Editörler : crops35
15 Ekim 2019 17:00

Eğitim Durumundan Tayin

Arkadaşlar merhaba,

Önlisans Kpss ile bir üniversiteye atandım. 4,5 yıldır ilçedeki bir meslek yüksekokulunda çalışmaktayım. Bu sene üniversite sınavı ile il merkezindeki bir önlisans programına yerleştim. Eğitim durumunda tayin isticem. Müdür ile görüştüm ancak olumsuz görüş bildirerek dilekçemi merkeze göndereceğini söyledi. Şimdi sorum şu: Müdür olumsuz görüş yazsa da eğitim durumundan merkez tayinimi gerçekleştirir mi?, Merkez de olumsuz dönüş yaparsa dava etsem kazanabilir miyim?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Depresife
Memur
15 Ekim 2019 18:01

Üniversite memurluğu çakılı memurluk değil miydi tayin istenmiyor diye biliyorum. Yönetmeliğiniz de tayinle ilgili bi açıklama yok mu şu kadar zaman çalışınca tayin istenir diye

ilhanay007
Aday Memur
16 Ekim 2019 08:59

kardeşim mahkeme ile gidebilirsin ama kesin mi orasından emin değilim.

TLGK
Aday Memur
16 Ekim 2019 09:54

Hocam aynı üniversite içinde başka bir birime tayin isticem. Yani ilçedeki bir meslek yüksekokulunda il merkezindeki bir daire başkanlığı vs. Net bir bilgisi olan arkadaşlar cevap bekliyorum konu güncel

Depresife, 5 yıl önce
Üniversite memurluğu çakılı memurluk değil miydi tayin istenmiyor diye biliyorum. Yönetmeliğiniz de tayinle ilgili bi açıklama yok mu şu kadar zaman çalışınca tayin istenir diye

canbatar
Memur
16 Ekim 2019 10:59

Önceden millet gitmek istediği yeri tercih yapıp eğitim durumundan tayin istiyordu. Bakanlıkta yönetmelik yayınlayarak eğitim öğretimden dolayı tayini iptal etti. Yani anlayacağın tamamen bulunduğun ildeki İlçe Mem İl Mem onaylarsa bakanlık belki izin verir.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi