Editörler : crops35
17 Ocak 2021 00:27

Tüm ilçeler tercih

Arkadaşlar merhaba mesela kurumun kadro sayısı bir yazıyor yanında tüm ilçeler yaziyor , bu kadronun hangi ilçe olduğu ne zaman belli olur, bu ne demek oluyor bilen var mi

ultrasem
Memur
17 Ocak 2021 00:31

Tüm ilçeler demek, bakanlığa ait her ilçede ji kuruluşta çalışabilirsin demek. Yani merkez ilçe de olabilir, merkezin dışında bir ilçe de olabilir ki bu ihtimal daha yüksektir. Burayı tercih ediyorsan, o ilin her ilçesinde çalışabilir durumunu kabul ediyorsun demek. Bu durum sen kazandıktan sonra atama onayın geldiğinde, başvurunu yaptıktan sonra netleşir, ya da atama onayın geldiği zaman. Öncesinde öğrenmek maalesef güç. Ben de tercihlerimi merkezden yana kullanıyorum, riske atmamak için.

Tayinci25
Aday Memur
17 Ocak 2021 00:35

anladım ben İstanbul düşünüyorum ama gönlüm Anadolu yakası, o zaman avrp yakası olursa bu çok zor duruma sokar beni

ultrasem, 3 yıl önce

Tüm ilçeler demek, bakanlığa ait her ilçede ji kuruluşta çalışabilirsin demek. Yani merkez ilçe de olabilir, merkezin dışında bir ilçe de olabilir ki bu ihtimal daha yüksektir. Burayı tercih ediyorsan, o ilin her ilçesinde çalışabilir durumunu kabul ediyorsun demek. Bu durum sen kazandıktan sonra atama onayın geldiğinde, başvurunu yaptıktan sonra netleşir, ya da atama onayın geldiği zaman. Öncesinde öğrenmek maalesef güç. Ben de tercihlerimi merkezden yana kullanıyorum, riske atmamak için.

Tayinci25
Aday Memur
17 Ocak 2021 00:41

şu an farklı bir ilde yaşıyorum ama İstanbul Anadolu yakasında bir evim var acaba yakınına verilme durumum olabilir mi

ultrasem, 3 yıl önce

ultrasem
Memur
17 Ocak 2021 00:56

Engelli memurun tayin hakkı vardır. Hatta engellinin ikamet adresine en yakın kuruluşta çalıştırılması gerekmektedir özetiyle bir yönetmelik var. Bunu kullanarak, dilekçe hakkında bulunabilirsiniz. Siz hangi kurumu tercih etmeyi düşünüyorsunuz? Bazı kurumlar, sıkıntı çıkarabiliyor maalesef.

Tayinci25, 3 yıl önce

şu an farklı bir ilde yaşıyorum ama İstanbul Anadolu yakasında bir evim var acaba yakınına verilme durumum olabilir mi

Tayinci25
Aday Memur
17 Ocak 2021 01:01

şu an açıkçası bir kurum tercihim yok illere odaklanmış durumdayım çünkü eşimin şark gorevindeyiz ve bu ilk yılımız , ve bu ilde kadro açılmadı ,acilmayinca İstanbul evimin ve ailemin olduğu yeri tercih edeyim diyorum şaştım kaldım puanım da iyi fena değil boşa gitsin istemiyorum

ultrasem, 3 yıl önce

Engelli memurun tayin hakkı vardır. Hatta engellinin ikamet adresine en yakın kuruluşta çalıştırılması gerekmektedir özetiyle bir yönetmelik var. Bunu kullanarak, dilekçe hakkında bulunabilirsiniz. Siz hangi kurumu tercih etmeyi düşünüyorsunuz? Bazı kurumlar, sıkıntı çıkarabiliyor maalesef.

Tayinci25
Aday Memur
17 Ocak 2021 01:03

bunu isteyebilmek için aday memurluk süresinin dolması mi gerekir acaba, eşim benimle batıya gelse şark görevini ilerde tekrar yapması gerekecek , gelmese iki yıl o doğuda ben batıda ayrı kalacağız çocuğumuz da var

ultrasem, 3 yıl önce

ultrasem
Memur
17 Ocak 2021 01:09

Mevcut durumunuz, tercih yapmanızı zorlaştırıyor. Unutmayın ki sınavın geçerliliği 4 yıl. Puanınız heba olmaz diye umuyorum. Çok kararsız iseniz, benim fikrim beklemeniz yönünde. Umarım ikinci alımlarda istediğiniz bir yer açılır ve ona göre tercihte bulunursunuz. Eğer çok ihtiyacınız varsa da, aklınızda da kalmasını istemiyor iseniz, dilediğiniz yeri tercih edin, akışına bırakın belki öyle bir macera da hayırlı sonuçlar getirir bilemiyorum :)

Tayinci25, 3 yıl önce

bunu isteyebilmek için aday memurluk süresinin dolması mi gerekir acaba, eşim benimle batıya gelse şark görevini ilerde tekrar yapması gerekecek , gelmese iki yıl o doğuda ben batıda ayrı kalacağız çocuğumuz da var

Tayinci25
Aday Memur
17 Ocak 2021 01:12

teşekkürler herkes için hakkından hayrlisi olsun

ultrasem, 3 yıl önce

Mevcut durumunuz, tercih yapmanızı zorlaştırıyor. Unutmayın ki sınavın geçerliliği 4 yıl. Puanınız heba olmaz diye umuyorum. Çok kararsız iseniz, benim fikrim beklemeniz yönünde. Umarım ikinci alımlarda istediğiniz bir yer açılır ve ona göre tercihte bulunursunuz. Eğer çok ihtiyacınız varsa da, aklınızda da kalmasını istemiyor iseniz, dilediğiniz yeri tercih edin, akışına bırakın belki öyle bir macera da hayırlı sonuçlar getirir bilemiyorum :)

ultrasem
Memur
17 Ocak 2021 01:13

Bende ile odaklanmış durumdayım, bütün tercihlerimi Ankara yaptım, valla engellilere yönelik tayin hakkı olayını düşünmeden bir de. Riske atmak istemiyorum. Zaten farklı bir ildeyim, tekrar bunu yaşamak istemiyorum. MEB'in tayin konusunda daha iyimser olduğunu duydum ama ben tercihlerime MEB'i koymadım bile. Çünkü mutsuz olacağım bir şey yapmak istemiyorum. Sonrasında; hızlı aldığımız kararlar, mutsuzluğa itiyor. Aciliyeti olanları anlıyorum ama onlarda en geç 2 yıl sonra anlıyor, yanlış karar verdiklerini.

ultrasem
Memur
17 Ocak 2021 01:14

Amin. Sizin için de hayırlısı olsun ;))

Tayinci25, 3 yıl önce

teşekkürler herkes için hakkından hayrlisi olsun

ayşeüzümlükpss
Aday Memur
19 Ocak 2021 13:44

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi