Editörler : Pangaea
«323334353637383940414243»

vision95
Kapalı
09 Mart 2023 15:58

başka bölümden daha yüksek puanlı biri atanamadı diye benim suçum mu oluyor? siz hangi kafayı yaşıyorsunuz ya?

havasoguk, 1 yıl önce

Haklısın en zeki benim :) daha yüksek puanlı adamlar varken sana mı hak ettin diyeceğim hadi ordan hak etmiyorsun 83le atanırsan ballısın ballı beleş atanacaksın

havasoguk
Memur
09 Mart 2023 15:59

Hocam ben kötü bir şey demedim ki dedim ki büyük şans değil mi o 55 le atanan için de büyük şans geçen sene 92 ile atanamayan inşaat mühendisi ne kadar şanssızsa bu sene alımlar artarsa 85 le atanırsa onun için de büyük şanstır adama hakaret etmemişim bana terbiyesiz diyor açıkça ama o da haklı demek ki kapasitesi belli onun için büyük puan 83 alıp alabileceği

inşjeomuh, 1 yıl önce

boşuna gerilmeyin her bölümün atanma puanı farklı maalesef fakat bu 83le atanabilecek arkadaşın sorunu değil geçen engelli kpss atamalarında listede 55le atanan imam hatip lise mezunu gördüm o yüzden 83ü küçümsemeyin kimbilir arkadaş da o puan için ne emekler verdi

inşjeomuh
Aday Memur
09 Mart 2023 16:05

Bakın bu sınav kapasiteyi ölçmüyor bence kapasite dediğiniz şeyin ölçüsü kendi alanınızda olan yeteneğiniz ile ölçülmeli ama maalesef koşullar bu ve herkes bu koşullarda emek sarf ediyor.Kimse sınava keyfinden girmiyor. Yine söylüyorum bu puan için kimbilir ne emekler verdi ne koşullardan geçti o yüzden bunu küçümsemek elbette insanı kızdırabilir. hepimiz lisans mezunu insanlarız zaten koşullar çok zor bir de birbirimize hakaret veya sabahki arkadaşlar gibi küfürler yağdırmayalım bu bize bir şey kazandırmaz. 55le atanmak da 55le atananın suçu değil sistemin problemi o yüzden öfkenizi birbirinizden çıkarmayın arkadaşlar sözüm hepinize

havasoguk, 1 yıl önce

Hocam ben kötü bir şey demedim ki dedim ki büyük şans değil mi o 55 le atanan için de büyük şans geçen sene 92 ile atanamayan inşaat mühendisi ne kadar şanssızsa bu sene alımlar artarsa 85 le atanırsa onun için de büyük şanstır adama hakaret etmemişim bana terbiyesiz diyor açıkça ama o da haklı demek ki kapasitesi belli onun için büyük puan 83 alıp alabileceği

Civilangel
Aday Memur
09 Mart 2023 16:07

2020 yılı 90,78 puanla atanamadim, doğru dürüst alım bile olmadı o sene, 2020 puanları öylece yandı, biz mühendisler zaten 2 senede bir sınava girebiliyoruz, bölüm inşaat mühendisliği, o sırada ne oldu biliyor musunuz? Universiteden sınıf arkadaşım belediyeye babasının torpiliyle ise başladı. Burada birbirimize girmek yerine bu kadar açık veren kurumları sorgulamak daha iyi olmaz mı? Bana laf edildi önceki konuşmalarda ama bu atamalarda da değişen bir şey yok, buz dağının görünmeyen kısmı çok derinde, kpss çalıştığım Aralık torpil, referans bulmaya çalışsaydim diyorum keşke, en azından tescillemisim kendimi, nitelikli biri yerleşmiş olurdu kadroya.

inşjeomuh
Aday Memur
09 Mart 2023 16:14

aranızda söylediğime inanmayan var ise linkte diyanet işleri kütahyayı bulsunlar

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2023/EKPSS/KURA/TERCIH/minmax-ortaogretim27022023.pdf

alonestyle
Aday Memur
09 Mart 2023 16:24

millet yine birbirini yiyor.

mkarey10
Şef
09 Mart 2023 16:41

karakterden yoksun olduğunuz oradan belli. Torpil yapanlar helal parasını yiyedursun bu dünyada. Ama hem torpilden yakınıp hem de "keşke referans(torpil) arasaydım" diyen birinin hiçbir sözü zerre önem arz etmez.

Civilangel, 1 yıl önce

2020 yılı 90,78 puanla atanamadim, doğru dürüst alım bile olmadı o sene, 2020 puanları öylece yandı, biz mühendisler zaten 2 senede bir sınava girebiliyoruz, bölüm inşaat mühendisliği, o sırada ne oldu biliyor musunuz? Universiteden sınıf arkadaşım belediyeye babasının torpiliyle ise başladı. Burada birbirimize girmek yerine bu kadar açık veren kurumları sorgulamak daha iyi olmaz mı? Bana laf edildi önceki konuşmalarda ama bu atamalarda da değişen bir şey yok, buz dağının görünmeyen kısmı çok derinde, kpss çalıştığım Aralık torpil, referans bulmaya çalışsaydim diyorum keşke, en azından tescillemisim kendimi, nitelikli biri yerleşmiş olurdu kadroya.

mkarey10
Şef
09 Mart 2023 16:43

düzeltme "haram parasını yiyedursun" olacak.

Yazıları düzeltme seçeneği sunun kardeşim bu nedir

mkarey10, 1 yıl önce

karakterden yoksun olduğunuz oradan belli. Torpil yapanlar helal parasını yiyedursun bu dünyada. Ama hem torpilden yakınıp hem de "keşke referans(torpil) arasaydım" diyen birinin hiçbir sözü zerre önem arz etmez.

Civilangel
Aday Memur
09 Mart 2023 16:51

Bu atamada da atanamazsam torpil arayacağım artık. Herkes yapıp yapıp suçu başkasının üzerine atıyor, en azından mertce söylüyorum. Yerim yurdum belli, aldığım eğitim niteliklerim de belli, burada kimseye ad hominem yapmadım, bir halimden bahsettim, içindeki öfkeyi dizginleyemeyen kişisine saldırıyor, oynayın devam.

mkarey10, 1 yıl önce

Commet
Kapalı
09 Mart 2023 17:02

Civil Angel çok tehlikeli bir adamsın.Allah sizi ıslah etsin her yere satasiyorsun.

Commet
Kapalı
09 Mart 2023 17:04

Civil Angel bir lafın bir lafını tutmamaya başladı.. bir şeylere sinirlisin belli milletten çıkarma ortalığı germe

afad26jeo
Aday Memur
09 Mart 2023 17:06

Biz çok gördük "Hakkı veren hudadir kula minnet eylemem" diyip dayı torpili ile veya Başkan imzası ile memur olanı. Öyle hak mak yazanları oku geç. Bunlar kadro yakmakla alakalı da hakkımı yiyorsun derler DSİ açıklansin bircogu ilk merkezi de tercih verirler Millet atanmak ister neresi olursa olsun bunlar tayin için polisle evlenir

Civilangel
Aday Memur
09 Mart 2023 17:09

Dostum yüzde doksan bu atamada ataniyorum, olur da atanamazsam diye gaza geldim biraz, sinirlendigim kısım haksızlık yapan insanlar, açıklıyoruz açıklıyoruz yok olmuyor, karakter yoksunu demek kolay mı? Burada kim kimi ne kadar tanıyor ki? Hepimiz gerginiz, hepimizin sorumlulukları var, torpil arayacağım dedim diye aradım mi oldum hemen? Genelde böyle olur işte torpille ise girene gık denmez ama lafını eden 9 köyden kovulur, umarım gönlümüzden gecen olur, yarına endeksledim kendimi olur da yarın açıklanmasa şayet dsi nin de bu alımlarda rol oynayanların da kpss'nin de her şeyin canı cehenneme, özelde biraz daha sürünürum, yok fiyatina çalışmak zorunda kalırım daha iyi.

Commet, 1 yıl önce

Civil Angel bir lafın bir lafını tutmamaya başladı.. bir şeylere sinirlisin belli milletten çıkarma ortalığı germe

afad26jeo
Aday Memur
09 Mart 2023 17:14

Siz İnşaat mühendisi değil misiniz? 8 yıldır inşaat sektöründeyim Kaşeniz 20k'dan başlıyor. Böyle umutsuz olmayın.

Civilangel, 1 yıl önce

Dostum yüzde doksan bu atamada ataniyorum, olur da atanamazsam diye gaza geldim biraz, sinirlendigim kısım haksızlık yapan insanlar, açıklıyoruz açıklıyoruz yok olmuyor, karakter yoksunu demek kolay mı? Burada kim kimi ne kadar tanıyor ki? Hepimiz gerginiz, hepimizin sorumlulukları var, torpil arayacağım dedim diye aradım mi oldum hemen? Genelde böyle olur işte torpille ise girene gık denmez ama lafını eden 9 köyden kovulur, umarım gönlümüzden gecen olur, yarına endeksledim kendimi olur da yarın açıklanmasa şayet dsi nin de bu alımlarda rol oynayanların da kpss'nin de her şeyin canı cehenneme, özelde biraz daha sürünürum, yok fiyatina çalışmak zorunda kalırım daha iyi.

Commet
Kapalı
09 Mart 2023 17:16

Kariyer kapısındaki yerleştirme aşaması ve değerlendirme aşaması diye bir şeyler var..bilgisi olan var mı?

Civilangel
Aday Memur
09 Mart 2023 17:28

Son zamlardan sonrasını söylüyorsunuz sanırım, benim proje bitiminde aldığım son maaş takribi 14bin lira kadardı, saha şefliği yaptım, projem de dönüm olarak büyüktü yani, 2022 aralıktan beridir de çalışmıyorum, dsi'den umutlu oldugum için özelde 2 işi de reddettim, olur da atanamazsam bayağı pişman olacağım işler olabilirler, kim ne derse desin mesleğinin başında olanlar için çalışma şartları kamunun her zaman iyi, su yapılarıni da sevdiğim için dsi istiyorum, Edirne Kırklareli Balıkesir Bursa disinda da tercih yapmadım

afad26jeo, 1 yıl önce

Siz İnşaat mühendisi değil misiniz? 8 yıldır inşaat sektöründeyim Kaşeniz 20k'dan başlıyor. Böyle umutsuz olmayın.

r-n-
Aday Memur
09 Mart 2023 18:02

Ben de dsi için durum kısmı başvuru onaylandı, değerlendirme aşaması yerleştirme aşaması, değerlendirme sonuçları kısmında değerlendirme seçecenekleri kısmı var orda da yazdığım yerler var. Değerlendirme sonuçlarına basınca durum altında değerlendirme aşaması yazıyor, karşısında durumun altına onay bekliyor yazıyor

osm6
Aday Memur
09 Mart 2023 22:16

Olması gereken o ama o sayıları malesef goremiyor kimse ayrıca şerefli mühendisin imzası satılık değildir kastettiğiniz kaşe oysa

afad26jeo, 1 yıl önce

Civilangel
Aday Memur
10 Mart 2023 07:56

Günümüz aydın olsun, bekleyişmiz son bulsun arkadaşlar, sevgiler.

cnkrvnc
Aday Memur
10 Mart 2023 08:13

Bitsin artık bu çile
Toplam 938 mesaj
«323334353637383940414243»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi