Editörler : Pangaea

Kapalı
09 Ağustos 2016 15:50

Turizm mezunlarına 1000 kadro

Arkadaşlar yıllardır bizlere açılmayan hakkımız olan kadrolar bu dönem açılması için mücadele etmeliyiz.Artk bir konuda anlaşalım biz istemezsek bize kimsenin kadro vereceği yok alımlar başladığı zaman keşke dememek için geleceğimiz için tek ses olma vakti geldi.

cam.yagi
Memur
09 Ağustos 2016 17:05

Turizmci arkadaşlar, kademeli şekilde turizm kadro sayıları azaldı ve dibe vurdu; 2016 KPSS puanıyla bu dönem atanmak istiyorsak, kadro istiyorsak, iş işten geçmeden toparlanalım sesimizi duyuralım.

Turizm mezunları olarak kadro istiyoruz!

turiz
Kapalı
09 Ağustos 2016 17:33

arkadaşlar son atamada sanat tarihi mezunları arkeologlar kütüphneciler uğraştılar çatır çatır aldılar kadrolarını yine uğraşıyor yine yine alacaklar biraz geçmiş alımlara bakın mücadele olduğu dönemlerde herzaman alım olmus önlisans mezunları arkadaşlarımızn kadroları bizden fazla destek gösterin arkadaşlar alalım şu kadroları

gotheminder
Kapalı
09 Ağustos 2016 22:26

atanan bir turizmci olarak şiddetle destekliyorum. senelerce yok sayıldık senelerce bizi görmezden gelip diplomalı garson olarak gödüler. bizim kurumda zamanında 8 tane turizmci aldılar ve inanmazsınız belki bulunduğum kurumun insan kaynaklarında en çok çalışan da turizmciler... artık hakettiğimiz yerlere gelmeliyiz.

cam.yagi
Memur
09 Ağustos 2016 22:47

Birinci olarak atandığınız için gönülden tebrik ederim, ikinci olarak desteğiniz için teşekkürler, forumda turizmcilerin sayısı (turizm kadrolarına paralel olarak) günden güne o kadar azalmış ki turizmci bir kişi görünce sevinir olduk, sizinde söylediğiniz gibi artık (eski zamanlardaki gibi) hem atanan hem atama bekleyen turizmciler olarak birleşelim

gotheminder, 8 yıl önce

atanan bir turizmci olarak şiddetle destekliyorum. senelerce yok sayıldık senelerce bizi görmezden gelip diplomalı garson olarak gödüler. bizim kurumda zamanında 8 tane turizmci aldılar ve inanmazsınız belki bulunduğum kurumun insan kaynaklarında en çok çalışan da turizmciler... artık hakettiğimiz yerlere gelmeliyiz.

09 Ağustos 2016 22:55

hep destek tam destek yazıktır yeter artık

gotheminder
Kapalı
09 Ağustos 2016 23:02

teşekkür ederim hocam ben memurlar nette fazla takılmadım ama atandığım sene ve ondan sonraki seneler çok savaş verdim onlar için, çok paylaşımlarım oldu ama maalesef tam bir birliktelik olamadı, onlar pe edince ben de pes etmek zorunda kaldım... kaldı ki işten izin alıp kapı kapı kurum kurum dolaşmıştık o zamanlar ama tabi birkaç kişi dışında katılım olmayınca etkisiz kaldı maalesef. bakınız geçen öğretmen alımlarda tek başıma savaştım hem talim terbiye ile hem de Milli Eğitim Bakanlığı ile. Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenliği bizim de hakkımız neden bize hak tanımıyorsunuz diye resmen kurumları bastım saatlerce tartıştım, belgelerimi koydum, yök yazısını önlerine koydum ve bu sene 18/07/2016 tarihli ve 51 sayılı Kurul kararı, Ağustos 2016 - 2707 sayılı Tebliğler Dergisi'nde değişikliğe gitmişler ve tam da dediğim gibi yapmışlar artık öncelik bizde çok şükür ama bu sefer de Milli Eğitim Bakanlığını geçemedim Milli Eğitim Bakanlığı da sadece Yiyecek İçecek İşletmeciliğine veririm diyor, oysa ki tüm Turizmcilere açık olmalı çünkü dersler uygun. onun itirazını da yarın yapacağım bakalım belki açarlar kadroyu maksat başkalarının işi görülsün seneye de ben girerim :)

kısacası bir "turizm milliyetçisi" olarak çok savaş verdik hep yalnız kaldık, umarım bu sefer top yekün bir şekilde ilerleriz, eğer ben tek başıma talim terbiyenin kararını değiştirebildiysem birlik olduğumuzda kim bilir neler yapabiliriz.

cam.yagi, 8 yıl önce

Birinci olarak atandığınız için gönülden tebrik ederim, ikinci olarak desteğiniz için teşekkürler, forumda turizmcilerin sayısı (turizm kadrolarına paralel olarak) günden güne o kadar azalmış ki turizmci bir kişi görünce sevinir olduk, sizinde söylediğiniz gibi artık (eski zamanlardaki gibi) hem atanan hem atama bekleyen turizmciler olarak birleşelim

cam.yagi
Memur
09 Ağustos 2016 23:20

Verdiğiniz örnek turizmci olarak bizlerin durumunu tam olarak özetler şekilde... Bizim başlıkta da belirtmiştim 2008 -2012 dönemlerinde tatmin edecek kadar olmasa da kadro verildiği zamanlar olmuş fakat o yıllarda belli bir birliktelik olmuş ve kazanımlar elde edilmiş. 2014 kpss sürecindeyse forumda bile doğru düzgün kimse yokmuş (siz ve sizin gibi mücadele edenleri ayrı tutuyorum), verilen kadro ortada 3, 2016 sürecinde (ve sonrasında da) artık tam birlik olmak zorundayız, hem kendimiz hem bölümümüz için,

gotheminder, 8 yıl önce

teşekkür ederim hocam ben memurlar nette fazla takılmadım ama atandığım sene ve ondan sonraki seneler çok savaş verdim onlar için, çok paylaşımlarım oldu ama maalesef tam bir birliktelik olamadı, onlar pe edince ben de pes etmek zorunda kaldım... kaldı ki işten izin alıp kapı kapı kurum kurum dolaşmıştık o zamanlar ama tabi birkaç kişi dışında katılım olmayınca etkisiz kaldı maalesef. bakınız geçen öğretmen alımlarda tek başıma savaştım hem talim terbiye ile hem de Milli Eğitim Bakanlığı ile. Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenliği bizim de hakkımız neden bize hak tanımıyorsunuz diye resmen kurumları bastım saatlerce tartıştım, belgelerimi koydum, yök yazısını önlerine koydum ve bu sene 18/07/2016 tarihli ve 51 sayılı Kurul kararı, Ağustos 2016 - 2707 sayılı Tebliğler Dergisi'nde değişikliğe gitmişler ve tam da dediğim gibi yapmışlar artık öncelik bizde çok şükür ama bu sefer de Milli Eğitim Bakanlığını geçemedim Milli Eğitim Bakanlığı da sadece Yiyecek İçecek İşletmeciliğine veririm diyor, oysa ki tüm Turizmcilere açık olmalı çünkü dersler uygun. onun itirazını da yarın yapacağım bakalım belki açarlar kadroyu maksat başkalarının işi görülsün seneye de ben girerim :)

kısacası bir "turizm milliyetçisi" olarak çok savaş verdik hep yalnız kaldık, umarım bu sefer top yekün bir şekilde ilerleriz, eğer ben tek başıma talim terbiyenin kararını değiştirebildiysem birlik olduğumuzda kim bilir neler yapabiliriz.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 00:35

sizin gibi atanmış bir arkadaşın desteği bize umut veriyor hocam gerçekten çok teşekkr ederim.Şuan lisans mezunu olarak en mağdur bölümlerden biriyiz.Sesimizi duyara bilsek iyi şeyşer olcak aslında kadro verildiği dönemlerde puanlar 72 lere kadar gelmiş başlıkta belirtdiğim gibi 1000 kadro civari bir sayı alabilsek çoğu meslektaşımız devlete girecek.Eğer birlik olamazsak yine 2 ya da 3 kadroya yerleşmek için beklicez..

o_nurr
Şef
10 Ağustos 2016 00:44

2010 kpss puanıyla güzel alımlar oldu turizm bölümünden. Başbakanlık il afet, bazı ünler , turizm bakanlığı enformasyon memurluğu, TCDD, KYK gibikurumlar 2010 da turizmden alım yaptı. 2012 den sonra turizm bölümünden alımlar çok düştü malesef. Hatta hiç alım olmadı desek yeridir.Tekrar ekisi gibi turizmden alımların olması için mail ve bimer yoluyla gerekli yerlere baskı yapmak gerektiğini düşünüyorum.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 00:58

aynen hocam kyk normalde bizim hakkımız geri almamız gerekiyor ve bakanlık artık turizm mezunu alımı yapması lazım kültür ve turizm bakanlığı sadece kütüphaneci arkeolog ve sanat tarihi mezunlarında oluşmadığını hatırlatmamız lazım ve eskiden olduğu gibi diğer birçok kurum bizden alım yapmalı.

gotheminder
Kapalı
10 Ağustos 2016 01:04

alım yapılsn diyoruz ama maalesef bir o kadar da isteksiz bizim mezunlarımız. yanılıyorsam düzeltin 2011 yılında Turizm mezunlarından 10 tane Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alınacaktı ve bizler o sayıyı bile dolduramadık 6 başvuruda kaldık biz aslında bundan sonra kaybetmeye başladık, kadro istedik verdiler ve bizler dolduramadık ve istedikleri şartlar kpss ve o zaman kpss sonrası sorulan ingilizceden sadece bir tane soru cevaplamaktı. 6 kişiden kaçını aldılar bilemiyorum ama o an Kültür ve Turizm Bakanlığı tüm kapılarını bize kapadılar farklı yerlere yöneldiler. bizim birlik olup Kültür ve Turizm Bakanlığını yeniden kazanmamız ve Turizm Araştırmacısı kadrolarının bize verilmesi gerektiğini savunmalıyız, eğer bunu sağlarsak diğer kurumları çok daha rahat alabiliriz.

C Y N G E N E
Aday Memur
10 Ağustos 2016 08:56

Bu konuda

edilekce.tbmm.gov.tr üzerinden konuyu TBMM'ye iletelim. dilekçeyi birimiz uygun bir dille yazsın taleplerimizi güzelce belirtsin imzaya açsın, buraya dilekçe numarasını yazsın bizde imzalayalım daha sağlıklı sonuçlar elde ederiz.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 12:59

bende dilekçenin etkili olcağını inanıyorum..

Bimer e bakanlığımıza ve nabi avcı ya e posta atmakta diğer etkili yöntemler olcaktır..

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 13:07

arkadaşlar bunlar benim bulduğum e posta atabileceğimiz adresler

[email protected]

[email protected]

http://www.alo176.gov.tr/

ortak bir metin hazırlayıp topluca gönderelim arkadaşlar.

cam.yagi
Memur
10 Ağustos 2016 15:44

Bimere ve cimere yolladim; bence boslamadan duzenli periodlarla gonderelim her hafta basi mesela

Kultur turizm bakanligi disinda kykya nitelik kodumuzin tekrar gelmesi icin nasil ulasabiliriz acaba

Ayrica universitelerede ulasmak lazim zamaninda bize kadrolar verdiler bu senede isteyelim

Hadi artik hepberaber bir yol haritasi belirleyelim ve birseyler yapmaya baslayalim

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 16:36

bende yazıyorum hocam hergün dediğiniz gibi kyk eskiden bizdeydi zaten kurumun verdiği hizmetten dolayı turizmcileri alması gerek zamanında elimizden aldıklarında ses çıkartamadık şimdi geri almak için çabalamalıyız..Kyk için nasıl bir yol izliyecemizi bilen arkadaş varsa yardımcı olsun.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 22:04

Arkadaşlar geçen yıllarda bir arkadaşımız böyle bir metin hazırlamış toplu olarak bu metni yollayabiliriz..

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Sayın Yetkili,

Turizm İşletmeciliği mezunları adına sizden bir ricamız olacaktır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız KPSS atamalarında turizm bölümlerinden ya hiç alım yapmamakta ya da diğer bölümlerle birlikte çok sınırlı alım yapmaktadır. Bu durum Turizm mezunu olan biz gençleri ümitsizliğe itmekte, kendi bakanlığımız tarafından da dışlanmış hissi oluşturmaktadır. Bu yüzden 2016 merkezi memur atamaların da turizm lisans mezunlarının 4873 nitelik kodu ile bakanlığımızın KPSSA ve KPSSB memur alımlarında sadece turizm lisans mezunlarına hak tanımasını umuyoruz. Okullarımız da turizm derslerinin yanı sıra işletmeye giriş, işletme finansı, işletme istatistiği, işletme matematiği, muhasebe, halkla ilişkiler, yönetim organizasyon, makro ve mikro iktisat, işletme, istatistik, hukuk, ekonomi, finans, finansal yönetim, pazarlama, insan kaynakları, örgütsel davranış, davranış bilimleri, araştırma yöntemleri, 2 yoğun yabancı dil dersleri alan Turizm Lisans Mezunlarının bu dersleri gördükleri transkriplerinde mevcuttur.Transkriplerimizi incelediğinizde bu iş için en uygun dersleri almış olduğumuzu göreceksiniz. 2016 merkezi memur atamalarında nitelik kodumuza yer vermenizi ve artık Turizm Lisans Mezunlarının da var olduğunu sizlerden duymak istiyoruz.

Ayrıca ??Müze Araştırmacısı ve Folklor Araştırmacısı?? kadrolarına 4873 nitelik kodumuzu da ilave etmenizi tüm Turizm Lisans Mezunları adına istiyorum. Sizin kodu neden ilave edelim diye sorarsanız yukarda yazmış olduğumuz dersleri almış olduğumuz gibi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünün birçok derslerini de aldık. O yüzden bu kadrolara kodumuzu (4873) koymanızı istiyoruz.

Saygılarımı arz ederim.

4873: Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik, Turizm ve Rehberlik, Turizmde Büro Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Otel Yöneticiliği, Otel İşletmeciliği, Turizm, Turizm rehberliği, Turizm ve Hizmetler, Konaklama İşletmeciliği veya Konaklama ve Turizm İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 22:07

BİMER İÇİN DE BU YAZIYI GÖNDEREBİLİRİZ

Biz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunları olarak, ciddi bir istihdam sıkıntısı yaşıyoruz. Kamusal alanda bizlere kadro açılmadığı gibi başta T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere mevcut olan kadrolarımıza da başka bölümlerden personel istihdam edilmektedir. Haliyle bu bizi hem üzmekte hem de istihdam sorunu yaşadığımız için uzun vadeli planlar yapamamaktayız. Gerek T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekse Gençlik ve Spor Bakanlığı''na bağlı YURTKUR ve yine kamu dairelerine ait misafirhanelerin personel alımlarında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunlarının nitelik kadrolarına (4873) yer verilmesini istiyoruz. Kendi alanlarımızda farklı fakülte mezunlarının görev alması hem kurumu zedelemekte hem de bizim önümüzü tamamen kapamaktadır. Artık on binlerce turizm mezunu mağdur olmasın. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

gotheminder
Kapalı
10 Ağustos 2016 22:31

startı verin nereye atılacaksa hemen atalım.

turiz
Kapalı
10 Ağustos 2016 23:50

ben başladım hocam ulaşabildiğim herkese göndertiyorum dilekçeyi

[email protected]

[email protected]

[email protected]

BİMER

http://kultur.pusulacc.com.tr/basvur.aspx

[email protected]

BU ADRESLERE ATIYORUM ARALIKLARLA..

Toplam 393 mesaj