Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Mart 2023 15:56

27 martta okullar açılır mi?
arkadaşlar 4 ilde okullar kapali sizce açılır mı ?

Feldmareşal
Aday Memur
15 Mart 2023 20:10

Bence açılmaz. İnsanların kalacak yeri yok. Çoğu kişi il dışına çıkmış. Barınma problemi halledilmeden okullar açılsa kim gelecek? Benim mesela evimin içine bomba atılmış gib okullar açılsa ben ailecek nerede barınacağım ve nasıl okula gideceğim?

Kagiş
Müsteşar
15 Mart 2023 20:34

Açılır, açılması lâzım! Konteynerler getirilir okul gibi kullanılır. Personele de yer temin edilir.

15 Mart 2023 21:00

Açılsa nolucak o psikoloji ile ne ders anlatılır ne ders dinlenir...
Kagiş, 1 yıl önce

Açılır, açılması lâzım! Konteynerler getirilir okul gibi kullanılır. Personele de yer temin edilir.

b3rn4
Müsteşar
15 Mart 2023 21:07

O bölgede yaşayan yakınım sağlam okul kalmadığını olanların da resmi başka kurumlar tarafından kullanıldığını öğrencilerin neredeyse tamamının nakil isteyip gittiğini o yüzden açılmasını imkansıza yakın gördüklerini söyledi.

Kagiş
Müsteşar
15 Mart 2023 22:09

Açarlarr aga, a-çar-larrr!

morisco_1982, 1 yıl önce

Sc.ener
Aday Memur
15 Mart 2023 22:16

Öğretmenlerin çoğu evlerine giremiyor. Konteyner temin edilmesi lazim o da zor. Çadırı bile ancak ayarladilar. 27 martın öteleneceğini düşünüyorum ben. Konteyner ayarlansa şahsen giderim, hepimiz okulumuzu özledik

15 Mart 2023 23:13

ÖSYM sınav bile yapmazken okullar nasıl açılacak bilmiyorum

soldierteacher
Kapalı
15 Mart 2023 23:37

bize açılabilir dendi ama nasil olacak bilmiyoruz
köyörtmeni, 1 yıl önce

ÖSYM sınav bile yapmazken okullar nasıl açılacak bilmiyorum

Braweheart01
Daire Başkanı
15 Mart 2023 23:58

Ben Adana'dayım burada da açılmaz dendi açıldı kimse gelmez dendi sınıfım 34 kişiydi ilk gün 12 kişi geldi 3. gün gelen öğrenci sayısı 20 yi geçti.

Orada da okullar açılır diğer kurum personelleri çalışıyor onların çocukları için en çok isteniyor zaten tüm devlet memurları çalışırken öğretmenler de görev yerinde olması gerekir okul olmasa bina ve öğrenci olmasa dahi görev yerinde bir şekilde bulunmak gerekir. Orada görevli asker polis doktor hemşire diğer devlet memurları nasıl çalışıyorsa öğretmenler de aynı şekilde işinin başında olmalılar.

adayasci
Aday Memur
16 Mart 2023 02:04

Açılmasın mı okullar
morisco_1982, 1 yıl önce

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
16 Mart 2023 08:40

Tamam.

Braweheart01, 1 yıl önce

Ben Adana'dayım burada da açılmaz dendi açıldı kimse gelmez dendi sınıfım 34 kişiydi ilk gün 12 kişi geldi 3. gün gelen öğrenci sayısı 20 yi geçti.

Orada da okullar açılır diğer kurum personelleri çalışıyor onların çocukları için en çok isteniyor zaten tüm devlet memurları çalışırken öğretmenler de görev yerinde olması gerekir okul olmasa bina ve öğrenci olmasa dahi görev yerinde bir şekilde bulunmak gerekir. Orada görevli asker polis doktor hemşire diğer devlet memurları nasıl çalışıyorsa öğretmenler de aynı şekilde işinin başında olmalılar.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2023 10:46

Bunu kimse net bilemez. Maddi sebeplerden dolayı açılması gerekiyorsa açarlar. Kimseyi dinlemezler.

Van depreminde esnaf bittik dedi şikayetlerin ardı arkası kesilmedi. Şak diye açtılar okulları. Bir anda kendimizi bomboş okullarda bulduk. 1 ay sonra da öğrenciler gelmeye başladı

Kagiş
Müsteşar
16 Mart 2023 13:45

Ne oldu zoruna mı gitti!! Terbiyeni takın! Sarf ettiğin o sözü de iade ediyorum. 27 Mart'ta iyi dersler.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
16 Mart 2023 14:31

Hangi okul? Okul kaldı mı ki. Çadırlara, konteynerlere çocukları tıkıp daha da psikolojilerini bozmaktan başka işe yaramaz.

özTÜRK12
Memur
16 Mart 2023 18:03

27 martta açma ısrarı niye özellikle Hatay gibi bir ili açarlsa gerçekten çok şaşırım evet hayatın normalleşmesi eğitimin normalleşmesiyle olur ama şartlar oluşmadan açmak ne kadar doğru bilmiyorum

kutlay7
Daire Başkanı
17 Mart 2023 01:28

Hatay-Maraşi Adanayla,Van depremiyle kiyaslamamak lazim.Osmaniyedeyim acildi,bircok arkadasin barinma sorunu var.Hatay-Maras icin acilmasi cok zor

Neşe.Zeynep
Aday Memur
17 Mart 2023 16:12

Depremde ailesini kaybedenlere de tayin hakkı

verilsin. İkimizde öğretmeniz.

Eşimin anne baba abisi ve yeğenimizi aynı

evde kaybettik. Evimiz ağır hasarlı psikolojimiz bozuk.Ben ise depremde kolumu kırdım.

Tayin hakkı istiyoruz.sesimizi duyun lütfen

kuk-sol
Memur
18 Mart 2023 22:52

Bence açılmalı öğrenciyi bahane edip durmayın, en azından süreli olarak öğretmenler eğitim olmasada orada yardım ve diğer iş ve işleyişlerde buluna bilirler, deprem bölgesinden diğer illere giderek keyfi alem yapmanın anlamı yok, polis çalışıyor asker çalışıyor sağlıkçı çalışıyor, ayrıca deprem illeri hariç diğer illerdeki kamu görevlilerinin suçu ne zorla gönderiliyorlar, orada günlerce rezil oluyorlar, hiç kimse kusura bakmasın

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
19 Mart 2023 00:00

Zaten anne-baba vefatı için tayin hakkı verildi.

Neşe.Zeynep, 1 yıl önce

Depremde ailesini kaybedenlere de tayin hakkı

verilsin. İkimizde öğretmeniz.

Eşimin anne baba abisi ve yeğenimizi aynı

evde kaybettik. Evimiz ağır hasarlı psikolojimiz bozuk.Ben ise depremde kolumu kırdım.

Tayin hakkı istiyoruz.sesimizi duyun lütfen

ogretmenim2
Aday Memur
19 Mart 2023 14:44

"Bahane" edip durmayın mı? Diğer illere gidip keyfi alem yapmak mı? Diğer illerde çalışılanların zorla görevlendirilmesi mi? Rezil olmaları mı?

Siz meselenin farkında değilsiniz, yaşananlardan haberdar değilsiniz sanırım. Olayın vahameti o kadar fazla ki yakınlarının evine misafir olmak için giden insanlar belli bir süre sonra misafirine rahatsızlık vermemek adına geri dönüp çadırda yaşamaya devam etti.

Zahmet edip sınıf mevcutlarına baksanız da nakil aldıran öğrenci sayısını bir görseniz. Yarıdan fazlası nakil aldırıp gitti. Öğretmenlerin hepsine konteyner ayarlanmasının sorunu çözmeyeceğini bir tek siz bilmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Pardon, şimdi öğrenmiş oldunuz.

kuk-sol, 1 yıl önce
Bence açılmalı öğrenciyi bahane edip durmayın, en azından süreli olarak öğretmenler eğitim olmasada orada yardım ve diğer iş ve işleyişlerde buluna bilirler, deprem bölgesinden diğer illere giderek keyfi alem yapmanın anlamı yok, polis çalışıyor asker çalışıyor sağlıkçı çalışıyor, ayrıca deprem illeri hariç diğer illerdeki kamu görevlilerinin suçu ne zorla gönderiliyorlar, orada günlerce rezil oluyorlar, hiç kimse kusura bakmasın
Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi