Editörler : swat3410E.Kayı Han
30 Mayıs 2020 18:31

Askerlikle ilgili yanlış anlaşılma durumu

arkadaşlar bazı sivri zekalar şöyle diyerek sizi yanıltıyor:adamın celp dönemi gelmiş.kayıtta askerlik belgesi istemiyolar.direk hop kendinizi akedemide buluyorsunuz :D yok öle bir şey o şart askerliğinizi yaptıktan sonra girebiliyorsunuz.o askerlik şartının kaldırılması kazanma hakkınızın yanmaması için çıkarılmış bir yöneltmeliktir.

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 18:41

ben bunu yönetmelik çıkar çıkmaz daha önce söylemiştim :D herkes beni farklı algıladı

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 18:50

kırmızı tezkereciler şimdiden belli oldu :D

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mayıs 2020 18:55

Öyle zaten. Adam askerde veya yarın askere gidecek gidelim. Askerliği yapacak POMEM'i kazandığı için bir sonraki dönemde eğitim görecek. Bunu tersini söyleyen kim ? :D

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 19:49

eski yorumlarda dolu var.eski arşivleri göz at :D

Turkpolicc, 4 yıl önce

Öyle zaten. Adam askerde veya yarın askere gidecek gidelim. Askerliği yapacak POMEM'i kazandığı için bir sonraki dönemde eğitim görecek. Bunu tersini söyleyen kim ? :D

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mayıs 2020 19:53

Benim merak ettiğim bekçilikte kalktı mı kalmadı mı arkadaşım da merak ediyor. İnternette kalkmış bekçilik için askerlik şartı doğru mu ?

ibrahim59009, 4 yıl önce

eski yorumlarda dolu var.eski arşivleri göz at :D

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 19:58

evet kalktı

Turkpolicc, 4 yıl önce

Benim merak ettiğim bekçilikte kalktı mı kalmadı mı arkadaşım da merak ediyor. İnternette kalkmış bekçilik için askerlik şartı doğru mu ?

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 19:59

tecilin varsa başvurabilirsin ya da okuyorsan

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mayıs 2020 20:01

Yok ben başvurmayacağım arkadaşım çok istiyor bu habere çok sevinecek. Teşekkür ederim. :)

ibrahim59009, 4 yıl önce

tecilin varsa başvurabilirsin ya da okuyorsan

ibrahim59009
Aday Memur
30 Mayıs 2020 20:02

örnek adamsın

Turkpolicc, 4 yıl önce

Yok ben başvurmayacağım arkadaşım çok istiyor bu habere çok sevinecek. Teşekkür ederim. :)

alcatraz28
Aday Memur
30 Mayıs 2020 23:36

Polis akedemisi zaten kazananlar ve yedekler için askeriyeye bilgi göndermiş askeriyede otomatik tecil ettirmiş herkesi o yüzden askerlik ile ilgili belgeye gerek kalmadı. Benimki bu ay bitiyordu 6 ay daha uzatılmış çevremde kime sorsam aynı şekilde uzatılmış ve polis okullarını aradım tehit ettirdim o yüzden herkesin askerlikle işi kalmadığı için belgeye gerek kalmadı sanırsam ve askerde gidiip de hakkı yanmasın diye onlarada da bi güzellik yapmışlar o yüzden şu konuyu daha uzatmayın.

Kkmal
Aday Memur
31 Mayıs 2020 00:25

Reis öyle birşey yok ben kazandım ama yerim belli olmuş hatta tecil olmasına rağmen yerim belli olmuş ve buna benzer baya kişi gördüm. Kesin kayıt olmadan kimseyi tecil etmezler sanmıyorum

alcatraz28, 4 yıl önce

Polis akedemisi zaten kazananlar ve yedekler için askeriyeye bilgi göndermiş askeriyede otomatik tecil ettirmiş herkesi o yüzden askerlik ile ilgili belgeye gerek kalmadı. Benimki bu ay bitiyordu 6 ay daha uzatılmış çevremde kime sorsam aynı şekilde uzatılmış ve polis okullarını aradım tehit ettirdim o yüzden herkesin askerlikle işi kalmadığı için belgeye gerek kalmadı sanırsam ve askerde gidiip de hakkı yanmasın diye onlarada da bi güzellik yapmışlar o yüzden şu konuyu daha uzatmayın.

ibrahim59009
Aday Memur
31 Mayıs 2020 08:46

tecil uzatmak farklı bir şey celp dönemi gelmesi farklı bir şey.celp dönemi veya bakaya kalmış adama tecil yapılmaz :D o mecbur gidecek.

alcatraz28, 4 yıl önce

alcatraz28
Aday Memur
01 Haziran 2020 10:42

Reis benimde snıfım belliydi aradım askerlik şubesini dedim polis okulları başarılar için size bilgi göndermiş tecil için dedim telefon daki kadın evet bakayım listede adın var mı dedi ve tekrar tecil etti yoksa ben 1 hafya sonra askere gitmem gerekiyordu. Sende gidip böyle diyiceksin kardeşim benim.

Kkmal
Aday Memur
01 Haziran 2020 12:49

Eyvallah reis benimde gitmem lazım sanırım .

alcatraz28, 4 yıl önce

Reis benimde snıfım belliydi aradım askerlik şubesini dedim polis okulları başarılar için size bilgi göndermiş tecil için dedim telefon daki kadın evet bakayım listede adın var mı dedi ve tekrar tecil etti yoksa ben 1 hafya sonra askere gitmem gerekiyordu. Sende gidip böyle diyiceksin kardeşim benim.

02 Haziran 2020 15:07

tekrar nasıl tecil ediyorla kafasına göre :D dalgamı alıyonuz yoksa dalgamı sizi alıyor :D celp erteler en fazla

alcatraz28, 4 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi