Editörler : Pangaea

Osene
Aday Memur
16 Temmuz 2019 14:11

3.oncul homojen olmaliydi hocam
Ortamkaynak, 5 yıl önce

Evet hocam benim de cevabım bu ikisiydi.

I.Yönerge eklenmeli

II. Yerleri değişmeli

III. -------

Diğer 3.öncülü hatırlayamadım.

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 14:46

evet 3.homojendi
Osene, 5 yıl önce

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 14:48

evet yonerge eklenmeliydi ama yerleri neden değişsin ki sınavda da çok takıldım
Osene, 5 yıl önce

Ortamkaynak
Aday Memur
16 Temmuz 2019 14:55

Sol sütunda madde köklerinin ve sağ sütunda cevapların yer aldığı iki sütunlu eşleştirme maddelerinden oluşan testlere eşleştirme testleri denilmektedir.

Homojenlik hususu doğrudur ancak zaten soruda ya ülkelerin başkenti soruluyor ya da bir şehir soruluyordu zaten homojendi. Ama ösym I,II, III diyebilir doğru cevap olarak.

trkçrkn, 5 yıl önce
evet yonerge eklenmeliydi ama yerleri neden değişsin ki sınavda da çok takıldım

Osene
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:02

1,2,3 yoktu hocam siklarda
Ortamkaynak, 5 yıl önce

Sol sütunda madde köklerinin ve sağ sütunda cevapların yer aldığı iki sütunlu eşleştirme maddelerinden oluşan testlere eşleştirme testleri denilmektedir.

Homojenlik hususu doğrudur ancak zaten soruda ya ülkelerin başkenti soruluyor ya da bir şehir soruluyordu zaten homojendi. Ama ösym I,II, III diyebilir doğru cevap olarak.

Ortamkaynak
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:18

Bir de işyerlerine zamanında gelen çalışanlarına yol masrafını ay sonunda yatıran patron sorusu vardı.

I. Haftanın birinci üçüncü ve beşinci günlerinde zamanında gelenlerin yol masrafını ay sonunda veriyordu (Sabit Aralıklı)

II. Haftanın belirsiz günlerinde kontrol edip gelenlerin parasını ay sonu veriyordu (Değişken aralıklı)

II. 1 ay boyunca en çok zamanında gelen personelin yol masrafını ay sonunda ödüyordu. ( Değişken oranlı)

Hangisi en fazla etkili olur sıralaması? Pekiştirme tarifelerini yanında yazmıyordu ben yazdım yanlış da olabilir.

Benim cevabım: III-II-I

Osene
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:34

bende 3,2,1 yaptim hocam aynen yazdiginiz sekilde yani
Ortamkaynak, 5 yıl önce

Bir de işyerlerine zamanında gelen çalışanlarına yol masrafını ay sonunda yatıran patron sorusu vardı.

I. Haftanın birinci üçüncü ve beşinci günlerinde zamanında gelenlerin yol masrafını ay sonunda veriyordu (Sabit Aralıklı)

II. Haftanın belirsiz günlerinde kontrol edip gelenlerin parasını ay sonu veriyordu (Değişken aralıklı)

II. 1 ay boyunca en çok zamanında gelen personelin yol masrafını ay sonunda ödüyordu. ( Değişken oranlı)

Hangisi en fazla etkili olur sıralaması? Pekiştirme tarifelerini yanında yazmıyordu ben yazdım yanlış da olabilir.

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 15:34

evet öyleydi
Ortamkaynak, 5 yıl önce

ugurss944
Aday Memur
16 Temmuz 2019 16:55

gösterip yaptırmaymış

Ortamkaynak
Aday Memur
16 Temmuz 2019 17:20

58 Doğru 2 Boş 20 Yanlış :(

faruk coms
Aday Memur
16 Temmuz 2019 18:13

nası yok

memurolm, 5 yıl önce

reyiz beyaz şapka yok ama şıklarda da yoktu galiba beyaz şapka

16 Temmuz 2019 18:13

67 doğru 13 yanlış😔

16 Temmuz 2019 18:29

16 yanlış

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 18:36

netleri kontrol edinceye kadar elimi dişlemekten parcaladım 11 yanlış 5 boş 64 dogru geriye 61 netim kaliyor. gecen sene bile 70 net yaptim kahretsin bu nasil bir sey herkesin cok yanlisi hesaplama robotundan hesaplayinca bu netlerle p10 81 geliyor sizce alanda kurtarabilir miyim lütfen biri güzel bi sey soylesin
16 Temmuz 2019 18:39

Tabii ki kurtarırsınız hocam, önemli olan alan zaten. %50 etkiliyor. Moralinizi bozmadan çalışmaya devam edin, kaldı ki cevaplarınızı yanlış hatırlıyor olabilirsiniz, beklediğinizden daha iyi sonuç alabilirsiniz.

trkçrkn, 5 yıl önce
netleri kontrol edinceye kadar elimi dişlemekten parcaladım 11 yanlış 5 boş 64 dogru geriye 61 netim kaliyor. gecen sene bile 70 net yaptim kahretsin bu nasil bir sey herkesin cok yanlisi hesaplama robotundan hesaplayinca bu netlerle p10 81 geliyor sizce alanda kurtarabilir miyim lütfen biri güzel bi sey soylesin

Tarasbulba35
Kapalı
16 Temmuz 2019 18:44

57 netim var 59 ustu kalbur ustu olur sinav haince zordu

16 Temmuz 2019 18:47

Ben de geçen yıldan daha kötü yaptım. Nerden baksan 1 senelik fazladan çalışma var. Sorular bana tuhaf geldi, ikileme düştüm hep çözerken

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 18:55

hocam hatirlayamadigim iki tane var onlar dogru olsa bile 63 netim falan olur. ama robot 2017'de 70'li netlere 81 simdiyse 61 nete 81 puan gosteriyor ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Herkes perişan oldu
bertrand eğri çifti, 5 yıl önce

Tabii ki kurtarırsınız hocam, önemli olan alan zaten. %50 etkiliyor. Moralinizi bozmadan çalışmaya devam edin, kaldı ki cevaplarınızı yanlış hatırlıyor olabilirsiniz, beklediğinizden daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Padarsteiger
Aday Memur

56,50 net, alan ingilizce bakalım napacaz :D

h-time
Aday Memur

sınav zordu arkadaşlar beklediğinden az yapanlar üzülmesin, ortalamalar düşecektir. geçen sene ki gibi yüksek yapamamanız normal çünkü benim tadınığım dersane hocaları bile bazı sorularda cevaptan emin olamadı. çok ters köşe ve ince bilgi soruları vardı.

ayrıca bazı insanlar var bu memurlar.net'te. hayatta hiçbir başarıları olmayan, insanların sevmediği, kişilikleri sorunlu bazı tipler memurlar.net'e gelir insanların moralini bozmak için yalan yanlış istatistikler sallar, çok kolaydı 70 üstü yaptım der vs.vs. bu tiplere itibar etmeyin, geç köşede havla deyin. bunların hayattaki tek atraksiyonu burada milletin moralini bozabilmek, dünyaları o kadar küçük ki bu kötülükle kendilerini tatmin etmeye çalışırlar.

sonuç olarak üzülmeyin, alan da her şey telafi edilir, eğitim de geçen sene 60 altı yapmak kötüydü ama bu senenin 55'i geçen senenin 60'ına denk olur.

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi