Editörler : swat3410
25 Haziran 2007 19:32

Polis memuru, istihbarat'a nasıl geçer?

slm.arkadaşlar ben yeni polis bir memurum.hayalim hep istihbaratta çalışmaktı.tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.istihbarata nasıl geçebilirim.ayrıca bu şubenin işleyişi hakkında bilgisi olan varmı.

korkmaztürk
Şube Müdürü
25 Haziran 2007 22:11

Alpturk-64 doğru söylemiş,teşkilatta istihbarata geçmek için torpil,hemşericilik gibi bir çok vasfa gerek yoktur,atış,spor yazılı ve zeka seviyesini tespit için sınav yaparlar sınavda başarılı olursan istihbarata geçersin.İstihbaratta çalışan tüm arkadaşlar böyle zor bir aşamadan geçtikleri için uygun kişilerin istihbaratta çalıştıklarını,sınavda başarısız olanlarında diğer birimlerde çalıştıklarını zannederler. yazımdan da anlayacağın gibi istihbaratta çalışmayan bir personel olarak sana yardımcı olamayacağım.

safran81
Aday Memur
25 Haziran 2007 23:35

atış,spor yazılı ve zeka seviyesini tespit için sınav yaparlar sınavda başarılı olursan istihbarata geçersin FAKAT TORRRRRRRRRRRRRPİLİN VARSA KİMSEDE HİKAYE ANLATMASIN.HERKESİN AYNI SEVİYEDE BASLADIĞI İŞTE 2AYLIK MEMUR NASIL OLUYORDA İSTİHBARATA GECERKİ SENİN DAHA YAZIDAN HABERİN OLMADAN SEÇİLMİŞLER SEÇİLİR ZATEN:)))

busra84
Aday Memur
26 Haziran 2007 18:30

benim anladığım bu iş için yapabileceğim hiçbirşey yok,öylemi.bu konuda istihbaratta çalışan arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirse sevinirim...

psyduck
Aday Memur
26 Haziran 2007 19:31

merhabalar.

istihbarat giriş iki şekilde olur. birincisi polis okulnda iken İstihbarat daire başkanlığından yetkililer gelir ve okulda mülakat sınavı yapılır, okuldaki sizden sorumlu personeldende hakkınızda bilgi alınarak uygun şartları taşıyanlar hakkında tahkikat başlatılr ve durumu uygun olan kişiler göreve başladıktan sonra ikinci bir möülakat ve yazılı sınav için çağrılırlar. bvu sınavları başaranlar ihtiyaç sayısına bağlı olarak istihbarata alınır.

ikinci yol ise göreve başladıktan sonra size istihbaratta çalışan ve orada kendisine tam güven sağlamış bir personelin önermesi ile olur. yani buna torpilde diyebiliriz ;)

polman_33
Şef
27 Haziran 2007 13:00

TORPİLLE

busra84
Aday Memur
27 Haziran 2007 16:41

arkadaşlar o zaman benim istihbaratçı olmam imkansız gibi görünüyor.

busra84
Aday Memur
27 Haziran 2007 16:51

bu durumda benim istihbarata geçmem imkansız gibi görünüyor.

nilyam
Şef
27 Haziran 2007 19:19

hımmmmmm istihbarat evet valla bilmem amma en pasif olan okul arkadaşlarımız arasından ve ebeveyinleri böyük yerde olupta nokta gidenleri görünce... ne düşüneceğimizi bilemedik, okulu da derece ilede bitirmemize rağmen çevikte görevlendirildim ve halen çalışmanın bir getirisi var mı yok mu? anlamış degilimmm. görev nedeniyle malül kaldım. şehit nedir GAZİ nedir görev malülü nedir anlayamadım. Olayla ilgili evrak toplamakta bile zorlandım.Hizmet vermesi için teşkilatlanan yerlerin önce hizmet beklediklerini gördüm. Ve anlatabilecek birini bulmakta bayağı zormuş yani. İnsan yaşayınca öğreniyor amma yıllarımız zihnimizi, heyacanımızı yiyiyor. Neyse hayırlısı kısmet değilmiş diyor kendimizi rehabilite ediyoruz...

srd.seckin
Aday Memur
27 Haziran 2007 21:53

Slm busra

Ben de çok istemiştim ama.....

Bu işin torpili falan yok. eğer çok istiyosan bu konuyu burda değil kendi müdürünle konuşman gerekirdi. Yani kusura bakma ama istihbaratçıları internetten seçmezler. Fakat Alptürk kardeşimin de dediği gibi mimlemenin yapılması gerekir. Bunun içinde bazen okullarda bazen de brimlerden alımlar olur. Mesela benim tek şanssızlığım istanbula gidememekti. Fakat çok istiyosan bunu bence öncelikle amirlerinle ve müdürünle konuşlman gerekir.

erdalefe
Kapalı
27 Haziran 2007 22:03

seckin haklı internetten olmaz bu iş.görev yaptıgın ildeki subeye git abilerinden ablalarından bilgi al.burda bu konuda kimse sana cevap vermez.sen nerde görev yapıyorsun hangi ilde?

Dogan1973
Aday Memur
28 Haziran 2007 10:50

istihbarata geçmek için hiç bir şey yapmana gerek yok, sağlam bi dayı bul yeter istediğin yere geçersin.

KaosS360
Şube Müdürü
28 Haziran 2007 13:05

ya benim bi arkadaşı çağırdılar mülakata 2006 mezunu formlar falan 2-3 sene beklersin dediler hikaye yani geçebilmek

mustafa2611
Aday Memur
03 Temmuz 2007 11:55

BİRİNCİSİ SAĞLAM BİR DAYI BUL HER İŞİ O HALLEDER İKİNCİSİ EĞER ŞANSIN VARSA POLİS OKULUNDAN SEÇERLER ODA SINIFLAR AMİRİNE İYİ TAKLA ATARSAN SINAV FALAN HİKAYE BEN 15 SENEDİR ÇALMADIĞIM KAPI KALMADI

istihbarat giriş iki şekilde olur. birincisi polis okulnda iken İstihbarat daire başkanlığından yetkililer gelir ve okulda mülakat sınavı yapılır, okuldaki sizden sorumlu personeldende hakkınızda bilgi alınarak uygun şartları taşıyanlar hakkında tahkikat başlatılr ve durumu uygun olan kişiler göreve başladıktan sonra ikinci bir möülakat ve yazılı sınav için çağrılırlar. bvu sınavları başaranlar ihtiyaç sayısına bağlı olarak istihbarata alınır.

hokuspokus
Şube Müdürü
03 Temmuz 2007 22:21

arkadaşlar karton değiğiniz ne ya.eğer dinci demek istiyorsanız.hiç zannetmiyorum.çünkü istihbarat birimi gördüğüm kadarıyla emniyet teşkilatının en asortik birimi..yanılıyormuyumki..

polis_kürşat
Aday Memur
10 Temmuz 2007 19:02

belkide cok konustuğunuz için sizi almıyolardır fısfısa bayanlardan bahsediyom dedikodu hesabııı yaniii

cemrecim
Aday Memur
11 Temmuz 2007 13:36

Arkadaşım istihbarata geçmen pek mümkün görünmüyor.çünkü artı eskisi gibi diğer birimlerden alıp o birime vermiyorlar.ancak okulda seçilenler geçebiliyor.Bende bir istihbaratçıyım.Hayırlı görevler.

12 Temmuz 2007 22:14

büsra hanım daha önce polis eşi bir eğitimci oldugunuzu söylemişsiniz yaklasık bir ay önce belki o kadar bile değil.şimdi yeni bir memur diyorsunuz?bu tezatlıgı anlamadım.ya eşinizle beraber kullanıyorsunuz bu niki yada art niyet taşıyorsunuz?

lingidi
Memur
17 Temmuz 2007 23:50

27 yaşından önce üniversite bitir askere git gel çok istiyosan MİT e başvur ama nette ben istihbaratçı olacam diyen birini alırlar mı? bilemem ben isitihbaratçı değilim olmak isteseydim MİTten başka birime başvurmazdım ama her ne olursan ol birazda KETUM ol

ciko10
Kapalı
24 Temmuz 2007 15:06

güncel

ciko10
Kapalı
25 Temmuz 2007 13:41

:)mrbb

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler