Editörler : oto-danisman-expert

echelon01
Kapalı
09 Ocak 2018 15:39

oraya kadar geldikten, o kadar eğitimi gördükten sonra renk körüsün diye çıkarmazlar.. en fazla kısım değişikliği yaparlar gibi geliyor bana.. Mesela ben askerliği jandarma olarak yaptım. Komutanlarla aram iyidir oturup dertleşirdim.. Bizim personel işleri ağırdır yorucudur. Komutana neden karakola geçmiyorsunuz diye sormuştum bi kere.. Psikolojik tedavi görüyorum artık oraya geçemem. Zaten buraya da o sebeple geldim dedi. Normalde psikolojik tedavi geçmişi olan biri bu mesleklere zor gelir ama mesleğe girdikten sonra çıkan şeyler sanki en fazla bu tür sıkıntılar çıkarabilir..

karışık07, 6 yıl önce

2 senede bir her türlü muayeneden geçiyormuşuz illa ki birisi sıkıntı oluşturur sanki

Sbadayı
Aday Memur
09 Ocak 2018 15:55

Arkadaşlar bu alımlar lise mezunları içinmi yoksa bu alımlara lisans olarak girebiliyoruzmu. Lisans olarak gireceğimiz bi alım varmı

MehmetC0
Kapalı
09 Ocak 2018 17:27

Arkadaşım düzeltilmemiş yaşına göre diyor kendinize göre yorumlamayın kılavuzu sen kendini 18 yaşında göstersen de orijinal yaşına bakacak anlamına geliyor bu ibare. Ayrıca sen yaştan kaybediyorsun güne göre bakılmaz yıla göre bakılır sen 2018 de 28 görünürsün ve başvuru yapamazsın

echelon01, 6 yıl önce

peki 1 ocak 2018den sonraki bir tarihren sonra yaş küçültürsek? sonuçta 1 ocak 2018 itibariyle diyor :)

haydevira
Memur
09 Ocak 2018 20:15

arkadaşlar harp okulları öğrenci alımına başlamış.bu sene içinde dışkaynaktan alım olacak mı lütfen bilen birisi söyleyebilir mi

karışık07
Aday Memur
09 Ocak 2018 23:31

Teşekkür ederim kardeşim yardımcı olduğun için

echelon01, 6 yıl önce

oraya kadar geldikten, o kadar eğitimi gördükten sonra renk körüsün diye çıkarmazlar.. en fazla kısım değişikliği yaparlar gibi geliyor bana.. Mesela ben askerliği jandarma olarak yaptım. Komutanlarla aram iyidir oturup dertleşirdim.. Bizim personel işleri ağırdır yorucudur. Komutana neden karakola geçmiyorsunuz diye sormuştum bi kere.. Psikolojik tedavi görüyorum artık oraya geçemem. Zaten buraya da o sebeple geldim dedi. Normalde psikolojik tedavi geçmişi olan biri bu mesleklere zor gelir ama mesleğe girdikten sonra çıkan şeyler sanki en fazla bu tür sıkıntılar çıkarabilir..

istiglaltr
Kapalı
14 Ocak 2018 23:21

2019da da alım olur mu ne dersiniz?

Emyy özd
Aday Memur
18 Ocak 2018 08:30

Aöf den işletme bolumunden lisansa tamamlamıs 94 dogumlu bayanlar subaylıga basvurabılır mı ?

yas8
Şef
01 Nisan 2018 17:07

Kardeşim bimer ve Cimer e yazalım. Fetö yüzünden çok mağdur olduk ve yıllar geçti. Dilekçe yazarsak esnetebilirler keza uzmanlığı esnettiler 25 ten 27 yaptılar. Ben de bu sene başvuramıyorum 1 Nisan 1990 doğumluyum ve bu sene 3500 daha subay alınacak dış kaynaktan

echelon01, 6 yıl önce

kardeş okumadın galiba.. Evet ocak 90 sonrası diyor ama öncesinde de 27 yaşını doldurmamış olmak diyor.. Ve 25 Temmuza kadar gelecek bir ilanda 27 yaşını doldurmamış oluyorum.. yani bu durumda orada yazan maddenin yarısına uyuyorum yarısına uymuyorum..

larmus
Kapalı
01 Nisan 2018 20:59

kim diyor 3500 olacağını yüksek lisans haricinde yaş esnetme imkansız defalarca aradık defalarca bimer cimer imkansız

yas8, 6 yıl önce

Kardeşim bimer ve Cimer e yazalım. Fetö yüzünden çok mağdur olduk ve yıllar geçti. Dilekçe yazarsak esnetebilirler keza uzmanlığı esnettiler 25 ten 27 yaptılar. Ben de bu sene başvuramıyorum 1 Nisan 1990 doğumluyum ve bu sene 3500 daha subay alınacak dış kaynaktan

yas8
Şef
01 Nisan 2018 21:13

https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/savunma-bakani-canikliden-subay-ve-astsubay-alimi-aciklamasi,va4lObF7pEmP75Jn4WsjUw

Açıklama burda kardeşim bizzat bakan açıkladı. Ben de bugün bimer Cimer yazdım olursa herkes için daha iyi olur olmazsa da yapacak bişeyyok. Yine de şansımızı demekte fayda var.

larmus, 6 yıl önce

kim diyor 3500 olacağını yüksek lisans haricinde yaş esnetme imkansız defalarca aradık defalarca bimer cimer imkansız

skymoonflag
Kapalı
01 Nisan 2018 21:14

15 temmuz öncesinde de alım oluyordu hem muvazzaf hem sözleşmeli. az çok her sene alım mutlaka oluyo

yas8
Şef
01 Nisan 2018 21:19

15 Temmuz?dan önce 300-500 tane falan oluyordu. Eski ilanlara baktım. 15 Temmuz?dan sonrarakamlar iyice arttı. 2 sene daha çok alım alır. Hala birsürü atılan var. Arkadaşım dedi daha geçen hafta Kütahya da hava kuvvetlerinde yine birsürü subayı atmışlar.

larmus
Kapalı
01 Nisan 2018 21:23

bende 1990 lıyım tezsiz yüksek lisans yaptım kabul olursa başvurcam .

yas8, 6 yıl önce

https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/savunma-bakani-canikliden-subay-ve-astsubay-alimi-aciklamasi,va4lObF7pEmP75Jn4WsjUw

Açıklama burda kardeşim bizzat bakan açıkladı. Ben de bugün bimer Cimer yazdım olursa herkes için daha iyi olur olmazsa da yapacak bişeyyok. Yine de şansımızı demekte fayda var.

yas8
Şef
01 Nisan 2018 21:26

Tezsiz yüksek lisans kabul oluyor kardeşim. Tezli tezsiz ayırımı yok. Hayırlısı olsun

larmus, 6 yıl önce

bende 1990 lıyım tezsiz yüksek lisans yaptım kabul olursa başvurcam .

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi