Editörler : swat3410E.Kayı Han
«6789101112131415161718

27 adayı
Aday Memur
16 Ekim 2021 21:29

Kaçak derken sınırdayım, irandan gelenler

sadececilekli
Aday Memur
16 Ekim 2021 21:34

Kargoyu nasıl istiyorlardı? Telefon da yasak? Merakettim sadece teşekkürler :))

kaptanzen
Memur
16 Ekim 2021 23:36

Okulun internet kafesinden

sadececilekli, 3 yıl önce

Kargoyu nasıl istiyorlardı? Telefon da yasak? Merakettim sadece teşekkürler :))

JHazan
Aday Memur
17 Ekim 2021 14:11

Merhaba. Ben bir hastanede kadrolu isciyim. Nasıl olurda asil olarak kazanırsam istifa etmem gerekiyor. Yalnız kurumun istifayı ne zaman kabul edip ne kadar sürece SGK'ya yansıtacağını bilmiyorum. Bu sorun oluyor mu? Ve ya intibakta sıkıntı olursa diye yıllık izne çıksam veya ucretsiz izne çıksam?

JHazan
Aday Memur
17 Ekim 2021 14:13

Merak ettiğim tek şey bu çalışıp istifa edecek olanların sonuçta bir ihbar süresi oluyor tazminata takılmamak için. O kadar süremiz olmayabilir. Ne yapmamız lazım o durumda? Kayıt sırasında sgk kaydimizin olmaması mi lazım?

JHazan, 2 yıl önce

Merhaba. Ben bir hastanede kadrolu isciyim. Nasıl olurda asil olarak kazanırsam istifa etmem gerekiyor. Yalnız kurumun istifayı ne zaman kabul edip ne kadar sürece SGK'ya yansıtacağını bilmiyorum. Bu sorun oluyor mu? Ve ya intibakta sıkıntı olursa diye yıllık izne çıksam veya ucretsiz izne çıksam?

kaptanzen
Memur
17 Ekim 2021 14:40

bu konuda bilgim yok kardeşim

JHazan, 2 yıl önce

Atmaca.
Aday Memur
17 Ekim 2021 16:47

Size göre komisyonun adaya iyi puan vermesi için adaydan beklentileri nelerdir . Ya da siz kendi tecrübenize dayanarak bir tahmin yürütebilir misiniz . Komisyon çok kısa süre tutup adayı uygun bulabilir mi

kaptanzen
Memur
17 Ekim 2021 17:01

Duruş konuşma ikna etme konu ile alakalı olarak yorum kabiliyeti

Atmaca., 2 yıl önce

Size göre komisyonun adaya iyi puan vermesi için adaydan beklentileri nelerdir . Ya da siz kendi tecrübenize dayanarak bir tahmin yürütebilir misiniz . Komisyon çok kısa süre tutup adayı uygun bulabilir mi

poseidon46
Aday Memur
17 Ekim 2021 17:08

Birincisi ve en önemlisi içeri girdiğiniz an ki yürüyüşünüz, duruşunuz yani genel profiliniz. İlk göze çarpan bu olur, genelde de o an da zaten en büyük izlenim oluşur. Sırf bunlardan bile özgüven çıkarımı yapılabilmesi zor olmaz. Sonrasında diksiyon, sestonu ve tabi ki o an ın stresi ile sorulan sorunun doğruluğundan ziyade nekadar iyi anladığın ve bunu nekadar sade, anlaşılır sunduğunuzdur. Soruyu bilmesede komisyontarafından sırf açıklama, cevaplama şekli beğenildiği için kazanan tanıdıklarımda mevcut. Şöyle bir yanlış algı var, soruyu bilemesende kazanabilirsin, elbette kazanılabilir lâkin yanlışta cevaplasanız bunu iyi bir şekilde sunmalısınız ki orada puan koparabileseniz. Aksi halde herkesin bildiği gibi yanlış soru ve kötü sunum sonucunda -20 ile başlarsınız mülakata. Son olarak ise sorulan sorulara ne isteniyorsa o cevabı vermek, yani sınavda kağıdı sırf doldurmak için yazmak anlamında konuşmalar yapmamak. Misal ismin ne diye sorulduğunda tarihmiş, nereliymişssin vs alakasız konulara girilmeden ismim soyismim budur diyip susulmasıngerektiği yerde susmaktır doğru olanı. Umarım yardımcı olur bu sizlere.

Atmaca., 2 yıl önce

walljohn
Aday Memur
18 Ekim 2021 11:20

Kaptanzen kardeşim bişey danışmak istiyorum, göz muayenesine girerken makine değerleri alınıp giriliyor doktorun yanına. O değerlerde hipermetrop var 0.25 kadar, astigmat 1 gibi değerler mevcut iki gözde de. Fakat muayene de doktorun gösterdiği harfleri okudum 1 tanesi hariç. Ona da 0.25 cam taktı okudum. Sağlık şartlarına göre makine değerleri elenme sebebi, şartların dışında oluyor. Heyet raporlarında o kağıt da dahil mi yoksa doktorun muayenesi mi geçerli? (O kadar astigmat varsa gözlerimde nasıl okudum yazıları???)

Buna benzer durumda olan arkadaşlar var.

Arada kaldık kardeşim, düşüncelerini paylaşırsan memnun oluruz?

kaptanzen
Memur
18 Ekim 2021 19:09

Doktorun muayenesi geçerli sonuçta makine yanlış ölçebiliyor

walljohn, 2 yıl önce

Kaptanzen kardeşim bişey danışmak istiyorum, göz muayenesine girerken makine değerleri alınıp giriliyor doktorun yanına. O değerlerde hipermetrop var 0.25 kadar, astigmat 1 gibi değerler mevcut iki gözde de. Fakat muayene de doktorun gösterdiği harfleri okudum 1 tanesi hariç. Ona da 0.25 cam taktı okudum. Sağlık şartlarına göre makine değerleri elenme sebebi, şartların dışında oluyor. Heyet raporlarında o kağıt da dahil mi yoksa doktorun muayenesi mi geçerli? (O kadar astigmat varsa gözlerimde nasıl okudum yazıları???)

Buna benzer durumda olan arkadaşlar var.

Arada kaldık kardeşim, düşüncelerini paylaşırsan memnun oluruz?

Cengizhan.6161
Aday Memur
18 Ekim 2021 21:02

Benim işitme odyo testinde sol 22 db sağ 18 db çıktıelenirmiyim

kaptanzen, 3 yıl önce

ön sağlıkta altında bir şort üstün çıplak kalıyorsun boy kilo ölçülüyor sonra renk körlüğü daha sonra doktor bakıyor vücüduna faça varmı diye kesik falan onun haricinde yüzünde bariz belli olan ben varsa elerler çünkü başvuru fazla benden eledikleri oldu ortapedi okulda hasteneye gittimizde bizi detaylı bakmadı kırık çıkık varmı dedi yok dedik sağlam verdi

JHazan
Aday Memur
18 Ekim 2021 21:07

Teşekkür ederim.

kaptanzen, 2 yıl önce

bu konuda bilgim yok kardeşim

kaptanzen
Memur
19 Ekim 2021 13:00

Elenirsin malasef

Cengizhan.6161, 2 yıl önce

Benim işitme odyo testinde sol 22 db sağ 18 db çıktıelenirmiyim

polis.1845
Aday Memur
24 Ekim 2021 23:00

Merhaba. Staj durumu nasıl oluyor? Staj yapılırken yine okulda mı kalınıyor yoksa evlere gönderiliyor muyuz? Nikah hazırlığı yapıyorum da, bu durumda mesela izin verilebilir mi yoksa zaten evlere gönderilecek miyiz stajda?

polis.1845
Aday Memur
24 Ekim 2021 23:23

Yarıyıl tatili pandemiden dolayı oldu mu sizde?

Beratt4207
Aday Memur
25 Ekim 2021 09:12

Alt çenemde 2 ön dişim yamuk arkaya doğru. Bu sıkıntı olur mu? 20 lik dişlerim diğer dişerimi sıkıştırınca yamulmaya başladı.

VNA552
Aday Memur
25 Ekim 2021 09:48

Genel sağlıkta da yine ön sağlıkta olduğu gibi cihazlamı boy kilo ölçümü yapılıyor yoksa başka bişeymi

Aramis07
Aday Memur
25 Ekim 2021 13:33

Daha önce birisi cevaplamıştı oradan biliyorum kardeşim.

İntibak + 3 ay eğitim. Daha sonra ikametgah adresinin bulunduğu yerde 1 ay staj (yani ailenin yanında) + okula dönüp 4 ay eğitim

polis.1845, 2 yıl önce

Merhaba. Staj durumu nasıl oluyor? Staj yapılırken yine okulda mı kalınıyor yoksa evlere gönderiliyor muyuz? Nikah hazırlığı yapıyorum da, bu durumda mesela izin verilebilir mi yoksa zaten evlere gönderilecek miyiz stajda?

25 Ekim 2021 13:38

stajı istediğimiz ilde yapabilirmiyiz yoksa ikametgah olan ilde yapmak zorundamıyız ?

Toplam 341 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi