Editörler : "eskiyara"Pangaea

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
10 Eylül 2020 20:04

iyide staj yaptırılmadan tezsiz yüksek lisans belgesi verilmiyor ki 3 dönemde aldım ben ilk alanlardanız 3 dönemin hepsinde staja gönderildik koordinatör takip etti gelip

cosgun19, 4 yıl önce

Arkadaşlar adı üstünde HİZMET PUANI. Yüksek lisans için kademe verilmesi normal ancak Hizmet puanı çok anlamsız. Yüksek lisans yapılınca milli eğitimde ne hizmeti yapılmış oluyor. Eğer hizmet puanı verilecekse milli eğitimin okullarına gidip okullarda staj yapmış olanlara puan verilmeli Hem eğitim fakültesi bitiren hem de FEF mezunu olup formasyon almış olanlara.

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
10 Eylül 2020 20:08

onlarla aynı egıtımı aldı hemde 1.5 yılda sırf onalrda bu sekılde dıye

Kayaçç, 4 yıl önce

Ona, öğretmen olmak için aldığımız formasyon değil de atanmak için yaptığımız tezsiz yüksek lisans dememiz gerekiyor. Ben en çok eğitim çıkışlı arkadaşların lisans + lisansüstü birleştirilmiş programda özellikle lisansüstü kısmında hangi dersleri aldıklarını merak ediyorum? Hani 3,5 +1,5 diyorsunuz ya, bu 1,5 yıllık kısımda hangi dersleri aldınız öğrenebilir miyim?

beril_bio
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 00:36

Açıköğretimden yüksek lisans yapılırsa söz konusu hizmet puanı verilir mi yoksa açıktan olduğu için verilmez mi? Bilginiz var mı acaba

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
16 Eylül 2020 17:40

Net Bilgi: Yaparsanız hem puan, hem 1 kademe hem de ekdersinizi ( yüzyüze aktif verilen dersler için) % 5 artırımlı alırsınız.
beril_bio, 4 yıl önce

Açıköğretimden yüksek lisans yapılırsa söz konusu hizmet puanı verilir mi yoksa açıktan olduğu için verilmez mi? Bilginiz var mı acaba

Ayşegül Kınal
Aday Memur
25 Eylül 2020 20:20

Kesinlikle katılıyorum hocam eğitim mezunlarının

almış olduğu tezsiz yüksek lisans ile bizim aldığımız arasında ders kredi yönünden hiçbir fark yokken yapılan haksızlıktır. İki tarafa da verilmesin ya da iki

tarafa da verilsin. Kademe aldık ek ders artırımlı

bunda değişen ne peki? Ales ve diploma notları ile

bir sene okuduk. Herhangi açılan bir dava var mı?

Haketmiyorsa iki taraftan da alınıp sonradan tezsiz

ayrı tezsiz yüksek lisans eğitimi yapana verilsin

sadece. Adaletin yolu şaşmaz.

Kagiş
Müsteşar
26 Eylül 2020 23:55

Bu hizmet puanını almak için yeniden tezsiz yapacağım.Madem bizim tezsiz diplomalarını formasyon olarak kabul ediyorlar hakkımı helal etmiyorum. Bunun için "Eğitim programları ve Öğretim" bölümüne yerleştim. Uzaktan eğitim şeklinde olacak. Birilerinin insafına kalırsak daha çok bekleriz gibime geliyor. Üniversitelere çılgın gibi yüksek lisans başvurusu var!? Güler misin, ağlar mısın? Git - gel üniversiteler boş kalmasın, diplomalar çoğalsın! Çerçevele çerçevele as duvara,duvarlar da boş kalmasın)). Yazık bize, hem de çok yazık!

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi