Editörler : Pangaea
14 Haziran 2020 14:03

Kpss Sınav Yeri Tercihi ve İkametgah

İkametgahım İstanbulda ama ben şuan İstanbul dışındayım. İstanbul dışında girmek için İkametgahımı İstanbul dışına mı aldırmam lazım? Yoksa aldırmadan da bulunduğum yerde girebilir miyim

agirinsaatci
Aday Memur
14 Haziran 2020 21:11

Gerek yok. Kayıt sırasında bulunduğun şehri seçmen yeterli. Ben 2018 de farklı bir şehirde girmiştim mesela..

DargeçitJeo
Aday Memur
22 Haziran 2020 22:19

Bende bunun cevabını merak ediyorum acaba en doğru bilgiyi nereden öğrenebiliriz bu konu hakkında

agirinsaatci
Aday Memur
23 Haziran 2020 01:51

Hocam yazdım ya bizzat yaşadım ben bunu :)
DargeçitJeo, 4 yıl önce
Bende bunun cevabını merak ediyorum acaba en doğru bilgiyi nereden öğrenebiliriz bu konu hakkında

ESM2017
Aday Memur
23 Haziran 2020 08:09

B

ESM2017
Aday Memur
23 Haziran 2020 08:11

Başvuru yaparken seçiyosunuz istediğiniz şehri başka bir şeyi yok diğer arkadaşın yazdığı gibi
23 Haziran 2020 10:32

Sistem önceden mernisten adresi çekiyordu. Buna göre bulunduğunuz il ve komşu illerden birini seçebiliyorduk. Dediğinize göre bu kalktı o zaman.

ESM2017, 4 yıl önce
Başvuru yaparken seçiyosunuz istediğiniz şehri başka bir şeyi yok diğer arkadaşın yazdığı gibi

ESM2017
Aday Memur
23 Haziran 2020 10:45

Hocam son girdiğimde ben il seçtim sadece zaten başvurulara az kaldı 1 hafta sonra net bir şekilde görürüz
Palabıyık Raki, 4 yıl önce

Sistem önceden mernisten adresi çekiyordu. Buna göre bulunduğunuz il ve komşu illerden birini seçebiliyorduk. Dediğinize göre bu kalktı o zaman.

23 Haziran 2020 10:57

Teşekkür ediyorum ilginize.

1,5-2 aya kadar taşınma işimiz olacak. Hatta dün eşimle bu konuyu konuşmuştuk ne yapacağız diye. :-)

ESM2017, 4 yıl önce
Hocam son girdiğimde ben il seçtim sadece zaten başvurulara az kaldı 1 hafta sonra net bir şekilde görürüz

ESM2017
Aday Memur
23 Haziran 2020 12:43

Allahtan başvurulara az kaldı mağduriyet yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirirsiniz umarım

Teşekkür ediyorum ilginize.

1,5-2 aya kadar taşınma işimiz olacak. Hatta dün eşimle bu konuyu konuşmuştuk ne yapacağız diye. :-)

01 Temmuz 2020 11:35

Başvuru yapabilmek için adresinizin olduğu il ile komşu illerden birini seçme koşulu var. Şehir dışında olanlar adres ilinde girmek zorunda ne yazık ki.

Ziraat04
Aday Memur
01 Temmuz 2020 21:42

Hocam bunun çözümü nasıl peki ikametgah aldırmak için ne yapmalıyım.

Başvuru yapabilmek için adresinizin olduğu il ile komşu illerden birini seçme koşulu var. Şehir dışında olanlar adres ilinde girmek zorunda ne yazık ki.

DargeçitJeo
Aday Memur
01 Temmuz 2020 23:20

Benim ikametim İstanbul olmasına rağmen başvuru formunda kendim elle adresimi şu an bulunduğum il olan Mardindeki adresi girdim ve sistem kabul etti.

02 Temmuz 2020 10:10

Ben de deneyeyim kardeşim. Teşekkürler.

DargeçitJeo, 4 yıl önce
Benim ikametim İstanbul olmasına rağmen başvuru formunda kendim elle adresimi şu an bulunduğum il olan Mardindeki adresi girdim ve sistem kabul etti.
02 Temmuz 2020 10:33

@DargeçitJeo arkadaşın dediği gibi yapınca oluyor hocam.

Ziraat04, 4 yıl önce
Hocam bunun çözümü nasıl peki ikametgah aldırmak için ne yapmalıyım.

havinia
Aday Memur
12 Ağustos 2020 17:07

Sınava başvuru yaparken yazdığım ilden farklı bir ilr taşındım. Sınav yerimi nasıl değiştireceğim.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi