Editörler : Pangaea
12 Şubat 2019 18:35

Digital ortamda evrak yükleme isleminin detayları

değerli arkadaşlar milli eğitim bakanlığı daha önce yaptığı uygulamayı daha da geliştirerek tüm evrakların digital ortamda yüklenmesinin önünü açtı . öncelikle belirteyim ki bu tamamen işlemlerin hızlanması için yapılan uygulamadır 1. güvenlik soruşturması formu ıslak imza atılıp taratilarak sisteme yüklenecektir 2. atandiginiz ilin milli eğitim müdürlüğü es zamanlı olarak yuklediginiz evrakı kontrol edip onay verecek atanma işlemleriniz başlayacaktır . zannedilenin aksine yuklediginiz gün başta güvenlik soruşturması olmak üzere işlemleriniz hemen baslatilacaktjr . 3. elden evrak götürmek ile sisteme yüklemek açısından bir fark bulunmamaktadır . zaten atama kararnamesinden sonra bu evraklar sizden talep edilecektir . 4. milli eğitim bakanlığı bu sayede atanan adayların evrak teslimi için uzun yol gitmesini ve geçen süreyi engellemistir her türlü sorunuza cevap vermeye hazirim

İvan Dimitriç
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:39

Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi yerine e devlet mezun belgesi yukleyebiliyor muyuz hocam ? Bi bilginiz var mi

Ahmettim
Kapalı
12 Şubat 2019 18:42

1) gs formunu bilgisayardan doldurcaz. Cikti alcaz. İmza atip resim yapistircaz. Sonra taratacaz ve sisteme yukleyecez oyle mi hocam.

Yani imza ve resim de olacak de mi?

Ahmettim
Kapalı
12 Şubat 2019 18:43

2) evraklari renkli tarayalim de mi hocam?

Bu soru sacma oldu ama olsun :)

Bldmrve
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:44

Bu bilgilerin doğruluğuna ne derece güvenebiliriz sakın beni yanlış anlamayın sadece ona göre yol izleyeceğim ve bu süre sizce çok uzar mı eylüle kalırız diyenler oluyor. Ayrıca çok teşekkür ediyorum bu açıklamayı yaptığınız için.

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:48

Hocam aslını yükleyin .
İvan Dimitriç, 5 yıl önce

Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi yerine e devlet mezun belgesi yukleyebiliyor muyuz hocam ? Bi bilginiz var mi

Ahmettim
Kapalı
12 Şubat 2019 18:48

3)Sistemde bazi belgeler egtm. Fak. Mezunlarini alakadar etmiyor. Onlari ne yapalim? Formasyon belgesi falan..

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:49

Hocam aynen teslim eder gibi hazırlayıp yükleyin . Çünkü sonra istenecek sizden
Ahmettim, 5 yıl önce

1) gs formunu bilgisayardan doldurcaz. Cikti alcaz. İmza atip resim yapistircaz. Sonra taratacaz ve sisteme yukleyecez oyle mi hocam.

Yani imza ve resim de olacak de mi?

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:50

Hocam bilgiler net . herhangi bir sorun yok . başlama tarihinin kesinlikle eylül bulmaz . Nisan ayında başlarsınız . uzatmak isteselerdi elden teslim alalım derlerdi
Bldmrve, 5 yıl önce

Bu bilgilerin doğruluğuna ne derece güvenebiliriz sakın beni yanlış anlamayın sadece ona göre yol izleyeceğim ve bu süre sizce çok uzar mı eylüle kalırız diyenler oluyor. Ayrıca çok teşekkür ediyorum bu açıklamayı yaptığınız için.

ingilic
Kapalı
12 Şubat 2019 18:51

Hocama katılıyorum ve açıklamanızdaki 2. Maddenin dayanağı nedir? İl mem 15 marta kadar bekletip topluca onaylayamaz mı? Bu sebepten elden versek daha çabuk emniyete iletilir mi güvenlik soruşturmamız?
Bldmrve, 5 yıl önce

Bldmrve
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:51

inşAllah hocam

lionteachermat, 5 yıl önce
Hocam bilgiler net . herhangi bir sorun yok . başlama tarihinin kesinlikle eylül bulmaz . Nisan ayında başlarsınız . uzatmak isteselerdi elden teslim alalım derlerdi

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:52

Hocam zaten onlar zorunlu belge niteliğinde değil boş bırakabilirsiniz . sistem onay verecektir
Ahmettim, 5 yıl önce

3)Sistemde bazi belgeler egtm. Fak. Mezunlarini alakadar etmiyor. Onlari ne yapalim? Formasyon belgesi falan..

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:54

Hocam 15 Marta kadar bekletmez. Çünkü herhangi bir eksik olursa sizinle irtibata gecilmeli. Il Milli Eğitim Atama bölümü online olarak görüp onayliyor. onlar için de sistem kolaylik sağladı
ingilic, 5 yıl önce
Hocama katılıyorum ve açıklamanızdaki 2. Maddenin dayanağı nedir? İl mem 15 marta kadar bekletip topluca onaylayamaz mı? Bu sebepten elden versek daha çabuk emniyete iletilir mi güvenlik soruşturmamız?

ingilic
Kapalı
12 Şubat 2019 18:55

Hocam güvenlik soruşturması mesele. Belgeyi yüklediğimizde kısa süre içinde başlayacağını nereden bileceğiz? Bu il mem son güne kadar bekletip hepsini topluca onaylamaya kalkarsa bizim soruşturmalar 15 marttan önce başlamaz. En kritik soru bu şu an.

ingilic
Kapalı
12 Şubat 2019 18:56

Haklısınız hocam büyük kolaylık dediğiniz gibi, ama bu onay işi soru işareti. Ne zaman onaylar? Sisteme yükler yüklemez kısa süre içinde mi yoksa son yükleme tarihine kadar bekler mi topluca yollamak için.
Hocam 15 Marta kadar bekletmez. Çünkü herhangi bir eksik olursa sizinle irtibata gecilmeli. Il Milli Eğitim Atama bölümü online olarak görüp onayliyor. onlar için de sistem kolaylik sağladı

Karzen
Aday Memur
12 Şubat 2019 18:58

Sağlık kurulu raporunu nasıl yüklicez

mcartfzk
Aday Memur
12 Şubat 2019 19:01

Arkadaşlar mrb ben sisteme giriyorum ama bir form göremiyor. Pansiyonlu okul öğrenci anketi çıkıyor.

emretavus
Şef
12 Şubat 2019 19:02

Hocam .jpg formatı dosya yüklerken kabul ediliyor sistemde. Yani tüm evraklar hazır olduğunda hepsinin tek tek fotoğrafını çekip yükleyebilir miyiz?

kartal3800
Aday Memur
12 Şubat 2019 19:03

arkadaşlar bu güvenlik soruşturmasında 18 yaşından büyük çocuklar yazıyor ya oraya 18 yaşından küçük olan kardeşlerimizi yazmıyoruz değil mi

lionteachermat
Aday Memur
12 Şubat 2019 19:03

Hocam güvenlik soruşturması ikamet ettiğiniz il emniyet müdürlüğüne posta ile gönderildiği için toplu gönderim olmaz . onaylandığı gün posta ile İl emniyete gönderilir yani son güne birakirlarsa zaten is yoğunluğu olur ki hiç bir il mem bunu yapmaz
ingilic, 5 yıl önce
Hocam güvenlik soruşturması mesele. Belgeyi yüklediğimizde kısa süre içinde başlayacağını nereden bileceğiz? Bu il mem son güne kadar bekletip hepsini topluca onaylamaya kalkarsa bizim soruşturmalar 15 marttan önce başlamaz. En kritik soru bu şu an.

ingilic
Kapalı
12 Şubat 2019 19:05

Hocalarım kırtasiyelere gittiğinizde ben belge taratmak istiyorum dediğiniz takdirde belgelerinizi tarar, size hazır pdf şeklinde sunar. Flaşınızı alıp giderseniz orada taratılan belgeleri flaşınıza atıp sisteme yükleyebilirsiniz. Telaş yapmayın. Çok basit bir işlem.
Toplam 160 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi