Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Şubat 2020 10:41

Merkeze gelmek için il dışına gitmek mantıklı mı?

Zorunlu hizmeti 7 olan büyükşehir e bağlı 40 km uzaklıkta bir ilcedeyim.Haziranda zh 6 yıl olan bir yere il dışına gitsem zorunlu hizmet bitiyor.Merkezde eş durumum var.İl dışı eş durumuyla merkeze gelmek daha kolay sizce mantıklı mı?

turkkahvesii
Aday Memur
10 Şubat 2020 11:37

Hocam bildiğim kadarıyla il dışı tayinlerde 1 yıl bekleniyor eş durumu özrü önceden oluşmuşsa hemen tayin isteyemeyebilirsiniz. İl dışından sonra oluştuysa eş özrü o zaman değişiyor sanıyorum.. Ama çok mantıklı mı? Branşınıza ve puanınıza göre değişir çünkü artık bırakın il merkezini o il sınırlarına girebilmek eş özrü ile bile mucize olan şehirler ve branşlar var.. Puanlar çok yüksek kapatıyor

dmrcknn
Şube Müdürü
10 Şubat 2020 12:44

Vala il ici ozur grubu bekleyen herkesin aklinda bu soru var sanirim artik. İl icinde ilce emri yok, il disindan gelenlere var. Hal boyle olunca insan da her secenegi degerlendirmek istiyor. Sizin durumunuza gelince, zorunlu hizmetiniz var ise il disi yapip, ozur grubu yapsaniz zorunlu hizmetiniz kalkmaz. Cunku 1 yil calisma suresi var atandiginiz kurumun hizmet suresine taabi olmak icin. Zorunlu hizmetiniz bitti ise veya atandiginiz da erteletme durumunuz var ise; Haziranda il disi tayin isteyip, ilisik kesmeden kararname ile ozur grubuna basvuru yapabilirsiniz. İlce emri veriliree esinizin bulundugu ilceye atanirsiniz, verilmezse il disii atamayi iptal ettirebilirsiniz diye dusunuyorum. Fakat il disindan veya ozur grubundan birisi bulundugunuz okula atanirsa İl milli egitim mudurlugu bos bir norma atamanizi yapar.

H-ışık
Şef
10 Şubat 2020 13:18

Hocam branş lise matematik ilde açık oluyor.Eş özrü önceden olan bi durum olacak.Bu durumda es özrü yapılamaz mı?Farklı ilde olacağım için mayıs ayında eşimin zh ertelenir mi?Belirsizlikler var kararsız kaldım.İl içinden kaç yıl daha gidip geleceğim çok yoruyor.Özür ilcesi hep muhtemel boş :(

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2020 17:55

Eş durumunu da ne güzel kullanıyorsunuz valla,helal olsun,ne eş durumuymuş arkadaş!..

H-ışık
Şef
10 Şubat 2020 19:59

İl içi için eş durumu pek te işe yaramıyor.Ne yapalım hocam meb vermiş hak.İl dışından gelenlere il emri verildi.

murattkucukk, 4 yıl önce

Eş durumunu da ne güzel kullanıyorsunuz valla,helal olsun,ne eş durumuymuş arkadaş!..

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2020 20:37

Valla hocam eş durumu kadar şımarıkca kullanılan bir atama türü yoktur herhalde,eşinden ayrı olanlar ayrı ama bazıları bildiğin iliçinde 300-400 puanlarla gidilemeyen okullara gitmek için kullanıyor bu atamayı

H-ışık, 4 yıl önce

İl içi için eş durumu pek te işe yaramıyor.Ne yapalım hocam meb vermiş hak.İl dışından gelenlere il emri verildi.

H-ışık
Şef
12 Şubat 2020 07:27

Hocam hemen sonraki ilk eş durumu demiyorum bir yıl sonraki ağustos atması.Bir yıla kadar zh bitmiş oluyor.Ama farklı il olunca eşimin zh si nasıl ertelenir?İnsan herşeyi değerlendirmek istiyor.İl içi atama daha zor gibi bir yıl katlanırım diyorum.Ama yine de netleşmedi.

dmrcknn, 4 yıl önce
Vala il ici ozur grubu bekleyen herkesin aklinda bu soru var sanirim artik. İl icinde ilce emri yok, il disindan gelenlere var. Hal boyle olunca insan da her secenegi degerlendirmek istiyor. Sizin durumunuza gelince, zorunlu hizmetiniz var ise il disi yapip, ozur grubu yapsaniz zorunlu hizmetiniz kalkmaz. Cunku 1 yil calisma suresi var atandiginiz kurumun hizmet suresine taabi olmak icin. Zorunlu hizmetiniz bitti ise veya atandiginiz da erteletme durumunuz var ise; Haziranda il disi tayin isteyip, ilisik kesmeden kararname ile ozur grubuna basvuru yapabilirsiniz. İlce emri veriliree esinizin bulundugu ilceye atanirsiniz, verilmezse il disii atamayi iptal ettirebilirsiniz diye dusunuyorum. Fakat il disindan veya ozur grubundan birisi bulundugunuz okula atanirsa İl milli egitim mudurlugu bos bir norma atamanizi yapar.

dmrcknn
Şube Müdürü
12 Şubat 2020 11:12

Matematik ogretmenisiniz, bir yazilim gelistirip icinde bulundugunuz durumun bir risk analizini yapin hocam :) Kiymetli hocam anladigim kadari ile zorunlu hizmetinizin bitmesine 2 yil kalmis. Esiniz de zorunlu hizmet yapmadi ise siz il disina cikarsaniz esten dolayi zorunlu hizmeti erteletme problem yaratabilir diye dusunuyorum. İl disi yapip bir yil esinizden ayri kalmaniza gerek var mi acaba diye dusunuyorum. Brans itibari ile cokta imkansiz degil atamaniz. 40 km icin bu risk goze alinir mi bilemedim. Ama zorunlu hizmetiniz biter, hala norm acilmayip yer degistiremezseniz bu secenek olabilir de ikinizin de zorunlu hizmeti dururken bu yola girmek ne kadar dogru olur. Dedigim gibi hocam icinde bulundugunuz sartlari en iyi siz biliyorsunuz. Risk almaya deger mi, degmez mi bir degerlendirin.
H-ışık, 4 yıl önce

Hocam hemen sonraki ilk eş durumu demiyorum bir yıl sonraki ağustos atması.Bir yıla kadar zh bitmiş oluyor.Ama farklı il olunca eşimin zh si nasıl ertelenir?İnsan herşeyi değerlendirmek istiyor.İl içi atama daha zor gibi bir yıl katlanırım diyorum.Ama yine de netleşmedi.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi