Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Aralık 2021 16:37

Aynı şehre tekrar eş özrü tayini hakkında

Arkadaşlar merhaba ben Bursa'ya eş durumu tayini ile Ocak 21 de başka şehirden gekdim daha sonra eşimle olan anlaşmazlık nedeniyle Ağustos 2021 de doğu iline 23 il kapsamında tayin istedim şimdi eşim ile olan sorunlar çözüldü sorum şu bu Ocak ayında eş durumu tayini ile Bursa'ya tekrar tayin isteyebilir miyim eşim orda hala çalışıyor özel sektörde

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2021 17:11

Tabiki siz kavga edip ayrıldıkça tayin isteyebilirsiniz,bu konuda evlilere sonsuz saygımız var

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 18:15

Bu konuda bilgisi olan var mı?

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:13

Murattkucukk bey ben anlamadım sizi ben isteyebiliyor muyum şimdi

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:15

Murattkucukk bey ben anlamadım sizi ben isteyebiliyor muyum şimdi

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 19:20

Hayır. İsteyemezsiniz.

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 19:22

2022 Ağustos mazaret atamasının geçerlilik tarihi 2021 Ağustos'ta atandığınız tarihi kurtarırsa yani 1 yılı geçerse isteyebilirsiniz.

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:48

Hugo Almeida ama ben Ocak mazeret tayini ile atandım Ağustos da da il dışı ile başka şehre istedim yani mazaret tayinindem bu yana bu ocakta 1 yıl geçmiş olmuyor mu sanırım siz beni anlamadınız Ki

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
01 Aralık 2021 19:51

Mazeret tayinlerinin geldiği son nokta bu olsa gerek. Bakan Bey'in bunu görmesi lazım. Ülkede mazereti olanlar haricinde hiçbir öğretmen yer değiştiremez oldu.

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:53

Gene konuyu farklı yere çektiniz ya bir şey de sorulmuyor

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 20:59

Hocam mesajınızı gördüm. Kanun maddesini arıyordum ama bulamadım.

Şu şekilde olması lazım: Yanlışım olabilir teyit ettirin. Eşi ile birlikte iken isteğe bağlı olarak iller arası yer değiştiren öğretmenler bir yıllık çalışma süresi dolmadan tayin istedikleri ile tekrar tayin isteyemez diye. Emin de değilim açıkçası şu an maddeyi bulamadığım için.

Sizin dediğinizi anladım. 1 yıllık süre hesabında eğer il dışı gidiş tarihinizle özür grubu tayini uymazsa Ağustos'ta bile tayin isteyemeyebilirsiniz dedim. Maddeyi bulursam ekleyim.

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 21:04

İller arası yer değiştirme yönetmeliği:

madde 5. Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında

atamasının yapılması halinde diğer eş, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde aile birliği

mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. İller arasında isteğe bağlı

ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il?e aile birliği mazeretine bağlı olarak

yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır

Dolayısı ile yanlışım varmış :)

İsteyebilirsiniz. Kusura bakmayın.

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 21:23

Hugo Almeida hocam çok teşekkür ederim ilginizden ve açıklamanızdan dolayı ben de isteyebiliyorim diye yorumladim şimdiye kadar bu durumla ilgili araştırmalarımi teşekkürler tekrardan iyi akşamlar hocam size

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 21:52

iyi akşamlar hocam. Kusura bakmayın yine de. Bir kaç saat canınızı sıkmış olabilirim. :) Yine de MEB bilgi alma kısmından da sorup teyit ettiriniz.

alfa34, 2 yıl önce

Hugo Almeida hocam çok teşekkür ederim ilginizden ve açıklamanızdan dolayı ben de isteyebiliyorim diye yorumladim şimdiye kadar bu durumla ilgili araştırmalarımi teşekkürler tekrardan iyi akşamlar hocam size

alfa34
Aday Memur
01 Aralık 2021 22:04

Estağfurullah Hugo Almeida hocam teşekkürler

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi