Editörler : swat3410

85200258
Genel Müdür
31 Ağustos 2019 14:50

Bakın olayda yer alan polisler açığa alındı. Şimdi ortada görüntülerde var. polisin olay yerine gelmesi ve zanlıyı olay yerinden uzaklaştirmasi 1 dk süre alıyor. Ki şahsi olay yerinden uzaklaştirdiktan sonra hala ambulans bekleniyor. yani polisin olaya mudahalesindeki pasifliginden kaynaklı bir ölüm gerçekleşmiyor. polis silahını da kullansa bu yaklaşık 30 saniye surecekti. malum önce ikaz etmen lazım ki polis ikaz ediyor. Boş keseden atmaya gerek yok. Bence polisin olaydaki en büyük yanlisi vatandaşin olayı görüntülemesine müsade etmesidir. Basın böyle konuyu saptırarak seni açığa aldırır.
ManuelfernandesAnil, 5 yıl önce
Bakınız bir meslek erbabı yapması gereken bir işi savsaklar ya da yapmazsa bunun hukuken bazı sonuçları var mesela bir hemşire bir hastaya vermesi gereken bir ilacı unutarak vermese ve hasta bu sebeple ölse iş tahmin edemiyeceği olası kast veya bilinçli taksirle adam öldürmeye kadar gidiyor burdan polis arkadaşların sorumluluğu hakkında çıkarım yapın lütfen

tersineceviremeyen
Genel Müdür
31 Ağustos 2019 15:31

10 yıllık memurum bu olayda kendimi düşündüm ne yapardım diye?ben olsam diyelim 4-5 memur arkadaşla geldim 2 arkadaşa derhal çevre emniyetini aldırırdım.silahı şahsa doğrultup elindekini bırakmasını ve yaralı şahıstan uzaklaşmasını isterdim.eğer derhal uzaklaşmazsa diğer memur arkadasa sahsı ayaklarından çekerek güvenli yere getirip bez vs. varsa en açık yaraya tampon yapmasını eğer bez vs yoksa üniformasını cıkarıp tampon yapmasını söylerdim ya da kendim yapardım.şok pozisyonuna alırdım yaralıyı.bu esnada şahıs bize direniyorsa ilk önce biber gazıyla etkisiz hale getirmeye calıışrdım ve direnişin durumuna göre kapalı alanda olsa ayagına sıkardım.eğer bunları meslektaşlarım yapsaydı şu an kahraman olurlardı.tabii bunları klavye basında yazmak kolay

31 Ağustos 2019 15:58

Kardeşim silah kullansın diye birşey yazmışmıyım ezbere konuşma sen nerden biliyorsun 1 dakikada müdahale ettiğini sen video yu çeken çekimi olayın hangi safhasında çekti nerden biliyorsun en azından insan bir tampon yapar yaralıya bence yanlış olan müdahale şekli silah kullanmadan o adamı etkisiz hale getirebilmeli bir polis
85200258, 5 yıl önce
Bakın olayda yer alan polisler açığa alındı. Şimdi ortada görüntülerde var. polisin olay yerine gelmesi ve zanlıyı olay yerinden uzaklaştirmasi 1 dk süre alıyor. Ki şahsi olay yerinden uzaklaştirdiktan sonra hala ambulans bekleniyor. yani polisin olaya mudahalesindeki pasifliginden kaynaklı bir ölüm gerçekleşmiyor. polis silahını da kullansa bu yaklaşık 30 saniye surecekti. malum önce ikaz etmen lazım ki polis ikaz ediyor. Boş keseden atmaya gerek yok. Bence polisin olaydaki en büyük yanlisi vatandaşin olayı görüntülemesine müsade etmesidir. Basın böyle konuyu saptırarak seni açığa aldırır.
31 Ağustos 2019 15:59

İşte doğru müdahale yöntemi
tersineceviremeyen, 5 yıl önce

10 yıllık memurum bu olayda kendimi düşündüm ne yapardım diye?ben olsam diyelim 4-5 memur arkadaşla geldim 2 arkadaşa derhal çevre emniyetini aldırırdım.silahı şahsa doğrultup elindekini bırakmasını ve yaralı şahıstan uzaklaşmasını isterdim.eğer derhal uzaklaşmazsa diğer memur arkadasa sahsı ayaklarından çekerek güvenli yere getirip bez vs. varsa en açık yaraya tampon yapmasını eğer bez vs yoksa üniformasını cıkarıp tampon yapmasını söylerdim ya da kendim yapardım.şok pozisyonuna alırdım yaralıyı.bu esnada şahıs bize direniyorsa ilk önce biber gazıyla etkisiz hale getirmeye calıışrdım ve direnişin durumuna göre kapalı alanda olsa ayagına sıkardım.eğer bunları meslektaşlarım yapsaydı şu an kahraman olurlardı.tabii bunları klavye basında yazmak kolay

31 Ağustos 2019 16:01

Bu ihmal ile cezaevine de girilir
tiryaki hasan paşa, 5 yıl önce
Cezaevine girmek yerine idari cezaya razıyım.
31 Ağustos 2019 16:02

Mala karşı suç ile cana karşı suçu bir tutan kafa
pls50, 5 yıl önce
başlarım senin maaşına git sen önce polis ol gel kaçan hırsızı vurdu diye polis bu gün 5 yıl ceza aldı çıkartsınlar adam gibi kanunu poliste gereğini yapsın ceza evine girecegime idari ceza alırım daha iyi

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2019 16:29

1 kapalı alanda gaz kullanılmaz Hadi kullandın orda yaralı da var 2 kapalı alan her yer beton çevresi insan kalabalığı kurşun sekerse halka yada mesai arkadaşına gelme ihtimali çok yüksek polisin oraya gelmesi ve saldırganın ikna edilmesi en fazla 1.5 dakika izlediğimiz videoya göre sen tüm bunları 2 yada 3 dakikada karar vermem ve uygulaman lazımdı tabi zor iş diğer taraftan halk sana sık sık ateş et diyo bu arada bu olayla ilgili 5 polis açığa alınmış
tersineceviremeyen, 5 yıl önce

erkancık
Memur
31 Ağustos 2019 17:25

olay kan davası polis de cinayete tesebbüs edeni vursaydı adam da hasbel kader ölseydi polisi de kan davalılar listesine alırladı polisi ya da varsa çoçuğunu katlederlerdi bu cahil embesiller. devlet bu ülkeye idamı getirmededikçe herkes kendi adaletini sağlamaya kalkar. Bilerek insan canına kıyanların özellikle savunmasız yaşlıları kadınları çoçukları bebekleri katledenlerin cezası dar ağacı olmalı. polisimiz elbette soğuk kanlı davranmalı devletimiz polisimizin ekipmanını da yetkisini de artırmalı biber gazı yanında plastik mermi sıkan silahlarda verilmeli ekiplere

tiryaki hasan paşa
Aday Memur
31 Ağustos 2019 17:52

İdm şart kan davası güdenlerde hepsi idam edilmeli. Yoksa bitmez.
erkancık, 5 yıl önce
olay kan davası polis de cinayete tesebbüs edeni vursaydı adam da hasbel kader ölseydi polisi de kan davalılar listesine alırladı polisi ya da varsa çoçuğunu katlederlerdi bu cahil embesiller. devlet bu ülkeye idamı getirmededikçe herkes kendi adaletini sağlamaya kalkar. Bilerek insan canına kıyanların özellikle savunmasız yaşlıları kadınları çoçukları bebekleri katledenlerin cezası dar ağacı olmalı. polisimiz elbette soğuk kanlı davranmalı devletimiz polisimizin ekipmanını da yetkisini de artırmalı biber gazı yanında plastik mermi sıkan silahlarda verilmeli ekiplere

Kader44-44
Memur
31 Ağustos 2019 18:02

Allah polislerin yardımcısı olsun.vursalardı da görevden uzaklaştırma alacaklardı şimdide aynısı.değişen bir şey olmadı.polisin eşi çocuğu yok sanki.adamlar şer düşman dahi olsa vurup ölmesini bekleyenleri eleştırmek gerekir cezalandırmak gerekir.polisleri suçlamak yerine

itfaiyeci05
Kapalı
31 Ağustos 2019 18:26

Siz katil herifin son görüntüsünü seyrettiniz mi? "Anam avradım olsun ahdım vardır babası,amcası,çocukları,kardeşleri karşıma kim çıkarsa öldüreceğim, onların kanlarını içeceğim" çocuk aynen böyle söylüyor. Ailemin tek erkek çocuğu ben kalsam da sözüm vardır bunu yapacağım diyor. Ulan bir polis memurunun başı belaya girse başta dhkpc olmak üzere birçok örgüt polislerin tüm kimlik/adres bilgilerini sosyal medyada deşifre ediyor. Hiç mi görmüyorsunuz kardeşim bu kadar mı körsünüz? Bacağına, ayağına sık diyenler... Orası kapalı mekan ya kurşun sekip alakasız birine isabet ederse? Aşiretler o polisi ne yapar biliyor musunuz? O katile sıksa bile polisin hem kendisi hem ailesi rahat uyku uyuyamaz bu memlekette.

Emniyet müdürünün kendisine silah doğrultan serseriyi vurmasını hatırlayın. Emn müdür kaç yılla yargılandı? Kaç ay sürdü? İçerde yattı adamcağız. Müdüre ne dediler hatırlayın; tabancanın kurusıkı olduğunu nasıl anlamadın diye sordular. Ulan biz böyle bir ülkeyiz. Ve o emn. müdürü hakimlerin 3'e 2 oyuyla beraat etti. Hakimlerin tereddüt ettiği bir konuda polise diyorsunuz ki kafasına sık, bacağına sık, aldığınız para haram. Ulan nasıl bir yobaz toplumun içindeyiz böyle...

itfaiyeci05
Kapalı
31 Ağustos 2019 18:28

İzmir karabağlar olayını hatırlayın balık hafızalı milletim benim...

31 Ağustos 2019 18:39

olay çok basit.Yapılması gereken vurmak.Bu durumda biber gazı kullanılmaz copta kullanılmaz.Yapılacak tek şey 1 ikazdan sonra vurmaktı.Bakın tekrar söylüyorum normal ve olağanüstü şartlar altında bu yapılır.Ancak vurduktan sonra ne olacağı ise muamma.

tersineceviremeyen
Genel Müdür
31 Ağustos 2019 19:18

gaz ve silah kullanmama konusunda haklısınız ama burda bir mecburiyet söz konusu.işte bunları yapmayınca da maalesef görevi ihmalden yargılanıyoruz

Gydm, 5 yıl önce
1 kapalı alanda gaz kullanılmaz Hadi kullandın orda yaralı da var 2 kapalı alan her yer beton çevresi insan kalabalığı kurşun sekerse halka yada mesai arkadaşına gelme ihtimali çok yüksek polisin oraya gelmesi ve saldırganın ikna edilmesi en fazla 1.5 dakika izlediğimiz videoya göre sen tüm bunları 2 yada 3 dakikada karar vermem ve uygulaman lazımdı tabi zor iş diğer taraftan halk sana sık sık ateş et diyo bu arada bu olayla ilgili 5 polis açığa alınmış

iktisatciabiniz
Şube Müdürü
01 Eylül 2019 09:48

İnanınki hepiniz boş konuşuyorsunuz. Yok silahıyla vursunmuş vurmasınmış. Kardeşim bu tarz olaylarda Türk polisinin envanterinde mutlaka şok cihazı olması gerekir. Ordaki polislerden birinde şok cihazı olsa bu iş kimseye zarar gelmeden onlenirdi. Hatta yerde can çekişen genç bile hastaneye yetiştirilebilirdi. Türk polisine saçma sapan biber gazını vereceğine şok cihazını vermen lazım. Yıl olmuş 2020 hala silahla vursak mı vurmasak mı tartışması yapıyoruz. Kardeşim sana yada başkasına kast edecek durum varsa vuracaksın, he diyelim tereddüt yaşadın çıkar şok cihazını adamı etkisiz hale getir bak keyfine. Yemin ederim şu saçmalıkları gördükçe diyorumki iyiki istifa etmişim çekip gitmişim şu teşkilattan. Bu teşkilata iş bilmeyen yöneticileri, dışardan bürokratları EGM müdürü diye başa getirdiğin müddetçe afedersin kurumdan hiçbir cacık olmaz.

ngy.
Şef
01 Eylül 2019 10:32

Millet ne kadar boş konuşuyor yok şöyle uçardım böyle kaçardım havada 4 takla atardım ihbar gelince taaaa polis noktasından sıka sıka çıkardım etrafını sarar kement atar yakalardım gözlerimden ateş çıkarır adamı orda eritirdim lan bi s...... gidin polis olay yerine gelmiş 40 saniye sadece 40 saniye sonra adamı almış nereye sıkıyonuz sizin mermiyi ağzına vermeniz 50 saniye sürer sadece olay basına düştü diye adamlar açığa alındı kurtlar vadisi arka sokaklar izleyen halktan böyle yorum gelirde bizim embesillerde aynı yorumu yapıyor neymiş ben olsam ayağına sıkardım senin gibi izlediği videodan bile bir şey anlamayan embesil çıkartıp sikana kadar o olaya giden polisler adamı almış silâh kullanmadan

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
01 Eylül 2019 12:07

İBRETLE OKUNACAK BİR HABER DAHA! Olay, 2 Kasım 2017 tarihinde, Gürsu ilçesinde meydana geldi. Polis ekipleri olay gecesi 23.00 sıralarında bir minibüs hırsızlığı ihbarı üzerine olay yerine hareket etti. Bölgede inceleme yapan polisler, çalıntı minibüsü fark edip izlemeye başladı. İçerisinde 5 kişinin bulunduğu belirlenen minibüstekiler, polisin takip ettiğini fark edince kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sırasında minibüsün çarptığı iki ayrı otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye götürülürken, çalıntı minibüste bulunanlar aracı boş bir arazide durdurdu. Burada teslim olmaları yöndeki çağrılara minibüsten ateşle karşılık verildi. Yaklaşık 10 dakika süren çatışmanın ardından 1 şüpheli yaralanırken, 2 kişi yakalandı, 2 kişi ise kaçtı. Yapılan incelemede göğsünden ve sırtından vurulan kişinin, uzun süredir polisin aradığı Burak Örekli olduğu anlaşıldı. Çatışmada ağır yaralanan Burak Örekli, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burak Örekli, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. İlk yakalanan 2 kişi gözaltına alınırken, kaçan 2 şüpheli de daha sonra yakalandı. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, biri ilçe emniyet müdürü, biri komiser yardımcısı olmak üzere 12 emniyet görevlisi hakkında "kasten adam öldürme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma, bulundurma" suçlarından müebbet hapis talebiyle 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Duruşmaya, tutuksuz sanıklar İlçe Emniyet Müdürü C.G, Komiser Yardımcısı Y.U, polis memurları A.T, E.Y, İ.K, M.E.T, M.T, M.Y, M.T, C.G, R.Ö, M.Ç ile avukatları ve ölen Burak Örekli'nin babası Yaşar ile annesi Kezban Örekli katıldı. 'GÖREVİMİ YERİNE GETİRDİM' Polis memuru A.T, duruşmadaki savunmasında, emniyetteki ifadelerini tekrarlayarak, "Biz Burak Örekli'nin bulunduğu aracı terk edilmiş halde bulduk. Boş inşaata girdikleri ihbarı üzerine olay yerine gittik. Bir vatandaş parkta olduğunu söyleyince orada bağırdık. Teslim ol çağrısı üzerine Örekli olmadığını öğrendik. O sırada ekipler geldi. Burak kaçıyor diye bir ses duyduk, arkadaşlar peşinden koştular. Bir süre sonra silah sesleri geldi. Ardından o bölgeden bir araç geldi, Örekli olduğunu anlayınca durmasını söyledim, durmayınca radyatörüne doğru ateş açtım, aracı üstüme sürüyordu. Ardından ben sola kaydım, araç beni geçip giderken bir kaç el de tekerleğine ateş açtım. Ben dur ihtarına uymayan ve çekinmeden polis memurlarını yaralayan kişiyi durdurmak için ateş ettim. Sonra araç beni geçti, ileriden de silah sesleri geldi, aracın durdurulduğu anonsu geçildi. Yürüyerek oraya gittiğimde Örekli'ye ambulans ekipleri müdahale ediyordu.. Ben görevimi yerine getirdim, suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. 'AYLARCA SAĞ ELE GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞTIK' İlçe Emniyet Müdürü C.G. ise savunmasında, "Ben kamera kayıtlarını incelediğimde, Örekli'nin kullandığı aracı benim üstüme sürdüğünü gördüm, ben suç işlemeye meyilli, yaklaşık 40 suçtan ve öldürme suçundan aranan birinin yakalanamamasının devletin zaafiyeti gibi görünmesinden ve bu kişinin yakalanamamasının canlı ele geçirilmesi hususuna dikkat etmemizden kaynaklandığını söylemek istiyorum. Şüpheli, gündüzleri bağ evlerinde, metruk binalarda saklanmış, geceleriyse siyah kıyafetlerle kendini kamufle etmiştir, evine gitmemektedir. Mahallesindeki gençlere anlattığı kadarıyla, birkaç polisi öldürmek pahasına teslim olmayacağını beyan ettiğini öğrendik. Bunun üzerine şahıs arabasıyla kaçarken sol tekerleklerine ateş ettim. Öldürme kastım yoktur. Ben maiyetimdeki polis memuru arkadaşlarımla görevimi yerine getirdim. Bu olaydan yaklaşık 40 gün önce 2 polis memurunu pompalı tüfekle yaralamıştı" dedi. Diğer polis memurları da suçlamaları kabul etmeyerek, görevlerini, usulüne uygun şekilde yerine getirdiklerini söyledi. Öldürülen Burak Örekli'nin babası Yaşar Örekli, "Oğlum eve gelmiyordu. Burak evin etrafına geldiği zaman, polisi arayıp geldiğini bildiriyordum. Oğlum arkadaş kurbanı oldu. Oğlum yaralı da ele geçirilebilirdi. Vuran polis memurlarından şikayetçiyim" diye konuştu. Anne Kezban Örekli ise, "Oğlumu vurdukları için memurlardan şikayetçiyim" dedi. Duruşma, şahitlerin ve eksik evrakların tamamlanması için mayıs ayına ertelendi.
01 Eylül 2019 15:52

büyük konuşmak istemiyorum, herkes kararında özgürdür, lakin ben olsam 4-5 polis olarak gittiğim yerde mutlaka saldırgana silahla müdahale ederdim. sebebine gelince, elinde bıçakla yaralının başında bekliyor ve kimseyi yaklaştırmıyorsa saldırı aktif devam ediyor demektir, sialh kullanma hakkım doğar. etraf kalabalık ise, saldırganı dışarı davet edecek halimiz yok, birimiz oyalayıp diğeri ayağına ateş edebilirdi. 5 metreden vuramıyorsa da silah taşımasına gerek yok, meydana gelen bütün olaylarda atış mesafesi istatistiki olarak 5 metrenin üstünde. şimdi eminim görevi ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet vermekten bir de adli soruşturma yerler. oraya sadece 4-5 polis göndermekle bu tür olayların önüne geçilemeyeceğini de birileri anlar inşallah.. allah yardımcısı olsun arkadaşların. huzur kalmaz adamda

itfaiyeci05
Kapalı
01 Eylül 2019 16:21

Adamı 27 yerinden bıçaklayan vahşinin hiç suçu yok demi...hem o polisler de zaten robot demi...etten kemikten yaratılmadı. 27 yerinden adam bıçaklanmış hangi yerine tampon hangi yerini bağlayacaksınız merak ediyorum. Değil hemşire doktorlar bile müdahalede zorlanır. Burada yazmak kolay nasıl olsa hesap yok. Polislerin hatası yok demiyorum ama günah keçisi ilan edilmeleri insafsızlıktır.

raymalifalitikosefa, 5 yıl önce

büyük konuşmak istemiyorum, herkes kararında özgürdür, lakin ben olsam 4-5 polis olarak gittiğim yerde mutlaka saldırgana silahla müdahale ederdim. sebebine gelince, elinde bıçakla yaralının başında bekliyor ve kimseyi yaklaştırmıyorsa saldırı aktif devam ediyor demektir, sialh kullanma hakkım doğar. etraf kalabalık ise, saldırganı dışarı davet edecek halimiz yok, birimiz oyalayıp diğeri ayağına ateş edebilirdi. 5 metreden vuramıyorsa da silah taşımasına gerek yok, meydana gelen bütün olaylarda atış mesafesi istatistiki olarak 5 metrenin üstünde. şimdi eminim görevi ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet vermekten bir de adli soruşturma yerler. oraya sadece 4-5 polis göndermekle bu tür olayların önüne geçilemeyeceğini de birileri anlar inşallah.. allah yardımcısı olsun arkadaşların. huzur kalmaz adamda

01 Eylül 2019 19:11

ben sanki arkadaşları suçlamışım gibi algı yaratma en başta söyledim herkes kararında özgürdür ben olsam böyle yapardım diye. ben ilk yardım yapsınlar dediğimi de hatırlamıyorum. okuduğunu anlamakta zorlanıyorsan tekrar oku, okumanın zararı olmaz

itfaiyeci05, 5 yıl önce

Adamı 27 yerinden bıçaklayan vahşinin hiç suçu yok demi...hem o polisler de zaten robot demi...etten kemikten yaratılmadı. 27 yerinden adam bıçaklanmış hangi yerine tampon hangi yerini bağlayacaksınız merak ediyorum. Değil hemşire doktorlar bile müdahalede zorlanır. Burada yazmak kolay nasıl olsa hesap yok. Polislerin hatası yok demiyorum ama günah keçisi ilan edilmeleri insafsızlıktır.

Toplam 136 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi