Editörler : Lanet
28 Ağustos 2019 15:14

Üniversitede teknikerlik yaparken aynı yerde mühendislik okumak

Evet arkadaşlar bulunduğum üniversitede tekniker olarak görev yapıyorum. dgs ye girdim ve iyi bir puan aldım muhtemelen mühendislik kazanıcam idarenin bana okuyamazsın deme durumu var mı? Görev yerim zaten okul yani okurken aynı zamanda görev yerimde bulunmuş olucam bana ulaşmaları kolay, eğer olur da karşı çıkarlarsa nasıl bir tavır sergilemeliyim sizce ?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Ağustos 2019 09:26

Hocam takıntılı değillerse karşı çıkmayacaklardır. Genelde üniversitelerde bu durum kabul görür. Okuyana yardımcı olurlar pek karışmazlar. İşleri aksatmadan derslere gidip gelmene izin vereceklerdir büyük ihtimalle. Ancak diğer durumda tabi ki idarenin seni mesai saatleri içinde göndermeme gibi bir yetkisi var.

gardereli
Şef
29 Ağustos 2019 11:00

Üstadım amirimiz izin verdiği sürece sıkıntı olmaz, okursunuz ancak şöyle bi durum var. Normal şartlar altında memur işi haricinde görev yerini terkedemez. 8 saatlik mesaisini görev yerinde geçirmek zorundadır, şimdi siz okuyacaginiz için mesai saatlerinin belli zamanlarında görev yerinde olamayacaksınız. Amir göz yumarsa tabiki sıkıntı olmaz ama biri şikayet eder bunuda belgelendirirse size yaptırım da bulunabilirler. Bununda şöyle basit bi formülü var, amirimiz size ücretsiz mesai yazar bu sayede derse gittiğinizde görev yerinde olmadığınız zamanı mesaiden sonra çalışarak telâfi edersiniz. Illa çalışacaksınız diye bişey yok, kağıt üzerinde sizi mesai de göstersin o da yeter. Diğer türlü eğer sayıştay denetlenmesinde bu tespit edilirse size sıkıntı çıkarabilirler

tsubasa kamil
Şube Müdürü
29 Ağustos 2019 15:35

Hakkımızda hayırlısı umarım sıkıntı çıkmaz. İnsan düşününce eğer görevini aksatmıyorsan neden engel olsunlar diyor ama bakalım ne olacak cevaplar için teşekkürler

gültekin88
Aday Memur
02 Eylül 2019 11:33

Üniversiteler çok farklı kurumlar olduğu için net bir şekilde şöyle olur böyle olur demek yanlış olur. Amirinizle olan diyaloğunuza bağlı olarak çok kolaylık gösterilebilir veya gösterilmeyebilir. Size tavsiyem uyumlu bir şekilde hareket ederek amirinizle bu konuyu çözüme kavuşturmanız.

sinemm_25
Kapalı
02 Eylül 2019 13:26

Böyle bu tarz kurum içinde okuyup bitiren çok var. ama bu tamamen amirin insiyatifiyle olur. Şikayet edildiğiniz takdirde de büyük sıkıntı, soruşturmaya kadar yolu var. Mesai saatlerinde derse nasıl girdin ,nasıl okudun da mezun oldun derler adama ki bu en doğal hakları. yok ikinci öğretim okuyacam derseniz bir şey diyemem.

Sancak35
Aday Memur
03 Eylül 2019 08:53

ikinci öğretim yaz ben amirin olsan göndermem. devlet işi beklemez

tsubasa kamil
Şube Müdürü
03 Eylül 2019 09:28

Devlet işi beklemiyor zaten, işimi yapmayıp onun yerine okuyor değilim. İşim zaten okul binasında ve tekniker olduğum için çalışma saatimi düzenleyebiliyorum. Anlamadan dinlemeden sert yapmayın bu tavır çok yanlış insanlar okusun kendisini geliştirsin vatana millete daha faydalı olsunlar. Ben şahsım adına 30 yıl yat memur zihniyetiyle emekli ol kafasında değilim. Herhangi bir makam yada ünvan sevdam da yok sadece bulunduğum okulda pratik derslere giriyorum çocuklara daha faydalı olmak derdim.

Sancak35, 5 yıl önce

ikinci öğretim yaz ben amirin olsan göndermem. devlet işi beklemez

Sancak35
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:30

ikinci öğretim 5ten sonra kimseye minnet etmeden gidin okuyunsonuçta kendi namvehesabınıza okuyorsun

Sancak35
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:36

ünvanınızı alın okulda akademik kariyer yapın daha faydalı oolursunuz kanımca

tsubasa kamil
Şube Müdürü
03 Eylül 2019 09:42

Okulumda ikinci öğretim olmadığı için birazda mecburiyetten yazdım idarecilerin insafına kaldım artık izin vermezlerse de yapacak bir şey yok. Akademik düşünebilirim dediğiniz gibi ama asıl düşüncem memurluğun getirdiği monotonluktan kurtulup daha yararlı şeyler yapmak.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
03 Eylül 2019 09:45

Hocam kamuda her şey mümkün. Muhtemelen size zorluk çıkarmayacaklardır ancak her şeye hazırlıklı olun diye yazılıyor bunlar. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok tamamen amirlerinize kalıyor ne diyecekleri.

tsubasa kamil, 5 yıl önce

Devlet işi beklemiyor zaten, işimi yapmayıp onun yerine okuyor değilim. İşim zaten okul binasında ve tekniker olduğum için çalışma saatimi düzenleyebiliyorum. Anlamadan dinlemeden sert yapmayın bu tavır çok yanlış insanlar okusun kendisini geliştirsin vatana millete daha faydalı olsunlar. Ben şahsım adına 30 yıl yat memur zihniyetiyle emekli ol kafasında değilim. Herhangi bir makam yada ünvan sevdam da yok sadece bulunduğum okulda pratik derslere giriyorum çocuklara daha faydalı olmak derdim.

haziran22
Aday Memur
05 Eylül 2019 16:27

Bende tekniker olarak atandıktan bir yıl sonra dgsye girmiştim ve iyi puan almıştım. Çalıştığım kurumda mühendislik fakültesinde okuma imkanım vardı. Okumak istediğim bölümün hem örgün hem de ikinci öğretimi vardı. Konuyla ilgili amirimle görüştüğümde ikinci öğretimi yaz örgün okuma, mesai saatlerinde işte olman lazım kendin içinde daha iyi olur dedi.Bende tek tercih yapıp ikinci öğretim yazdım o da geldi. Tek sıkıntım vize finaller gündüz vakti olmasıydı. Onada izin alıp gidiyorudum. Zaten çalıştığım birimle fakülte arası yürüme mesafesi 2 dakikaydı. 2 yıl öncede mezun oldum çok şükür.

tsubasa kamil
Şube Müdürü
06 Eylül 2019 08:41

Tebrikler ... Bende şu anda Uçak mühendisliğini kazandım. Kazandığım fakültede çalışıyorum amirlerimle görüştüm bölümün gecesi olmadığı için beni haklı gördüler ama bir dilekçe yazmamı istediler , dilekçemi rektörlüğe sunup bununla ilgili mesai düzenlemesi falan yapacaklar sanırım. Biraz sıkıntılı bir süreç ama okuyabiliyorken okumak lazım bence.

haziran22, 5 yıl önce

Bende tekniker olarak atandıktan bir yıl sonra dgsye girmiştim ve iyi puan almıştım. Çalıştığım kurumda mühendislik fakültesinde okuma imkanım vardı. Okumak istediğim bölümün hem örgün hem de ikinci öğretimi vardı. Konuyla ilgili amirimle görüştüğümde ikinci öğretimi yaz örgün okuma, mesai saatlerinde işte olman lazım kendin içinde daha iyi olur dedi.Bende tek tercih yapıp ikinci öğretim yazdım o da geldi. Tek sıkıntım vize finaller gündüz vakti olmasıydı. Onada izin alıp gidiyorudum. Zaten çalıştığım birimle fakülte arası yürüme mesafesi 2 dakikaydı. 2 yıl öncede mezun oldum çok şükür.

ulgeribrahim
Memur
22 Kasım 2019 17:05

Üniversitelerde tekiniker maaaşı ne kadar hocam

aslankocero
Memur
29 Kasım 2019 09:39

Yeni işe başlayan bekar için ortalama 4000 TL

ulgeribrahim, 4 yıl önce
Üniversitelerde tekiniker maaaşı ne kadar hocam
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular