananların listesi açıklanıyor bilgisi olan birileri var mı ?

İkm womeen
Aday Memur
19 Ekim 2021 21:49

2kez ypılıyor kendimden biliyorum ilk önce mülakattan önce ön soruşturma yapıldı diğeride yedek yada asil olduktan sonra yapıldı zaten bir sıkıntı olsa asil yada yedek olmazdınız şuan başlamayı bekliyorum ben güvenlik soruşturması bitmiş 1 buçuk ay sürdü bakanlık onayında evraklar

rickkandmortyy
Aday Memur
21 Ekim 2021 01:07

ıkıncı soruşturma cok daha detaylıymış galiba değil mi?

İkm womeen, 2 yıl önce

2kez ypılıyor kendimden biliyorum ilk önce mülakattan önce ön soruşturma yapıldı diğeride yedek yada asil olduktan sonra yapıldı zaten bir sıkıntı olsa asil yada yedek olmazdınız şuan başlamayı bekliyorum ben güvenlik soruşturması bitmiş 1 buçuk ay sürdü bakanlık onayında evraklar

mektebimaarif
Aday Memur
21 Ekim 2021 15:53

Mülakattan sonra yapılıyor. Olumsuz gelenleri mülakatta eliyorlar zaten haberleri olmuyor. Liste açıklandığında o iş bitmiş oluyor.

Madsizzle
Genel Müdür
21 Ekim 2021 18:41

Peki mulakattan sonra ne yapiliyor ?
mektebimaarif, 2 yıl önce

Mülakattan sonra yapılıyor. Olumsuz gelenleri mülakatta eliyorlar zaten haberleri olmuyor. Liste açıklandığında o iş bitmiş oluyor.

Madsizzle
Genel Müdür
21 Ekim 2021 18:42

Pardon "sonuc aciklanmasindan sonra ne yapiliyor?" diye soracaktim hocam. K bakmayin yanlislik oldu.
mektebimaarif, 2 yıl önce

rickkandmortyy
Aday Memur
21 Ekim 2021 21:53

ben de onu merak ediyorum çünkü adliyenin asillerden istediği evraklar arasında güvenlik soruşturması formu da var

Madsizzle, 2 yıl önce
Pardon "sonuc aciklanmasindan sonra ne yapiliyor?" diye soracaktim hocam. K bakmayin yanlislik oldu.

furkan7272
Aday Memur
22 Ekim 2021 00:33

Komisyondan komisyona değişmekle birlikte güvenlik soruşturması asil olduktan önce veya sonra yapılıyor benim soruşturmam asil olmadan önce yapıldı. Başka bir arkadaşın ise asil olduktan 2 hafta sonra başladı. Biz asil olduğumuzda soruşturma istemediler ama katiplere istemişlerdi komisyona arayıp sorduğunuzda cevap veriyor zaten dediğim gibi her komisyonda farklı.

İkm womeen
Aday Memur
23 Ekim 2021 02:23

Büyür bir suçunuz yoksa bişey olmuyor sıkıntı etmeyin

rickkandmortyy
Aday Memur
23 Ekim 2021 21:22

komisyon bilgi veremiyoruz bu konu hakkında dedi

furkan7272, 2 yıl önce

Komisyondan komisyona değişmekle birlikte güvenlik soruşturması asil olduktan önce veya sonra yapılıyor benim soruşturmam asil olmadan önce yapıldı. Başka bir arkadaşın ise asil olduktan 2 hafta sonra başladı. Biz asil olduğumuzda soruşturma istemediler ama katiplere istemişlerdi komisyona arayıp sorduğunuzda cevap veriyor zaten dediğim gibi her komisyonda farklı.

İkm womeen
Aday Memur
24 Ekim 2021 18:10

Arkadaşlar ön soruşturma ilk başvurduğunızda yapılıyor sözlü mülakattan yeterli puanı alırsanız ve bir sıkıntı yoksa bu soruşturmada asil yada yedek oluyorsunuz daha sonra kapsamlı soruşturma yapılıyor ayrıntılı olanda bu burda adres teyiti, hakkınızda açılmış dava, vb konulara bakılıyor ve polis tarafından bir rapor gönderiliyor valiliğe tabi burda mitte soruşturma yapıyor ama haberimiz dahi olmuyor hafife almayın polis emniyet askeri ve cezaevi personeline bunlar yapılıyor mesela bir öğretmen bu kadar ayrıntılıbir güvenlik soruşturması geçirmiyor ama asil yada yedek iseniz büyük bir ihtimalle güvenlik soruşturması olumludur adliyeler uğraşmak istemediği için soruşturmayı önden yapıp bitirebilir

rickkandmortyy
Aday Memur
24 Ekim 2021 20:02

asilim ,adliyeye sorduğumda güvenlik soruşturması hakkında bılgı veremıyoruz ama bir iki aya başlarsın dedi soruşturma yapılacak olsa böyle demezdi diye düşünüyorum

İkm womeen, 2 yıl önce

Arkadaşlar ön soruşturma ilk başvurduğunızda yapılıyor sözlü mülakattan yeterli puanı alırsanız ve bir sıkıntı yoksa bu soruşturmada asil yada yedek oluyorsunuz daha sonra kapsamlı soruşturma yapılıyor ayrıntılı olanda bu burda adres teyiti, hakkınızda açılmış dava, vb konulara bakılıyor ve polis tarafından bir rapor gönderiliyor valiliğe tabi burda mitte soruşturma yapıyor ama haberimiz dahi olmuyor hafife almayın polis emniyet askeri ve cezaevi personeline bunlar yapılıyor mesela bir öğretmen bu kadar ayrıntılıbir güvenlik soruşturması geçirmiyor ama asil yada yedek iseniz büyük bir ihtimalle güvenlik soruşturması olumludur adliyeler uğraşmak istemediği için soruşturmayı önden yapıp bitirebilir

rickkandmortyy
Aday Memur
13 Aralık 2021 14:03

Hala çağırılmadık adliye tarafından , 2 ayı geçti evrak teslimini yapalı ama güvenlik soruşturması hala sürüyor...

rickkandmortyy, 2 yıl önce

asilim ,adliyeye sorduğumda güvenlik soruşturması hakkında bılgı veremıyoruz ama bir iki aya başlarsın dedi soruşturma yapılacak olsa böyle demezdi diye düşünüyorum

ahsenitakvim
Kapalı
13 Aralık 2021 21:35

Asaletini daha önceden almış memurlara da oluyor mu bu soruşturma

4 sene evvel güvenlik soruşturması zaten geçirmiştim

Memurluk süresince bir kaç tutanak yedim ama uyarı cezası bile almadım

Bana da yapılır mı bu soruşturma

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi