Editörler : Pangaea
10 Mart 2018 13:57

Bir türkçe öğretmeni başka ne yapabilir?

Merhaba ben 2015. Türkçe öğretmenliği mezunuyum iki sene kpssye hazırlandım olmadı ben de bıraktım son bir senedir iş başvuruları yapıyorum ama hiç geri dönüş olmadı. Napıcam hiç bilmiyorum çok büyük bi boşluktayım. Bir türkçe öğretmeni başka ne yapabilir? O kadar sıkıldım bunaldım ki size anlatamam bi yol gösterene çok ihtiyacım var

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
10 Mart 2018 14:12

aynı yollardan geçtim seni iyi anlıyorum. ben 2012 mezunuyum 2014 te atandım. 2 sene atancam diye canım çıktı ama çok şükür emeğimin karşılığını aldım. maalesef atanamayan öğretmenlere pek iş kapısı yok. size tavsiyem ya bir koleje girip orada çalışıp kendinizi geliştirin ya da ücretli öğretmenlik yapıp bir yandan kpss ye sıkı sıkı hazırlanın.

10 Mart 2018 14:54

Forumda nedense böyle şeylere cvp vermezler.

regulartiming
Kapalı
10 Mart 2018 15:16

Hocam Halk Eğitim Merkezlerinde çalışabilirsiniz,okullarda dersten sonra kurs verebilirsiniz örneğin

10 Mart 2018 16:11

Hocam kariyer net gibi birçok site var. Oraya cv gönderin, jooble'a (google'ın bir sitesi) da size uygun işler geldiğinde haber vermesi için mail adresinizi bırakın. Onun dışındaki önerim bilmiyorsanız ingilizce öğrenmenizi öneririm. Yüksek lisansa başvurun, alese girin bir dahaki dönem ama boş kalmayın. Kafanız meşgul olmayınca bazı düşünceler bırakmıyor peşinizi

10 Mart 2018 16:56

Benim boş geçen 3. yıl oluyor ve ücretli öğretmenlik bile çıkmadı.Önerim eğer yapacak bir iş bulamadıysan otur kpss çalış.

ogrtmnak
Şef
10 Mart 2018 17:07

Kardeşim uluslararası ilişkiler bitirdi. İngilizce ve rusçası var anadili gibi ama iş bulamıyor hem de turizm bölgesinde. İngilizce de çözüm değil artık.

ayhanogretmen, 6 yıl önce

Hocam kariyer net gibi birçok site var. Oraya cv gönderin, jooble'a (google'ın bir sitesi) da size uygun işler geldiğinde haber vermesi için mail adresinizi bırakın. Onun dışındaki önerim bilmiyorsanız ingilizce öğrenmenizi öneririm. Yüksek lisansa başvurun, alese girin bir dahaki dönem ama boş kalmayın. Kafanız meşgul olmayınca bazı düşünceler bırakmıyor peşinizi

10 Mart 2018 17:23

İngilizceyi akademik kariyer için önermiştim

ogrtmnak, 6 yıl önce

Kardeşim uluslararası ilişkiler bitirdi. İngilizce ve rusçası var anadili gibi ama iş bulamıyor hem de turizm bölgesinde. İngilizce de çözüm değil artık.

Passiflora2018
Aday Memur
10 Mart 2018 22:01

İstanbulda ismek e başvuru yaptım bakalım inşallah teşekkür ederim

regulartiming, 6 yıl önce

Hocam Halk Eğitim Merkezlerinde çalışabilirsiniz,okullarda dersten sonra kurs verebilirsiniz örneğin

Passiflora2018
Aday Memur
10 Mart 2018 22:03

Kariyerde çok yere başvurdum özel okullara ama cv mi inceleyen bile olmamış. Diğer siteye bakıcam ama not ettim. Alese girdim geçen bahar dönemi 86 aldım marmaraya başvurmuştum olmadı ama onu değerlendirmek istiyorum ben de. Çok teşekkür ederim

ayhanogretmen, 6 yıl önce

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
10 Mart 2018 22:08

kardeş illa biri gelip sana iş verecek diye bekleme kendi alternatifini oluştur. mutlu olmanın tek yolu bana biri bir şey verecek diye beklememektir. dünyada bin çeşit iş var. bir tane sektörde tutundun mu geçinir gidersin. asgari ücrete veya biraz fazlasına millete hizmet etme zaten öğretmene asla doğru düzgün iş vermezler.

ogrtmnak
Şef
10 Mart 2018 22:25

Çoğu yer deneyim ya da referans arıyor. Ben de özel okullara internetten hatta elden cv ile bile başvurdum dönen yok. Mağazaya da gittim sen bizde durmazsın deyip ona da almadılar. Binbir türlü iş var ama keşke herkes kendi bildiği işi yapabilse. Kimse kendi işini yapamadığı için çoğu alanda gerideyiz. Al birini vur ötekine hesabı.

dundarbeyguneribey, 6 yıl önce

kardeş illa biri gelip sana iş verecek diye bekleme kendi alternatifini oluştur. mutlu olmanın tek yolu bana biri bir şey verecek diye beklememektir. dünyada bin çeşit iş var. bir tane sektörde tutundun mu geçinir gidersin. asgari ücrete veya biraz fazlasına millete hizmet etme zaten öğretmene asla doğru düzgün iş vermezler.

10 Mart 2018 22:50

Ne demek hocam ben de işsizim ve işsizlik sektöründe ilk senemi yüksek yaparak telafi etmeye çalışıyorum :) hepimizin başında bu dert. Eğer elimizden bir şey gelmiyorsa kendimizi ilgi duyduğumuz alanlarda eğitmekten başka çare kalmıyor. Alesiniz de çok yüksekmiş maşallah. YLSY deneyebilirsiniz o puanla. Ama çıkar mı bilemiyorum tabi

Passiflora2018, 6 yıl önce

Kariyerde çok yere başvurdum özel okullara ama cv mi inceleyen bile olmamış. Diğer siteye bakıcam ama not ettim. Alese girdim geçen bahar dönemi 86 aldım marmaraya başvurmuştum olmadı ama onu değerlendirmek istiyorum ben de. Çok teşekkür ederim

Passiflora2018
Aday Memur
10 Mart 2018 23:19

Evet ben de çok alakasız yerlere başvurduğumda sen öğretmensin çok durmazsın çıkacak adamı miye alayım diyolar :/

ogrtmnak, 6 yıl önce

Çoğu yer deneyim ya da referans arıyor. Ben de özel okullara internetten hatta elden cv ile bile başvurdum dönen yok. Mağazaya da gittim sen bizde durmazsın deyip ona da almadılar. Binbir türlü iş var ama keşke herkes kendi bildiği işi yapabilse. Kimse kendi işini yapamadığı için çoğu alanda gerideyiz. Al birini vur ötekine hesabı.

Passiflora2018
Aday Memur
10 Mart 2018 23:23

Tabi öyle beklemiyorum zaten çok yere başvurdum özel ders için sitelere üye oldum bekliyorum yani bu süreçte işaret dili ve diksiyon kursuna gidiyorum kendimi geliştirip şansımk arttırmak için

dundarbeyguneribey, 6 yıl önce

Passiflora2018
Aday Memur
10 Mart 2018 23:57

Ailem de sürekli aynı şeyi söylüyor. Bi de sen başka bi iş yapamazsın diyolar alttan alttan .. Hiç gücüm yok ama farkındayım tekrar hazırlanmam pes etmemem gerekiyor

HakkanPasha, 6 yıl önce

Benim boş geçen 3. yıl oluyor ve ücretli öğretmenlik bile çıkmadı.Önerim eğer yapacak bir iş bulamadıysan otur kpss çalış.

ogrtmnak
Şef
10 Mart 2018 23:58

Evet hocam ne yazık ki :((

Passiflora2018, 6 yıl önce

Evet ben de çok alakasız yerlere başvurduğumda sen öğretmensin çok durmazsın çıkacak adamı miye alayım diyolar :/

11 Mart 2018 11:39

Halk eğitimden kurslar aç hocam. Okuma yazma kursuna yönel bir kaç kursiyerle açabiliyorsun. Hızlı okuma kursu açabilirsin. Yabancılara Türkçe öğretimi kursu açabilirsin

lazybee
Memur
11 Mart 2018 14:48

Benim bos gecen4. senem gecen sene mulakar davasina bekledim orda da hakkimi caldilar haram zikkim olsun.artik is aramaktan vazgectim.Turkcr ogretmeni olarak halk egitime basvurun bence

hehangibirkimse
Aday Memur
12 Mart 2018 16:18

arkadaşlar ne bu tükenmişlik, ben 32 yaşında memur oldum, eşim de 37 yaşında öğretmenlik için çalışıyor . branşından da 50-100 kişi alınıyor. hayat mücadeleyle güzeldir. pes etmek yok.

Passiflora2018
Aday Memur
13 Mart 2018 15:21

Doğru söylüyosunuz ben de kendimi toparlicam inşallah

hehangibirkimse, 6 yıl önce

arkadaşlar ne bu tükenmişlik, ben 32 yaşında memur oldum, eşim de 37 yaşında öğretmenlik için çalışıyor . branşından da 50-100 kişi alınıyor. hayat mücadeleyle güzeldir. pes etmek yok.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi