Editörler : ayşegül bgm
11 Şubat 2019 17:22

2019'da Atama olmayacak olması gerçeği

Öncelikle merhaba. Yaşım 25 sağlık meslek radyoloji teknisyenliği mezunuyum. Boyum 1.85 kilom 70 taliplerimi bekliyorum(ehehe)

Üniversite okumadım çünkü lise bittiğinde arkadaşlarımın patır patır atanması beni üniversite okumanın gereksiz olduğunu düşündürdü ve bırakmamı sağladı.

Asıl konumuza gelecek olursak yıllardır bu sektörün içinde birisi olarak ve 17 yaşımdan beri bu atamaları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek büyüdüm çünkü ben liseye girerken bana vadedilenşey genç yaşta mezun olacağım ve hayata erken atılacağım yönündeydi. Nitekim öyle olmadı ve hala atama beklemekteyim. Ve tecrübeme ve yıllara dayanarak şu gerçeği rahatlıkla görebiliyorum.

Bu yıl atama olmayacak! Hatta olamaz.

Çünkü sizin de çok iyi bildiğiniz gibi sağlık sektöründe özellikle özel okullardan sonra aşırı bir yığılma söz konusu ve artık yetkililer çarenin atamakla bitmeyeceğini biliyor. Medyada dolaşan 550 bin atanamayan sağlıkçı lafına bakılacak olursa(ki ben daha çok olduğuna inanıyorum) bu bizzat

yetkililer tarafından medyaya servis edilmiş ve artık işin çığrından çıktığını bizlere göstermek hedeflenmiştir.

Konuyu toparlayacak olursak ne bu sene ne de gelecek senelere atama olmayacak olsa da

artık kimseyi tatmin etmeyecektir. Bu yazı tamamen şahsi düşüncem tarafından ve tahmin üzerine yazılmıştır.(umarım başıma bi iş gelmez)

Dionisus1
Kapalı
11 Şubat 2019 17:25

Boş yapma

Brkesm
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:29

Bakanlığın ciragimisin paşam sen bölümün de atama yok diye milletin umudunu kirma medyayı bol bol takip etmeye devam et hadi eywallah
11 Şubat 2019 18:39

Özel okuldan mezun çok diye " yapılacak atamalar kimseyi memnun etmez amaaaaan atama yapmayalım " diyeceklerine nasıl ihtimal veriyorsun. Atama yapılırken amaç milleti memnun etmek değil devletteki açığı kapatmak. Saçma sapan düşüncelerini herkes kendine saklamalı. Şu özel okuldan olan yığılma falan fistan değil de güçlü bi sebebin olsa hadi bi nebze neyse diycem ama o da yok. Tamamen gereksiz yere açılmış bi konu

Prm.1.1.2
Memur
11 Şubat 2019 18:41

herkes suna bos yapma desin :ddd

Prm.1.1.2
Memur
11 Şubat 2019 18:42

Ama hakketten iyi bos yapmiisin o kadar yaziyi bosuna yazmissin.

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
11 Şubat 2019 18:46

Bir de ciddi ciddi sonuna kadar okudum üzücü

mhesde
Kapalı
11 Şubat 2019 18:46

Boş adam

Xloscient7
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:53

20 saniyem boşa gitti

qwerty2626
Memur
11 Şubat 2019 18:59

senin mantığına göre öğretmen ataması da yapılmaması lazım o zaman 1 milyon atanamayan öğretmen var onların atamaları nasıl yapılıyor,polis atamaları bekçi atamaları yapılırken sorun olmuyor da tek sağlıkçı ataması mı yapılmayacak.Devletin atama yapacak gücü var sen böyle şeyleri düşünme başka şeylerle uğraş

hemsiree12
Aday Memur
13 Şubat 2019 15:09

üniversite okumadım çünkü hahahashahsh vizyonsuza bak sen neden patır patır atanmadın da bu yaşta lise mezunu olarak kaldın ki acaba bu zehir kafayla hem de
13 Şubat 2019 15:19

Siz yemin ederim akıllanmazsınız. Geçen yılda Mart'ta alım oldu ne bu tantana yok alım olmaz, olmayacak falan

serotonin58
Aday Memur
14 Şubat 2019 11:20

şu siteye kayıt olacakların belli bir IQ testine tabii tutulması gerektiğine inanıyorum ben. tutulmayınca böyle içeriklerle karşılaşabiliyoruz işte.

rötgenci
Aday Memur
14 Şubat 2019 18:09

60.000 açıklamasından sonra daha da bi gerçekleşmiş olan tahmin şeysi

merttrex
Memur
14 Şubat 2019 18:13

Adam resmen 3 gün sonrasını görmüş "!!!Kral!!!!" ya

14 Şubat 2019 18:15

Ben de tam tersine atama olacak diyorum, hatta bu 60 bin muhabbetinden sonra kesin olacak. Zira, bu dediğiniz yazının c.b'ye yazılma tarihi 22 ocak ne garip ki haberlere yeni düşüyor. 60 bin gibi asılsız ve anlamsız bir sayının medyaya şimdi sızdırılma sebebi ne olabilir bir düşünmek lazım.

merttrex
Memur
14 Şubat 2019 18:16

Bu olay Resmi Gazete'de yazıyor boş haber değil.

Bırakın da yaşayalım, 5 yıl önce

Ben de tam tersine atama olacak diyorum, hatta bu 60 bin muhabbetinden sonra kesin olacak. Zira, bu dediğiniz yazının c.b'ye yazılma tarihi 22 ocak ne garip ki haberlere yeni düşüyor. 60 bin gibi asılsız ve anlamsız bir sayının medyaya şimdi sızdırılma sebebi ne olabilir bir düşünmek lazım.

14 Şubat 2019 18:19

Anladım, Haberin kaynağı link olarak var mı acaba? Memurlarnetteki ni demiyorum.

merttrex, 5 yıl önce

Bu olay Resmi Gazete'de yazıyor boş haber değil.

merttrex
Memur
14 Şubat 2019 18:26

Bu haber geç gelme nedeni olayın basına verilmesinin yeni olması.Maliye bakanı bunu söylemiş ve gerçekten para yok devlette normal bence memurlar.net yalan haber yaptığını mı düşünüyorsun.

Bırakın da yaşayalım, 5 yıl önce

Anladım, Haberin kaynağı link olarak var mı acaba? Memurlarnetteki ni demiyorum.

14 Şubat 2019 18:31

Ben kaynak görmediğim herhangi bir olumlu olumsuz habere inanmam, kaldı ki 22 ocak tarihli resmi gazetede (tüm sayılarına netten ulaşabilirsiniz) böyle bir haber yok.

merttrex, 5 yıl önce

Bu haber geç gelme nedeni olayın basına verilmesinin yeni olması.Maliye bakanı bunu söylemiş ve gerçekten para yok devlette normal bence memurlar.net yalan haber yaptığını mı düşünüyorsun.

rötgenci
Aday Memur
12 Mart 2019 22:12

Benim kehanetlerim tutar demiştim size zamanında inanmadınız. Şimdi geldiniz mi benim dediğime ?

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi